Yardim edin ne yapacağımı bilmiyorum

Şerh için nereye gitmem gerekiyor birde dava açmadan gitsem olurmu yoksa dava açıp öylemi gidicem
Dava acmadan gidebilirsiniz ama nereye gitmeniz gerekiyor bende bilmiyorum burda bilen arkadaslar yardimci olur. Siz adliyeye gidip avukat talebinde bulunursaniz o da yardimci olur.

Keşke olanda olmayanda hayır var lafını destur edip bu adamı baba yapmadaydiniz olan oldu ama bu çocuğa hak mı bu.Simdi geçelim teselli sözlerini kadın üzgün destek olalım boş muhabbeti sevgili konu sahibi o zaman dava açıp evin yarısını talep edip nafaka bilmemne talep edip diş göstereceksiniz yapabilirmisiniz para lazım iyi avukat lazım çocuğun poposuna vurdu yetmez çok kanıt lazım.Size gereken gerçekçi olmak çocuğu alıp merdiven silerim olmaz ev yok çocuğa bakacak insan yok kötü niyetli insan çok destek yok iş yok akıllı bir plan yapın
İnanın allahin zoruna gitmesin ama bunu bende dedim keşke yapmasaydım bu adamı baba benim yavrum simdi el bebek gül bebek olmalıydı görseniz okada güzel tatlı merhametli bir çocuk ki değil vurmak öpmeye kıyamaz insan kızıma bakıp bakıp ağlıyorum kendimi zerre düsunmüyorum

Ben seni anlıyorum bulundugun coğrafya senin dik bir şekilde ayakta kalmanı zorlaştırıyor
Kocanın evi yakarım tehdidini önemseme, sen olmasan ocağın altını bile yakamaz
Bosanirken sadece evin yarısı değil düğün takilarin da senindir ev alınırken yardım etmen biseyi değiştirmez
Sana tavsiyem dava açmadan önce delil biriktir ,görsel ses kaydı vb farketmez.ekonomik şiddet gördüğünü belgele
Oralarda siyasi partilerin kadın kolları var hangisi daha aktifse üşenme git yardım iste is ve barınma konusunda yardımcı olabilirler
Allah yardımcın olsun kardeşim

İnanın allahin zoruna gitmesin ama bunu bende dedim keşke yapmasaydım bu adamı baba benim yavrum simdi el bebek gül bebek olmalıydı görseniz okada güzel tatlı merhametli bir çocuk ki değil vurmak öpmeye kıyamaz insan kızıma bakıp bakıp ağlıyorum kendimi zerre düsunmüyorum
Allah çocuğunuza sağlık versin olan oldu kendinizi düşünmek zorundasınız ya darp raporu alır bir şekilde uzaklaştırma vs ile boşanma davası açar evin yarısi nafaka ve bir yerde çalışarak bir yol bulabilirsiniz fakat şu an yaşı küçük kime bırakabilir emanet edebilirsiniz mümkünse kavgasız dövüş süz çocuk biraz daha büyüyene kadar dayanabilecek gibiyse dayanın .Yok hiç dayanamam diyorsanız herşeyi göze alıp dava açmalısınız evede şerh koydurmayi unutmayın o durumda yarışı sizin olsa bile inşallah tapu onun aile üyelerinden birinin üstüne değildir.Konunuza üzüldüm ama yıkılma lüksümüz yok bir çare bulunur elbet

Ben seni anlıyorum bulundugun coğrafya senin dik bir şekilde ayakta kalmanı zorlaştırıyor
Kocanın evi yakarım tehdidini önemseme, sen olmasan ocağın altını bile yakamaz
Bosanirken sadece evin yarısı değil düğün takilarin da senindir ev alınırken yardım etmen biseyi değiştirmez
Sana tavsiyem dava açmadan önce delil biriktir ,görsel ses kaydı vb farketmez.ekonomik şiddet gördüğünü belgele
Oralarda siyasi partilerin kadın kolları var hangisi daha aktifse üşenme git yardım iste is ve barınma konusunda yardımcı olabilirler
Allah yardımcın olsun kardeşim
Allah razı olsun dediklerinizı sakin bir kafayla düşünüp hemen uyguluycam

Bu adam 10 sene boyunca tedavi surecinde nasildi? Yani o zamanlar iyi sevimli biriydi de sonradan mi boyle oldu?
Aileniz neden cocugu birak gel diyor? Calisip size de katki saglarim eve para birakirim tarzinda konustun mu hic ailenle?

Allah çocuğunuza sağlık versin olan oldu kendinizi düşünmek zorundasınız ya darp raporu alır bir şekilde uzaklaştırma vs ile boşanma davası açar evin yarısi nafaka ve bir yerde çalışarak bir yol bulabilirsiniz fakat şu an yaşı küçük kime bırakabilir emanet edebilirsiniz mümkünse kavgasız dövüş süz çocuk biraz daha büyüyene kadar dayanabilecek gibiyse dayanın .Yok hiç dayanamam diyorsanız herşeyi göze alıp dava açmalısınız evede şerh koydurmayi unutmayın o durumda yarışı sizin olsa bile inşallah tapu onun aile üyelerinden birinin üstüne değildir.Konunuza üzüldüm ama yıkılma lüksümüz yok bir çare bulunur elbet
Yok evi krediyle aldik ev esimin üzerine ona eminim çünkü tapu bende ben saklıyorum
Allah kalbine merhamet versin inşallah maddi baskısını sürdürmez ozaman kızımın biraz büyümesini bekler okula başlayınca arkama bakmadan iş bulup kaçarım ama böyle devam ederse bir iş bulup çalışmak zorundayım

Bu adam 10 sene boyunca tedavi surecinde nasildi? Yani o zamanlar iyi sevimli biriydi de sonradan mi boyle oldu?
Aileniz neden cocugu birak gel diyor? Calisip size de katki saglarim eve para birakirim tarzinda konustun mu hic ailenle?
İnanın ozman üzerime titrerdi artık kimseye güvenmem çünkü eşimden asla böyle bir şeyler beklemezdim iyiyken çok iyi ama dedigi birsey olmazsa içinden şeytan çıkıyor resmen evlenirken hiç birseyi yoktu hep destek oldum bireylere sahip oluncami böyle oldu yoksa kafasını yedi inan bilmiyorum

Çok çirkef davranıyor burası benim evim diyor evlendikten sonra aldık evi bu arada ama bana senin baban almadı diyor ama bende altınlarını verdim bu ev için asla kendisi gidip beni bu evde bırakmaz babanin evine git diyor çocuğumu kabul etseler 5 dakika durmam dedim bana bırak diyor halbuki kendisi asla bakamaz hem çalışıyor saati bile belli değil işinin annesi hasta yatıyor biz gidip işini yemegini yapiyoruz arada annem bakar diyor kadın tuvalete zor gidiyor ve asla kızımı kendisine güvenemem özellikle bu tokatta sonra kızım olmadan nefes dahi alamam ben
Siz onun boş boş konuşmalarına takılmayın, o evde sizinde hakkınız var şikayet edin. Şiddet varsa size karşı muhakkak darp raporu alın. Bide sizi aldatma ihtimalinden şüpheleniyorsanız hiç belli etmeden takip edin kanıt toplamaya çalışın bulursanız ekran görüntülerini alın. Kanıt olabilecek herşeyi bir şekilde kayıt altına alın. Maddi durumunuz yoksa bile avukatı devlete başvurunca barodan verirler. Ama elinizde delil olursa bir kez olsun avukatla görüşüp anlaşmalı boşanmayı teklif edin çünki çekişmeli uzun sancılı süreçler

Siz onun boş boş konuşmalarına takılmayın, o evde sizinde hakkınız var şikayet edin. Şiddet varsa size karşı muhakkak darp raporu alın. Bide sizi aldatma ihtimalinden şüpheleniyorsanız hiç belli etmeden takip edin kanıt toplamaya çalışın bulursanız ekran görüntülerini alın. Kanıt olabilecek herşeyi bir şekilde kayıt altına alın. Maddi durumunuz yoksa bile avukatı devlete başvurunca barodan verirler. Ama elinizde delil olursa bir kez olsun avukatla görüşüp anlaşmalı boşanmayı teklif edin çünki çekişmeli uzun sancılı süreçler
Yok aldatmadigini düşünüyorum çünkü her boş anında evde birde surekli arzulardi beni ama bir defa yok deyince kıyamet koparıyor fiziksel şiddetide yok bana karşı bugün kızıma vurdu keşke bana vursaydı ama o el kadar sabiye vurdu allahta ona vursun

Bu dediklerinizi söyledim evi yakarım yine sana yar etmem başına bela olurum diyor ama ne olursa olsun bırakmam benden önce o ev evladımın hakkı
Yok ya paşama bak sen yakarmış. Gitsin romayı yaksın. Havlayan köpek ısırmaz misali korkmayın sakın. Korktuğunuzu anlarsa üstünüze gelir. Bakın kadına şiddetten ceza alırsa iş yerindende atılır. Aslında mağdur siz değil o olacak. Hemen toparlan bir kaç gün ailende kal işe girene kadar idare etsin o beyzadelerde sizi. Ya bu kız tarafının ailelerine ayar oluyorum anne çocuktan ayrılır mı ya nasıl bir taş kalplilik bu. Kusura bakma konu sahibi kocan ne kadar acımazsızsa ailende öyle

Gittim.iskura bilgi alıp gönderiyorlar en son ağladım orda ama yok arayan
Yemek, el işi örgü yapıp satamaz mısınız. Komşulariniza söyleyin ev temizliği için çağıran olur belki. Ofisler de çay temizlik işi, cafeler de bulaşıkcı illa ki bulunur hatta siz kendiniz gidin tek tek sorun, bulaşıkçı arıyor musunuz vs diye. Kariyer.net sitesine de bakın

Aile konutu şerhi koydurun . Böylece evi satamaz ya da satış gösterip başkasına devredemez. İlk önce bunu yapın. Sonra adliyeye gidip asli yardım talep edin onun için muhtardan fakirlik belgesi denen bir şey alınmalı. Ama tüm bunlardan önce ben ailenizi ikna etmeniz gerektiğini düşünüyorum, eve katkı yapacağınızı söyleyin belki böyle yumuşarlar evin yarısının sizin olduğunu da söyleyin . En azından üç sene çocuk okula başlayana kadar idare etsinler . Mor çatı derneğine de gidebilirsiniz ama bu ekonomide ev kirası + kreş + geçim mümkün değil . Ayrıca altınları eve vermiş olmanız bir şeyi değiştirmez onları da ayrı ziynet davası açarak talep edebilirsiniz , tamamı veya yarısını verirler o hakime göre değişiyor .

Gözlerim şiş bir şekilde yazıyorum yanlışım olursa şimdiden affola 10 sene sonra kızımı tedavi ile kucağıma aldım eşim cocugumuz olana kadar arada tartissakta bu kadar ileriye gitmiyordu son zamanlarda en ufak bir şeyi büyütüp küsmeye başladı konuşmama asla izin vermiyor ömür boyu küs kalırım boşanalim diye türlü hakaretler yapıyor sürekli zorda olsa gönlünü bir şekilde alıyordum sırf yavrum için ama şimdi asla konuşmuyor sadece kendine alıp hazırlayıp yiyor ailem kabul etmiyor geleceksen çocuğu bırak gel diyorlar öyle çaresizim ki bugün çocuğum huzursuzluğu sezdi gidip babasını gidiklamaya başladı sırf gülsün diye daha 4 yaşındaki kizimin poposuna öyle bir tokat attı ki elleri kırılsın ellerinin izi çıktı hemen resim çektim Allah rızası için bana yol gösterin lise mezunuyum iş bulamıyorum bir iş bulsam kızımı kreşe koyar çalışırım ama ne yapabilirim artik iş bulmak bu kadar kolay değil gaziantpe ilinde yaşıyorum temizlik çay ne olsa yaparım nolur burdan görüpte yardımcı olabilecek biri varsa bana yardım edin hayatım boyunca aç kalsamda kimseden yardım istemeyen ben kızım için yalvarabilirim

geçmiş olsun. eşinizin son zamanlarda bu kadar öfkeli hale gelmesinin sebebi nedir tahmininiz var mı?

Gözlerim şiş bir şekilde yazıyorum yanlışım olursa şimdiden affola 10 sene sonra kızımı tedavi ile kucağıma aldım eşim cocugumuz olana kadar arada tartissakta bu kadar ileriye gitmiyordu son zamanlarda en ufak bir şeyi büyütüp küsmeye başladı konuşmama asla izin vermiyor ömür boyu küs kalırım boşanalim diye türlü hakaretler yapıyor sürekli zorda olsa gönlünü bir şekilde alıyordum sırf yavrum için ama şimdi asla konuşmuyor sadece kendine alıp hazırlayıp yiyor ailem kabul etmiyor geleceksen çocuğu bırak gel diyorlar öyle çaresizim ki bugün çocuğum huzursuzluğu sezdi gidip babasını gidiklamaya başladı sırf gülsün diye daha 4 yaşındaki kizimin poposuna öyle bir tokat attı ki elleri kırılsın ellerinin izi çıktı hemen resim çektim Allah rızası için bana yol gösterin lise mezunuyum iş bulamıyorum bir iş bulsam kızımı kreşe koyar çalışırım ama ne yapabilirim artik iş bulmak bu kadar kolay değil gaziantpe ilinde yaşıyorum temizlik çay ne olsa yaparım nolur burdan görüpte yardımcı olabilecek biri varsa bana yardım edin hayatım boyunca aç kalsamda kimseden yardım istemeyen ben kızım için yalvarabilirim
Acaba büyü müyü mü yaptı biri çocuktan sonra bu kadar nasıl değişir ki birden soğuması vs büyü olabilir

Mesleğin yoksa asgari ücretle kreş parasını nasış karsışıycalsın iyce düsünmeden cıköa bence evinden

X