Wir lernen deutsch / Almanca

Die Ungerechtigkeit -Adaletsizlik

Fair -adil
zıt anlamlisi-unfair.

Ich mag nicht die Ungerechtigkeit

Das ist unfair. Bu adil degil

Das Fazit von der Prüfung ist fair

Tesekkürler canım o pisliğe yedireceğime avukata yediririm daha iyi..sadece kazanma şansımı öğrenmem gerekiyor.herkes gerek kalmaz avukattan ihtar gidince korkar,vazgeçer diyor..inşallah öyle olur
Mieterbund/Mieterverein git artı bulunduğun yerde var mı bilmiyorum ama Diakonie diye evangelischlerin yardım kuruluşları var her konuda yardımcı oluyorlar oraya da git

Valla bi yaşıma daha girdim suan:confused:
Pons dahil en az 6 7 online sözlüğe baktım, bi pons bı de başka bi tanede uğurlama yazıyor.... geri kalanlarda yok:confused::confused:

Pons 'a cok güveniyorum. Bir de eşimin tam bildigi tek dil almanca. Bazen ona onaylatiyorum yazdigim örnekleri. Bu begleiten 'i cok duyuyordum ama anlamini bilmiyordum. Ugurlamak eslik etmek dedi. Ama örnekle tercüme edemedi sonra pons a baktim.

Pons 'a cok güveniyorum. Bir de eşimin tam bildigi tek dil almanca. Bazen ona onaylatiyorum yazdigim örnekleri. Bu begleiten 'i cok duyuyordum ama anlamini bilmiyordum. Ugurlamak eslik etmek dedi. Ama örnekle tercüme edemedi sonra pons a baktim.
Ben de pons kullanıyorum ama hiç dikkat etmedim buna:)
Tabi hafızama kazıdım bu yeni tercümeyi de:)
Benim eşimin de anadili almanca burda doğup büyüdüğü için... türkcesi biraz bozuk bazen türkçe öyle şeyler söylüyoki komaya giriyorum gülmekten:KK70::KK70:

Ben de pons kullanıyorum ama hiç dikkat etmedim buna:)
Tabi hafızama kazıdım bu yeni tercümeyi de:)
Benim eşimin de anadili almanca burda doğup büyüdüğü için... türkcesi biraz bozuk bazen türkçe öyle şeyler söylüyoki komaya giriyorum gülmekten:KK70::KK70:
:KK48::KK48:ben ona gülüyorum o bana gülünce bozuluyorum :KK62:

X