Yardım eder misiniz ;(

Gizmigiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2018
372
186
30
Arkadaşlar herkese merhaba.
3 senelik evliyim. Nişanlandıgımdan beri her şeyi kısa kısa yaptık eşim hep param Yok dedi bi limit koydu onun üstüne çıkamadım ailes zerre yardım etmedi. Hiçbir şey eşyadan düğüne hiç hayalim istegim olmadı. Ama göğüs gerdim evlendik. Telefonum bozuldu ilk ayımızda evleneli ben borçsuz evlendik telefon istedim bana almadı anneme birkaç kişi takı vermişti onlarla alacaktım iki yüz lira eksikti ama vermedi kendim aldım telefonumu

Bu arada çalışan bi bayanım kendi giyim kuşam gezme tüm masraflarım bana ait ve mutfağa yardım ediyordum. Eşim sürekli para Yok para Yok çok sıkıntılıyım diyordu halbuki biliyordum ki iyi bi iş yerinde iyi para alıyor hep hesaplarını benden gizler saklar asla parasını bilmem söylemez hesaba girerken gider telefondan gizlice bakar. Her gün eve mutsuz gelir iş yoktur her gün para yoktur. Ama bi öğrendim ki kenarda on bin lirası varmış nişan döneminde o kadar sıkıntı çekmeme rağmen istediklerimin olmamasına rağmen o parayı şaklamış neden cünkü zengin olacakmış cünkü yatırım yapacakmış geleceğini düşünecekmiş hayatı zehir ederek.

Bu konularda hep kavga sıkıntı cektim 22 yasımda evlenip mal bi hayata döndüm. Ücretli öğretmenim yazın maaş almadığım icin o aylık veriyordu ama asla bitse ondan isteyemezsiniz kızardı nasıl biterim diyr. Neyse istediği oldu para biriktirmiş sıka sıka zehir ede ede bende altınlarımın yarısını verdim şirketten hisse aldı senelik para getiriyor o paradan bana tek bi hediye almadı hep borç harç hep biriktirme derdi. Ben kalan altınlarımla araba almayı çok isti yordum zorladım aldırdım bu üstüne çıkarıp on bin ekledi ve bana yeminler ediyordu hiç param Yok diye arabayı sadece on gün kullandım ve etraf kötü sat demiş diye sattı üc aydır araba da Yok altınlarım da bozuldu onun hesabında duruyor

Biz evlendiğinizden bu yana sadece balayına gidebildik tatil olarak askerlik vardı gidemiyorduk bu sene askerlik aradan çıkınca ben tatil yapmayı çok istiyordum eşim sonuçta yıllardır gitmemişiZ. Ben bi ay yaz okulumda çalışacaktım ve asgari ücret alcaktım bu geçtiğimiz ay çalıştım. Otel bakıyorum kıştan bu yana ama benimki hiç istekli değil parayı düşünüyor. Eklemek isterim ki durumu var aylık bes altı bin para kazanıyor ben cocuk yok. Her neyse otel buldum yol her şey dahil 3600 tl idi şu devre göre en uygun yeri buldum. Yooook dedi ben o parayı veremem nasıl öderim sırf onla gidebilmek icin yarısını veririm dedim çalıştığımdan 1800 ona verdim üc beş kuruş bana kaldı.

Bunu da gectim yıllar sonra tatil yapacaktık. Geçen gece yatarken önümüzdeki ay yıldönümümüz bana altın kolye alsana hatıra kalsın hiç öyle hediye almamıştın dedim. Kıyamet koptu nankör hain pislik neler neler dedi bana burnumdan getirdi. Ben çok sıkıldım her gün onun olmayan sıkıntısını dinlemekten benden para saklamasından baban olan parayı yaşatmamasından o tatile gideceğime de verdiğim paraya da çok pişmanım ben yapacağım bi ömür Nasıl gececek;(((

Ya zaten hayatı zindan edeceği nişanlıyken belliymiş neden evlendiniz ki? Evlenince değişmiyorlar işte.

Kendisi için para biriktiyor gibi. İkinizin geleceği için değil. Belkide daha fazla birikim ve kar etmek için evli kalıyor.. İkinizde çalışıyorsunuz madem, ozaman ortak bir hesap açın ve oraya her ikinizde belirlediğiniz bir miktar yatırın her ay. Kendi hesabınızdaki parayla da herkes istediğini yapsın, birikim vesaire.

Siz en başta onun herşeyine evet diyerek en büyük yanlışı yapmışsınız altınlarınızı almış araba almış kendi kafasına göre satmış hesaptaki gizli paralar birikimler bu nasıl bir hayat arkadaşlığı bu saatten sonra düzelmez bu adam ya bu şekilde çekeceksiniz ya da ayrılacaksınız çalıştığınızı kendi masraflarınızı mutfak masraflarınızı karşıladığınızı söylüyorsunuz boşanın o zaman çekilecek bir adam değil bencil egoistin TEK’i

Herkesin kendi parası kendi birikimimi var anlamadım ben
Bölüştünüz giderleri geri kalan bakiye herkesin kendinde mi duruyor ev arkadası gibi
Tanımadan görücü usulumu evlendiniz

Siz hiç evli olmamışsınız ki. Adamın tek derdi kendi için para biriktirmek. Siz sadece onun ihtiyaçlarını karşılayan evini temizleyen maddi olarak katkıda bulunan birisisiniz.
Evet aynen öyle çok doğru dediniz biz hiç BİZ olamadık ve çok yoruldum üc yılda ömrümden ömür gitti sevgi felan da kalmadı

Ortak hesap mı Asla yapmaz maaşı bile bildiğim gibi olmayabilir

Ben de sizin gibi düşünüyorum ya tamam ya evin cünkü çok konuştum çok anlattım ve düzelmiyor gençliğimi yaşamadıktan sonra yaslanınca ben yapacaksak parayı şu tatil geçip bitsin istiyorum

Herkesin kendi parası kendi birikimimi var anlamadım ben
Bölüştünüz giderleri geri kalan bakiye herkesin kendinde mi duruyor ev arkadası gibi
Tanımadan görücü usulumu evlendiniz
Evet herkesin parası kendisinin param biterse bir daha isteyemem cünkü neyine yetmiyor. Maalesef sosyal medyada tanışarak bi yıl sonra nişanlandım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…