Yalanlar üstüne kurulu bir aşkı kurtarabilir miyim? Yoksa gerçekleri bilmemesi daha mı iyi?

masmavi19

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2024
45
21
19
Herkese merhaba öncelikle lütfen beni kınamadan yazdıklarımı okumaya çalışın olur mu? 20 yaşındayım güzel bir genç kızım yani kusursuz fevkalade değil ama alımlı belki 6.5 - 7/10. Bunu niye diyorum çünkü önceden sevgililerim oldu çevremde beğenilen biriydim faka tannem babamla boşandıktan sonra ki bu 17 yaşıma denk geliyor. Beni korkunç zorbalamaya başladı. Babam annemi genç bir kızla aldattı belki de bu yüzden annem genç kızlara sürekli hakaretler etmeye ve zorbalamaya başladı. Bana sürekli sen çok çirkinsin seni kim ne yapsın falan deyip gülüyordu ergenliğin etkisiyle bu bende travma yarattı sanırım. Arkadaşlarım ve sevgilim tersini söylese de ben kendimi kötü görmeye başladım önce erkek arkadaşımdan ayrıldım sonra içime kapandım. Bu arada annem asla çalışmayı kabul etmiyordu ben 18 olmuştum annem 38'di. Üniversite sınavımın olfuğugün boşandılar ve ben sınavın yarısında ağlayarak çıktım odaklanamadjm halbuki akıllı bir öğrenciydim neyse bu olay tuzu biberi oldu annem beni işe soktu. Bir markette çalışmaya başladım 1 yıl çalıştım ve maaş kartım bile annemdeydi. Kendi maaşımdan bir kuruş yiyemedim eve bakıyordum. İtiraz etsem evden kovmakla sokağa atmakla tehdit ediyordu. Bir şekilde psikolojim çok bozuktu diyelim. Sonra o dönem sosyal medyada bir kitap uygulamasında alıntılar yapıyordum, okuduklarımla ilgili düşüncelerimi paylaşıyordum. Anonim takılıyordum ve ara sıra flörtleştiğim biri olsa bile adımı şehrimi hep yalan söylüyordum. Beni görmek istediğinde engelliyordum çünlü beni kimse beğenmez düşüncesi yerleşmişti kafama artık snnem yüzünden. Zaten kimseye de öyle bağlanmıyordum. Neyde işte bir gün birisinin profilinde de çok anlamlı şeyler gördüm sessiz bir hesaptı kendi halindeydi önce takip ettim sonra da mesaj attım çok güzel şeyler yazıyorsun, eski kelimelere hakimiyetin fazla vs şeklinde. Teşekkür etti öğretmen sanmıştım hukukçuyum dedi ben avukat sandım. Bir de öğrendim ki bu kişi 6 yıllık kız arkadaşını kaybetmiş 1 yıl önce. Kız ilk aşkı ve liseden beri tanışıyorlar. Hatta sonra instagramını bulduğumda kızla fotoğrafları, ardından yazdığı şiirler ve mektuplar da vardı. Neyse o gün konuşma kısa ve nazik şekilde bitti ben unuttum tabii bu kişiyi. 2 hafta sonra bir paylaşımımı beğendi ve velhasıl konuşmaya başladık. Ben uzun zaman sonra kendimi çok huzurlu ve heyecanlı hissediyordum. Nasıl bir boşluktaysam hiç tanımadığım görmediğim birine bağlandım. Derken öğrendim ki bu kişi aslında yeni tayin olmuş bir savcıymış. Bana mesleğimi sordu ben de o an aşağılık kompleksi deyin, ergenlik deyin bilmiyorum ama utandım üniversiteye gitmediğimi söylemeye. Hukuk okuduğumu söyledim. Sonra ben onun soyadını bilmiyordum ama ismini, staj yaptığı yeri ve atanalı 1 yıl olduğunu laf arasında öğrenince hsk'nın kura kararnamesinden baktım. Çocuk doğru söylüyordu. İnstagramını hatta anne babasını vs çoğu şeyi öğrendim hakkında. Ayrıca da ilk kez görmüş oldum onu böylece. Hatta numarasını da buldum... kısacası o benim hakkımda bir şey bilmezken ben yüzsüz gibi o yalan mı söylüyor doğru mu diye araştırıyordum oysa ortada bir tane yalancı vardı o da bendim. Velhasıl görünce daha da hoşlandım çok efendi temiz yüzlü biriydi. Neyse biz bayağı tatlı sohbet ediyorduk ve ben hep bu yalanlarımdan rahatsızdım. Belki o da şüphelendiğinden arada sohbet arasında birkaç şey soruyordu 3. sınıfla ilgili. Ona hukuk 3.sınıfım demiştim bir de. Hukuk okuyan bir kuzenim var. Ona sorup cevap yazıyordum bu şekilde inandı ve güvendi bana. Derken 1 ay falan konuştuk ve bana dedi ki ben seni yakından tanımak isterim. Uzun zaman sonra ilk kez birine karşı zaaf duyuyorum konuşurken mutlu oluyorum. Çok hanımefendi tatlı birisin ve burada kimliğimi çok açık etmiyorum ama ilk defa birine güvendim ve tanımak isterim. Numarasını verdi instagramını verdi. Ben hem yalanlarım yüzünden hem de çocuk ya beni beğenmezse diye kompleks yapıp bahanelerle biraz zaman istedim ve numaramı vermedim. Saygı duydu bir hafta konuştuktan sonra en azından instagram hesabımı istedi. İsmin dışında hakkında hiçbir şey bilmiyorum ki dedi. İsmimi de yalan söylemiştim maalesef. Evet Allah beni kahretsin. Ben de yine işte şu an hayatımda sorunlar var biraz zaman ver söz veriyorum açıklayacağım vs dedim. O arada sınava hazırlanmaya karar verdim. Önceden temelim vardı zaten 2 ay vardı sınava. Hatta şu gün söyleyeceğim dedim her şeyi. Sınavdan 1 gün sonra anlatacaktım ister engellesin ister küfretsin en azından vicdanım rahatlayacaktı. 1 ay konuşmadık ben konuşmayalım bana biraz zaman ver dediğim için saygı duydu. Ne oluyor bilmiyorum ama ikimiz için de en doğrusunu yaparsın biliyorum ve içim rahat sana güveniyorum ama bana lütfen çok umut verme olur mu dedi...
Ben de söz veriyorum her şeyi halledeceğim kafandaki soruları cevaplayacağım asla sözümü tutmamazlık yapmam dedim. O ara hem işe gittim hem de sabahlara kadar çalıştım ve sınava iki hafta kala bir gün ansızın bana yeniden yazdı. İyi misin nasılsın seni merak ediyorum vs diye. Ben onunla konuşmayı çok özlüyordum bunu söyledim de. Ben de seni özledim ama rahatsız etme dediğin için yazmadım keşke sen yazsaydın dedi. Ve o gün yine telefon numaramı ya da instsgramımı rica etti. Ben de kaçındım durdum. Ben belalı sıkıntılı bir kızın tekiyim boşver beni, saçma mesajlarımın kutunu doldurmasına gerek yok dedim. Böyle yaptıkça sana daha çok çekiliyorum ayrıca ben o mesajları ve seni hiç de boş ve önemsiz görmüyorum hatta yakından tanımak istiyorum. Israrım yanlış anlaşılır diye çekiniyorum ama instagram teklifimi yineliyorum dedi. Ben de olmaz lütfen konuşmayalım artık şu an hayatımda uğraşmam gereken ciddi şeyler var ve sana bağlanmaktan korkuyorum dedim ve kabullendi mecburen. Çok üzgün olduğunu söyledi o zaman arkadaş kalalım ama şu an gidersen daha çok üzüleceğim dedi. Ve ben alık ne yaptım sizce? Çocuğu bıraktım. Takip ediyordu yine de. Takipten de çıkardım. Sınav yaklaştığından mıdır olayın sıcaklığından mıdır bilmiyorum o ara hiçbir şey hissetmedim ve sınava girdim hukuk fakültesini çok şükür kazandım. Fakat kazandığım günden beri sevincim hep buruk hep kursağımda sanki. Babamla annem barışıp yeniden evlendi. Ben hukuku kazandım ama hoşlandığım insanı öylece bıraktım. Bu süreçler geçince ben acıyı o zaman hissetmeye başladım. Birkaç aydır yemeden içmeden kesildim mideme kramplar giriyor. Çok büyük bir suçluluk duyuyorum. Ve bu da yetmezmiş gibi onu çok özlüyorum. İsmim, mesleğim her şey yalandı başta. En azından biri gerçek olursa belki affedebilmesi kolaylaşır diye aptal bir düşüncem vardı oysa ki yalanın azı çoğu yok. Karşımda duygusal açıdan zaten kırgın bir insanı 2 ay kendime bağladım. Ve sonra bir sürü söz verip anlatacağım deyip sözümü tutmadım. Hazirandan beri konuşmuyoruz. Ne o yazdı ne ben. Anlatmak istedim ama cesaret edemiyorum. Benden nefret etmesini istemiyorum çünkü. Kendini kandırılmış hissedip duygularımın gerçekliğindem şüphe etmesini de. Çünkü hikayem başta yalandı belki ama duygularım gerçekti. Şimdi öncelikle hatalarımın farkında olduğumu, o dönemki psikolojik buhranlarla saçma sapan davrandığımı ve henüz 20 yaşında biri olduğumu göz önünde bulundurarak bana tavsiyeler verebilir misiniz lütfen? Danışabileceğim kimse yok. Her şey böyle mi kalmalı, yazsam affeder mi ya da ne hisseder, beni kız arkadaşının boşluğuna mı koymak istedi acaba o dönem. Bir de aslında bu hatalara ve anonimliğe düşmemin büyük payı da annemin o dönem zorbalıklarıyla bende "çirkinim kimse beni beğenmez" algısı oluşturması. Bunu da aşamıyorum bir türlü. Kafam çok karışık

Herkese yorumlar için teşekkürler. Buraya yazmadan önce yeniden yazmayı ve durumu anlatmayı düşünüyordum. Buradaki bazı yorumlar kalbimi kırdı ama yorumun kötülüğünden vs değil aksine gerçekçiliğinden. Belki biraz hayalperest davrandım sanırım. Bir şansımız olabileceğini düşündüm. Şimdi anladım bizden olmaz. İleride karşıma belki daha doğru biri çıkar. Kendi yoluma bakmam belki daha doğrudur. Bu defteri de burada kapattım. Kalbim biraz kırık ama umarım pişman olmam ve unuturum. Hepinize tekrardan teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Kusura bakma, kitap sitesinden tanıştığım birine gerçek ismimi vermek istemedim, ama diyaloğumuz ilerlediğine göre söylemekte sakınca görmüyorum artık dersin. Bu devirde kadınların pat diye birine güvenmesi imkansız.
Eskiden savcılar instagram falan kullanmaz diye bilirdim. İlginç bir konu.

I
Haklısınız aslında ama 3. sınıfım dedin halbuki yeni kazanmışsın vs demez mi ona ne diyeceğim. Bu arada hakim savcıların politik paylaşımlar yapmadığı ve çok dikkat çekmediği sürece sosyal medya kullanmalarının bir mahsuru yok. Çoğu kullanıyor

sadece kitap sitesinden mi konuştunuz? ve seni hiç görmedi? nasıl bu kadar bağlandınız o zaman

İlerisi ne olur bilinmez yüz yüze gelseniz belki elektrik alamayacak,aynı etkiyi bulamayacaksınız .Evdeki durumlara ,okulunuza odaklanmanız gerekiyor kazandığınız okulda aşk acısı var diye başarısız olmak bir seçenek değil.Once ayaklarınız üstünde durun aksi halde üzerinize basıp geçecek ebeveynlere sahipsiniz,kendi hayatınıza odaklanın önce biraz zaman geçsin en azından okula adapte olun .Şimdi yazarsanız,başka bir yüzünü görüp uzulebilir,yeni bir aşkı olduğunu öğrenirseniz yıkılabilir siniz.Kalbinizin bir köşesine kitleyin onu, ayakları üstünde duran ,sarsilmayacak psikolojiye ulaştığınızda yuzlesin en azından daha az hasarla kurtulursunuz.....

Ona ulaş ve internete güvenmediğim için gerçek adımı söylemek istemedim de. Güvenli bulmuyorum sonuçta de bu yüzden bence senden soğumaz bunu kimse başlarda internetten tanımadığı birine tam isim vermez.

Şu an hukuk okuyorsunuz ve güvenmediğiniz için anlık dürüst olmadığınızı söyleyebilirsiniz.Belki de yüz yüze gelince bir şey hissetmeyeceksiniz.

Her şey böyle mi kalmalı, yazsam affeder mi ya da ne hisseder

Birkaç aydır yemeden içmeden kesildim mideme
Ona anlatmayı ne için isterdin? kendine bu soruyu sormalısın bence.Sen random takıldın ve yeni tanısıp kafa dagıtacagın bir ortamda o kisinin sana 2 ayda şeffaf olduğunu fark ettin.Arastırdın ve anlattıkları doğruydu.Bu şeffaflıgı senin yalanların yüzünden rahatsız etmeye ezmeye basladı ve uzaklastın.Sana gercekten iyi gelecegini düsünüyorsan,en azından benden nefret etse dahi icim rahatladı doğruları söyledim diye düsüneceksen yaz.Beklentin affedilmek olmasın.

Savcı öğrenci ile konuşuyorsa çok da iyi değildir. Şayet doğru ise. Sizinki ergenlik ama savcı da saf mı ne . Ya da o da yalan söylüyor.

Arkadaşım savcı ve senelerdir instagram kullanıyor

Yüz yüze bile gelmediğin birinden niye bu kadar cekiniyorsun ki ? Arkadaşların dediği gibi sosyal medyaya güvenmiyorum ve bazı ailevi problemlerim vardı öz güvende biraz sorun yaşadım o nedenle yalan söylemek zorunda kaldım, aslında bütün gerçekler bu şekilde diyip yazarsın, seninle görüşmeye ister devam etsin ister etmesin onun seçimi. Ne güzel hukuk kazanmışsin ooooo sen bir geleceğini garantile de karşına kimler çıkar çok takılma bu konulara.

Doğruyu söyleyin vicdanınız rahatlasın. Ama doğruyu söyleyince konuştuğu kişi siz olmadığınız için her şeye rağmen seni istiyorum diyeceğini sanmayın. Siz yalanınız arkasına saklanırken adam sizi gizemli, zor biri sanarak çekilmiş. Doğruları açıklarsanız ondaki hevesin de gerçek olmadığını görürsünüz. Yalan söylemişsiniz, bahaneye gerek yok.

Yalanlar üzerine sağlıklı bir ilişki kurulmaz. Her şeyi açıkça söylemek en mantıklısı. Söyledikten sonra seninle iletişimi keserse hiç üzülme, yapmışsın bir hata yapacak bir şey yok. Hem hukuk kazanmışsın gelecek kariyerine odaklan, çok daha iyileri çıkar karşına. Seninle iletişimi kesmez konuşmaya devam ederse yine de dikkatli ol, ben asla sosyal medya tanışmalarına güvenmiyorum.

/
Durumu o kadar iyi özetlemişsiniz ki. O bana şeffaftı söylediği her şey doğruydu ama ben onu kandırdım. Biliyorum eskiye dönmek mümkün olmaz ve affetmez soğur muhtemelen. Teşekkür ederim yorumunuz için

Çok çok haklısınız belki de kalbime kitleyip önüme bakmak en doğrusu.

sadece kitap sitesinden mi konuştunuz? ve seni hiç görmedi? nasıl bu kadar bağlandınız o zaman
Evet o ileriye taşımak istedi ama ben hep bahane ürettim. Ben onu gördüm o beni görmedi. Nasıl oldu derseniz de muhtemelen o 1 yıldır sevgilisinin kaybından sonra duygusal boşluktaydı ben de ailevi durumlar yüzünden. Birbirimizin ilgisi, şefkati cazip geldi belki de

Savcı öğrenci ile konuşuyorsa çok da iyi değildir. Şayet doğru ise. Sizinki ergenlik ama savcı da saf mı ne . Ya da o da yalan söylüyor.
O 25 yaşında 1 yıllık savcı ben 20'yim ama ona 22 olduğumu ve hukuk 3.sınıf olduğumu söyledim. Hem ikimiz de genç olduğumuzdan hem de ojulu bitirmeme 1 yıl kaldığını düşünerek sıkıntı etmedi muhtemelen. Yalan söylemiyor keşke söyleseydi belki o zaman bu kadar vicdan azabı çekmezdim söylediği her şeyi doğruladım

Haklısınız, bir üye daha aynısını ifade etmiş. Belki de en doğrusu unutmaya çalışıp önüme bakmak

Bu çok doğru ne yazık ki. Yarattığım gizem zor biri olduğumu düşündürdü ve buna çekildi muhtemelen

Bence iletişime geç tekrar doğruları söyle.
O dönem yaşadığın sıkıntılardan bahset neden böyle olduğunu anlat.
Bence anlayışla karşılayacaktır.
Karşılamazsa da içinde kalmaz denemiş olursun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…