work and travel tecrübesi olanlar

maviyexsxil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2008
382
1
36
merhaba ben bu sene work and travel programıyla amerikaya gidiyorum gidecek olanlar ve tecrübesi olanlar buyrun fikir paylaşalım??:enbuyukkk:

ben geçen sene gittim wat programıyla...herhangi bir konuda merak ettiğiniz birşey olursa yardımcı olabilirim...

edurehber le gittim colorado eyaletinin başkenti denver daydım herşey çok güzeldi ve özellikle döndükten sonra kariyerin açısından çok büyük getirileri olacak çok akıllıca bir karar vermişsin canım ve gittiğin yer gerçekten mükemmel... sen hangi firmayla ve ne zaman gidiyorsun vize işlemlerini halletmedin sanırım daha

experienceusa ile gidiyorum erkn ne zman olursa o zman gitmeyi düşünüyorum haziranın başı gibi yani. vizeler şubat 1 de başlıyomuş vize sırasında neler soruyolar zor mu

vize sırasında babanın mesleği abd de herhangi bir yakınının olup olmadığı hangi eyalete gideceğin ve ne kadar kalmak istediğin hangi işte çalışacağın soruluyor. ayrıca ingilizcen sana göre yeterli mi diye soruluyor ayrıca seni yada ailenin üzerine olan gayrımenkullerin fotokopisini de götür giderken...bide abd de tanıdığın varsa asla söyleme tanıdık var diye...kaçıncı sınıf olduğunda önemli mesela okulda son senense ve alttan kalan derslerin yoksa vize almanda sorun çıkar mutlaka vermen gereken derslerin olsunki senin geri döneceğine inansınlar ayrıca not ortalaman 2 ve üstünde olmalı vize sırasında en çok önem verdikleri ve getirdiğin belgeler içinde ilk baktıkları senin ünivdeki başarı ortalaman... tabi bütün konuşmalar ingilizce oluyor türkçe bildikleri halde kesinlikle konuşmuyorlar...bunlar bana sorulanlar ama ben arkadaşımla birlikte gitmiştim benle birlikte o da görüşmeye girdi ona hiçbişey sormadılar ve hemen aldı vizesini hiç sorun çıkmadı yanlız not ortalamasına baktılar onun da... vize görüşmesine istanbulda gireceksen orda zenci bi bayan var herkes ondan korkuyor kesinlikle vize vermemesi ve çok aksi biri olmasıyla ünlü :) ama o denk gelirse korkma çünkü arkadaşıma o dediğim zenci bayan denk geldi hiç bir soru sormadan verdi vizeyi bizde çok şaşırdık beklemiyorduk vereceğini :)

ben de kızımı göndermeyi düşünüyorum bu yaz
tabii endişem daha çok kalıcak yer konusunda
bunu nasıl çözüyorsunuz
firma mı ayarlıyor

benim gittiğim firma sana gideceğin şehirle ilgili her türlü bilgiyi veriyor tabi kalabileceğin öğrencilere uygun ucuz pansiyonların listesi de var sen iletişime geçip yerini gitmeden ayarlıyorsun
bizim firma öyleydi ama başka firmalarda yer ayarlama var mı yok mu bilmiyorum
ayrıca kızınız tek başına mı gidiyor
eğer öyleyse tek başına göndermeyin derim mutlaka yanında başka arkadaşları da olsun
orada tek kalmak hiç kolay değil

ben ingilizce öğretmenliği bölümünde okyorum vizede seviye sorunum olmaz sanırım benim firmam kalcağımz yer konsunda bize yardımcı olacak

zaten vizede çok iyi ingilizce beklemiyorlar çünkü öğrenciyiz ve amaç ingilizce konusunda pratiklik kazanmak o yüzden ingilizcen çok iyi olması gerekmez memurların farklı kriterleri var amaç gidiyorsun ama döneceğini onlara ispat etmen...

mrb arkadaslar
bırsey soracagım..bu programda gruplar seklınde gıdıyormuusun duydugum kadarıyla pekı kalcak yer konusunda kız erkek karısık mı oluyor..bunu cok merak edıyorum..cevpalarsanız cok sevınırım

canım bazı şirketler kalacak yer olayını sana bırakıyo o senin bulcağın yerle alakalı bize şirketmz ev kiralama konsunda yardm edicek 6 7 kişi kalıcaz diğerlerini bilmyrum

benm bi tecrbem war baya zamn gecms ama isteyenlere yrdmcı olblrm =)

Bu konu gerilerde kalmış biraz ön plana çıkaralım :KK34: Ben de önümüzdeki yaz gitmek istiyorum bir arkadaşımla. En az kaç ay kalabiliyoruz? Ben 3-4 ay istemiyorum 2 ay istiyorum. Ve masrafları çok oluyor mu acaba? :26::KK9:

X