Wir lernen deutsch / Almanca

Bir şey sorucam. Bu topik sadece Almanca kelimeler mi olmalı? Başka dil öğrenenler olarak biz kelimelerimizi yazamıyor muyuk? :))

Almanca güzel dil canım. Bi zamanlar bende meraklıydı. Başladım da... Artikller soğuttu beni

Öncelikle ikinize de merhabaaaa:))
T tarikk Almanca bana göre keşfettikce, öğrendikçe güzelleşen bi dil oldu benim için.... ilk başta sevmiyordum ama şimdi hergün yeni bişeyler ekliyorum bilgilerime...artikller de bi süre sonra kendiliğinden tahmin edebiliyorsun doğrusunu, çok takılma bence ve gel bizle yeniden basla:))
sevde_ canım burası sadece almanca paylaşım topigi
Ama bu bölümde diğer diller üzerine de paylaşım alanları var
Sen hangi dil calisiyorsun

Ben İspanyolca çalışıyorum.
1-2 topik aşağıda benim de güncel topiğim var, sırf İspanyolca değil, her dile açık. Oraya de beklerim.

Es war bitter kalt 2 Uhr Nacht. Ich konnte nur Heule hören. Schon seit 2 Stunden versuche ich den Weg zu finden. Ich habe mich in dem Wald verloren und niemand wusstet davon(darüber mi olacak).
OMG konnte es meine letzte Nacht sein. Warum habe ich nicht schätzen dass ich mich verlieren kann...

Daselbe Nacht 3 Uhr Nachts...
Kann es sein ? Ja ja es ist ein Licht. Da vorne ist ein Haus. Gott sei Dank , Gott sei Dank. Es ist unglaublich!!! Ist es wahr ?
... Ja definitiv ist es kein Traum...

Ich bin so schnell wie möglich gelaufen.
Ich konnte kaum atmen. Ich musste ein kurze Pause machen. Mein Herz wurde fast stoppen. Ich spüre ein Hand auf meinen Schulter. Ich habe geschrien

-aaaaaaaaaa, Hilfe!!!
-hey , hey ich bins
-Markus , wo warst du?
-ich muss es fragen. Warum kommst du allein spazieren.? Ich suche dich seit 2 Stunden. Ich hatte Angst. Entschuldige mich dass ich dich allein gelassen habe.
-entschuldige mich auch
...

Not:bir sürü hata vardir. Telefonu elime alip yazdim. Karalama yapmadan. Kizim rahat vermiyor...

Hatalari düzelttim canlar.
Siz de bir seyler paylasin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…