Yalnız kalmamak için evlenmek

yaptığınız genelleme tuhaf, sizin çevrenize özgü.
yurtdışındayım burda çalışıyorum, eşim türkiyede.
birbirimize haber verip istediğimiz her yere gidiyoruz. oturup her gün bilezik kv muhabbeti de yapmıyorz, işimize gücümüze bakıyoruz.
ikimiz de türkiyedeyken, operaya da giderdik baleye de sinemaya da. hiç de kendimizi eve kapatmadık.
ayrı ayrı arkadaşlarımızla da buluştuk.
yani senin anlayacağın o dar kafalı çevreden çıkman gerek.

yaptığınız genelleme tuhaf, sizin çevrenize özgü.
yurtdışındayım burda çalışıyorum, eşim türkiyede.
birbirimize haber verip istediğimiz her yere gidiyoruz. oturup her gün bilezik kv muhabbeti de yapmıyorz, işimize gücümüze bakıyoruz.
ikimiz de türkiyedeyken, operaya da giderdik baleye de sinemaya da. hiç de kendimizi eve kapatmadık.
ayrı ayrı arkadaşlarımızla da buluştuk.
yani senin anlayacağın o dar kafalı çevreden çıkman gerek.

Rabbim nasip et 😂

Ben geçende yurt dışında pasaportumu kaybettiğimi sandım onu anlatmak istiyorum, o ise bilezikleri istediler diyor 😂
siz biraz farklısınız galiba ajjfkskslsö

Eklentiler

• IMG_5270.jpeg
    IMG_5270.jpeg
    60,8 KB · Görüntüleme: 72
ya çevreniz çok acayip, ya da siz abarttınız da abarttınız. Hayatımda kimseye bilezik görümce eş çocuk muhabbeti yapmadım arkadaşlarımdan. Bebeğimle ilgili soru olunca konuşuyorum mesela.
çeyizden kayınvalideden başka konusu olmayan bi ortamdaysanız ortam değiştirin. Evlilik doğru insanla yapılırsa müthiş bir şey, ama sevmezsen ve uyumsuzsan eminim zindan olur hayat. Çünkü gerçekten hayat arkadaşın oluyor eş. O yüzden doğru kişiyle aşk evliliği değilse hayır diyorum

Buraya yazmayalı uzun zaman olmuştu. Kadro değişmiş, üzüldüm 😬 Nasılsınız kızlar?

Son zamanlarda sıkıntılı bir duygu yaşıyorum ya da ben sıkıntılı olarak görüyorum bilemiycem
27 yaşındayım, bir süredir ilişkim yok karşıma birileri çıkıyor tanımak bile istemiyorum. Flört ediyorum, adam benden hoşlanıyor bunu anlıyorum çünkü görünüşüm ve sohbetim iyidir ama iş ciddileşince uzaklaşıyorum, bir adamı tanıma süreci inanılmaz yorucu geliyor bana. Evlilikleri gözlemliyorum çoğunluğu kadınların hep bir şeyleri alttan almasıyla, tolere etmesiyle yürüyor ve ben o kadar sabırlı bir insan olmadığımı düşünüyorum. Varsa aklıma yatmayan bir şey dibine kadar tartışırım. Bazen karşımdaki adamı bastırdığım bile oluyor ve erkekler buna asla katlanamıyorlar. Kendilerinden daha zeki bir kadın onları korkutuyor galiba.
Bir erkeğin yaptığı bir şey de beni mutlu etmiyor. Yani bir iltifat, bir jest, bir hediye. Herkesin ilişkisi birbirinin aynısıymış gibi ya sanki
Sosyal biriyimdir ancak neredeyse tüm arkadaşlarım evlendiğinden pek çok etkinliğe katılmıyorlar çünkü ya eşleri izin vermiyor (ki ben bunu asssla anlamıyorum) ya da çocukları bahane ediyorlar. Çocuğa bu akşam eşin baksın diyorum “ay yok bakamaz o” falan diyorlar. Ben bunu yapamam galiba.
Evlenen arkadaşlarım dünyaya kapandı. Yalnızca eşlerini ve görümcelerini anlatıyorlar, ortak noktamız kalmadı hiçbirisiyle.
Ben geçende yurt dışında pasaportumu kaybettiğimi sandım onu anlatmak istiyorum, o ise bilezikleri istediler diyor 😂
Anlaşamamak, kayınvalide sorunları, kısıtlanmak, aldatılma ihtimali…
Bin tane şey… ama en sonunda hissettiğim duygu yalnızlık. Bu toplum pek çok kişiyi evlenmeye itiyor sırf yalnız kalmamak için evlenen birisi evlilikte nasıl mutlu olur bilmiyorum. Evlenirsem yalnızlıktan kaçmak için evleneceğim ancak
Bu hissettiğim şey geçici mi acaba ya? Değilse bir an önce kafayı yiyeyim de rahat edeyim yoksa evleneceğim daha kötü olacak
Evlenmemek gibi bir seçeneğiniz var.anlıyorum herkes yaptığına göre bir bildikleri vardır, gerekli demek ki diyorsunuz ama şart değil tabi ki.

Kadro değişti ama siz eski kadroyu tanıyacak kadar eski değilsiniz katılım tarihinize bakınca ve ben nickinizi tanıyamayınca…
Sosyal biriyimdir ancak neredeyse tüm arkadaşlarım evlendiğinden pek çok etkinliğe katılmıyorlar çünkü ya eşleri izin vermiyor (ki ben bunu asssla anlamıyorum) ya da çocukları bahane ediyorlar. Çocuğa bu akşam eşin baksın diyorum “ay yok bakamaz o” falan diyorlar. Ben bunu yapamam galiba.
Evlenen arkadaşlarım dünyaya kapandı. Yalnızca eşlerini ve görümcelerini anlatıyorlar, ortak noktamız kalmadı hiçbirisiyle.
Valla ben de bekarların böyle düşünmesinden feci şekilde sıkıldım. Zaten gelmezler, anlatsam da anlamazlar sanrısı çok ilginç. Evlenmeden önce de bir hayatımız vardı kuzum, evlendik diye bildiklerimizi unutacak halimiz yok

Buraya yazmayalı uzun zaman olmuştu. Kadro değişmiş, üzüldüm 😬 Nasılsınız kızlar?

Son zamanlarda sıkıntılı bir duygu yaşıyorum ya da ben sıkıntılı olarak görüyorum bilemiycem
27 yaşındayım, bir süredir ilişkim yok karşıma birileri çıkıyor tanımak bile istemiyorum. Flört ediyorum, adam benden hoşlanıyor bunu anlıyorum çünkü görünüşüm ve sohbetim iyidir ama iş ciddileşince uzaklaşıyorum, bir adamı tanıma süreci inanılmaz yorucu geliyor bana. Evlilikleri gözlemliyorum çoğunluğu kadınların hep bir şeyleri alttan almasıyla, tolere etmesiyle yürüyor ve ben o kadar sabırlı bir insan olmadığımı düşünüyorum. Varsa aklıma yatmayan bir şey dibine kadar tartışırım. Bazen karşımdaki adamı bastırdığım bile oluyor ve erkekler buna asla katlanamıyorlar. Kendilerinden daha zeki bir kadın onları korkutuyor galiba.
Bir erkeğin yaptığı bir şey de beni mutlu etmiyor. Yani bir iltifat, bir jest, bir hediye. Herkesin ilişkisi birbirinin aynısıymış gibi ya sanki
Anlaşamamak, kayınvalide sorunları, kısıtlanmak, aldatılma ihtimali…
Bin tane şey… ama en sonunda hissettiğim duygu yalnızlık. Bu toplum pek çok kişiyi evlenmeye itiyor sırf yalnız kalmamak için evlenen birisi evlilikte nasıl mutlu olur bilmiyorum. Evlenirsem yalnızlıktan kaçmak için evleneceğim ancak
Bu hissettiğim şey geçici mi acaba ya? Değilse bir an önce kafayı yiyeyim de rahat edeyim yoksa evleneceğim daha kötü olacak
Bu kadar b.k atıp evlenmeyin bir zahmet

İşte maaalesef Siirt Tillo’ya atanıp gelin 6 kişinin ortalamasını bi görün
Çevrenizde kafa dengi kimse yoksa oradan tayin olana kadar sabredeceksiniz, ya da yaz tatilinde tanıştığınız erkekleri değerlendireceksiniz. Sonuçta insanlar nasıl çeşit çeşitse ilişkiler ve evlilikler de öyle. Hangi adam size göre bunu tanımadan anlayamazsınız. Ne kadar kalacaksınız orda?

valla ben de su an hakkarideyim. bana uymayan, eslerinden başka hiçbir kazanımları olmayan insanlarla cevrili etrafım. ben mesela secebiliyor ve uzak durabiliyorum. mesafemi ve muhabbetimi koruyorum. yani mecbur değilsiniz illa herkesle arkadas olmaya. sizin muahbbetiniz bana saçma geliyorsa ikinci sefer neden sizinle oturayım?

bana sanırım çok çatışma gibi gelmedi 😂 belli bir görüsünüz var. eğer sağlam temellere dayanıyorsa etrafınızda dönen muhabbetler sizi neden endişelendiriyor ki evliliğe karşı? ohh be iyi ki bekarım demeniz gerekiyor anlattıklarınıza göre 😂
Şu doğu tarafları da o kadar gömülüyor ki hâlâ ülkemizde.ben de vandayım.evet düğünlerde çok geleneksel durumlar yaşanıyor ama ben denk gelmedim sürekli kaynana, görümce, çoluk çocuk anlatana.gayet her konudan konuşuluyor.kitaplardan, filmlerden, tiyatroları, mekanlardan.insanoğlu illa kendini birilerden üstün tutacak.hepimiz aynı ülkenin insanıyız işte.kaldı ki oralarda sadece yerliler yok konu sahibi ve benim gibi çalışmak okumak için gelen de tonla insan var.bir yerin küçük olması orayı ilkel yapmıyor.bunu anlayamıyoruz.dünyanın en gelişmiş ülkeleri en küçük ülkeleri.

Neden etrafinizda böyle tipler var anlamadim ben bekar arkadaslarimla evlilikle veya eş ailesi sorunları ilgili hicbir sey konusmam mesela sıkmamak için kendisi merak edip sorarsa bir seyi cevaplarım okadar aynı pencerede degiliz zaten neyi anlatayim kıza

Ayrica cocuk bahane degil belli bir yasa gelene kadar evet babalara birakilmiyor ki benim esim evlatlarina bakan ilgilenen beni hic kisitlamayan bir adam.. kisa sureli olabilir ama bebekliklerinde 2 evladimi da birakmadim gezmek icin emziriyorsun zaten 2 3 saatte bir veya biraz dha buyudugunde baba bakacaksa ek gidasini osunu busunu hazir etmen gerekiyor vs şuan biri 7 biri 2.5 yaşında bırakıp çıkabiliyorum tabiki rahatlıkla

Yalnizligi sadece bir erkek ile giderebileceginizi dusunmeniz de absurt nice evliler aynı evin icinde yalnızlar sadece suretleri var .. herkes evlenmek zorunda degil

Siz dogru kisiyi bulamamışsınız henüz gibi geliyor buradan

o zaman siirtin o küçük yerini neden genelleyip kendinizi icinde hissediyorsunuz ki?
"burasi doguda ataerkil bir yer. kisilerin fikirleri bana uymuyor" deyin, gecin. neden toplumun geneline yaymaya calisiyorsunuz kendi kucuk cevrenizi?

bu mesela siirtin küçük bir kesimi icin belki doğrudur ama gercekte cogu erkek esiyle fikir alisverisinde bulunuyor. ben Karadeniz'liyim, bizde kararları kadin verir genelde. bir sey olacaksa kadindan sorulur. ki simdi bile köyde temel atma vs yapilacak tonla is var annem gitti basinda durdu. o karar verir, babam para yollar:) kendi iliskilerimde de yaratici fikirleri olan genelde ben oldugum icin benim fikirlerim icraate geçer. erkekler zeki kadinlardan hoslanir, partnerinin her seyden anlamasiyla gurur duyar ve bunu dile getirir - benim yakin cevremde. dedem bile -yasasa 90 yasinda olacakti- ananemin fikrini alirdi, ananem istedi diye onun uygun gördüğü yerden yazlik almis falan.
utopya degil yani, turkiyenin cogu bölgesinde bu şekilde yasaniyor iliskiler

buna da katilmiyorum:) herkesin iliskisi birbirinden farkli farkli geliyor bana. ben jest olsun diye sevgilimin dilini ogreniyorum mesela. o dilde bildigim az kelimeden yalan sohbetler kuruyorum. buna karsilik sevgilim benim uydurdugum hikayeyi cizgilestirmis, unutmayalim diye tüm ayrintilari resme dökmüş:) ya da gittiğimiz tatilleri dönüşte cizgi kitap haline getiriyor. ya da kampa giderken yanimizda plakcalar götürüyoruz😅 hic de birbirinin ayni degil yasadigim sey.
bir yakin arkadasim nisan icin salon tutmaktansa ayni paraya vizesiz bir balkan ülkesinde komsu iki villa tutup cekirdek aileler, anne baba kardes yegen olarak bes günlük bir tatil ayarlayip orada nisan yaptilar. cogu aile uyesi ilk defa yurtdisina cikti, herkese unutulmaz bir ani oldu. hic de birbirinin ayni degil.
biraz senin ve partnerinin elinde sinirlarin disina cikmak. benim kkda tanisip arkadas oldugjm insanlarda bile cok ilginc hikayeler var.
bu tamamen senin elinde. evlenince 20 bine profesyonel foto cekimi de isteyebilirsin, bunun yerine esasli bir gezi butcesi ayirip her firsatta tatile cikip tripodla beyaz elbiseli resimlerini de cekip kendi albumunu olusturabilirsin. buna engel olan yok

eslerinin koynunda olmak dhaa keyifli geliyor olabilir bekar arkadasla muhabbetten. benim de sevgilim sehrime tasindi, her saniyemi onunla gecirmek istiyorum. eski is arkadaslarima verilmiş sozum vardi (2 kadin 2 erkegiz) çocuklardan birinin evinde soz verdigim yemegi yapacagim. onda bile is cikis saatinde gidip sevgilimi bir gun gormemek yerine cumartesiye ayarladim, sabah sevgilimle guzelce kahvalti hazirlar haftasonu tembelligi yapariz, ogleden sonra arkadasima giderim diye.
bu esin zorlamasi falan degil yani, es kisisiyle ya da çocukla daha keyifli zaman geçiriyor olmakla alakali da olabilir.

siirtin kucuk bir yerinde belki hayatinda istanbula Antalyaya gitmemiş insanlarin ne de ilgisini cekiyordur emin ol senin kaybolmus pasaportun 😅😅 muhabbet konun onlarin cok dışında olduğu icin aksamlari seninle görüşmüyor olma ihtimallerini hic düşündün mu?

toplumun buyuk bir kısmı laf olsun diye evleniyor. onlara uyarsan mutlu olmazsin. daha yasin 27
madem pasaportun da var, 3 ay tatilin de var, paran da var cik su ulkeden bir gez dolas, ozgurce flort et, keyifli asklar yasa, kucuk tatillerde daha bati sehirlere git, etkinliklere katil. sana uyan birini elbet bulur o zaman evlenirsin.
Bız de köken karadenizliyiz, bizde hiç boyle degil canım ya, babam tam bir manipülasyon ustasıdır, narsızm tavan, kimseye söz hakkı tanımaz, bu huylarından nefret ettiğim için tam zıddı bir evlilik yaptım. 2 3 gün bile tahammül edemiyorum bırlıkteyken:/

Şu doğu tarafları da o kadar gömülüyor ki hâlâ ülkemizde.ben de vandayım.evet düğünlerde çok geleneksel durumlar yaşanıyor ama ben denk gelmedim sürekli kaynana, görümce, çoluk çocuk anlatana.gayet her konudan konuşuluyor.kitaplardan, filmlerden, tiyatroları, mekanlardan.insanoğlu illa kendini birilerden üstün tutacak.hepimiz aynı ülkenin insanıyız işte.kaldı ki oralarda sadece yerliler yok konu sahibi ve benim gibi çalışmak okumak için gelen de tonla insan var.bir yerin küçük olması orayı ilkel yapmıyor.bunu anlayamıyoruz.dünyanın en gelişmiş ülkeleri en küçük ülkeleri.
benim burda bahsettiğim yerliler değildi bu arada. benim bahsettiklerimin hepsi memur olarak buraya gelenler 😂

Demem o ki her yerde her türden insan var bence.
bence de öyle valla. ama şöyle de bir sey var dışardan gelince memur vs olarak yerli halkla kaynaşmak bence doğuda daha zor. çünkü insanlar gelenek olarak tek tip ve mesela benim kültürüme ters. ama gittiğim güzellik merkezinde, markette vs ayak üstü de olsa muhabbet ettiğim güzel insanlar da var. sadece dısardan gelen biri olarak aynı samimiyet kurulamıyor. neden bilemiyorum 🙄😂

X