Yardım edin bunlar için çok gencim :(

çok haklısınız ama dayanamıyorum ya anneminde haberi var o olaydan yorum bile yapmıyo. hala ağlıyorum dayanamıyorum ne yapayım :KK43: çevresine bi sürü kız takılıyo çok rahatsız oluyorum hala . ve belli edemiyorum çok kötü oluyo bu. :/

17 yaşında bir erkek için bu kadar ağlar ve kafa yorarsan daha sonra halin ne olur bilemem.
çok ama çok erken.
ben gülüyorum bu yaşta bu şekilde ilişkiler yaşayarak ve erkek arkadaşım benimle evlenmek istiyor laflarına. yanlış anlama lütfen çok saflık geliyor bana.

sen şimdi bırak erkek arkadaşını yaşamaya bak.
bu yaş geçince geri gelmez güzelim.
daha kim bilir kimler çıkar karşına.

sevgiyle kal...

bende senin yaşındayken bundan daha da beterine tutulmuştum ama inan yıllar sonra hayatımın hatası olduğunu anladım.boşver bence uzak dur.önünde daha üniversite hayatı var kimler gelip kimler geçicek.bence bir an önce yakanı kurtar ondan.evet bi müddet canın çok yanacak ama bundan 3 sene sonra anlayacaksın ne kadar büyük bi hata olduğunu.isterse o kişinin peşinden yüzbin kız koştursun adam gibi adam olmadığı sürece tiple nereye kadar devam eder...

Aynen bende 17 yaşımdaydım çok sevdiğimi ondan başkası olmayacağını düşünüyodum evet dediğin gibi etrafında bir çok kız vardı o beni seçmişti(ben öyle sanmışım) 2sene sürdü çalıştığımız için hafta sonu görüşürdük yine öyle görüştüğümüz bir hafta sonundan 2gün sonra bir msj aldım kendisinden sözlenmiş ve bu iş bitti yazmıştı meğerse 2 kişi idare ediyomuş yaşayamam sanıyodum ama onun bana gözümün içine bakıp seviyorum dediğinden 2gün sonra sözlendim demesi herşeyi bitirdi işte erkeklerin gerçek yüzü tatlım dikkat et kendine senin hayatın şimdi eğitimin olmalı bencede sevgiler.

Inanki yazdiklarini okuyunca cok duygulandim, senin agladigini düsününce cok kötü oldum. Mutlaka iyi günlerinizde olmuski okadari baglisin bu gence.
Ama evlilige giden bir sevgi trajedi olmamasi gerek. Bazi seyleri hayat sana ögretecek, bazi seyleri ama yasamaman icin kendini garantiye alman gerek. Eher bir erkek icin gülmekten mutlu olmaktan daha cok üzüntü duyup agliyorsan bu birseylerin yanlis gittiginin göstergesidir.

Su konuda sana hak veriyorum, erkekler yapar, firsat bulunca, arkadaslarina uyarak yapar yapmaz degil. Ama illerde esinin olmasini istedigin adam bunu ailesinde bile görüyorsa biran önce sen kendini temize cekip acida olsa ayrilman gerek.
Sen bile sasiracaksin, okudukca güzel mevkiylere güzel temiz ailelerin icine girdikce ne yakisikli, ne tahsilli, ne tertemiz dinine sevgilisine düskün adamlarla karsilacaksin. Elbette sende dogru insani bulacaksin.
Sunu düsün: Senin cocuklarinin babasi olacak evlenecegin kisi. Sadece onla degil, ailesiylede evleneceksin. Simdiden bukadari yipraniyorsan, sonraki halin cok kötü olur, hayatin mahvolur.
Birak onu. Hicbirzaman pisman olma, onlan tecrübe kazandin ama bundan sonra hayatindan cikar derim. Baska kizlar varsa pesinde ozaman onun icinde fazla zor olmaz sanirim, bir gün aglar iki gün aglar sende unutursun oda.

Birde sunu asla unutma: oda senin onun genel evine gittigini bildigini biliyor. Yinede bu iliskiye sürdürürsen bu durumu kabul ettigini gösterirsin.
Belki bir kac sene yapmaz, sonra yine yapar. Arkadaslari ailesi bunlari yapiyorsa mutlaka yine firsati imkani olacaktir. Sanada zamani gelince:
Benim ne oldugumu biliyordun, evlenmeseydin! diyecek. Demez sanma. Öyle bir an öyle bir kavga olurki yüzüne vurur. Sen madem iyiydin niye istedigin gibi bir koca bulamadin kendine, ben böyleyim der cikar isin icinden. O erkek ona hicbirsey olmaz canim. Olan sana olur.

Ve sana bir tüyo daha...bir erkegi sadece baska bir erkek unutturur. Gözlerini acik tut ve gözlerini yüksek tut. En tatli, en yakisikli, en iyi kalbli, en basarili, en mükemmel insani bulmaya gayret et.
Buldugun zamanda o insaninda seni begenmesi icin, sende en tatli, en cazip, en iyi kalbli, en basarili ve en mükemmel insan olmaya calis.

teşekkür ederim yorumlarınıza dayanmaya çalışıyorum :KK43:

sen de ergenlik çağındasın, sevgilinde...
ne evlenmesi daha durun bakalım karşınıza neler, kimler çıkacak...
sen önce kendini eğitiminle bir garantiye al bakalım...

o zaman canim geneleve gitmesini istemiyorsan sen onunla ol onunda ihtiyaclari var

Ay canim ya kiyamam ben sana.fazla dert etme.bu düşüncelerin sadece yaşinin verdiği şeyler.ilerde hepsine gülüp geçersin emin ol.yerinde olsam aklimi daha çok derslerime verir.geleceğimi düşünürdüm.daha çok küçüksün ve karşina çok daha temiz insanlar çikacak.önce geleceğini garantile ve sonra böle şeylerle ilgilen canim.çünkü insan çok pişman oluyo ilerde beden sana küçük bi nasihat.tabi herşey senin kararin.derslerinde başarilar

o zaman canim geneleve gitmesini istemiyorsan sen onunla ol onunda ihtiyaclari var

kız onunla nasıl olsun ki? niye evlenmeden olsun ki?
ya güzelim gitsin nerde kiminle ne halt yiyorsa yesin yaa...
sana elini sürmesin de bir zarar vermesin de...
yaşın daha çok küçük...
onun sana olan sevgisinden eminsen, evlenene kadar böyle saçmalıkların olması doğaldır...
evli olsan da kocam geneleve gidiyor desen tamam haklısın...
ama bekar adam nereye isterse oraya gider bu kadar abartmanın da alemi yok bence...
sakın kendine el sürdürme sakın...
ilerde pişmanlık duyacağın şeyler yapma..
uçurumlara düşecek yaştasın...
sakın..

Son düzenleme:
hiii:1shok: canım benim daha çooookk erken yaa nekiibuu :uhm:
okulun nerde kalmış, derslerin nerde kalmış ,kariyerin nerde kalmışkafamçokkarıştı
bumu senin derdinn yüce rabbim dert yaşatmasın
lütfen aklını başına tatlım
keşke şuan bize derslerinle alakalı yada üniv.hayallarinle alakalı bişey sormuş olsaydınn
ama eminim ssen akıllı bir kızsın burdaki ablalarının sözünü dinlersin ki lütfen dinlee:teselli:
bırak bunları düşünmeyii
yüce rabbim seni pişman etmesin inş.:Saruboceq:

X