ya ben doymak bilmiyorum :))

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
arkadaslar imdaaaatttt, ben inanılmaz yemege basladim..
ilk 3 ay mide bulantisiydi suydu buydu derken fazla almamistim kilo ama simdi haftamdan fazla alıp gidiyorum doktora :)
gece karnim cok acikiyor 19 haftaligim en son 2 hafta once 4,5 kilo almistim simdi 5-6 olmustur.cok degilmi??

sizde durumlar nasil??

valla cnm ben de senle aynı günlerdeim ben hamile kaldıımı öğrendiğimden bu yana 8 kilo aldım ben 4 aydır doymak bilmiorum ama bu dönem öle olması çok normal akşamları çok yememeye çalış asıl kilo olarak kalan akşam yediklerimiz oluomuş...

ben hamileligimden belli 8 kilo vermisim toplam cok sukur insallah fazla almam ama bu iki uc haftadir hep acikiyorum ama hep yemiyorum tabiki de :)

kızlar drların da söylediğne göre bu aylardan sonra daha hızlı kilo alacakmışız,valla dikkat etmemiz lazım ben zaten tombik hamile kaldım diye çok kafama takıyorum bu konuyu,çok korkuyorum dobiş olcam diyeben hamileliğimden beri 3,5 kilo falan almışım,ama dediğim gibi normal kilomdan 7-8 kilo fazlam varken hamile kaldım o yüzden çok korkuyorum

aynen bende senin gibiyim...hafta sonu evi tasıdık ve havanın soguk gitmesinden dolayı yeni evin suları donmus..bizde 4 gundur annemlerdeyiz...okadar çeşit ve guzel yemekler pastalar hazırlıyorki yememek elde değil...en iyisi akşam 7-8den sonra meyve, süt felan tarzı yemek ama bunlar hep teoride kalıyor...asıl 6.aydan itibaren kilo alıcaz...çok dikkat etmemiz lazım çok

Bu sıralar ben de doymak bilmiyorum. Hatta akşam sofradan eşim kaldırdı beni. Yeter daha yeme patlayacaksın dedi. Zorla kalktım valla... Her zaman olmuyor böyle ama özellikle akşamları yeme güdüm artıyor sanki... Böyle giderse tostoparlak olacam. Şimdiden 4 kilo aldım bile.

ben hamile kaldığımda 52 kiloydum. inanmıcaksınız ama tam 7 kilo almışım. buna rağmen alışverişe filan çıktığım zaman herkes ayyyy ne güzel sadece karnın çıkmış diye iltifat ediyo... bende 7 kiloyu nereme aldım anlamadım. çok kilo almışım gibi hissetmiyorum bende.. çok da yemiyorum aslında.. tatlıyla filanda hiç aram yoktur. su çok içiyorum acaba ondan dolayı şişiyomuyum??? neyse ben mutluyum çok kilo alırsamda vereceğimden eminim:) yeterki bebeğim sağlıklı olsun...

not:boyum uzun onun avantajlarını da yaşıyorum sanırım. üç kilo aldım desem başım ağrımaz:))

yaa bende okadar aşırı yiyemiyorum resmen zorla hamileyim diye yiyorum hamile degilkende düzensizdi yemek yemelerim zaten şimdi hic istemiyorum ama mecvurum bugüne kadar 2 kilo almışım zaten

yazın cok güzel zayıflamıştım ama hepsini tekrar aldım.dr cok kızıyo her defasında söz veriyorum ama aynen dediginiz gibi doymak bilmiyorum.eşimle annem yeme dediklerinde acayip bozuluyorum:))Fil gibi olcam heralde...Bu da benim fobimdi doğumda aldığım kiloları verememek,etrafımda cok zayıflayanlar da var zayıflayamayanlar da.insallah korkuduğum başıma gelmez(gelcek gibi görünüyo şimdiden 8 kilo almışım)

bende 19+2 haftadayım.bende gündüzleri çok acıkıyorum akşamda zorla yiyorum.acıktımıda bayılcak gibi oluyorum (4 kılo aldım.doktorum çok diyor (bunalıma sokuyor beni yaaaaaaaa.bende acayip çok su içiyorum.günde 5 litreyi buluyor.omu şişiren acaba ://

wallahi bende çok yiyorum eşim gülüyo hatta bana oda benle birlikte yiyo:)bende en son 5 kilo almıştım 18+5 günlüğüm ama her gören hiç kilo almamışsın sadece göbeğin çıkmış diyorlar bebeğine yarıodur diyorlar inşallah bebeğime yarıodur tombiş bişi olsun böle ısırayım onu inşallah allah nasip etsin yarabbim...

ya son iki haftadır ben de doymak nedir bilmiyom sofradan tam doymadan kalkıyorum bu açlığı bastırmanın kalorisiz bir yolu yok mu? geçen aydan bu yana 2 kilo aldım dr un pek hoşuna gitmedi o yüzden bu ay 2 yi kesin geçmemem lazım

he he arkadaslar anlasilan temmuz anneleri tombis olacak..
bende normalden fazla kiloyla hamile kaldigim icin cok korkuyorum..
ama cok guzel geliyor yemek yemek yaaaaa :)))
bu araad kizlar bol bol ceviz, ıspanak, balik yemek gerekiyormus 16 haftadan sonra bebislerimizin beyin gelisimleri hizliymis
birde süt ve süt ürünleri..

Ya kızlar kilo bakımından rekor bende sanırım bugüne dek 11 kilo aldım ( derseniz nasıl aldın bende bilmiyorum su içsem yarıyor. Bugün doktordaydım ve artık ciddi anlamda takibe aldı kilomu son bir haftada 2 kilo alıp gitmişim. Bu arada bugün şeker yüklemesi yapıldı açlık kan şekeri normal fakat 50 gr'lık yükleme sonucu baya yüksek çıktı değerim, şimdi p.tesi tekrar yapılacak bu defa 100'lük bakalım ne çıkacak bayağı moralim bozuldu aslında (
Aman kızlar fazla almadan dikkat edin kilolara. Ama güzel haberlerde aldım tabi organ taraması yapıldı oğluşuma Allah'ıma şükür ölçüler değerler çok güzel çıktı (maşallah oğluma) yanlız biz oğlumla beraber almışız kiloları oda biraz tombikmiş515 gr. :))

maşallah canım oglunla sana üner bey kızıdımı kilolara beni tartı önce 2 kilo almışım hamileligimden bu yana inanmadı asitana bide geldi kendi baktı tartıya ondan sonra süper süperr mükkemel bundan sonra korumamız lazım artık kilomuzu şuana kadar cok güzel korumusun harika dedi bakalım 2 hafta sonra ne diycek

organ taraması ney canım. gözün aydın bu aradaaa

dun akşam 9-10 gibi yaprak dökumune bakarken kocaman bir tabak patlamış mısır yedim...ama yattıgımda midem nasıl kötü oldu...yatmadan az önce bişiler yediğim zaman çok rahatsız oluyorum ama kendimi tutamıyorum

Kızmak değilde canım şaşırdı adam :)) bu gidişle bebeğin tombak olacak dedi bende ne güzel dedim yok öyle değil 3.250 3.500 gr.mı geçmezse iyi olur dedi.
Birde artık ciddi anlamda takibe alıyorum kilonu dedi ve bayağı bişeyleri yasakladı bana.

organ taraması ney canım. gözün aydın bu aradaaa

Saol canım. Organ taramasında 20.haftadan sonra 2.düzey ultrasonla tek tek bebeğin organları taranıyor organlar üzerinde bazı ölçümler yapılıp herhangi bir anomali olup olmadığı saptanmaya çalışılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…