Yarım gün kreş

Selam kızlar,daha önce yazmıştım 3.5 yaşındaki kızımı kreşe yazdırdım.İkinci haftamız bu hafta.
Daha önce kreş geçmişimiz yok,arada sadece birkaç saat oyun evine gidiyorduk.
Kızımın gittiği kreş daha çok çalışan annelere uygun,saatler 8.30-17.00 ama ben çalışmadığım için yarım gün göndermeye karar verdim.Kreşte yarım gün seçeneği yok,sistemi şöyle:

08.30-09.00 arası kahvaltı,sonrasında kreşin parkında oyun ve etkinlik saatleri.
12.30 yemek saati,13.00 uykuya geçiş saati
15.00 uykudan kalkma ve sonrasında serbest oyun denildi bana.
Yani tüm etkinlik ve dersler sabah saatlerinde olacak,ben de 08.30 bırakıp,13.00 da alıcam ama fiyat aynı olacak.
Eşimin çalıştığı kurumla anlaşması olduğu için fiyatı öyle çok yüksek değil ama çevremden madem aynı fiyat ödeyeceksin tüm gün kalsaydı gibi söylemlerde bulunuldu,tam verim alınmazmış falan filan…
Ben yaşı gereği 13.00 a kadar yeterli olduğunu ve fazlasının çalışmadığım için çocuğa iyi gelmeyeceğini düşünüyorum.
Sizce iyi mi yaptım,yoksa tam gün mü bırakmalıyım?

Teşekkür ederim 🌸
Pazartesi ise başlıyorum ve kızım 2.5 yaşında bile değil tam gün kreşe gidecek mecburen. Yerinizde olmayı isterdim doğrusu. Siz çevrenize bakmayın zaten evdesiniz seneye tam gün gider çocuğunuz. Bu yıl yarım gün hem de sabah etkinlik saatlerinde okulda olması çok iyi seçim bence.

Pazartesi ise başlıyorum ve kızım 2.5 yaşında bile değil tam gün kreşe gidecek mecburen. Yerinizde olmayı isterdim doğrusu. Siz çevrenize bakmayın zaten evdesiniz seneye tam gün gider çocuğunuz. Bu yıl yarım gün hem de sabah etkinlik saatlerinde okulda olması çok iyi seçim bence.
Teşekkür ederim,siz de kendinizi kötü hissetmeyin lütfen.
Sonuçta evladınız için çalışıyorsunuz 🌸

Selam kızlar,daha önce yazmıştım 3.5 yaşındaki kızımı kreşe yazdırdım.İkinci haftamız bu hafta.
Daha önce kreş geçmişimiz yok,arada sadece birkaç saat oyun evine gidiyorduk.
Kızımın gittiği kreş daha çok çalışan annelere uygun,saatler 8.30-17.00 ama ben çalışmadığım için yarım gün göndermeye karar verdim.Kreşte yarım gün seçeneği yok,sistemi şöyle:

08.30-09.00 arası kahvaltı,sonrasında kreşin parkında oyun ve etkinlik saatleri.
12.30 yemek saati,13.00 uykuya geçiş saati
15.00 uykudan kalkma ve sonrasında serbest oyun denildi bana.
Yani tüm etkinlik ve dersler sabah saatlerinde olacak,ben de 08.30 bırakıp,13.00 da alıcam ama fiyat aynı olacak.
Eşimin çalıştığı kurumla anlaşması olduğu için fiyatı öyle çok yüksek değil ama çevremden madem aynı fiyat ödeyeceksin tüm gün kalsaydı gibi söylemlerde bulunuldu,tam verim alınmazmış falan filan…
Ben yaşı gereği 13.00 a kadar yeterli olduğunu ve fazlasının çalışmadığım için çocuğa iyi gelmeyeceğini düşünüyorum.
Sizce iyi mi yaptım,yoksa tam gün mü bırakmalıyım?

Teşekkür ederim 🌸
Açılın okul öncesinde psikolojik danışmanım:halay:
3.5 yaş için yarım gün iyidir, bunun için imkanınızda varmış. Ne kadar para o kadar köfte gibi olmasın durum bence ki uygun bir fiyat verdiğinizi söylediniz çok takılmayın.
Ondan da öte programın içeriği dolu dolu değil yani siz aldıktan sonra çocuklar 2 saat uyuyor sonra serbest oyun oynuyormuş. Çocuğunuzun buradan bir kaybı yok. Uykusunu evde uyur, serbest oyununu da sabah kahvaltıdan sonra yapıyormuş zaten. Kulak asmayın çevrenize, iyi bir uygulamayla başlamışsınız devam edin.

5 çok geç çalışmayan bir anne için. 3-4 arası alabilirsiniz birkaç ay geçsin iyice alışsın ortama.
13.00 da uyku odasına geçiyormuş çocuklar ve sınıfta iki öğretmen var.İkisi de çocukların yanında duruyor çocuklar uyurken.Yani kızımı sınıfta yalnız bırakmazlar,o yüzden öğlen birde almak durumundayım ☺️

Açılın okul öncesinde psikolojik danışmanım:halay:
3.5 yaş için yarım gün iyidir, bunun için imkanınızda varmış. Ne kadar para o kadar köfte gibi olmasın durum bence ki uygun bir fiyat verdiğinizi söylediniz çok takılmayın.
Ondan da öte programın içeriği dolu dolu değil yani siz aldıktan sonra çocuklar 2 saat uyuyor sonra serbest oyun oynuyormuş. Çocuğunuzun buradan bir kaybı yok. Uykusunu evde uyur, serbest oyununu da sabah kahvaltıdan sonra yapıyormuş zaten. Kulak asmayın çevrenize, iyi bir uygulamayla başlamışsınız devam edin.
O kadar iyi geldiniz ki şu an 😍
Yani evet öğleden sonra etkinlik ya da branş dersi olsaydı,müzik gibi yarım gün bırakmazdım ama kreş müdürünün de,öğretmenimizin de söylediği şey,uykudan sonra serbest oyun saati olduğu (kreşin parkında oyun oynamak ya da sınıfta oyuncaklarla oynamak) bu yüzden verim kaybedeceğimizi düşünmüyorum 🌸☺️

Eşim memur ve çalıştığı kurumun kreşi bu,çok yüksek bir ücret değil diğer kreşlere göre.☺️

Yani o zaman zaten belki de herhangi bir kurumda yarım gün için ödeyeceğiniz ücretten daha mı az ödüyorsunuz?
O zaman da zaten verdiğinizi karşılıyor.
Siz de evdesiniz.
Neden çocuk bütün gün sürünsün ki orada?
Ben oğlumu 2.5 yaşında yarım gün başlattım. Çalışıyorum ama hem bakıcı hem kreş ödedim uzun bir süre sırf oğlum bütün gün kreşte kalmasın diye. Geçen yıl yarım güne 15bin ödedim aylık. Bu sene tam 28 civarı.
Şimdi 3.5 a yaklaşırken bakıcı ablamızla vedalaşıyoruz yeni tam güne geçti daha.
ben 2 yaşından itibaren tam gün verebilirdim ama zorladım bütçemi vermemek için.

Yani o zaman zaten belki de herhangi bir kurumda yarım gün için ödeyeceğiniz ücretten daha mı az ödüyorsunuz?
O zaman da zaten verdiğinizi karşılıyor.
Siz de evdesiniz.
Neden çocuk bütün gün sürünsün ki orada?
Ben oğlumu 2.5 yaşında yarım gün başlattım. Çalışıyorum ama hem bakıcı hem kreş ödedim uzun bir süre sırf oğlum bütün gün kreşte kalmasın diye. Geçen yıl yarım güne 15bin ödedim aylık. Bu sene tam 28 civarı.
Şimdi 3.5 a yaklaşırken bakıcı ablamızla vedalaşıyoruz yeni tam güne geçti daha.
ben 2 yaşından itibaren tam gün verebilirdim ama zorladım bütçemi vermemek için.
Çevredeki sesler susmuyor maalesef 😄

Çalışan annelere haksızlık etmek istemem gerçekten ama çalışmayan anneler için,en azından kendim için tam gün fazla gelirdi
Haksızlık olarak düşünmeyin herkes için imkanlar eşit. Ben memurum ancak çocuğum için tam günün yorucu olacağını düşündüğümden yarım gün verdim. Öğleden sonra da bakıcı ile devam edeceğim. Ortanca çocuğum çok isteyerek gitti ama 2. Haftadan sonra gitmek istemedi öğlen uykusuna yatırdıkları için daha önce böyle bir tecrübe yaşadığımdan dolayı bu çocuğum da yarım gün gitmesini sağlıklı buldum

X