Göz Makyajı Yaptığım Göz Makyajım...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
güzelim umarım kırılmazsın seni kırmadan eleştirmek istiyorum ..
gözlerinin rengi okadar güzel ki ..ama sen bunları öne çıkarmak yerine sönük bırakıyorsun
cırt renkler kullanma gözlerinde bence misal illaki yeşil ve mavi kullanacağım diyorsan bir de sadece göz altına sürmeyi dene ama bence benim gözlerimyeşil olsaydı çok hafif belli belirsiz siyah bir far ve üzerine siyah göz halemi sürer dumanlı bakışlar elde ederdim ve güzel gözlerin daha da güzel görünür o zman inan zemuszemus
saol canım benim ama siyah far çok abartılı olur ya..Ama siyah kalemle deneyip bir de onu resimleyim bakalım..

evet canım gözlerin çok güzel çok beğendim ama bir de siyah makyajı dene, nazar değmesin gözlerine bu arada :nazar:

tamam canım saolasın..

ggözlerin bana okyanusları hatırrlattıı :nazar:
ama kalemi begenmedim..olmaşış boogmuş ğözünüü
mürdüm gri siyah

dsci0881.jpg
dsci0882.jpg

dsci0883.jpg

son makyajin digerlerine göre kat be kat daha güzel..
ilk fotolarda cok kötüydü ..

sana bir kac tavsiyede bulunmak istiyorum..
gözünün etrafina kapatici kullanirsan makyajin daha hos durur.

arkadaslarin demesi gibi koyu renkler.. ve eyeliner kullanmaya calis.

gözünün icine mavi sürmüssün son makyajinda.. mavinin yerine siyah göz kalemi kullan.. ve gözünün disina (altkirpiklerinin altina) ince bir aplikatörle yesil , turkuvaz ya da mavir far kullan.

gözünün üstüne eyeliner kullanirken ..iyice dipten sürmeye calis, cünkü biraz aralik gözüküyor.

kaslarin biraz seyrek.. eger kaslarinin renginde bir kas kalemi kullanirsan cok güzel olur.
kas kalemini sürdükten sonra, ka$ fircasiyla ve ya parmaklarinla güzelce yay ki boyanmis olmasi belli olmasin..

umarim tavsiyelerim bir isine yarar.
sevgiler.

bencede mavi renk olmamış koyu daha güzel olur ama gözlerin çok güzelllll

mavi kaleminin üstünde bi kulak pamukçuğuyla geçseydin daha hoş olurmuş canım.. yeşil güzel

başarısız denemeler yapmışsın. hiç gölgelem yok gelişigüzel sürüyorsun bi derinlik ver bakışlarına gölgeleme yaparak.öncelikle mavi ve yeşilden vazgeç ya da kullandığın tonlar çok cart daha soft renkler kullan örneğin gri toprak tonları ve illa ki siyah kullan. önce göz zeminini beyaza yakın bi farla kapat sonra uygun tonda far sür göz yapın yuvarlak o yüzden kullandığın farın bi iki ton koyusu ile göz kavisine gölgeleme yap.sonra rimel sür ,daha sonra kalem yerine dipliner kullanarak göz üstüne incecik bi hat çek önce rimel sürülürse dipliner çok kolay çekiliyor .gelelim alt kirpiklere makyajının tonunda bi kalemi ya göz içine ya da hemen kirpik dibine çek kulak çubuğu ile biraz dağıt yine kulak çubuğu ile hemen kalemin altına azıcık far sür biraz tonu açık olsun hoş duruyor ..

Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize..Evet haklısın carefully pek fazla özenmiyorum öle hemen sürüp çıkıyorum..Hem kapalı bir bayan olduğum için çok fazla makyajla dikkat çekmek istemiyorum herhalde ondan fazla özenmiyorum...

Rimelsiz sade mavi.....
foto10005iz5.jpg
foto10006wv1.jpg

Simli göz kalemim...
foto10007af6.jpg
foto10008hl6.jpg

Yeşil eyeliner'ım ve farım...
foto10009qa7.jpg
foto10010ahl0.jpg

foto10011ks4.jpg
foto10012pb9.jpg
Kaşlarım falan çıktı alamadım bide kendim çektim pörtlek gözlü çıkmışım idare edindelikafadulden

foto10007xl5.jpg
foto10005ya5.jpg

tatlım bu gözünün altına sürdüğün kalem mi??? :nazar: :nazar: maşallah gözlerinee

çok sıradan ve basit makyajın daha çarpıcı olabilir. önce gözaltların ve göz kapağının tamamını kapatıcyla geç ve pudrala. ne renk far sürerrsen sür baz olarak beyaz far geç önce ve gölgelendirme hiç yok aynı anda bi kaç tonu biribirine yedirmen gerek.ve kaş altlarının mutlaka beyaz farla ya da transparan farla geç sanırım yeni başlıyosun makyaja çok acemice kırılma ama.

Hayır canım sade olmasını istediğim için böyle yapıyorum...

biraz daha çarpıcı yapsan çok hoş olur göz rengin çok güzel çünkü. makyaj dediğin sade olmamalı ya bırak biraz iddalı olsun

X