yardım kızlar bebiş istiyorum ama

dilmuh

hosgeldin oglum
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
7.490
4
yardım kızlar bebiş istiyorum ama eşim kasımda askere gidecek ve benim o sıralar çalışmam gerekiyor.ama ben şimdi hamile kalsam kasıma yeni doğum yapmış olacağım.hem çalışamam hemde eşim yanımda olmayacak.bunları düşünmek beni çok yordu.ama bebişim olsunda çok istiyorum.sizce nasıl yapmalıyım.

öncelikle şum
nu düşün sanım.sen bir birey dünyaya getiriyosun.o rahmine atıldığında artık geri dönüşü yok ve sen buna gerçekten hazırmısın.gebelik öyle dışarda göründüğü gibi değil.yalnı başına psikolojin kaldırmaz.eşin askerde olacak onun günbegün büyüdüğünü göremeyecek,hastanelere eşinsiz gideceksin,ilk hareketlerini görmeyecek ilk kalp atışlarını duymayacak,ve bunlar aşsiz çekilmitor.yanında belki biri olacak ama illaki eş be:))...üstelik eşinin gözü arkada kalacak.sen onu arayıp heyecanlı heyecanlı bebeğinin gelişimini anlatırken aslında eşin içten içe üzülecedk.maddi zorluklarını sözkonusu etmiyorum bile.ben 4 aylık hamileyim.yalnız olduğum için eşimle bebek yapmaya karar verdik,yani acele ettim.ve şuan eşimin işinin en yoğun olduğu zaman ve benimle fazla ilgilenemiyor,hem ben üzülüyorum,hem onu üzüyorum.hamilelik desdeksiz çekilmiyor.canım bence şartların iyice oluşmasını bekle,sırf istiyorum diye bebeğinde günahına girme.eşin gelinse birsürü bebiş yaparsın,ama eşin yokken harap olma bebeğinde saağlıklı olmaz etkilenir..Allah yardımcın olsun

ah canım bende öyle düşündüm ama eşim öyle karar verdik vazgeçtik olmaz çocuk oyuncağımı bu diyor.işin kötüsü benim annem babamda vefat etti.yani eşim askerdeyken kaynanamla kalacam.tamam kaynanam iyi biridir ama anne gibi olamaz nihayetinde.eee eşimde yok.iş yok.çok zor durumda kaldım.bebiş istiyorum çok ama bunları söyleyince eşim istemediğimi düşünüyor.iki arada bir derede işte ben

canm ben de seninle ayni durumdayim.benim de esim askere gidecek nisan da.ama bnen de arkadsaim gibi dusunuyorum.bu cok ozel bi zaman dilimi.yalniz yasamak cok zor.bnece de esin yaninda olmali.acele etme en azindan ben oyle yapmayi dusunuyorum.allah yardimcimiz olsun.hakkimizda hayirlisini versin..

ben şuanda hamileyim canım inanki eşin yanımda olmasa bu durumu atlatamam her gün degişik bir duygudasın bir gün miden bulanıyor bir gün herşeye aglıyorum bir gün kasıklarım agrıyor bir gün başım dön,yor gerçekten hamilelik eşşiz geçirebilev-cegin bir durum degil eşinden çok kendini düşünmelisin neler yaşayacagını iyi düşün ve eşinle konuş dogru zaman bence yanında olacagı zamandır...

eşimle konuştum ve bana hak verdi.tabi istemeye istemeye.ama rabbim hayırlısını versin inşallah

bence hiç acele etme canım Allah verirse zamanı gelince zaten olur,tek başına hiç o zorluklara gerek yok hep hamilelikte ço duygusal ve hassas olacaksın yanında kimse olmayacak eşin gelince rahat rahat hem hamileligini hem dogumunu geçirirsin...

çok sağolun haklısınız bencede acele etmeyeyim ben zaten çok duygusalım birde hamile kalınca hiç tahammül edilmez biri olurum heralde.sağolun tavsiyeleriniz için

X