Wir lernen deutsch / Almanca

Haklisin vallah

Morgeeeeennnnnnn
Wie geht's dir?

Gut dankeschön und dir?

Meine kleine trinkt immer Nachts. OMG ich kann nicht mehr.

Und du stehst immer früh auf.

Gestern habe ich versucht eine Tabele zu beschreiben. Leider konnte ich sie nicht beschreiben. Ich habe gegooglet wie man eine Tabele/eine Grafik usw. beschreiben kann. Bestimmt du weisst es ja schon.

Aber ich muss noch viel lernen. Heute versuche ich wieder die Tabele zu bescreiben.

Bazi kaliplar ögrendim. Ich habe alles aufgeschrieben was ich gelernt habe.

Sogar als ich den deutsch Kurs besucht habe, habe ich gar nichts aufgeschrieben. Ama aklim basima geldi cok sükür

Was für eine Tabelle meinst du?
Und was bedeutet OMG

Oh mein Gott

Testdaf örnek soru tabelle beschreiben
OMG ich bin voll Idiot weil iCh immer noch nicht verstanden habe, was willst du machen
Halihazırdaki testdaf örnek dosyaları mi buraya aktarmak istiyon yoksa kendi kendine testdaf sorularından bir tabelle mi yapmaya calisiyon valla anlamadım benim devreler yanmış sanırsam

Testdaf örnek soru olarak tabela var. Ordaki bilgilere bakip tabela yorumluyorsun. Ve kompozisyon yaziyorsun. Ben unutmusum. Beceremedim sonra netten bu konu ile ilgili bir kac bir sey buldum. Kaliplari not ettim. Eve gidince yazacam

Arkadaslar almancada
Belli bir seyin baska bir seyle orsntili omasi nasil anlatilir. Mesela

"Profesör sayisi ögrenci sayisi ile orantili degil."
nasil denir?

Arkadaslar almancada
Belli bir seyin baska bir seyle orsntili omasi nasil anlatilir. Mesela

"Profesör sayisi ögrenci sayisi ile orantili degil."
nasil denir?
Biraz araştırdım ama emin olmamakla birlikte şöyle çevirdim cümleyi

Die Professorenanzahl ist nicht proportional zur Studentenanzahl...

Benim öküzden hayatta öğretmen olmaz adama bise soruyom Türkçesini söyle diye türkcesini bilmem diyip iki üç almanca cümle kuruyor sen burdan çıkar türkcesini diyor öküzzz bu kadarını ben netten de yaparim
Hele şu und zwar yüzünden epey cemkirdim kendisine ama yok 50 örnek verdi hepsinde de başka anlama cikiyobi türlü beceremedi...
Senin esin de aynı mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…