yardımınız olmazsa dibe çökücem lütfen biri bana yardım etsin :(

coksevenkizdamo28

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
6
1
33
kızlar merhaba, 28 yaşında bir bayanım. bir oğlan sevdim. 11 ay çıktık. ama bu 11 ay düzenli değil. yani 6. ayımızda ben terk edildim. sevdiğim kişi haklıydı bunda. 6 aylık ilişkide sürekli kıskandırmalara giriştim bana yazan erkeklerden sürekli bahsettim en son tatile gittim ve orda da dozu iyice arttırınca sinirlenip beni terk etti.
neden böyle bişey yaptım? çünkü yakın bir kız arkadaşıma fazla samimiyet gösterdi. bu durumu yanlış anladım tepki gösterince beni terk etmeye kalktı. ben de böyle bişey yaparak beni sevip sevmediğini ölçmeye çalıştım (malım yüzüme vurmayın biliyorum) benim bu çocuktan önce 7 yıllık bi ilişkim oldu ve onunla bi yakınlaşmam olmuştu bu çocuğa da bunu dürüstçe söylemiştim. kendi kimseyle bişey yaşamamış olmasına rağmen beni kabul etmişti. neyse ben 8 ay sonunda şansımı bi daha denedim ve beni yine kabul etti. barıştık ve bu sefer sağlam başladık derdimiz neyse açık açık konuştuk. bana eski ilişkimden ve bana yazan erkeklerden bahsetmemi istemediğini söyledi. fakat ben yine
kendimi anlatırken eski ilişkimden örnekler verdim. ama amacım inanın eskiyi açmak değildi. sadece kendimi anlatmaktı. yani anlayacağınız uyardığı konuları tekrar yapıyomuş gibi oldum. 1 hafta önce yine terk edildim. bana giderken ilişkinin sonunu göremediğini söyledi. beni hep seveceğini ama bu ilişkinin kendisine zarar verdiğini söyledi. eğer benimle barışırsa bi daha aynı hataları yapıcakmışım. bana güvenmiyomuş ve korkuyomuş. bi gün karşıma başkası çıkarsa onunla olmamdan korkuyomuş fakat inanın ben bu çocuğu çok seviyorum. o kadar kibar o kadar naif biri ki. beni olduğum gibi de kabul etmiş biri. hatalar da inanın tek taraflı değil. onun da çok
hatası oldu. ben hiç ayrılmak için sebep olarak görmedim ama bu onun 2. kaçışı. ben bu kadar çok sevmesem onu ailemle tanıştırmazdım.
annem babam da çok seviyo. ama o beni ailesiyle tanıştırmadı bile. sebebi de şuymuş benden emin olamadığı içinmiş. kendisi askerdeyken 21 gün boyunca aklı bende kalmasın diye evden dışarı çıkmadım. hayatımdaki tüm erkek arkadaşlarımı çıkardım. ağzının içine bakıp oturuyorum yine de elimden geleni yaptığımı göremiyomuş. ona göre ben çabalamıyomuşum. dün bi msj attım ve takıntı oluşturduğu her şeyi gidereceğimi ve ona güveni vericeğimi söyledim. yanlışlarımı düzeltmeye hazır olduğumu söyledim ama okuyup cevap bile vermedi.
kendisini çirkin görüyo beni de güzel buluyo. sırf bu yüzden bi gün onu yarıyolda bırakıcağımı düşünüyo ama öyle bişey olmayacak.
bu arada kendisi muhafazakar bi aileden geliyo ben ise rahat ve özgür bi aileden. ama ben ona uymaya hazırım ne yapmalıyım kızlar?

neden kimse uğraşmam gerektiğini söylemiyo?

Son düzenleme:
"bu arada kendisi muhafazakar bi aileden geliyo ben ise rahat ve özgür bi aileden. ama ben ona uymaya hazırım ne yapmalıyım kızlar? "

Sırf bu cümle bile bu işin olmayacağının kanıtıdır, bence zorlamayın.
Büyük fark oluyor çünkü boşuna başınızı yakmayın.

haklısınız, fakat şöyle bir durum var ki, rahat olup da aklınıza inanılmaz bir rahatlık gelmesin. ben de sevince kıskanırım paylaşamam bana ait olmasını isterim kimseyle görüştürmek istemem. kendimi ona adarım onun da bana adamasını isterim. yani ben özgürüm bana karışamazsın gibi bi düşüncem yok.

Yok öyle düşünmedim ama muhafazakar aile bakış açısıyla muhafazakar olmayan aile yapısı illa ki çakışıyor.
Atıyorum bir tarafın anne babası namaz kılıyor diğer tarafınki kılmıyor.
Bu en küçük örnek. Zıtlık çok oluyor.
Kapalı değilseniz kapalılık imaları söz konusu oluyor, içlerine girince çıplak gıbı oluyorsunuz.
Geniş düşünün

kendisi bu konuda ailesinden farklı bi insan. geniş görüşlü. benim farklılıklarımı hiçbir zaman eleştirmedi. kendi de içiyo
ablası var onun da instagramda bikinili pozları var. yani demem o ki. anne baba muhafazakar. kendisi de illaki etkilenmiştir ama öyle direk dar bakışlı bi insan değil. öyle olsa benim içinde bulunduğum durumu kabul etmezdi.

Arkadaş kaç yaşında?
Sizle aşağı yukarı akran ise kimseyle bir şey yaşamamış olamaz, sorunu yoksa.
Her seferinde bir bayan olarak üstelik terk edilmiş bir bayan olarak adım atmanız kendi adınıza incitici diye düşünüyorum.
Eski de kalmış adamların ismini zikretmek bahsetmek çok çirkin, sizi onlarla canlandırıyordur gözünde, el ele diz dize
; şimdi kendine ait hissettiği kadını bir zamanlar başkasının kolları arasında olduğunu birebir duymak bir adamı deli eder deli. Yanlış. Tekrarlanmış bir yanlış... Allah'tan naif sakin biriymiş.

kendisi de 28 yaşında. kimseyle bişey yaşamamış. kendisini sevdiğine saklamış. bu şekilde söyledi hep bana. kızdığınız noktada haklısınız. yanlışımın farkındayım ama tutup da ben eski ilişkimde şunları şunları yaptım diye anlatmadım. geçmiş ilişkimden gelen bitakım güven problemlerim var gibisinden hep kendimi anlattım. o kişinin adını geçirip de biz onunla çok mutluyduk çok iyiydik diyecek kadar da salaklık yapmadım. ama o istiyo ki geçmiş ilişkiyi hatırlatacak hiçbir şey olmasın. haklı. ama kendimi anlatırken seçtiğim yolun ne kadar yanlış olacağını düşünemedim. mesela geçen arkadaşlarıyla çok iyi anlaşamadığımı belirttim. onlarla çok fazla görüşmek istemediğimi söyledim çünkü bana aşırı soğuklar. sonra da kalkıp dedim ki bak beni yanlış anlama arkadaş ortamlarından kaçan biri değilim dedim geçmiş ilişkimde de vardı arkadaş ortamımız ben severim kalabalık oturmayı ama senin arkadaşların biraz soğuk bana karşı dedim diye bunu atlatamadı

Bence zorlamayın hem kendinizi hem karşı tarafı üzüp daha fazla yıpratmayın.olacak gibi görünmüyor dışarıdan bakınca.hem siz hem o çok mutsuz olursunuz malesef.

Hayır hayır ben senin nasıl söylediğini anladım zaten cnm.
O an gözünde kalabalık makara kikiri bir ortam siz sarmaş dolaş hayal etmiş olabilir anlatabildim mi?
Kötü hissetmiştir. Ben başkasıylaydım diyosun yani anladın mı adamlara ters işte.
Sadece adam da değil bir kadın olarak bende kabul edemezdim.
Hayırlısı ne ise o olsun inşallah mutluluklar dilerim

çok kibarsınız teşekkür ederim. sadece size sorum şu, beni şuan sizin en iyi anladığınızı düşünerek soruyorum.
mantığında oturtamadığı biri değilim ben ve onun için her şeyi yapmaya hazırım. bir daha tekrarlamayacağıma da kendime
söz verdim. sizce haksız olduğum için peşinden gitmeli miyim? uğraşmalı mıyım? buna değecek birisi o.
bu gurursuzluk olmamalı. bişeyleri düzeltebilmek varken insan sevdiği için uğraşmalı diye düşünüyorum.
sizce bu konu düzeltilebilir mi?

Daha öncede tamam demiş ama yine yapmışsınız Güveni baya sarsılmış gibi.
Madem istiyorsunuz gurur meselesi de yapmıyorsanız adam da buna değiyor diyorsunuz.
Elinizden geleni yapın o halde. Erkekliğini okşayacak mesajlar atın mesela bir süre pof pof :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…