Yardımınıza ihtiyacım var çok üzgünüm...

BEYAZ MELEK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
10.372
12
41
Arkadaşlar merhaba..yardımlarınıza ve bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var çok zor durumdayız...........

benim 32 yaşında bir görümcem var...yaklaşık 1 -2 ay önce bacağında bir tümör tespit edildi ve bu tümör kötü huyluydu..............
ameliyat oldu ve tümör tamamen temizlendi çok şükür şimdi durumu iyi ama malesefki kemoterapi ve radyoterapi (IŞIN TEDAVİSİ)alması gerekiyor.....
bu gün ilk terapisine başladı.....
doktorum radyoterapi alan insanların 12 hafta boyunca etrafına ciddi radyasyon yaydığını söyledi ve görümcenle 12 hafta görüşmemelisin .seninde bebeğin gelişme döneminde ve bebeğin radyasyondan etkilenebilir dedi...çok üzüldüm...
şimdi ben nasıl ben seninle görüşemem bebek radyasyon alacak diye söyleyebilirim ki....
zaten moreli bozuk....henüz çocuğu yok ve şimdi birde bu geldi başına...ben bebekten bile yanında çok bahsetmemeye çalışıyorum üzlmesin diye ama şimdi çok zor durumda kaldım..
sizce nasıl söylemeliyiz bunu ona...yada hiç söylememelimiyiz...
hadi ona gitmedik diyelim ya o bize gelmek isterse gelme nasıl derim................
bu konuda fikirlerinize ihtiyacım varsenağlamasenağlama

ama bebeğiniz için söylemek zorundasınız....doktorunuz söylediyse demekki gerçekten bir yan etkisi var demektir....radyasyon yayıyorsa, sakın yaklaşmayın.
bunu eşiniz söylese... ben görümcenizin yerinde olsam,ağabeyim bunu bana söylese asla kırılmam. hak veririm. yeğenimi düşünürüm. hala olacağım. bebeğin,sağlığının benim yüzünden riske girmesini istemem...

çok zor bir durum canım bilemeyeceğim yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal hesabı, eşinizin ailesi bu durumu çözebilir belki

evet canım bende böyle düşünüyorum amainsanların beni bencillikle suçlamasından korkuyorum...
eşim söylesin daha iyi olur ben zaten ağlamaktan söyleyemem..........:a015:

çok zor bir durum canım bilemeyeceğim yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal hesabı, eşinizin ailesi bu durumu çözebilir belki

canım kayınvalideminde şu an çok sağlıklı düşünmediğini sanıyorum ne de olsa gencecik kızı..henüz çocuğu bile olmadan kanser oldu...bu durumda bebeği düşünür mü acaba....yada düşünmek istermi...aklım karmakarışık....:uhm:

evet canım bende böyle düşünüyorum amainsanların beni bencillikle suçlamasından korkuyorum...
eşim söylesin daha iyi olur ben zaten ağlamaktan söyleyemem..........:a015:

sizin samimiyetinize inanıcaktır, güzel bi dille söylerseniz anlayışla karşılayacaktır.

inanın bebeğinize zarar gelmesini o da istemez a.s

ah kuzum ya,sen bu bebeğe nasıl sahip oldun,düşünsene...
söylemek zorundasın,başka çaren yok...
inanıyorum ki,görümcende doktorla aynı fikirdedir...
doğmamış yiğeninin zarar görmesini istemez...
tüylerim diken diken oldu inan...
hergün telefonla görüşürsün,müsait olduğunda msn den kamerayla görüşürsünüz...
amaç bebeğin ve senin sağlığın...
sonuçta görümcenden uzaklaşmıyorsun,ilacın yan etkilerinden korunuyorsun...
bence rahat ol...
Allahım acil şifalar versin görümcene...
sana da sağlıklı ir hamilelik diliyorum canım...
sevgiler...

canım radyosyonun cok zararlı oldugunu biliyorum çünkü radyasyon odalarının kapılarına yazıyolar hamileler ve hamilelik şüphesi olanlar girmesin diye.bence onun bebeği olmayabilir ama seninkine de zarar gelicek anlamına gelmez bence.kocan halletsin bence.sende telefonla yanında olduğunu belirtirsin.

Çok geçmiş olsun Melekcim..benneyaptımki
Eşin güzellikle anlatırsa bence tepki göstermezler..
Sen her gün ara,halini hatrını sor..
Hem zaten o ilacın yan etkilerini kayınvaliden de görümcen de biliyordur,kızmazlar,üzülmezler merak etme sen..:teselli:

çok zor bi durum ama gerçekten...ama düzgün bi dille anlatıldığında sorun olacağını düşünmüyorum..eminimki halasıda yeğenine zarar vermek istemez..bence eşine söyletme bunu kendin anlat şimdi bide söylemeye bile tenezzül etmedi demesin...

bana kızsalarda kırılsalarda söylemek zorundayız.çünkü 3-5 gün olsa idare edilir ama tam 12 hafta dedi doktorum....bu yüzden sanırım en sağlıklısı eşimin söylemesi ve kusura bakma demekten başka çaremiz yok...........
eşimede üzülüyorum kolay değil ki kanser olan ablasına bunu söyleyebilmek................

evet canım eşin söylerse daha iyi olur,
sonuçta onlarında canı bu bebek,
masuk bebecik zarar görüyorsa gidilmez,
inşallah onlarda anlarla durmunu ve anlayış gösterirler:teselli:

:1no2: ben ağlamaktan söyleyemem heralde ..........
eşim melek söyleyemedi çok üzgün demesi daha mantıklı gibi çünkü ben yapı olarak insanların yüzüne üzüleceklerini kırılacaklarını bile bile bişeyi söylemeye çok çekinirim......
belki de songül ablamın dediği gibi msn den birlikte söyleriz ona:çok üzgünüm:

:1shok:Yah sen ne ettin meleğim senağlama
Bir derdim var ve beyaz melek eyvah dedim bir şeymi oldu dedim.
İnan yüreğim ağzıma geldi dur ben bir soluk alayım,şu sıkıntınıda bir güzel okuyup anlayayım yorum yazacağım..
Uhhh tıkandım yaaa,şükürler olsun..

canım geçmiş olsun görümcene Allah şia versin Eşin anlatsın olmassa, her kim olursa olsun, ben olsam, canımdan bir parçayı , yavrumu riske atmazdım, Zaten halası olcakmış, anlar oda seni, insanları kırmamak adına kendi evladına zarar verme

Meleğim öncelikle çok ama çok geçmiş olsun birtanem..
Bence bunu kafana takarak sıkıntı yaparak ne kendini nede o karnındaki meleğini üzme derim.
Zaten senin bu bebek için ne kadar çok şey yaşadığını,uğraştığını etrafındaki seni seven insanlar biliyorları zaten değilmi?
Eee o halde eşine tehlikeli olabilieceği konusunda konuşmasını sağla,inan anlayışla karşılayacaklarını umud ediyorum ben.yerimseniben

Canım bencede eşin uygun bir dil ile söyler. Eşinde ihmal etmez sık sık ziyaretine gider zaten. Sende telefon vs. ile sürekli destek olmaya çalışırsın. Eminim ki anlayacaktırlar sizi. Üzme kendini ve minik meleğimizi lütfen. :teselli:

elbetteki yakınında bulunmamanız gerekiyor.bunu görümcenize eşiniz söyleyebilir.hem görümceniz bunu anlayışla karşılar elbetteki doğacak yiğeninin sağlığını düşünür.bunda kırılacak birşey olduğunu sanmıyorum.benim komşum bu durumu yaşadı 2 ay oğluyla aynı odada bulunmadı hamile eltisi asla gelmedi yanına hemde hemşireydi eltisi.
tabiki bebeğinizin sağlığı önemli!
çok geçmiş olsun ..

çok teşekkür ederim arkadaşlar bunu sizinle paylaşmak ve beni anladığınızı duymak beni biraz da olsa rahatlattı....
kendimi suçlu gibi hissediyorum ya ne alakaysa.................
bu suçluluk duygusu nerden çıktı bilmem....
görümcem benden tam 6 yaş büyük.........
3-4 yıllık evli ve çocukları olmadı...........henüz....
ben hamile kaldım diye suçlu hissettim kendimi..........sevinçten deli divane olmama rağnem onların yanında hep bastırdım bu duygumu...........
sanki beni gördükçe kendini kötü hissediyor diye düşünüyorum..........
neden böyle düşündüğümü ben bile anlayamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…