Wir lernen deutsch / Almanca

'Das juckt/kratz mich doch nicht'
'Das spielt mir keine Rolle'
'Das kümmert mich keinen Deut'

Benim icon bir anlami/önemi/ rolu yok

Kratzen-kaşimak
sich kratzen - kaşinmak

Ich denke dass wenn man versucht alles auf einer Fremdesprache zu sagen, wird man eines Tages auf der Sprache alles sagen können. Seit Paar Tagen habe ich kein Zeit zu lesen. Aber Lesen hilft sehr um auf Deutsch denken zu können.

Man muss jeden Tag oder mindesten in einer Woche ein neues Wort lernen.

:mad:Aber ich bin Faul!!!

Alles was er will (gözüme carpan)

Kızlar başıma korkunç şeyler geldi çok sinirliyim ve mutsuzum :KK43: eski kaldığım odanın sahibi kız resmen beni dolandırmaya kalkıyor.750 euroluk kautionun 500 e yakınını kafasına göre kesmiş.resmen odasını yenilemiş benim paramla.ve yazdığı şeylerin 1 tanesi hariç hepsi yalan..masada leke vardı masa aldım,duvarda leke vardı duvar boyattım,parke deiştirdim falan gibi saçma sapan iftiralar atıp eşyalarını değiştirmiş.Avukat bulmaya çalışıyorum..yasal olarak ne gibi hakkım var biliyormusunuz? O zaman herkes kafasına göre atsın ve kautionu geri vermesin var mı öyle dünya? Mutlaka benimde haklarımı koruyabileceğim,kızın dolandırmaya çalıştığını ıspatlayabileceğim bir yol olmalı..mahkemeye verirsem kazanırmıyım sizce? Ve çok mu sürer? Avukat çok mu para ister..aşırı ağırıma gidiyor ona yedirmem..inşallah avukattan uyarı yazısı gidince korkup vazgeçer ama korkacak adam bunu yapmaz zaten..

Birde öyle çakal ki bana ne kadar kestiğini söylemeden iban ımı istiyor parayı göndermeye kalkıyor.Ne kadar kesildi dedikçe üsteledi.Sonunda ben ne kadar kestiğini öğrenmeden ibanımı vermiyorum dedim zaten orda belliydi bir haltlar karıştırdığı..maille gönderiyorum dedi..maili görünce şok oldum..şuanki ev sahibim hanıma okutturdum,o da şok oldu,bu kız resmen para istiyor sacmalamıs dedi.. O da cok üzüldü..kime gösterdiysem herkes oha dedi

Ev sahibi aslında bir firma..acaba mahkemelik falan olursa firmayla başı belaya girer,evden çıkarılma gibi bir durumu olur mu? Bundan korkup göze alamaz belki..

Ev sahibi aslında bir firma..acaba mahkemelik falan olursa firmayla başı belaya girer,evden çıkarılma gibi bir durumu olur mu? Bundan korkup göze alamaz belki..
Firma ile konuş ne diyecekler.
ek: esim dönsün sorayim. Sence kiza firma ile konusacagini yaptigi yeniliklerin seninle alakasi olmadini ispatlayacagini söylesen korkar mi ? Avukatimla konusacam bu konuyu desen o_O

Gecmis olsun. Ben de bilemiyorum...

Firma ile konuş ne diyecekler.
ek: esim dönsün sorayim. Sence kiza firma ile konusacagini yaptigi yeniliklerin seninle alakasi olmadini ispatlayacagini söylesen korkar mi ? Avukatimla konusacam bu konuyu desen o_O

Gecmis olsun. Ben de bilemiyorum...

Biz kızla aramızda kontrat yaptık,firmanın haberi var o firmayada esyalarımı mahvetmiş diyecek,bu sebeple korkacağını sanmıyorum :KK43: eşine sorabilirsençok sevinirim

Ich denke dass wenn man versucht alles auf einer Fremdsprache zu sagen, wird man eines Tages auf der Sprache alles sagen können. Seit Paar Tagen habe ich kein Zeit zu lesen. Aber Lesen hilft sehr um auf Deutsch denken zu können.

Man muss jeden Tag oder mindesten in einer Woche ein neues Wort lernen.

:mad:Aber ich bin Faul!!!
Ich denke, wenn man versucht, alles auf eine Fremdesprache zu sagen, kann er irgendwann alles auf diese Sprache sagen. Seit Paar Tagen habe ich keine Zeit zu lesen. Aber Lesen hilft sehr, um auf deutsch denken zu können.

Man muss jeden Tag oder in einer Woche mindestens ein neues Wort lernen.
Böyle daha iyi sanki

Son düzenleme:
Ich denke, wenn man versucht, alles auf eine Fremdesprache zu sagen, kann er irgendwann alles auf diese Sprache sagen. Seit Paar Tagen habe ich keine Zeit zu lesen. Aber Lesen hilft sehr, um auf deutsch denken zu können.

Man muss jeden Tag oder in einer Woche mindestens ein neues Wort lernen.
Böyle daha iyi sanki

Irgendwann - dogru ama eines Tages niye degil ?o_O

Bir de bana "dieser " yerine "der " daha dogru geliyor

Irgendwann - dogru ama eines Tages niye degil ?o_O

Bir de bana "dieser " yerine "der " daha dogru geliyor
Bir insan herşeyi yabancı bir dilde söylemeye çalışırsa birgün herşeyi bu dilde söyleyebilir...
Sen burda diese yerine die kullanirsan:
Bir insan herşeyi yabancı bir dilde söylemeye çalışırsa birgün herşeyi dilde söyleyebilir.... şekline döner.. cümlede anlam eksikliği olusur

WOZU yu kafam bastiiiiii tilililililiiii:21::21:
WOZU um...zu ve damitin kullanılacağı soru cümlelerini kurmakta kullanılıyormuş

Wozu baut man Fabriken?
Man baut Fabriken, damit neue Arbeitsplätze geschaffen werden.
Wozu werden Autos gebaut?
Autos werden gebaut, damit wir uns schneller fortbewegen können.
Wozu soll man neue Straßen bauen?
Man sollte neue Straßen bauen, damit der Verkehr schneller fließen kann.

Wozu lernst du so Fleißig deutsch?
Um in Deutschland studieren zu können...
Wozu brauchst du den Fahrschein?
Um nach Nürnberg zu fahren....

İşte beyleeeee. ...

Soru varsa buyrun:confused::confused:

Bir insan herşeyi yabancı bir dilde söylemeye çalışırsa birgün herşeyi bu dilde söyleyebilir...
Bir insan herşeyi yabancı bir dilde söylemeye çalışırsa birgün herşeyi dilde söyleyebilir.... şekline döner.. cümlede anlam eksikliği olusur

Ein Mann, Der Man meselesi var ya onun icin der yazdim

sherife hacer sherife hacer ??
Bir de sana sorayim. lingen lingen dankeschön.
Ama su ein Mann der Mann meselesine cok takildim

X