Yarım gram altın taksam olur mu?

yenibirsayfa00

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2023
238
-16
Kizlar selam bişey danışmak istiyorum. Ben memurum düzenli gelirim var çok şükür memur maaşı. Keman kursundan çok yakın olduğum bir arkadaşım var. Arkadaşımın halası evleniyormuş ben kendisini hiç görmedim. Arkadaşım beni halasının bekarlığa vedasına ve nikaha çağırdı. Nikahta yarım gram altın taksam sizce iyi mi? Ne takmalıyım? Arkadaşımın olsa ona çeyrek takardım ama halası olunca bilemedim sizce yarım gram az mı? 50 dolar bey 50 Euro düşündüm ama delinince para bazı bankalar sıkıntı ediyor falan. 1 gram altın da 3 bin olmuş kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz?

hahha tanımadığın kadina niye yarim gram takiyorsun ya? gitme bile bence
ha ama bekarliga vedada alkoller onlardansa yemekli dugunse yarim gram uygun olur onda yedigine içtiğine. eger o yoksa hic gitme de takma da
bekarlığa veda evde olacakmış böyle sarma börek çörek, 2 tane dansçı kiz gelecekmiş müzik eğlence falan, ertesi gün de nikah olacakmış. İkisine de gideceğim, yarım gram iyi o halde dimi? Bütçem 1500 civarı hani 50 dolar/50 Euro/ yarım gram düşündüm. Ya da tl olarak 1000 tl mi taksam acaba. Çünkü şey duymuştum tl delinse de sorun olmuyo da yırtık delik Euro dolar banka sıkıntı edebiliyor

Kizlar selam bişey danışmak istiyorum. Ben memurum düzenli gelirim var çok şükür memur maaşı. Keman kursundan çok yakın olduğum bir arkadaşım var. Arkadaşımın halası evleniyormuş ben kendisini hiç görmedim. Arkadaşım beni halasının bekarlığa vedasına ve nikaha çağırdı. Nikahta yarım gram altın taksam sizce iyi mi? Ne takmalıyım? Arkadaşımın olsa ona çeyrek takardım ama halası olunca bilemedim sizce yarım gram az mı? 50 dolar bey 50 Euro düşündüm ama delinince para bazı bankalar sıkıntı ediyor falan. 1 gram altın da 3 bin olmuş kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz?
200 tele takar geçerdim, şu ekonomide dıdısının dıdısına altın takmak yapacağım en son şey olurdu sanırım.

bekarlığa veda evde olacakmış böyle sarma börek çörek, 2 tane dansçı kiz gelecekmiş müzik eğlence falan, ertesi gün de nikah olacakmış. İkisine de gideceğim, yarım gram iyi o halde dimi? Bütçem 1500 civarı hani 50 dolar/50 Euro/ yarım gram düşündüm. Ya da tl olarak 1000 tl mi taksam acaba. Çünkü şey duymuştum tl delinse de sorun olmuyo da yırtık delik Euro dolar banka sıkıntı edebiliyor
bence bir sey takma ya. beklemez zaten o da.
ben de gecen arkadasimin dugun sonrasi eglencesine gittim takmadim bir sey :) kendim de yakinda evlilik düşünüyorum. arkadaslarimin bir sey takacağıni düşünmüyorum hatta kendim uyaracagim - hediye kabul etmiyorum diye. yazik takacaklar hepsi genc insan sonra sirtimda borc gibi kalacak falan hic gerek yok.
benim bildigim dugunlerde akrabalar taki takar. arkadas yer icer oynar - dugun yemekliyse uygun bir sey takar ya da birlesir tum arkadaslar kalabalik olarak guzel bir sey alirlar.

Ama öyle de arkadaşıma ayıp olur gibi hissediyorum.
1000 tl
50 Euro/ 50 dolar
Yarım gram altın

Gibi düşündüm
arkadasin sanki nereden gorecek sen ne takacaksin. o yeğeni. onlar taki toreninin basinda takarlar. sana gelesiye kiz coktan sıradan cikmis olur basinda mi bekleyecek? e gelin de aklında tutamayacagina gore yuzunu bile hatirlamadigi kizi kimse bilmez ne taktin diye. uzulme bosuna.
ama tanımadığın insanlara taki takmayi cok seviyorsan benim nikaha da cagirayim seni😅

Dıdısının dıdısına altın mı takılır. Çok istiyorsan para tak onun dışında takıya gerek yok. Ayrıca arkadaşının halasının düğününde ne işin var o kısmı da çözemedim.

Dıdısının dıdısına altın mı takılır. Çok istiyorsan para tak onun dışında takıya gerek yok. Ayrıca arkadaşının halasının düğününde ne işin var o kısmı da çözemedim.
Arkadaşımla yakınız o da halasıyla çok yakın beni de çağırdı. Evde eğlence olacakmış full kadınlar arası sarma börek çörek pasta 2 dansçı kız gelecek ertesi günde nikah olacak. İkisine de çağırdı, ikisine de geleceğim dedim

Arkadaşımla yakınız o da halasıyla çok yakın beni de çağırdı. Evde eğlence olacakmış full kadınlar arası sarma börek çörek pasta 2 dansçı kız gelecek ertesi günde nikah olacak. İkisine de çağırdı, ikisine de geleceğim dedim
Cüzi bir miktar para yeter. Altına lüzum yok

X