ya esim karısmıyor kayın pederimi ne alakadar ediyor

kayınpederiniz haklı ya da siz haklısınız diyemicem...
aynı evde oturmanın dez avantajları işte...
pc sanırım salonda ve siz girdiğinizde haberleri oluyor...
böyle ufak mevzuları bence büyütmeyin,bunlar yüzünden yüz göz olmayın derim...
sevgiler...

şimdi ben kayınpederinizin uyarısıyla kişiliğinin ne alakası var bilemedim...
adam gece nete girmenizi istemiyormuş...siz de içkici vs olduğu için mi bu tepkisine kızıyorsunuz...
adam işinde gücünde parayı eve getiren biri olsa kızmayacak mıydınız?
arkadaşlar...soyadını taşıdığınız adamın ailesi hakkında bukadar da konuşmayın bence...
isteseniz de istemeseniz de o adam eşinizin babası...nasipse doğacak çocuğunuzun dedesi...
size ait olmayan biryerde ikamet zorunluluğunuz varsa kurallara uyacaksınız...
bence bukadar basit...

canim ne karisiyormus ki???
annen bi daha söylerse uykum kaciyor,burda vakit geciriyorum dersin
yine bildigini yaparsin bosverrrrrr

şimdi ben kayınpederinizin uyarısıyla kişiliğinin ne alakası var bilemedim...
adam gece nete girmenizi istemiyormuş...siz de içkici vs olduğu için mi bu tepkisine kızıyorsunuz...
adam işinde gücünde parayı eve getiren biri olsa kızmayacak mıydınız?
arkadaşlar...soyadını taşıdığınız adamın ailesi hakkında bukadar da konuşmayın bence...
isteseniz de istemeseniz de o adam eşinizin babası...nasipse doğacak çocuğunuzun dedesi...
size ait olmayan biryerde ikamet zorunluluğunuz varsa kurallara uyacaksınız...
bence bukadar basit...

............a.sa.sa.s

Gerçekten, ne kadar agir konusuyorsunuz kayinpederiniz hakkinda ya ?
hadi...bunlarin hepsini esinize soyleyin bakalim
bana karisti, pc ye girmeme kizdi, senin babanda su....deyin bakalim

belkide rahatsiz oluyordur, belkide sizi dusundugu için demistir, belkide evli biri olarak o saatte kocanizin koynunda olmanizi dusunmustur, bilemem
ama bu kadar da kati olmayin
ayni evi paylasiyorsunuz, kurallara uymaya çalisin

Duymazdan gel canım işim var de. siz uyuyun uykum yok esim biliyor pc de oldugumu de..
niye hesap verdirmek zorunda bırakıyor ki bunlar bizi kızmamak elde degilll
ikide bir karısmaya hakkı yok sana..hele ki kayınpederin yanii..
takma boşver birinden girip otekinden çıksın

bencede kayınpederınız hakkında bıraz agır konustunuz esıme bıraz saygı gosterıyorsam sevıyorsam babası hakkında oyle konusmam sonucta esımın babası konu nerden nereye geldı kayınpederınızın sızın gece nete gırmek ıstemedıgındendert yanmıssınız sonrasından ıckısınden vs....sıkayet etmıssınız

Evlendikten sonra aynı evde oturmak çok zor.
Onların düşünce biçimi ile bizimkiler çok farklı.
Bu farlılıklar da sorun yaşatıyor zaman zaman.
Kendi kurallarınla yaşamanın en güzel yolu kendine ait dünyanın,yuvanın olmasıdır.
Bence bunu gerçekleştirmeye çalışın.

aynı evde yasamayanlar bunun zorluklarını asla bilemez arkadaslar...konuyu acan arkadasımızın üzerine gitmişsiniz azıcık.belli ki çok bunalmış ve mesele sadece pc ye oturmak degil bence.arkadasımızın dertleşmeye ihtiyacı olabilir.içki içen bir insanla aynı evi paylaşmak çok zor.daha aklı başında,daha babacan ve şevkatli biri olsaymış zaten arkadasımız bu dedigine üzülmezdi diye düşünüyorum...yani alıp gelinini 'kızım bak uykusuz kalıyorsun bu kadar çok oturman dogru degil' deseydi daha iyi olurdu.bana da böyle deseler kızmazdım.ama alıpta kaynanası baban kızıyor demesi yanlış.kızıyorsa ne sebeple kızdıgını söyleyece.herşeyden önce oglunun eşi ve onlarında aynı evde kaldıkları sürece bazı kurallara uyması gerekir.gelinler eşlerinin babasının evinde kalıyor diye onlara kul köle olmak zorunda degiller.karşılıklı saygı gerektirir bu tür durumlar.kayınpederi onun bilgisayara oturmasından ne gibi bir rahatsızlık duyabilir ki anlayamıyorum.:kızgın:evet içkici olmayan.evine barkına destek olan,oglunun zor günlerinde yanında olan tonton bir ihtiyar olsaydı eger bu insan,bu kızcagız da bu kadar kinlenmezdi.kimbilir neler yaşadılar da böyle kusuyor içindekileri.ben arkadasımızı sonuna kadar destekliyorum.

ayrı bır eve cıkmanın ımkanı var ıse bır sanıye beklemeyın derım ben ...hem esınıze yuklenmelerı bu borclar vs azalır bıraz kendı maasını ıckı yerıne eve yatırmaya baslar belkı..çok zor ev ustune ev kurulmaz ama sole soyleyeyım o evden ayrılana kadar sabret derım öz baba bıle olsa karısır emınım hatta daha fazla soylenırdı.......sen ses etme sımdılık evden tasınmaya bak

Aynı evde yaşıyorsanız ve bu ev kayınpederinizin evi ise malesef o evin kurallarına uymak zorunda kalıyorsunuz.
Kayınpederinizin bu lafı hangi maksatla söylediği önemli bence. Sizin gecenin o vaktinde uykusuz kaldığınızı sanıp söylemiş de olabilir. Başka amaçlı da söyleyebilir. Şimdi siz tam niyetini bilmeden burada kayınpederinizin girdiği yerleri ve konuşmalarını yazmışsınız. Demekki sizde onun yaptıklarını takip etmişsiniz.
Benim kayınvalidem bende kalınca ve benide bu ekranın başında görünce "yat artık geç oldu" diyor. Ben bunu kötüye çekmedim.
Fakat dediğim gibi niyetini bilmek lazım.

aynı evde yasamayanlar bunun zorluklarını asla bilemez arkadaslar...konuyu acan arkadasımızın üzerine gitmişsiniz azıcık.belli ki çok bunalmış ve mesele sadece pc ye oturmak degil bence.arkadasımızın dertleşmeye ihtiyacı olabilir.içki içen bir insanla aynı evi paylaşmak çok zor.daha aklı başında,daha babacan ve şevkatli biri olsaymış zaten arkadasımız bu dedigine üzülmezdi diye düşünüyorum...yani alıp gelinini 'kızım bak uykusuz kalıyorsun bu kadar çok oturman dogru degil' deseydi daha iyi olurdu.bana da böyle deseler kızmazdım.ama alıpta kaynanası baban kızıyor demesi yanlış.kızıyorsa ne sebeple kızdıgını söyleyece.herşeyden önce oglunun eşi ve onlarında aynı evde kaldıkları sürece bazı kurallara uyması gerekir.gelinler eşlerinin babasının evinde kalıyor diye onlara kul köle olmak zorunda degiller.karşılıklı saygı gerektirir bu tür durumlar.kayınpederi onun bilgisayara oturmasından ne gibi bir rahatsızlık duyabilir ki anlayamıyorum.:kızgın:evet içkici olmayan.evine barkına destek olan,oglunun zor günlerinde yanında olan tonton bir ihtiyar olsaydı eger bu insan,bu kızcagız da bu kadar kinlenmezdi.kimbilir neler yaşadılar da böyle kusuyor içindekileri.ben arkadasımızı sonuna kadar destekliyorum.

kalbimi okumussun valla ne diyeyim yorumun için cok sağol dediğiniz gibi aynı evde yasamayanlar bunun zorluklarını bilemez

Son düzenleme:
ayrı bır eve cıkmanın ımkanı var ıse bır sanıye beklemeyın derım ben ...hem esınıze yuklenmelerı bu borclar vs azalır bıraz kendı maasını ıckı yerıne eve yatırmaya baslar belkı..çok zor ev ustune ev kurulmaz ama sole soyleyeyım o evden ayrılana kadar sabret derım öz baba bıle olsa karısır emınım hatta daha fazla soylenırdı.......sen ses etme sımdılık evden tasınmaya bak

ewet canım yazın cıkmak istediğimi söyledim eşime daha evlenmeden nişanlıyken falan kayınpederim sakayla karısık " kiraya cıkarsanız gelmeyin bu eve " diye ima ediyordu kesin kiraya cıkarkende sorun cıkartır allah yardımcımız olsun hepimizin canım a.s.

Fazla kafaniza takmayin.
Bizimkilerde bana cok söylüyor fazla pc basinda kalma uyu dinlen diye. Kendi annem babam yani.
Oda seni kendi evladi gibi gördügü icin söylüyordur.

Ben birseyi merak ediyorum, esin ne diyor buna?
Yani ne bileyim sizinle beraber uyumak istemiyor mu?
Ha eger evde degilde iste felansa o ayri tabi.

yok eşim oldugu zaman oturmuyorum zaten eşimin işte oldugu aksamlar uykum kacarsa oturuyorum

evde biri gecenin 3 ünde kalkıp bilgisayar başına geçse, klavyeden tıkır tıkır ses gelse ben de rahatsız olurdumkötükedihüso

tabi kayınpederinizin şikayetindeki yaklaşım ve niyet önemli...

Eşinizle başbaşa da kalıyor bile olsanız,aynı evde biriyle beraber yaşamanın kuralları vardır.. Ben kayınpederinize hak verdim açıkçası.. :sm_confused:
Siz eşinizin gecenin bir yarısı internette olmasından hoşnut olur muydunuz?Ki yine adam sesini çıkarmamış,ama baba büyük olduğu için rahatsız olmuş demek ki..
Asla internette kötü yerlere giriyorsunuzdur diye ima etmek istemiyorum sadece evde düzen olmasından yanayım ben. Çok ekstra bir durum olmadığı takdirde o saatlerde dinlenme,uyku ya da eşinizin yanında geçireceğiniz anlar olmalı bence..:smiley-cool:
aynı evde yaşıyolar diye kimsenin kimseye böyle kural koymasının anlamı yok,sanki yanlış bi şey yapıyomuş gibi,ne olursa olsun kayınvalide yada kaınpederin karışma hakkkı yok bu durum yanlızca eşine aitti dikkatinizi çekerim eşinin bile bazı şeylere veto koymaya hakkı yok çünkü zaten eşi ne yapmsı gerektiğini bilir ve kocaya düşen buna güvenmek ve ailesinin karışmasına set çekmek.bazı arkadaşlar demiş belki iyi niyetlidir belki uykusuz kalmaman için demiştir bence iyi niyetli olan bi insan önce niyetini söyler"işte kızım beni yanlış anlama bu saatte internette vakit geçirmen seni uykusuz bırakır yinede sen bilirsin"diyerek niyetini belli ederse insanlarda sui zanda bulunmaz.bence hiçte iyi niyet yok bu işin içinde.zaten hata baştan olmuş ev ev üstüne olmazki çünkü herkez kendine göre bi birey ve ayrı düzeni var.bu durumda zaten kendini evliliğe adapte edemez çünkü kendi evi değil kendi düzeni değil canı sıkıldığında bazen insan evinde iş yapmaz tembellik yapmak ister.ama böyle durumlarda bu şekilde olmuyo..o yüzden en iyisi ayrı ev.:kızgın:

X