Yarım gün kreş

Kreşte uyumak,kahvaltı yapmak daha uygun. Düzen oluşturmak için bu aktiviteleri toplulukla yapmak gerekiyor çünkü. Evde herkes yer,herkes uyur. Önemli olan bunları kalabalıkta yapması. Ben oğlumu 3,5 yaşında tam gün başlattım. O zamanlar çalışmıyordum ancak tüm hocalarım tam günün çocuk düzeni için daha iyi olduğunu söylediler ve haklı da çıktılar

Benim kızımda gidiyor. Çalıştığım için tüm gün 2 buçuk yaşından sonra verdim şimdi 5 yaşında haftasonları acayip sıkılıyor araya tatil girince ağlıyor. Aslında eğitimden çok orda sosyalleşip sürekli aktivite yapıyorlar. Arkadaş ortamını evde istesekte veremiyoruz. İlk dönem çocuğu yormadan yarım gün olup duruma göre tam güne çevirebilirsiniz.

Saat beşte çıkarsak,altıda evde oluruz.Akşam yemeği vs.kızımla geçirebileceğim pek vakit kalmıyor o yüzden yarım gün daha uygun bizim için

Sene içerisinde tam güne çeviremiyorlarmış,çünkü öğretmenlerin belirli düzenleri var.Ben ikinci dönem tam güne çevirip,öğretmenlerinin onu uyutmasını sağlayamam maalesef.Kızım da öyle alışmaz zaten hemen

Zaten okul hayatları uzun geçecek,şimdiden sıkmaya gerek yok bence de(çalışsaydım bırakırdım tabi ki)

Saat beşte çıkarsak,altıda evde oluruz.Akşam yemeği vs.kızımla geçirebileceğim pek vakit kalmıyor o yüzden yarım gün daha uygun bizim için
Sıkıntıyı ilkokulda çekersiniz,tabii sizin tercihiniz. Çocuklar yaşıtları ile aktivite yapmayı daha çok seviyorlar,sizin vakit geçirme anlayışınızla çocuklarınki aynı değil. Zaten sizinle yapabilecekleri sınırlı bu yaşta.

Valla evde ben uyutamıyordum. Arkadaşlarına bakıp öyle güzrl uyuyorlar ki anlatamam. evde zeytin peynir daha bu yaşına kadar yediremediğim çocuğum okulda yiyormuş düşün. Evde kusuyor ama . Ortam baya değiştiriyor onları.

Evet haklısınız ama ben şöyle düşündüm:bu sene yarım gün,önümüzdeki sene tam güne geçeriz diye düşünüyorum

Bu sene yarım güne karar verdik,seneye tam gün olur inşallah
Bu arada kızım da asla zeytin,peynir yemez

Çok iyi yapmışsınız, zaten 13:00 uyku saatiymiş orada olmasının bi artısı olmayacak evde gelir uyur yaş grubuda yarım güne çok uygun. Aslında 13:00-17:00 gibi saatli olsa çok daha güzel ama öyle yerlerde çok yok sanırım seçenekler gerçekten az. Sizin çocuğunuz öğle uykusu yapıyor muydu?

Çalışmıyorsanız yarım gün gayet ideal , çocuğu tam gün verdiniz diyelim geldiniz akşam beş altı , e zaten yemek yiyip kitap okuyup hadi bir de banyo yapıp uyuyacak. Birlikte geçirilen zaman çok az bana göre ben de 20 aylık yarım gün başlattım

Evet haklısınız ama ben şöyle düşündüm:bu sene yarım gün,önümüzdeki sene tam güne geçeriz diye düşünüyorum
Tabii ki neden olmasın?
Ben 2,5 yaşında göndermediğime pişman olmuştum şimdiki aklım olsa yollardım erkenden. Kreşe başlar başlamaz mis gibi çocuğa evrilmişti çünkü. Kreşten alma ben burda kalıcam diye ağlardı hep,hey gidi günler diyorum şimdi

Ben de öğleden sonra olmasını istedim ama eşimin çalıştığı kurumun kreşi bu ve çalışan annelere yönelik sadece tam gün hizmeti var.
Bir de öğretmeninin bize söylediği şey:sabahları öğrenme açısından daha verimli oldukları saatler çocukların.Öğleden sonra dinlendiriyorlar.
Kızım normalde öğle uykusu yapmıyordu ama şimdi çok erken uyanıyor ve yoruluyor.Öğlenleri bir saat uyutmaya başladım

Vicdanınız öyle rahat edecekse tabiki öyle yapın. Hem bu sene çocuğunuzuda gözlemlemiş olursunuz. Seneye de uyku saatleri olmaz mis gibi oynarlar.
Biraz vicdan yaptığım doğru,çalışmıyorum ee çocuk kreşte dursun,ben de biraz rahat edeyim düşüncesi asla olmadı.Aksine birlikte geçireceğimiz zaman çok az olacak diye üzüldüm.
Çalışsaydım rahatlık olurdu ama tüm gün

Değil mi?Hem ben ne yapacağım tüm gün evde

Kızımdan daha erken yaşta başlatmışsınız,bence o çok etkili olmuş.Ben de mesela geçen sene kreşe verseydim,bu sene tam gün verip çalışmaya başlayabilirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…