Wir lernen deutsch / Almanca

Gecmiş olsun Eisvogel.
Dikkat et böyle incinmeler tekrarına meyilli oluyor.
Sınavın tarihi bana baglı. Bakalım hazırlayabilirsek kendimizi, Ocak ayı gibi bir randevu alıp girmeyi düşünüyorum.

tesekkür ederim koremanya.elim incinmedi araba kapisiyla araba arasinda cok fena ezildi.olayin ilk oldugu zaman olayin sokundan anlatmaya meyilli degildim.

Elisya Elisya arastirdin mi canim master icin hangi sertifika gerektigini ?

Canım giremedim buraya pek.. dsh olabilir testdaf olabilir telch (hochschule) olabilir dedi.. dsh daha kolay ona girmeni öneririm dedi.. hangi üniden alırsan al hepsinde geçerliymiş.. 15 temmuza kadar c1 sertifikası alırsak seneye bu zamanlar başlamış olabiliriz inşallah

Canım giremedim buraya pek.. dsh olabilir testdaf olabilir telch (hochschule) olabilir dedi.. dsh daha kolay ona girmeni öneririm dedi.. hangi üniden alırsan al hepsinde geçerliymiş.. 15 temmuza kadar c1 sertifikası alırsak seneye bu zamanlar başlamış olabiliriz inşallah

Ben de bugün bir kizla konustum. Uni ögrencisi gecen sene tdn 3 le ögrenci almislar. Üstelik benim istedigim bölüme ki ben tdn 3 yapmistim hören da tdn 4 tü. Pazartesi arayacam bir kac yeri... Evet yapariz insallah :) :) :) bir de zeit student diye bir sey varmis bir arastir. Sizin Berlin de bir cok bölüm tdn 3 yani b2 sertifikasini kabul ediyormus.

harika ben de bir 3 kilo verebilsem:)
cavdar dedigin roggen de mi?aklima cavdar tarlasinda cocuklar geldi:)

Rogen misch brot aliyorum evet. :)

gefallen tun: iyilik yapmak
tue dir selbst einen Gefallen und nimm 10 kg ab:KK70:

Hönk :KK70: diyorum sadece :KK70:
Ausserdem sagen ist immer einfach. Und in der Wahrheit aber kann man nicht so einfach abnehmen Kollege.

Ben de bugün bir kizla konustum. Uni ögrencisi gecen sene tdn 3 le ögrenci almislar. Üstelik benim istedigim bölüme ki ben tdn 3 yapmistim hören da tdn 4 tü. Pazartesi arayacam bir kac yeri... Evet yapariz insallah :) :) :) bir de zeit student diye bir sey varmis bir arastir. Sizin Berlin de bir cok bölüm tdn 3 yani b2 sertifikasini kabul ediyormus.

Yok benim bölümde c1 isteniyormuş.. sana b2 yetecekse iyiymiş ya olur inşallah, benim de berlinde kalacağım meçhul bu arada pek iyi bi ortalamam yok ama olur inşallah bakalımm.. ben de tr'ye geldim bu arada almancayı unutmamam lazımm

X