Yardım eder misiniz ;(

Tatile gidelim , altın kolye al . Böyle zorla söyleye söyleye yaptırdığınız şeylerden gerçekten zevk alacak mısınız? Baştan belliymis, 3 yılda bir gıdım ilerleme olmamış boşa yıpratmayın kendinizi . Paranızı da kaptırmayın kendiniz için harcayın, biriktirin hatta ailenize gidin birlikte plan yapın ailenizle .

Çok haklısınızkadın olarak ruhumu doyurmaya calısıyorum ama zorla ve anlamsız bi yol ayrımındayım

Görmemişim aslında çok şey varmış belli etmiş ama görememişim ben sen geçmeyeceğini düsünüyorum;(
Iyi dusun tasin. Sizinki bir evlilikten ziyade ticari anlasma gibi birsey. Ben çiftlerin boyle ayri keseleri olmasini dogru bulmuyorum. Gelir ve giderler ortak olmali ve nereye ne harcandiysa iki taraf da bilmeli.

Hayır benim maaşım benim eve ufak tefek yardım edip kendime harcıyorum ama bu ay ki tamamen tatile gitti ki o benim kaaaaç katım para alıyor
Tamam adam iyi biri degil cimri tamam amaa sizin paraniz size neden yetmiyor onu anlamadim...
Bizde esimle beraber calisiyoruz ve esimin maasi dokundurtmuyorum birikim yapiyoruz benim maasla geciniyoruz, zaten tek bir hesap var ikimizin adina..
10 bin lirada cok buyuk bir rakam degil yani.. kosede ölumlugun dirimliginde tabi olacak 10 bin neki...

PEki sizin eşiniz asgari ücret almanıza rağmen kendisi çift maaş aldığı bi Aydan eline on bin geçmişken tatil parasının yarısını sizden alıp bi ay çalıştığınız parayı elinizden almıs olsa ben yapardınız ? Param bana yetiyor lakin gün gelip çok nadir erken bittiği olabiliyor her zaman çok harcayan biri değil elimizde varken yiyemem koyuyor insana

Şimdi mesaj attım alacaklarım var para lazım diye bana cevabı şu daha ne alacaksın ? Ve İnan’ın sadece güneş kremi felan almıştım terzi ve sac boyası işlerim vardı ne denir ki bu adama gidip annemdeen alcam

Bizim tum para bir... senin para benim para olayina karsiyim tatile gidiyorsak ortak hesaptan para ceker gideriz... ama ikimizde kısıtlıyız.. ama madem adam bukadar cimri.. et tavuk alacagina hergun makarna pisir.. ve sende para biriktir. Param yok de.. asgari ucret 2 bin lira vallahi ben olsam en az sekilde para harcar para biriktiririm oda gorur gununu... madem paraniz ortak degil yiyecekleri o alsin mesela..

Altınların parasını isteyin ve boşanın bununla ömür mü geçer adam evde kendine bedeva hizmetçi ve odalık tutmuş

maalesef bu huyu pek değişmez çevrede çok var cimri insanlar. siz ona ayak uydurmaya güzel yolla istemeye çalışacaksınız ve bir süre sonra varlıkta yokluk çekmeye alışacaksınız maalesef. benim tavsiyem ondan gizli birikim yapın kendinize. bundan ona bahsetmeyin çünkü bir şekilde alacak elinizden. mesela tatile para vermiyorsa yazlık almayı yatırım gibi düşündüğünüzü söyleyerek teklif edebilirsiniz. maalesef erkekler kendi ailelerinde görmedikleri zaman eşlerine de pek böyle özenli şeyler yapmak istemiyor. benim eşime de bir çok harcamam fuzuli gelir söylenir durur çünkü kendi babası hiç yaşatmamış bunları. neyse sen canını sıkma kolye meselesi için de uzunca bi süre trip at konuşma er ya da geç yola gelecektir. inş

Hem evin her işini görüyorsunuz. Mutfak masrafına yardım ediyorsunuz. Kendi masraflarınızı karşılıyorsunuz. Öyle bir evde hala size para vardı yoktu diye olay çıkarıyor. . Sizden gizli kendine birikim yapıyor.
eşinizin sağlığı yerinde, işi gücü var , genç para takıntısından hayatını yaşayamıyor.
Bir evlenecek nişandan bugüne kadar para para diye karısını yıldırmış.
Değişmiyor böyle insanlar maalesef. Beklentinizi sıfıra indirin. Kendi gelirinizden kendinize az az birikim yapın. Çünkü eşinizdeki o paralar sizin için birikmiyor.
Cimrilikten hiç hoşlanman. İşiniz zor.

Okuyana kadar gerildim
Ben de Allah izin verirse ben de nişanlacam benimki de olabildiğince minimum derece masraf yapalım dedi. Geleceğimi gördüm bir an

Okuyana kadar gerildim
Ben de Allah izin verirse ben de nişanlacam benimki de olabildiğince minimum derece masraf yapalım dedi. Geleceğimi gördüm bir an
Paralari ortak biriktiriyorsaniz sıkıntı yok bence.. biz ortak biriktiriyoruz ve cok memunuz cok sukur.. sonucta hersey parayla oluyor ev almak araba almak

İçim şişti okurken. Bu erkek çocukları ne yiyor ne içiyor nasıl yetiştiriliyor da böyle oluyurlar? Aile kavramı nerde kaldı?
Hanımlar yüklenmeyin her şeyi. Biz yardım etmeye çalıştıkça bunlar iyice her şeyi üstümüze yıkmaya başladılar.

G Gizmigiz öncelikle maaşından 5 kuruş verme. Muhtemelen cirkefkesecek ama sen ses çıkaramadığım için bu kadar ileri gitmiş. Bağırıp çağırıp seni bastırmış. Dişini gosterdigin zaman geri adım atmak zorunda kalacaktır. Atmazsa en fazla boşanırsınız ki bana göre bu evlilik değil.

Siz ona simdiye kadar bir sey aldınız mi? Calisip para kazanan birisiniz, bana telefon al bana kolye al beni tatile gotur vs vs. Peki siz ne aldiniz? Siz ne surpriz yaptiniz? Anlattiklariniz hep isteyen tarafmissiniz gibi.

Ayy evlerden ırak, Ağır pinti bu. Paraya tapan cinsinden.
Birikim yapmak güzeldir, geleceğe yatırım yapmak, belki yaşlılık dönemini düşünmek
ama sağlığım yerindeyken,
gençken, elimde maddi imkanım varken,
e aldığım nefesi vermemin garantisi de yokken niye kendime ve eşine sıkıntı çektireyim.

Maaşını bile tam olarak bilmediğiniz, sizden kısıp gizlice para biriktiren, ortak hesap acamayacagınız adama ne kadar güvenip, bir ömrü beraber geçirebilir misiniz?

Hem cimri hem aile olmak ne demek bilmiyor eşiniz, yaşanılası değil maalesef.

Gençliğini böyle bir adamla aynı hayatı paylaşarak bitirme bence. Kendi ayakları üzerinde durabilecek bir kadın olduğunu düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…