Yardım edin

Tam olarak anlattığınız gibiyim teşekkür ederim izleyeceğim hemen
Hiç korkulacak bir durum yok ben de mesela sosyal fobinin tam zıttıyım törpüleyebildiğimkadar kadar törpüledim ama elimden gelen bu ve kendimi bu şekilde kabul ediyorum ben böyleyim benim özelliklerim bunlar nasıl herkesin yüzü farklı ise kimse kimseye benzemiyorsa karakterlerimiz de farklı sen de zamanla farkındalık kazanırsan baya törpülersin kitap alma imkanın varsa bunla ilgili kitaplar okuyabilirsin kendini böyle kabul ettiğin takdirde ilerlersin

İnşallah olur çooooook teşekkür ederim tekrar tekrar

Deprem birçok insanı etkiledi sadece seni değil inan ben de anksiyete ve panik atak hastasıyım deprem sonrası çok tetikledi annenizin kendi kafası böyle şeyler kurmadığı için anlamaz seni

İnşallah olur çooooook teşekkür ederim tekrar tekrar
Ne zaman sormak istediğin bir şey olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum yaşın gereği vücudundaki kusur bile olmayan şeyleri kusur olarak gördüğün için herkes sana bakıyormuş gibi geliyor ama öyle değil sen her halinle güzel ve değerlisin unutma

Sonucu değiştirmeye çalışmıyorum anlamıyor musunuz merak ediyorum diyorum, soru soruyorum
Kaygı işte kaygı hâli siz nasıl korktuğunuz bir durum başınıza gelecek diye kaygı yaşarsanız sosyal fobi yaşayanlar da dışarı çıkınca veya arkadaş ortamına girince aşırı kaygı yaşarlar hatta kalabalık ortamlara girmemeye çalışırlar

Yaw kaygının ne olduğunu biliyorum
Biri bana bakacak kaygısını anlamıyorum. Benim yükseklik korkum var, yüksekten bakınca korkuyorum, neden korkuyorum düşmekten düşersem ne olur sakat kalır yada ölürüm. Bu mantıkla konu sahibesine soruyorum, dışarı çıkmaktan korkuyorsun, neden korkuyorsun insanlar sana bakar yada kusurlarını görebilir diye, peki bakar ve görürlerse ne olur
Yükseğe çıkmak+aşağı düşmek= ölmek
Dışarı çıkmak+insanların bakması=?

Daha ne şekilde sorabilirim acaba

Dışarı çıkmak + insanların bakması=utanmak bazı insanlar utangaçtır ya hani fazlaca utangaçtır bazı insanların çok güçlü çok cesaretli olması gibi bu da çok utanmakla alakalı

“İyi Hissetmek” kitabı yardımcı olabilir. Pdf olarak da bulabilirsiniz hatta bunu.

Başta, ben teşekkür ederim. Bu tür konularda çok hassasım çünkü depresyon, maladaptive daydreaming gibi türlü türlü konular yüzünden hayata adapte olamayan ve hala birtakım sorunlarla uğraşan birisi olarak başlangıçta önemsenmeyen ruhsal bozuklukların sonrasında nelere yol açabileceğini çok iyi biliyorum, yaşadım. Önemli bir şey olmadıkça yaşa bakmıyorlar diye biliyorum çünkü ben reşit değilken sistem üzerinden randevu alıp gittiğimi hatırlıyorum. Umarım güzelce tedavi olursunuz veya bir uzman ile görüşebilirsiniz ve en kısa sürede atlatırsınız. :)

psikoloğa gitmen için reşit olman gerekmiyor randevu alıp gidebilirsin diye biliyorum yaşını sormuyorlar

Okulunda rehber öğretmenin varmı ? Bence onunla görüş ve aileni ikna etsin ? Allah yardımcın olsun.

Bende aynı durumdayım 9unda psikiyatriden randevum var gidicrm Allah'ın izniyle. Hayatı çok zorlaştıran bir hastalık bu Rabbim sifamizi versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…