Yakınları FELÇ geçirenler bir bakabilir mi?

Benim babaannem geçirdi. Belden aşağısı ve sol tarafının yetisini kaybetmişti. Yatalak kaldı bir süre.
Sizin durum çok iyiymiş geçmiş olsun. Bizimki ağır geçirdiği için birşey diyemiyorum sma makina başında ise işi emekliyse bıraksın değilse malulen ayrılsın. Çünkü elini kaptırı bişey olur allah korusun.

Benim babaannem geçirdi. Belden aşağısı ve sol tarafının yetisini kaybetmişti. Yatalak kaldı bir süre.
Sizin durum çok iyiymiş geçmiş olsun. Bizimki ağır geçirdiği için birşey diyemiyorum sma makina başında ise işi emekliyse bıraksın değilse malulen ayrılsın. Çünkü elini kaptırı bişey olur allah korusun.
Emekli canım babannnenizin durumu nasıl şu an

Benim kayinvalideminde felç yüzünden el titremesi kaldı bir sene içinde egzersizle duzelir maşallah şimdi kayinvalidem ekmek yapıyor o ağır tepsileri kaldırıyor sadece yüzünde hafif tik gibi ifadeler var kimse anlamaz felç gecirdigini rabbim sifa versin babanıza geçmiş olsun

Maalesef hayatta değil artık. 3.kez soldan felç geçirince kalbine vurdu. Geç farkedildi geç müdehale edildi

Konuyu ilk okuduğumda aklıma o geldi ancak yazıp yazmamak konusunda kararsız kalmıştım. Meğer eski konuymuş dedim ve son sayfayı okudum ama tam da düşündüğüm şey başınıza gelmiş. Allah rahmet eylesin babanıza.
Burada benzer durumda olanlara da uyarı niteliğinde olsun;
Sol tarafa inen felçler, kalbin o bölgede olmasından kaynaklı her zaman daha risklidir. O yüzden dikkat etmekte, düzenli kontrolleri yaptırmakta fayda var. Daha önce 2 tanıdığımda bu şekilde vefat etti.

Sol tarafında felç hiç kımıldatamıuırdu şuanda milim oynatıyor yürümesi imkansız gibi geliyor anlatıyor lar bu şekilde olup ayağa kalktık diyenler duydukça bir ümit oluyoruz ama 😔
Kan sulandırıcı kullanıyormu. Fizik tedavi görüyormu. Muhakkak bi araştırma hastanesinin fizik bölümünden randevu alın.
Bnm babamda emboli sonucu beyne giden damarlarda %70 tıkanıklık olustu. 2.felci. 1.cide atlatmıstı hepsi geçmişti.kan sulandırıcı kullanıyodu. Sonra doktorun biri bırakabilirsin kullanmana gerek yok demiş. Oda bırakınca 3 ay sonra 2.felci gecirdi ve biz onu özel bi fizik tedavi merkezibe yatırdık 3 ayda ayaga kalktı. Ama 2 senedirde devlet hastanesinde fizik görüyordu. Şu anda nasıl diye sorarsanız. Babam cok iyiydi. Damarlar hala tıkalı ama bel fıtıgı bel kayması omurilikde yanlanma oluştu. 1 aydır götürmedigimiz doktor kalmadı. Gece gündüz bagırıyordu agrıdan. En son algolojiye götürdük agrıları geçti ama hala yürüyemiyor. Ve hiç bi doktor cesaret edipte bn seni tedavi ederim demiyor. Buna cok üzülüyorum. 19 mayıs fakültesine götürücez pztesi inşallah bi gelişme olur. Ama sonuc olarak kan sulandırıcı cok önemli. Asla bırakmamalı. Doktor bırak dese bile..

Peki yürüyebiliyor mu babam 6ay oldu fizik tedavide görüyor fakat hiç bir gelişme yok çok üzülüyorm

Evet yürüyebiliyo sadece sağ kolu felçli ve konuşamıyor. Bu iş maalesef ki sabır işi. Bir gün bakıyosunuz sanki daha çok oynatabiliyo kolunu, daha anlamla kelimeler kurabiliyo gibi geliyo başka bi gün sanki değişen bişey yok. Sadece fizik tedaviyle kalmayın evde de egzersizler yapın mutlaka doktora da danışın tabi durumunu tam bilemediğim için yanlış yönlendirmeyeyim. Dedeme masaj yapan bi yatak almıştık felçli kişiler için kullanılıyor bi araştırın isterseniz.

İyi aksamlar kızlar... Babam 20 gün önce felç geçirdi. Tansiyonu bir anda 20/12 oldu konusması degısmesiyle hastaneye kaldırdık. Beynine giden bi damar tıkanmıs ve pıhtı atmıs. Yüzünde biraz degısım oldu bide cok hafif sağ tarafına vurdu. 20 günde dışardan görünür bi hasar kalmadı ama sol kolum biraz güçsüz diyor. Calısmayı denedi fakat hemen yoruluyorum diyor. Dr herhangi bir fizik tedavi vermedi ama dediğim gibi sol kolumu güçsüz hissediyorum diyor. Babam bu arada makinede calısan bi isci çanta işiyle ugrasıyor. Soracagım şu ki yakınlarınız böyle bi hastalık geçirdîkten sonra iş hayatına hemen dönebildi mi? Gücünü kuvvetini toplaması için ne önerirsin? Yiyecek olarak falan? Tansiyon hastası oldu bu hastalkkla birlikte. Okuyup cevaplayanlara simdiden tskler. Sevgiler
aynisi nerdeyse tamami benim babamda makina isiyle ugrasiyor terzi ayni sekilde dili dolasmisti pihti atmisti ama iyiestikten sonra eline yumusak top tarzi bisey verdik gunde 2 saat onu sikti birde unutturmaya calisin psikolojikte oluyor 4 yil gecti arada sigarasi falan duser o elindeyken moral ve yorulmamasi onemli Allah sifa versin insallah

Konuyu ilk okuduğumda aklıma o geldi ancak yazıp yazmamak konusunda kararsız kalmıştım. Meğer eski konuymuş dedim ve son sayfayı okudum ama tam da düşündüğüm şey başınıza gelmiş. Allah rahmet eylesin babanıza.
Burada benzer durumda olanlara da uyarı niteliğinde olsun;
Sol tarafa inen felçler, kalbin o bölgede olmasından kaynaklı her zaman daha risklidir. O yüzden dikkat etmekte, düzenli kontrolleri yaptırmakta fayda var. Daha önce 2 tanıdığımda bu şekilde vefat etti.
Amin canım çok teşekkür ediyorum.
Soldan gelen felç çok tehlikeli oluyor malesef. Ancak konu sahibinin babasının zaten sağdan olmuş çok şükür ki.

Merhaba yeni uyeyim ve sir bu konu hakkinda bilgi almak icin uye oldum.. abim trafik kazasi gecirdi ve beyin kanamasi gecirdi kafatasni karnina koydular ve suan komada uyanmasni bekliyoruz ama sol tarafnda bacak ve kolunda hareketlenmeler var fakat sag tarafinda hic bisey yok hala bilincide yok sag trafta felc kalabilir . Benim soeum oldumu hic tanidgnz boylw sag tarafta felc olupta iyilesen acaba

Merhaba yeni uyeyim ve sir bu konu hakkinda bilgi almak icin uye oldum.. abim trafik kazasi gecirdi ve beyin kanamasi gecirdi kafatasni karnina koydular ve suan komada uyanmasni bekliyoruz ama sol tarafnda bacak ve kolunda hareketlenmeler var fakat sag tarafinda hic bisey yok hala bilincide yok sag trafta felc kalabilir . Benim soeum oldumu hic tanidgnz boylw sag tarafta felc olupta iyilesen acaba
Babam.
Yarı felçler genellikle zamanla düzelir, hasar durumu yüzde 90 a kadar iyileşebilir.
Fizik tedavi ve evde yapılan hareketlerle çok kolay düzeliyor.
Hiç iyileşmese bile yarı felç gayet iyi bir yaşam standardı sunuyor insana, her şeye şükür ki nefes alıyor.
İçinizi ferah tutun, büyük bir şey atlatmış, Allah sevenlerine bağışlasın inşallah.

Babam.
Yarı felçler genellikle zamanla düzelir, hasar durumu yüzde 90 a kadar iyileşebilir.
Fizik tedavi ve evde yapılan hareketlerle çok kolay düzeliyor.
Hiç iyileşmese bile yarı felç gayet iyi bir yaşam standardı sunuyor insana, her şeye şükür ki nefes alıyor.
İçinizi ferah tutun, büyük bir şey atlatmış, Allah sevenlerine bağışlasın inşallah.
Cok tesekkur ederim cevabiniz icin Allah razi olsun insallah amin

Hic bisey yok gibi yasamina devam etmeli bence yani hastayim psikolojisiyle yaşanmaz. Yedigine ictigine dikkst etsin ve siz de sikinti stres ortami olusturmayin.

Merhaba . Çok geçmiş olsun . Benim babamda felç geçirdi sağ komple gitti . Fizyoterwpistinizin telefonunu alabilmem mümkün mi? 5,5 ay oldu hala yürüyemiyoruz ve konuşamıyoruz .

X