Wir lernen deutsch / Almanca

Ich habe mich sehr fremdgeschämt als ich bemerkte dass die unschuldige Frau von meiner Freundin beim Diebstahl beschuldigt wurde.

Gute Nacht. Ev ahalisinin basinin etini yedim. Cok taktim bu cümleye oldu diye umuyorum. Insallah uyuyabilirim. Kücük cadi uyanmazsa
:*

Cümlen bence tam doğru:)
Ama arkadaşın verdiği anlam değişmiş.
Ben arkadaşım tarafından hırsızlıkla suçlanan kadının suçsuz olduğunu farkettigimde onun yerine ben utandım.
Als ich bemerkte, dass die Frau, die meine Freundin beim Diebstahl beschuldigt hat, unschuldig war, hab ich mich sehr fremdgeschämt....
Ben arkadaşımın hırsızlıkla suçladığı kadının suçsuz olduğunu farkettigimde, onun yerine ben utandım.
İki şekli de dogru:))
Valla ben de taktım buna çok ilginç bi kelime
TonTonTonDardanelTon canım gerçekten güzel bi örnek bulmuşsun:)

Son düzenleme:
Seninyazdigin gibi cevirdim önce. Ama benim ki kulaga zugaf geliyo kimse böyle cümle kurmaz vs vs dedi. Aklimi karistirdi uyuyamadim. .
niye öyle dedi uykulu uykulu dinlemedi mi bilmiyorum. Ama su var ki bu kelime kauindi beynime resmen

Hallo:)
Ich hatte draußen viel zu tun, die hab ich erledigt und putzen kochen usw... Allgemeine Haushalt:))
Was hast du gemacht?

Hallo zusammen. Wir haben heute den ganzen Tag mit meiner Freundin,. die nach 10 Tagen Hochzeit hat, eingekauft. Ich habe heute bemerkt, dass ich sehr viel zugenommen

meine heutige Wörter
schminken- makyaj yapmak
der Lidschatten -far
das Rouge- allik
der Puder- pudra
der Lippenstift- kalem ruj

Wie schön. Bestimmt hattest du viel Spass.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…