Yalnız kalmamak için evlenmek

Evrimnecla

me and my broken heart
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
566
1.708
Buraya yazmayalı uzun zaman olmuştu. Kadro değişmiş, üzüldüm 😬 Nasılsınız kızlar?

Son zamanlarda sıkıntılı bir duygu yaşıyorum ya da ben sıkıntılı olarak görüyorum bilemiycem
27 yaşındayım, bir süredir ilişkim yok karşıma birileri çıkıyor tanımak bile istemiyorum. Flört ediyorum, adam benden hoşlanıyor bunu anlıyorum çünkü sohbetim iyidir ama iş ciddileşince uzaklaşıyorum, bir adamı tanıma süreci inanılmaz yorucu geliyor bana. Evlilikleri gözlemliyorum çoğunluğu kadınların hep bir şeyleri alttan almasıyla, tolere etmesiyle yürüyor ve ben o kadar sabırlı bir insan olmadığımı düşünüyorum. Varsa aklıma yatmayan bir şey dibine kadar tartışırım. Bazen karşımdaki adamı bastırdığım bile oluyor ve erkekler buna asla katlanamıyorlar. Kendilerinden daha zeki bir kadın onları korkutuyor galiba.
Bir erkeğin yaptığı bir şey de beni mutlu etmiyor. Yani bir iltifat, bir jest, bir hediye. Herkesin ilişkisi birbirinin aynısıymış gibi ya sanki
Sosyal biriyimdir ancak neredeyse tüm arkadaşlarım evlendiğinden pek çok etkinliğe katılmıyorlar çünkü ya eşleri izin vermiyor (ki ben bunu asssla anlamıyorum) ya da çocukları bahane ediyorlar. Çocuğa bu akşam eşin baksın diyorum “ay yok bakamaz o” falan diyorlar. Ben bunu yapamam galiba.
Evlenen arkadaşlarım dünyaya kapandı. Yalnızca eşlerini ve görümcelerini anlatıyorlar, ortak noktamız kalmadı hiçbirisiyle.
Ben geçende yurt dışında pasaportumu kaybettiğimi sandım onu anlatmak istiyorum, o ise bilezikleri istediler diyor 😂
Anlaşamamak, kayınvalide sorunları, kısıtlanmak, aldatılma ihtimali…
Bin tane şey… ama en sonunda hissettiğim duygu yalnızlık. Bu toplum pek çok kişiyi evlenmeye itiyor sırf yalnız kalmamak için evlenen birisi evlilikte nasıl mutlu olur bilmiyorum. Evlenirsem yalnızlıktan kaçmak için evleneceğim ancak
Bu hissettiğim şey geçici mi acaba ya? Değilse bir an önce kafayı yiyeyim de rahat edeyim yoksa evleneceğim daha kötü olacak

Son düzenleme:
neden cevreniz boyle insanlarla dolu?
bence kendinizi bir sorgulayin.
benim de gerek kenar mahallede büyümüş olmam, gerek is arkadaslarim sayesinde bu tarz bir cevrem var. ama bu tarz cevreyi sevmedigim icin emek vere vere oluşturdugum daha kalabalik bir gezgin cevrem de var, sehir ici kültür turlarinda, tiyatro molalsrinda tanisip arkadas oldugum entelektüel cevrem de var..sizin cevreniz sirf evlenmek icin evlenen ve görümce altin konusan insanlardan ibaretse bir aynayi kendinize cevirin, derim

neden cevreniz boyle insanlarla dolu?
bence kendinizi bir sorgulayin.
benim de gerek kenar mahallede büyümüş olmam, gerek is arkadaslarim sayesinde bu tarz bir cevrem var. ama bu tarz cevreyi sevmedigim icin emek vere vere oluşturdugum daha kalabalik bir gezgin cevrem de var, sehir ici kültür turlarinda, tiyatro molalsrinda tanisip arkadas oldugum entelektüel cevrem de var..sizin cevreniz sirf evlenmek icin evlenen ve görümce altin konusan insanlardan ibaretse bir aynayi kendinize cevirin, derim

Bebeğim öğretmenim, Siirt gibi bir yerde çalışıyorum. Ben de isterdim Bornova’da, Kadıköy’de yaşayayım farklı insanlarla tanışayım…

Evlilikleri gözlemliyorum çoğunluğu kadınların hep bir şeyleri alttan almasıyla, tolere etmesiyle yürüyor ve ben o kadar sabırlı bir insan olmadığımı düşünüyorum.

Bulundugunuz cevre cok fena diyecegim ama benim burada gozlemledigim bu cumleyi kuranlar genelde evliliginde mutsuz olup kendine teselli arayanlar, ask hayatindan memnun olmayanlar, kimseyi bulamiyorum diye aglayanlar.

evlilik her zaman kısıtlanma değil. sizin çevreniz böyleymis. bu kadar donanımlı biri olarak çevrenizi kendinize göre de seçebilirdiniz diye düsünüyorum

Seçemiyorum maalesef çünkü Siirt’te çalışıyorum çok küçük ve geleneksel bir yer. Öğretmen ortamı da öyle.

Bulundugunuz cevre cok fena diyecegim ama benim burada gozlemledigim bu cumleyi kuranlar genelde evliliginde mutsuz olup kendine teselli arayanlar, ask hayatindan memnun olmayanlar, kimseyi bulamiyorum diye aglayanlar.

Yok ya mutsuzluktan, bir erkek ve teselli aradığımdan değil. Evlensem hemen evlenirim Siirt öğretmen avcısı uzman çavuşlarla kaynıyor 😂

Seçemiyorum maalesef çünkü Siirt’te çalışıyorum çok küçük ve geleneksel bir yer. Öğretmen ortamı da öyle.
sizinle aynı görüşte olmayan insanlarla cevrelemek zorunda değilsiniz ki kendinizi. kaldı ki bazı insanların hayatı ve durusu budur. eleştirmek de yanlış geliyor bana. her insanın hayatta derdi, tasası, telaşı farklı. benim de her türden, her tarzdan arkadasim vardır ama kendi hayatıma uydurmaya çalışmam hiçbirini. yani siz hem çevreden şikayet edip hem de uzaklaşmıyorsunuz.

sizinle aynı görüşte olmayan insanlarla cevrelemek zorunda değilsiniz ki kendinizi. kaldı ki bazı insanların hayatı ve durusu budur. eleştirmek de yanlış geliyor bana. her insanın hayatta derdi, tasası, telaşı farklı. benim de her türden, her tarzdan arkadasim vardır ama kendi hayatıma uydurmaya çalışmam hiçbirini. yani siz hem çevreden şikayet edip hem de uzaklaşmıyorsunuz.

Yaşadığınız yer şekillendiriyor çevrenizi. Kimseyi yargılamıyorum ki ben burada kendi içimdeki çatışmayı anlattım.

Yaşadığınız yer şekillendiriyor çevrenizi. Kimseyi yargılamıyorum ki ben burada kendi içimdeki çatışmayı anlattım.
valla ben de su an hakkarideyim. bana uymayan, eslerinden başka hiçbir kazanımları olmayan insanlarla cevrili etrafım. ben mesela secebiliyor ve uzak durabiliyorum. mesafemi ve muhabbetimi koruyorum. yani mecbur değilsiniz illa herkesle arkadas olmaya. sizin muahbbetiniz bana saçma geliyorsa ikinci sefer neden sizinle oturayım?

bana sanırım çok çatışma gibi gelmedi 😂 belli bir görüsünüz var. eğer sağlam temellere dayanıyorsa etrafınızda dönen muhabbetler sizi neden endişelendiriyor ki evliliğe karşı? ohh be iyi ki bekarım demeniz gerekiyor anlattıklarınıza göre 😂

valla ben de su an hakkarideyim. bana uymayan, eslerinden başka hiçbir kazanımları olmayan insanlarla cevrili etrafım. ben mesela secebiliyor ve uzak durabiliyorum. mesafemi ve muhabbetimi koruyorum. yani mecbur değilsiniz illa herkesle arkadas olmaya. sizin muahbbetiniz bana saçma geliyorsa ikinci sefer neden sizinle oturayım?

bana sanırım çok çatışma gibi gelmedi 😂 belli bir görüsünüz var. eğer sağlam temellere dayanıyorsa etrafınızda dönen muhabbetler sizi neden endişelendiriyor ki evliliğe karşı? ohh be iyi ki bekarım demeniz gerekiyor anlattıklarınıza göre 😂

Ay bunu denedim, baktım daha yalnız kalıyorum hepten sıkıldım. 😂 Herkesle arkadaş olayım demiyorum zaten ben vıcık vıcık kuzum,cicim arkadaşlığı da yapamam yani oturup konuşabileceğim insan gerçekten yok. İnsanız sonuçta bir yerde paylaşım kurmak, sosyalleşmek istiyoruz bu da bir ihtiyaç. Aksi takdirde hepten depresif bir ruh hali oluyor.
Herkesin hayatı fazzzzzla evlilik olmuş durumda herkes kocasını anlatıyor. Hiçbir erkeğin karısını bu kadar anlattığını görmedim

Bebeğim öğretmenim, Siirt gibi bir yerde çalışıyorum. Ben de isterdim Bornova’da, Kadıköy’de yaşayayım farklı insanlarla tanışayım…
o zaman siirtin o küçük yerini neden genelleyip kendinizi icinde hissediyorsunuz ki?
"burasi doguda ataerkil bir yer. kisilerin fikirleri bana uymuyor" deyin, gecin. neden toplumun geneline yaymaya calisiyorsunuz kendi kucuk cevrenizi?
Varsa aklıma yatmayan bir şey dibine kadar tartışırım. Bazen karşımdaki adamı bastırdığım bile oluyor ve erkekler buna asla katlanamıyorlar. Kendilerinden daha zeki bir kadın onları korkutuyor galiba.
bu mesela siirtin küçük bir kesimi icin belki doğrudur ama gercekte cogu erkek esiyle fikir alisverisinde bulunuyor. ben Karadeniz'liyim, bizde kararları kadin verir genelde. bir sey olacaksa kadindan sorulur. ki simdi bile köyde temel atma vs yapilacak tonla is var annem gitti basinda durdu. o karar verir, babam para yollar:) kendi iliskilerimde de yaratici fikirleri olan genelde ben oldugum icin benim fikirlerim icraate geçer. erkekler zeki kadinlardan hoslanir, partnerinin her seyden anlamasiyla gurur duyar ve bunu dile getirir - benim yakin cevremde. dedem bile -yasasa 90 yasinda olacakti- ananemin fikrini alirdi, ananem istedi diye onun uygun gördüğü yerden yazlik almis falan.
utopya degil yani, turkiyenin cogu bölgesinde bu şekilde yasaniyor iliskiler
Yani bir iltifat, bir jest, bir hediye. Herkesin ilişkisi birbirinin aynısıymış gibi ya sanki
buna da katilmiyorum:) herkesin iliskisi birbirinden farkli farkli geliyor bana. ben jest olsun diye sevgilimin dilini ogreniyorum mesela. o dilde bildigim az kelimeden yalan sohbetler kuruyorum. buna karsilik sevgilim benim uydurdugum hikayeyi cizgilestirmis, unutmayalim diye tüm ayrintilari resme dökmüş:) ya da gittiğimiz tatilleri dönüşte cizgi kitap haline getiriyor. ya da kampa giderken yanimizda plakcalar götürüyoruz😅 hic de birbirinin ayni degil yasadigim sey.
bir yakin arkadasim nisan icin salon tutmaktansa ayni paraya vizesiz bir balkan ülkesinde komsu iki villa tutup cekirdek aileler, anne baba kardes yegen olarak bes günlük bir tatil ayarlayip orada nisan yaptilar. cogu aile uyesi ilk defa yurtdisina cikti, herkese unutulmaz bir ani oldu. hic de birbirinin ayni degil.
biraz senin ve partnerinin elinde sinirlarin disina cikmak. benim kkda tanisip arkadas oldugjm insanlarda bile cok ilginc hikayeler var.
bu tamamen senin elinde. evlenince 20 bine profesyonel foto cekimi de isteyebilirsin, bunun yerine esasli bir gezi butcesi ayirip her firsatta tatile cikip tripodla beyaz elbiseli resimlerini de cekip kendi albumunu olusturabilirsin. buna engel olan yok
Sosyal biriyimdir ancak neredeyse tüm arkadaşlarım evlendiğinden pek çok etkinliğe katılmıyorlar çünkü ya eşleri izin vermiyor (ki ben bunu asssla anlamıyorum) ya da çocukları bahane ediyorlar. Çocuğa bu akşam eşin baksın diyorum “ay yok bakamaz o” falan diyorlar. Ben bunu yapamam galiba.
Evlenen arkadaşlarım dünyaya kapandı.
eslerinin koynunda olmak dhaa keyifli geliyor olabilir bekar arkadasla muhabbetten. benim de sevgilim sehrime tasindi, her saniyemi onunla gecirmek istiyorum. eski is arkadaslarima verilmiş sozum vardi (2 kadin 2 erkegiz) çocuklardan birinin evinde soz verdigim yemegi yapacagim. onda bile is cikis saatinde gidip sevgilimi bir gun gormemek yerine cumartesiye ayarladim, sabah sevgilimle guzelce kahvalti hazirlar haftasonu tembelligi yapariz, ogleden sonra arkadasima giderim diye.
bu esin zorlamasi falan degil yani, es kisisiyle ya da çocukla daha keyifli zaman geçiriyor olmakla alakali da olabilir.
Ben geçende yurt dışında pasaportumu kaybettiğimi sandım onu anlatmak istiyorum, o ise bilezikleri istediler diyor 😂
siirtin kucuk bir yerinde belki hayatinda istanbula Antalyaya gitmemiş insanlarin ne de ilgisini cekiyordur emin ol senin kaybolmus pasaportun 😅😅 muhabbet konun onlarin cok dışında olduğu icin aksamlari seninle görüşmüyor olma ihtimallerini hic düşündün mu?
ama en sonunda hissettiğim duygu yalnızlık. Bu toplum pek çok kişiyi evlenmeye itiyor sırf yalnız kalmamak için evlenen birisi evlilikte nasıl mutlu olur bilmiyorum. Evlenirsem yalnızlıktan kaçmak için evleneceğim ancak
toplumun buyuk bir kısmı laf olsun diye evleniyor. onlara uyarsan mutlu olmazsin. daha yasin 27
madem pasaportun da var, 3 ay tatilin de var, paran da var cik su ulkeden bir gez dolas, ozgurce flort et, keyifli asklar yasa, kucuk tatillerde daha bati sehirlere git, etkinliklere katil. sana uyan birini elbet bulur o zaman evlenirsin.

Ay bunu denedim, baktım daha yalnız kalıyorum hepten sıkıldım. 😂 Herkesle arkadaş olayım demiyorum zaten ben vıcık vıcık kuzum,cicim arkadaşlığı da yapamam yani oturup konuşabileceğim insan gerçekten yok. İnsanız sonuçta bir yerde paylaşım kurmak, sosyalleşmek istiyoruz bu da bir ihtiyaç. Aksi takdirde hepten depresif bir ruh hali oluyor.
Herkesin hayatı fazzzzzla evlilik olmuş durumda herkes kocasını anlatıyor. Hiçbir erkeğin karısını bu kadar anlattığını görmedim
evet bu doğru. bazı ortamlarda sanki ladın kocasını bize satmaya çalışıyor gübi hissediyorum. ya da bir yerde otururken ortamda biri eşini çağırıyor, sonra herkes çağırıyor.. yani ben esimle oturmak istesem sizi çağırmazdım zaten 😂

ama dediğim gibi ben direkt uzaklaşıyorum. çağırdıklarında gitmiyorum. yalnızlık bana daha cazip geliyor o ortamlara girmektense.

evet bu doğru. bazı ortamlarda sanki ladın kocasını bize satmaya çalışıyor gübi hissediyorum. ya da bir yerde otururken ortamda biri eşini çağırıyor, sonra herkes çağırıyor.. yani ben esimle oturmak istesem sizi çağırmazdım zaten 😂

ama dediğim gibi ben direkt uzaklaşıyorum. çağırdıklarında gitmiyorum. yalnızlık bana daha cazip geliyor o ortamlara girmektense.

Evet evet aynen eşler de geliyor, eşler gelince zaten hepten kasıntı bir ortam oluyor herkes kontrollü davranıyor. Doğallık sıfır 😂

Buraya yazmayalı uzun zaman olmuştu. Kadro değişmiş, üzüldüm 😬 Nasılsınız kızlar?

Son zamanlarda sıkıntılı bir duygu yaşıyorum ya da ben sıkıntılı olarak görüyorum bilemiycem
27 yaşındayım, bir süredir ilişkim yok karşıma birileri çıkıyor tanımak bile istemiyorum. Flört ediyorum, adam benden hoşlanıyor bunu anlıyorum çünkü görünüşüm ve sohbetim iyidir ama iş ciddileşince uzaklaşıyorum, bir adamı tanıma süreci inanılmaz yorucu geliyor bana. Evlilikleri gözlemliyorum çoğunluğu kadınların hep bir şeyleri alttan almasıyla, tolere etmesiyle yürüyor ve ben o kadar sabırlı bir insan olmadığımı düşünüyorum. Varsa aklıma yatmayan bir şey dibine kadar tartışırım. Bazen karşımdaki adamı bastırdığım bile oluyor ve erkekler buna asla katlanamıyorlar. Kendilerinden daha zeki bir kadın onları korkutuyor galiba.
Bir erkeğin yaptığı bir şey de beni mutlu etmiyor. Yani bir iltifat, bir jest, bir hediye. Herkesin ilişkisi birbirinin aynısıymış gibi ya sanki
Evlenen arkadaşlarım dünyaya kapandı. Yalnızca eşlerini ve görümcelerini anlatıyorlar, ortak noktamız kalmadı hiçbirisiyle.
Anlaşamamak, kayınvalide sorunları, kısıtlanmak, aldatılma ihtimali…
Bin tane şey… ama en sonunda hissettiğim duygu yalnızlık. Bu toplum pek çok kişiyi evlenmeye itiyor sırf yalnız kalmamak için evlenen birisi evlilikte nasıl mutlu olur bilmiyorum. Evlenirsem yalnızlıktan kaçmak için evleneceğim ancak
Bu hissettiğim şey geçici mi acaba ya? Değilse bir an önce kafayı yiyeyim de rahat edeyim yoksa evleneceğim daha kötü olacak
Sizin çevrede sıkıntı var 😃 ben gayet doğru bildiğimi savunurum adım zaten muhalefet benim 😃😃 alttan aldığım da olur almadığımda.
Ayrıca kız arkadaşlarımla akşam gezmesine gideceksem eşim çocuklara ödev yaptırır yedirir içirir uyutur ben genelde gece herkes uyuduktan sonra ancak gelirim.ortamda da hiç çocuk konuşmayız zaten her gün çocuk görüyorum bi de arkadaşlarımla mu konuşayım ayol 😃

Sizin çevrede sıkıntı var 😃 ben gayet doğru bildiğimi savunurum adım zaten muhalefet benim 😃😃 alttan aldığım da olur almadığımda.
Ayrıca kız arkadaşlarımla akşam gezmesine gideceksem eşim çocuklara ödev yaptırır yedirir içirir uyutur ben genelde gece herkes uyuduktan sonra ancak gelirim.ortamda da hiç çocuk konuşmayız zaten her gün çocuk görüyorum bi de arkadaşlarımla mu konuşayım ayol 😃

Sizin adınıza sevindim, daha daha daha mutlu olun inşallah 🌸

Evet evet aynen eşler de geliyor, eşler gelince zaten hepten kasıntı bir ortam oluyor herkes kontrollü davranıyor. Doğallık sıfır 😂
görüşmeyin aman. sırf bu yüzden tanımadan nefret ettiğim bir kız var benim Allah günah yazmasın 😂😂 eve geldiğimde “ne yasadım ben yaa” demektense 1 arkadasla gayet iyi ilerliyorum 😂

X