Wir lernen deutsch / Almanca

anstarren: sert bakmak
zornig: öfkeli, kizgin
hör auf mich so zornig anzustarren: bana öyle öfkeli sert bakmayi birak

Son düzenleme:
Meine Tochter mag Qitte..yaa canım ayva istedi, iş yerinde bi arkadaşa manavı aratıp söylettim, sağolsun öyle bir gür sesle verdi ki siparişi :halay: yandan geçen arkadaşlar 'canın ayva mı istiyoooo:KK45:diye gülüştüler..bir de o kadar çalışanın arasında tek bayan benim :olamaz: bu arada arapçası da safarjil miş ayvanın onu da iyice öğrenmiş oldum:spor:

Meine Tochter mag Qitte..yaa canım ayva istedi, iş yerinde bi arkadaşa manavı aratıp söylettim, sağolsun öyle bir gür sesle verdi ki siparişi :halay: yandan geçen arkadaşlar 'canın ayva mı istiyoooo:KK45:diye gülüştüler..bir de o kadar çalışanın arasında tek bayan benim :olamaz: bu arada arapçası da safarjil miş ayvanın onu da iyice öğrenmiş oldum:spor:
Quitte imiş.. سفرجل

Kuzum bir de okunuşunu yazsan ya bunun du ştrapeizerst dayn glük diye okuyorum da ben bunu, şöyle aksanlı söylesen?
canim bir ara denedik okunusunu da yazmayi ve biraz tartismali bi ortam olustu, onun icin ben artik okunusunu yazmiyorum... sadece sunu düzelteyim ştrapeizerst degil, ştrapatsierst olacak

gehänselt: alay, alay konusu
gehänselt werden: alay konusu olmak
ich will mich nicht daran erinnern, wie ich zu Schulzeiten gehänselt wurde...
okul zamanlarinda nasil alay konusu oldugumu hatirlamak istemiyorum...

hallo zusammen.ich war lange nicht da.wie geht es euch?heute bei uns sehr kalt.draußen alles ist eingefroren.kinder im den kindergarten.mein mann in der arbeit.ich bin alleine zu hause.muss ich jetz aufräumen und kochen.wie immer

X