Yakınları FELÇ geçirenler bir bakabilir mi?

Mihrimah irem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2015
71
27
31
İyi aksamlar kızlar... Babam 20 gün önce felç geçirdi. Tansiyonu bir anda 20/12 oldu konusması degısmesiyle hastaneye kaldırdık. Beynine giden bi damar tıkanmıs ve pıhtı atmıs. Yüzünde biraz degısım oldu bide cok hafif sağ tarafına vurdu. 20 günde dışardan görünür bi hasar kalmadı ama sol kolum biraz güçsüz diyor. Calısmayı denedi fakat hemen yoruluyorum diyor. Dr herhangi bir fizik tedavi vermedi ama dediğim gibi sol kolumu güçsüz hissediyorum diyor. Babam bu arada makinede calısan bi isci çanta işiyle ugrasıyor. Soracagım şu ki yakınlarınız böyle bi hastalık geçirdîkten sonra iş hayatına hemen dönebildi mi? Gücünü kuvvetini toplaması için ne önerirsin? Yiyecek olarak falan? Tansiyon hastası oldu bu hastalkkla birlikte. Okuyup cevaplayanlara simdiden tskler. Sevgiler

Stres yapmasın tansiyona çok büyük etken tıkalı damar kaldıysa tekrar riski olabiliyor Allah korusun tabiki tuzu az yemeli

Hiç mi belirti vermedi ilaç kullanmıyor muydu ani mi oldu .Küçük tansiyonu çok yükselmiş .Babamda da annemde de hipertansiyon var . Kaç yaşında babanız

Cok gecmis olsun oncelikle .. Hasar almadan atlatmissiniz ne guzel.. Teyzem de ransiyin yuksel.esinden felc gecirdi ve yuruyemior konusamiyor..bska bir dr.gorunun.

O kişiden kişiye değişir, burada başkasının yaşadığıyla moralini bozma sakın.

Benim büyükbabam geçirmişti, yürümesi falan normale dönmedi, evden çıkamıyordu hiç, ama kendi başının çaresine bakıyordu ev içinde tabii ki.

Yemek olarak tuz ve katıyağ tüketmemesine dikkat etmelisin
Ancak tansiyonun yükselmesi hassas olan damarlarda yeniden hasara sebep olabilir bu yüzden en önemli şey stres ve üzüntü yaşamamalı
Doktor neden fizik tedavi vermemiş anlamadım hastanedeyken fark edilmedimi koldaki güç azalması
Eğer fizik tedaviye gitme imkanı yoksa netten kol kası geliştirmek diye bak standart bazı hareketler vardır evde onları yaptırabilirsin
Bu stres topu vs diye satılır görmüşsündür evdeyken gün içinde onu kullansın
Parmak egzersizininde faydasını görür parmaklarıyla yürür gibi beşer dk kadar çalıştır
Egzersizden sonra kas ağrısı olabilir havluyu ütüleyip sar ve masaj yap geçer
Geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede toparlar

Bilmiyorum gerek gördükleri hastalara fizik tedavi uyguluyolardı farkındalardı sol tarafına vurdugunun ama raporlarındada sadece yüzüne burduğu yazıyordu. Önerinlerin için tskler canım mutlaka deneyeceğim sevgiler

dayımda da bahsettiğiniz gibi ufak tefek güç kaybı, çabuk yorulma falan kaldı bu hastalıktan geriye. dağ gibi duvar gibi katı adam çok kolay ağlar oldu mesela bu hastalıktan sonra.
güç kaybıyla ilgili babanızın yaşı önemli bence.
başka bi doktora gidip fiziktedavi gerekiyor mu iyice öğrenin bence. Allah şifa versin.

Evet babamda hastanedeyken bi yakını görse aglıyordu suan öyle bisey yokta bakalım... 53 yasında dag gibi adam dediğiniz gibi. Bakalım baska doktoralarada gösteririz ... Tskler cevabı. İçin

Benim dedem geçirmişti aynı hastalığı. İlk Zaman'lar tuvaletini dahi tutamıyordu ama Zaman'la normale döndü. Her işini kendisi yapmaya başlamıştı. Umarım babanız da bir an önce iyileşir.

Bir arkadaşımın babası aynı şikayetlerle hastanede yattı ve epeyce bir süre de yoğun bakımda kaldı ki doktorlar çok ümitli değildi.
Buna rağmen amca şu an eski haline döndü. En başta konışmada zorluk yaşadı, elinde hüç kaybı da vardı ama çok çalıştı. Elinde yumuşak bir top vardı onu sıkıp bırakma hareketi yapardı. Yüz ve ağız için de sakız çiğnemek iyi diye duymuştum.
Bir de doktor kan sulandırıcı verdi amcaya.
Babanız da en kısa zamanda sağlığına kavuşur inşallah. Geçmiş olsun.

bu tür hastalar artık ilk felci atlattıktan sonra GERÇEKTEN ama GERÇEKTEN sağlıklı beslenmeli ve stresten uzak durmalilar.eşimin dedesi de felç gecirdi ilkinde bi hasar yoktu ama yemesine içmesine hiç dikkat etmedi 2.den sonra yatağa mahkum oldu ne yazıkki uyanır uyanmaz ilk isteği votka oldu ve herkes de ona şişe şise aldı ıçirdi!!oysa artık yürüyemiyor ve altıni bile damatları alıyordu 3. de ne yazıkki kaybettik ama o da çocukları da dr u dinlemedi oysaki dr artık dikkat etmeli sağlığı için diye çok uyardı yani sizin moralinizi bozmak için söylemiyorum lütfen kırılmayın ama babanız için destek olun ve dikkat edin derim Allah'ım şifa versin inşallah

Sigara içiyordu ama hastalandıktan sonra bıraktı.. Dr sigaa tetiklemis dedi. Alkol zaten hiç kullanmıyor. Dikkat ediyoruz ins daha iyi olur. Cevabın için tskler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…