Yarım gün kreş

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.483
1.624
Selam kızlar,daha önce yazmıştım 3.5 yaşındaki kızımı kreşe yazdırdım.İkinci haftamız bu hafta.
Daha önce kreş geçmişimiz yok,arada sadece birkaç saat oyun evine gidiyorduk.
Kızımın gittiği kreş daha çok çalışan annelere uygun,saatler 8.30-17.00 ama ben çalışmadığım için yarım gün göndermeye karar verdim.Kreşte yarım gün seçeneği yok,sistemi şöyle:

08.30-09.00 arası kahvaltı,sonrasında kreşin parkında oyun ve etkinlik saatleri.
12.30 yemek saati,13.00 uykuya geçiş saati
15.00 uykudan kalkma ve sonrasında serbest oyun denildi bana.
Yani tüm etkinlik ve dersler sabah saatlerinde olacak,ben de 08.30 bırakıp,13.00 da alıcam ama fiyat aynı olacak.
Eşimin çalıştığı kurumla anlaşması olduğu için fiyatı öyle çok yüksek değil ama çevremden madem aynı fiyat ödeyeceksin tüm gün kalsaydı gibi söylemlerde bulunuldu,tam verim alınmazmış falan filan…
Ben yaşı gereği 13.00 a kadar yeterli olduğunu ve fazlasının çalışmadığım için çocuğa iyi gelmeyeceğini düşünüyorum.
Sizce iyi mi yaptım,yoksa tam gün mü bırakmalıyım?

Teşekkür ederim

Bu arada metrobüsle gidip geliyoruz.Çok uzak değil,beş durak sürüyor ama yine de yoruluyoruz

Benim oğlum da 3.5 yaşını biraz geçti başladı geçen sene 13:00-16:45 arası gitti . Bence o dönem çocuğa yarım gün çok iyi . Ama şu çok garip bu yaş grubu çocuk 2 saat öğlen uykusu yapınca gece kaçta uyuyo acaba ? Benim oğlum 3 yaşından sonra uyumadı ve 45 dk uyusa bile gece uyumazdı . Herkesin çocuğu nasıl uyuyor ben şok

Kızım da iki yaşında gündüz uykusunu bıraktı ama şimdi okula gitmek için çok erken uyanıyoruz ve orada çok yoruluyorlar

Ortada bir mecburiyet yoksa yarım gün ideal. Oğlum tam günle başladı üç yaşında. Bu üçüncü okul öncesi senesi olacak. Bıkıyorlar biraz. Şimdiden yormaya gerek yok.
Evet yani bıktırmak istemiyorum asla,bu yüzden yarım gün daha mantıklı geldi bana.
Teşekkürler

Ilk dönem yarım gün yapıp, sonrasında tüm gün düşünebilirsiniz bana göre.

Kızım da iki yaşında gündüz uykusunu bıraktı ama şimdi okula gitmek için çok erken uyanıyoruz ve orada çok yoruluyorlar
Peki akşam saat kaçta uyuyor kusura bakmayın valla sadece meraktan soruyorum oğlum o zamanlar 06:30-07:00 arasında uyanıyordu akşam 20;00 yatış hala aynı düzen devam şuan

Geçen sene tam gün parasına (ki bağımsız devlet anaokulu burası özel kadar olmasa da az bucuk masrafı var )4 yaş oğullarımı tam gün çok fazla diye 8 bucuk-2 bucuk verdim ama tam gün parası ödedim.Bu sene de hatta 8bucuk 4 yaptık. Yine son 1 bucuk derse bırakmıyorum.Yine hatta servisi sabah kullanıp öğleden sonra biz alıp yine tam gün servis parası verdim. Yani bazı durumlara göz yumuluyor. Giden para olsun napalım diyorsunuz. evladınızda daha çok küçük. Kesinlikle yarım gün.

Çalışmıyorsanız bence gerek yok orada uyutulmasına

4 yaşındaki ikizlerimi ana okuluna verdim yarım gün okulun müdürü kendi çocuğunu bile yarım gün vermiş neden tam gün vereyim ki sıkılsın diyor bencede sıkılır küçük daha yarım gün ideal eve gelince uyutursunuz sonra da akşam üstü olmuş olur zaten

Peki akşam saat kaçta uyuyor kusura bakmayın valla sadece meraktan soruyorum oğlum o zamanlar 06:30-07:00 arasında uyanıyordu akşam 20;00 yatış hala aynı düzen devam şuan
Erken uyuyormuş oğlunuz
Maalesef biz 10.30-11 görüyoruz akşam,sabah 7de uyanıyoruz ama geç uyuyor işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…