Yaş 35 yolun yarısı. Ne olur tavsiye verir misiniz?

Kadın zaten sevgili bulamıyorum diyor sen sevgilinle gez, toz diyorsun.okuduğunu mu anlamıyorsun yoksa dalga mı geçiyorsun?
Bence sen ana fikri anlamamışsın..Yazdığın gibi kısmetsiz falan da değil, kimse senin gibi yoldan gecenle sevişecek değil Ayşenimi..

Ben , mutlaka seveceği biri karşısına çıkar, mutlu olmanın, başarılarinı görmezden gelmemesini daha pozitif bakması gerektiğini yazdım.

Hayata, olumlu bakarsan yaşadıkların da olumlu olur diyorum..

Kadın zaten sevgili bulamıyorum diyor sen sevgilinle gez, toz diyorsun.okuduğunu mu anlamıyorsun yoksa dalga mı geçiyorsun?
Sen tecavüze özenen imrenen, tecavüze uğrayan kadınları dikkat çekmekle suçlayan birisin. Haddin değil buradan birine böyle dik dik konuşmak.
Bu kadınla muhattap olacak herkes bu gerçeği bilerek yazsın buna. Hatta bunun bu sitede barındırılmaması gerekiyor. Bu kadın tecavüze uğrayan kadınları dikkat çekmeye çalışmakta suçlayan, tecavüzü de arzulanmak olarak gören bir ruh hastası

Bence sen ana fikri anlamamışsın..Yazdığın gibi kısmetsiz falan da değil, kimse senin gibi yoldan gecenle sevişecek değil Ayşenimi..

Ben , mutlaka seveceği biri karşısına çıkar, mutlu olmanın, başarılarinı görmezden gelmemesini daha pozitif bakması gerektiğini yazdım.

Hayata, olumlu bakarsan yaşadıkların da olumlu olur diyorum..
Şu tecavüz destekçisiyle muhattap olma abla. Midem bulanıyor bu ruh hastasını görür görmez

Sen tecavüze özenen imrenen, tecavüze uğrayan kadınları dikkat çekmekle suçlayan birisin. Haddin değil buradan birine böyle dik dik konuşmak.
Bu kadınla muhattap olacak herkes bu gerçeği bilerek yazsın buna. Hatta bunun bu sitede barındırılmaması gerekiyor. Bu kadın tecavüze uğrayan kadınları dikkat çekmeye çalışmakta suçlayan, tecavüzü de arzulanmak olarak gören bir ruh hastası
Kesinlikle size katılıyorum. Yinede kalbini kırmak istemiyorum. Zaten hep olumsuz ve mutsuz.

Öyle bir şeyi savunan bir insan hayatı boyunca zaten mutlu olamaz böyle etrafına sataşır.

Muhtemelen reel hayatı da böyle..

Önemli olan hayatınıza aldığınız insanın sayısı değil kalitesidir. Emin olun saçma sapan bir evlilik yapıp şu an yanında küçük bir çocuk ile boşanmayı düşünen bir kadın olsaydınız bu sizi daha çok üzecekti. Daha aktif olmaya çalışın farklı etkinliklere katılın. Bu aralar dans kursları ilgimi çekiyor benim belki sizin de hoşunuza gidebilir. Kitap kulüpleri varmış nasıl oluyor bilmiyorum ben de deneyeceğim. Önemli olan sizsiniz ve kendinize iyi gelecek şeyleri önemseyin.

Yooo hala o kafatasın hala yorumlarında garip fantezilerin var. Bu konuda yorum yapacak en son kişisin.
Mutsuz bir kadın olarak yaşayıp çöp gibi geberip gidecek o iğrenç ruh haliyle. Ama ağzını gevşek gevşek açıp konuşmasına fırsat vermemek lazım. Bir tecavüz sevici de bize hayatla ilgili ders tavsiye vermesin bir zahmet. Kaç kadının canını yaktı o iğrenç sözleri kim bilir.
A Aysenimi nasıl hayatın boyunca hiç sevilmedin ve değer görmedin ama ? Böyle hakettiğin gibi çürüyüp gideceksin

Ama ağzını gevşek gevşek açıp konuşmasına fırsat vermemek lazım.
Sonsuz katılıyorum.. Böyle kafalara acımamak lazım yoksa söylediklerine kendisi de inanır..

Belki olumlu yaklaşırsak kendisini, bakış açısını düzeltir diye düşünüyor insan ama görüldüğü üzere her önerisi falso..

Bi silkelenin kendinize gelin lütfen, kendi değerinizi bilin 🍀🍀
Anladigim kadariyla huzurlu bir hayatini var, tadini cikarin. Turlarla seyahatlere gidin. Sosyallesilecek aktivitelere katilin.
Insanin hayatinda biri olmayinca cok kafasina takıyor ama evlilik her zamab müthiş bi mutluluk da getirmiyor.

Akademi böyle etki ediyor bazı insanlara. Yalnızlaştırıyor. Ben yüksek lisansta bıraktım, bana göre olmadığını anladım yine de siz çok güzel, imrenilecek bir konumdasınız. Ancak akademi aslında ne kadar çok başarı elde etseniz de size başarısız, yetersiz gibi hissettiren de bir yer. Çevrenizde sizin denginiz olacak birini henüz bulamamış olabilirsiniz ancak nerede bulacağınızı bilemezsiniz. Biraz kendinize dinlenme, eğlenme hatta tembellik yapma hakkı verin. Yoğun temponuzdan yapabildiğiniz kadar uzaklaşın.

35’e son 6 ay kaldı. Ve yıllar geçtikçe etrafımdaki insan sayısı oldukça azaldı. Arkadaşlarım eksildi teker teker. Önceden mesai bitse de birileri görüşsem diye can atarken şimdi 2 haftada bir dışarı çıkan birisi oldum. Herkes çoluk çocuğa karıştı. Bende tık yok. En son karşı cinsten biriyle kahve içmeye çıkalı bile 2 3 sene oldu. Etrafımdaki insanlar yardımcı olmaya çalıştıysa bile hep abuk sabuk insanları getirdiler karşıma. Kimse benim beklentimin ne olduğunu düşünmedi bile. Yani bende karşı cinsi çeken bişi yok sanırım. Çünkü ne bileyim millet işte anlatıyor eşim bana şöyle aşık oldu böyle aşık oldu. Benden öyle çok hoşlanan bir insan olmadı bugüne kadar. Zaten hep kazık yedim. Onun dışında akademisyenim, doktoram bitti ama insanlar arasında hiçbir zaman yönetici pozisyonunda olamadım. Hep yönetilen insan oldum. Onlar daha iyi biliyorlardır sen işini yap son göz onlar olsun oldu hep. Sanırım görüntü itibari ile de biraz çocuk gibiyim ondan ötürü kimsenin beni ciddiye alası gelmiyor. Son olarak da araç kullanmayı hala öğrenemedim. Benim için büyük bir korku ve travma sebebi. Millet vın vın gezerken ben hala toplu taşıma kullanı kullanıyorum. Ama rahatsız değilim bu sayede bol bol kitap okuyabiliyorum. Sadece heves ediyorum arada işte. Ve ayrıca hala aile evindeyim. Aile olarak çok mutluyuz maşallah ama işte ne bileyim yan komşu benimle yaşıt kendi ailesi ve 5 yaşında çocuğu var. Yolun yarısına giderken kendimi çok yalnız ve eksik hissediyorum. Dışarıda bunları paylaşabileceğim birileri yok o yüzden sizin önerilerinizi bekliyorum. Sevgiyle kalın.
Para kazanan biri bence belli yaştan sonra aile evinde klamamalı. Bana saglıklı gelmiyor. İnsanda bı kendi düzenimi kurayım hissi oluyor. Tütün kendinize uygun bir ev. Düzenleyin. Ortamlara girin arkadaş edinin evinize de davet edin. Gezi gruplarına girin gezin dolaşın. Terapi alın araba kullanmayı ögrenin isterseniz. Giyinin güzelce. Yani biraz hareket lütfen

X