Yardim edin ne yapacağımı bilmiyorum

Kardenms

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2011
1.831
218
31
Gözlerim şiş bir şekilde yazıyorum yanlışım olursa şimdiden affola 10 sene sonra kızımı tedavi ile kucağıma aldım eşim cocugumuz olana kadar arada tartissakta bu kadar ileriye gitmiyordu son zamanlarda en ufak bir şeyi büyütüp küsmeye başladı konuşmama asla izin vermiyor ömür boyu küs kalırım boşanalim diye türlü hakaretler yapıyor sürekli zorda olsa gönlünü bir şekilde alıyordum sırf yavrum için ama şimdi asla konuşmuyor sadece kendine alıp hazırlayıp yiyor ailem kabul etmiyor geleceksen çocuğu bırak gel diyorlar öyle çaresizim ki bugün çocuğum huzursuzluğu sezdi gidip babasını gidiklamaya başladı sırf gülsün diye daha 4 yaşındaki kizimin poposuna öyle bir tokat attı ki elleri kırılsın ellerinin izi çıktı hemen resim çektim Allah rızası için bana yol gösterin lise mezunuyum iş bulamıyorum bir iş bulsam kızımı kreşe koyar çalışırım ama ne yapabilirim artik iş bulmak bu kadar kolay değil gaziantpe ilinde yaşıyorum temizlik çay ne olsa yaparım nolur burdan görüpte yardımcı olabilecek biri varsa bana yardım edin hayatım boyunca aç kalsamda kimseden yardım istemeyen ben kızım için yalvarabilirim

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza özellikle de kızınıza tavrına. Senin bi yere gitmene gerek yok evden o gitsin boşanma davanı aç. Sonuçlanana kadar seni evden kimse çıkaramaz. Aileniz neden çocuğu istemiyor bu zihniyetler ne zaman körelecek çok merak ediyorum. Asgari ücretle bir işe girseniz bile tek başına ayakta kalmanız zor çocuk varken daha zor. Herhangi bir mal varlığınız var mı ev vs ya da evliyken edinilmiş mallarınız.

Çok çirkef davranıyor burası benim evim diyor evlendikten sonra aldık evi bu arada ama bana senin baban almadı diyor ama bende altınlarını verdim bu ev için asla kendisi gidip beni bu evde bırakmaz babanin evine git diyor çocuğumu kabul etseler 5 dakika durmam dedim bana bırak diyor halbuki kendisi asla bakamaz hem çalışıyor saati bile belli değil işinin annesi hasta yatıyor biz gidip işini yemegini yapiyoruz arada annem bakar diyor kadın tuvalete zor gidiyor ve asla kızımı kendisine güvenemem özellikle bu tokatta sonra kızım olmadan nefes dahi alamam ben

Yaşadığın yer de devlet kreş yardımı yapmıyor mu? Bir çok yerde yapıyorlar. İş bulmak çok zor evet ama sen durmadan ara. Gerekirse belediye, muhtara, işkur ve yaşadığınız şehir de ki yardım derneklerine git. Mutlaka bir kapı açılır inşallah. Avukatı barodan talep edersin. olmadı kadın sığınma evine gidersin. En azından başını sokacak bir çatın olur. Allah o aileni de ıslah etsin

Öncelikle boşanma avukatından destek alıp haklarını öğrenmen gerekiyor. Onun babası bunun anası dinlemez mahkemeler evlendikten sonra alındıysa yüzde 50si senin ve boşanma davandan önce mal varlığına tedbir kararı koydur ki senden kaçıramasın malları.

Bakın yanlış adımlar atıyorsunuz. Evliliği kafanızda tamamen bitirdiyseniz güçlü görünmek zorundasınız. Boğazınıza kadar batmış olsanız bile ona karşı dimdik durmanız lazım. Ailem kabul etse durmam demek sana mecburum demekle aynı şey mağdur oluşunuz üzerinize daha çok oynamasını sağlar. Donuna kadar alırım senin de. Haklarımı biliyorum de. Git aç davayı bekleme de. Açarsa kaybeden o olacak erkekler bu konuda kaybetmeyi pek istemezler. Çocuğunuz için iştirak nafakası alırsınız. Madem sizinde evde hakkınız var geri adım atmayın. Kavga vs asla etmeyin. Kendinizden emin dik duruşunuzla çözmeye çalışın. Karşısında en ufak bükülmeniz onun eline koz verir. Erkekler zeki varlıklar değildir.

Çocuktan sonra delirmedi ya bu eş.İllaki belli etmiştir ileri gitmediysede siz sustugunuz için gitmemiştir.Yazdiklariniza bakarak küçük bir çocukla çözüm oneremiyorum aileniz yok arkanizda bence eşinizden sevgi ilgi beklemeden çocuğu büyütün sonra bir iş bakarsınız diyorum.Yoksa çalışsanız asgari ücret ile kira çocuğun bakımı vs kim bakacak nafaka ve asgari ücret yetişmez gerçekçi olursak Malesef ya çocuk olmadan ayrılmalı böyle evliliklerden yada ev hanımı olmak değil hep çalışıp para biriktirmek gerekli.İste lazım oluyor.Cocugu bırakıp aileye dönmek düşünülemez bile çünkü babanın tavrı ortada çocuğa.Allah yardımcınız olsun hayat ve seçimler ben çocuk az büyüsün bir işe girin para biriktirin sonra ne yapacaksanız yapın diyorum Babanın huyunu bildiğinize görede resim çekmek yerine çocuğu çok yaklastirmayin ilk kez vurdu degilmi öncesi varmı yoksa .Bu arada erkekler zeki varliklar değil sözüne katilmam işin içine çıkarları girdimi para menfaat girdimi kadını soyup soğana çevirirler hiç duygusal değiller sırf mantık ile işine yaramadiginiz yerde ne planlarla yol verirler aklınız şaşar günümüz erkekleri çoğunluk gözünü açtı eskidendi o erkekler

Gittim.iskura bilgi alıp gönderiyorlar en son ağladım orda ama yok arayan

Siginma evine git orda is bulmanada yardimci olurlar. Bosanmk icin adliyeye avukat talebinde bulun. Evlilikten sonra alindigi icin evin yarisi sizin. Serh koydur satamasin dava sonuclanana kadar. Allah yardimcin olsun
Şerh için nereye gitmem gerekiyor birde dava açmadan gitsem olurmu yoksa dava açıp öylemi gidicem

Bu dediklerinizi söyledim evi yakarım yine sana yar etmem başına bela olurum diyor ama ne olursa olsun bırakmam benden önce o ev evladımın hakkı

Sevgiy Sevgiyi ilgiyi geçtim benimde sevgim ona bitti zaten ama harçlık vermiyor sadece kendi yiyeceğini alıyor nereye kadar böyle idare edebilirim bilmiyorum

Bu dediklerinizi söyledim evi yakarım yine sana yar etmem başına bela olurum diyor ama ne olursa olsun bırakmam benden önce o ev evladımın hakkı

Ya gidip darp raporu alsana. Kapıya polis gelince, aklı karışır, bir korksun. Uzaklaştırma aldır. Dediğün gibi iz varsa ilgilenir polis konuyla.

Sevgiy
Sevgiyi ilgiyi geçtim benimde sevgim ona bitti zaten ama harçlık vermiyor sadece kendi yiyeceğini alıyor nereye kadar böyle idare edebilirim bilmiyorum
Keşke olanda olmayanda hayır var lafını destur edip bu adamı baba yapmadaydiniz olan oldu ama bu çocuğa hak mı bu.Simdi geçelim teselli sözlerini kadın üzgün destek olalım boş muhabbeti sevgili konu sahibi o zaman dava açıp evin yarısını talep edip nafaka bilmemne talep edip diş göstereceksiniz yapabilirmisiniz para lazım iyi avukat lazım çocuğun poposuna vurdu yetmez çok kanıt lazım.Size gereken gerçekçi olmak çocuğu alıp merdiven silerim olmaz ev yok çocuğa bakacak insan yok kötü niyetli insan çok destek yok iş yok akıllı bir plan yapın

Ya gidip darp raporu alsana. Kapıya polis gelince, aklı karışır, bir korksun. Uzaklaştırma aldır. Dediğün gibi iz varsa ilgilenir polis konuyla.
Bunu düşündüm ama korktum uzaklaştırma biterse birsey yapar diye çünkü sinirlenince gözü dönüyor bana bir zarar verirse evladım hepten kalır ortada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…