Wir lernen deutsch / Almanca

O zaman beni sen çok iyi anlıyosun :KK43: Aslında böyle anlatınca çok saçma farkındayım,ne demek başına oturamamak,silah mı tutuyolar diye düşünüyor insanlar hayır tutmuyorlar ama hissedilen o :KK43:

Ben henüz kendimi çok iyi ifade edemiyorum.Aslında bu zamana kadar gördüğüm grammer konularının hepsini anladım (tabi çalışmayınca unutuyor insan kullanmayınca) ancak o dönem okula gitmediğim için almancanın bel kemiği olan praposition larda hala çok kötüyüm :KK43:

B1 ile b2 kendini ifade etme anlamında çok farkediyor mu?

Bence benim en büyük eksiğim kelime haznemin az olması..çünkü çalışmadan,oturup ezberlemeden ancak bu kadar oluyor..benim bir an evvel kelime ezberlemeye başlamam lazım..Sen napıyordun? Bir taktigin varmıydı? Ya da öneri?
Ya da sen nasıl çalışıyordun bir ders çalışma önerin var mı canım?
Bak ben sana benim işime en çok yarayan şeyleri aktarayım. ..
Öncelikle dw sitesindeki mp3 dersleri dinliyordum ilk başladığımda PDF dosyalarından da dersi takip ediyordum dinleyerek öğrenmek bambaşka
Ben burda b1 sınavına girdiğimde daha almanyada dördüncü ayimdi mündliche Prüfungta konuşmamı dinleyen kadın bana ne zamandır burda olduğumu sordu söylediğimde inanmadı kurs hocama sordu zannettiki ben dört yıl diceğime 4 ay dedim.. ama kurs hocam onaylayınca kadın şok oldu ve ben mündliche Prüfungtan 100 aldım. Demem o ki dinlemek çok önemli kelimelerin telaffuzunu almanların nasıl yaptığını bilmek...
Sonrasında iki defter yaptım biri günlük konuşma kaliplari ikincisi Grammatik
Tablolar buldum almancax sitesinden mesela ismin halleri
Bunlar bana çok yardımcı oldu
Ben de hep bi üşengecim ders çalışmak istemiyorum ev çocuk fazla geliyor ders calismak

Bak ben sana benim işime en çok yarayan şeyleri aktarayım. ..
Öncelikle dw sitesindeki mp3 dersleri dinliyordum ilk başladığımda PDF dosyalarından da dersi takip ediyordum dinleyerek öğrenmek bambaşka
Ben burda b1 sınavına girdiğimde daha almanyada dördüncü ayimdi mündliche Prüfungta konuşmamı dinleyen kadın bana ne zamandır burda olduğumu sordu söylediğimde inanmadı kurs hocama sordu zannettiki ben dört yıl diceğime 4 ay dedim.. ama kurs hocam onaylayınca kadın şok oldu ve ben mündliche Prüfungtan 100 aldım. Demem o ki dinlemek çok önemli kelimelerin telaffuzunu almanların nasıl yaptığını bilmek...
Sonrasında iki defter yaptım biri günlük konuşma kaliplari ikincisi Grammatik
Tablolar buldum almancax sitesinden mesela ismin halleri
Bunlar bana çok yardımcı oldu
Ben de hep bi üşengecim ders çalışmak istemiyorum ev çocuk fazla geliyor ders calismak

Süpersin valla emeklerinin karşılığını çok başarılı olarak almışsın.Tebrik ederim darısı başıma diyeyim..

Dinleme olayında çok haklısın ama hepsini anlamadığım için sıkılıp kapatıyorum hemen ingilizce dizi açıp izlemeye başlıyorm.Zaten benim sorunumda dinlemeyle alakalı..Hiç dinlemediğim 2 aydırda kursa gitmediğim için genelde sohbetin tıkanmasının sebebi benim ne dediklerini anlamamam oluyor.Yani kendimi ifadeden çok ne dediklerini anlamada sıkıntı yaşıyorum.

Günde ne kadar süre ayırıyodun dinlemeye? O defter yapma olayı beni aşar hiç kendimi kandirmiyim ama en azından tavsiye üzerine aldığım kitabı çalışmaya başlayabilirim? Birde karteikarten biliyomusun? Kelime ezberlemek için kullanılıyor..

Süpersin valla emeklerinin karşılığını çok başarılı olarak almışsın.Tebrik ederim darısı başıma diyeyim..

Dinleme olayında çok haklısın ama hepsini anlamadığım için sıkılıp kapatıyorum hemen ingilizce dizi açıp izlemeye başlıyorm.Zaten benim sorunumda dinlemeyle alakalı..Hiç dinlemediğim 2 aydırda kursa gitmediğim için genelde sohbetin tıkanmasının sebebi benim ne dediklerini anlamamam oluyor.Yani kendimi ifadeden çok ne dediklerini anlamada sıkıntı yaşıyorum.

Günde ne kadar süre ayırıyodun dinlemeye? O defter yapma olayı beni aşar hiç kendimi kandirmiyim ama en azından tavsiye üzerine aldığım kitabı çalışmaya başlayabilirim? Birde karteikarten biliyomusun? Kelime ezberlemek için kullanılıyor..
O kart işi bana göre diil sevmiyorum....
Bak dinleme konusunda haklısın ama eğer sadece dinlemek zorunda olursan.. benim dediğim dinlerken aynı anda PDF dosyasından okuyorsun böyle olunca kalıcı oluyor...
Ben dinlemeyi nasıl yapıyordum bi bölümde mesela 20 ders var diyelim 20 sini de indirip kulaklığımı takıyordum sürekli dinliyordum yani PDF ten çalışmadığım zamanlarda da açıktı ve hep kulagimdaydi... ki kulağım dile aşina olsun...
Onun haricinde de böyle alman radyosu falan dinleyebilirsin ben gece uyurken bile dinleyerek uyurdum:KK49::KK49:

O kart işi bana göre diil sevmiyorum....
Bak dinleme konusunda haklısın ama eğer sadece dinlemek zorunda olursan.. benim dediğim dinlerken aynı anda PDF dosyasından okuyorsun böyle olunca kalıcı oluyor...
Ben dinlemeyi nasıl yapıyordum bi bölümde mesela 20 ders var diyelim 20 sini de indirip kulaklığımı takıyordum sürekli dinliyordum yani PDF ten çalışmadığım zamanlarda da açıktı ve hep kulagimdaydi... ki kulağım dile aşina olsun...
Onun haricinde de böyle alman radyosu falan dinleyebilirsin ben gece uyurken bile dinleyerek uyurdum:KK49::KK49:

Bu pdf derslerini nerden indiriyordun? Çünkü haklısın hem önünde görüp,hem dinlemek çok faydalı olur..ben günde 1 saat bile dinleyebilsem şimdilik yeter bana sonra 2 saate çıkarırım daha iyi anladıkça..

Birde tavsiye edebileceğin bir alman radyosu var mı?

lingen lingen harikasin...
Ben de ilk dört ayda aldim sertifikami. Konusma puanim 98 di. Ama benim esimin ana dili tv falan hep almanca izliyor.

W WanttobeGeek1
Kelime ögrenmeye kitap okumak cok yardim ediyor. Lauras Stern cizgi film. Ben ondan basladim. Youtube a sing mit mir yaz. Cocuk sarkilari cikiyor. Alt yazili. Beraber söyle sarkiyi.

Birazdan sana bir kac kitap ismi yazacam. Bana kitap söyle yardim etti. Kelimeye takilmadan okudum. Belli kelimeler cok sık karsima cikinca beynime yerlesti. Sonra anlamina baktim. Kitap bittikten sonra ya da cok ilerleyince. Hörbuch lar var acip dinliyordum. Hicbir sey anlamasam da dinliyordum. Türkce tv ile vedalastim. Esim gecen gün naptin sen almancan ilerlemis dedi:KK66:

Önemli olan ne kadar iyi konustugun degil, dünden daha iyi olup olmadigindir.

Almanca ögrendikce zorlasan bir dil. Kendimi mükemmel gördüm. Acayip öz güvenim gelmisti. Takildikca konusamadikca depresyona girdim. Bir yil suratina bakmadim. Bütün dizileri, evlendirme programlarini bile izledim. Sonra ilk is tr kanallarini kapattirdim ve kitap okudum. Hem vakit geciyordu. Suan mutluyum cünkü gercekten takilmamaya basladim. Biraz gercekci olup emek harcamak lazimmis :KK43: cok gec anladim.

lingen lingen canim o zaman senin konun ile baslayalim:KK76:

Bu pdf derslerini nerden indiriyordun? Çünkü haklısın hem önünde görüp,hem dinlemek çok faydalı olur..ben günde 1 saat bile dinleyebilsem şimdilik yeter bana sonra 2 saate çıkarırım daha iyi anladıkça..

Birde tavsiye edebileceğin bir alman radyosu var mı?
Deutsche Welle sitesinde almanca dersleri var PDF dosyalarıyla beraber.. ben direk derslerin olduğu sayfanın linkini Bıkac sayfa önce burda paylaştım onu bulup bakabilirsin canım. Radyo olarak da ben bayerndeyim ve bayern 1 dinliyorum genelde yerel radyo llunca daha çok ilgimi cekiyo bulunduğum yerle ilgili trafik ve hava durumu falan da olunca iyi oluyo
Ama deutsche welle yi de dinleyebilirsin internetten
Ben de ilk dört ayda aldim sertifikami. Konusma puanim 98 di. Ama benim esimin ana dili tv falan hep almanca izliyor.

W WanttobeGeek1
Kelime ögrenmeye kitap okumak cok yardim ediyor. Lauras Stern cizgi film. Ben ondan basladim. Youtube a sing mit mir yaz. Cocuk sarkilari cikiyor. Alt yazili. Beraber söyle sarkiyi.

Birazdan sana bir kac kitap ismi yazacam. Bana kitap söyle yardim etti. Kelimeye takilmadan okudum. Belli kelimeler cok sık karsima cikinca beynime yerlesti. Sonra anlamina baktim. Kitap bittikten sonra ya da cok ilerleyince. Hörbuch lar var acip dinliyordum. Hicbir sey anlamasam da dinliyordum. Türkce tv ile vedalastim. Esim gecen gün naptin sen almancan ilerlemis dedi:KK66:

Almanca ögrendikce zorlasan bir dil. Kendimi mükemmel gördüm. Acayip öz güvenim gelmisti. Takildikca konusamadikca depresyona girdim. Bir yil suratina bakmadim. Bütün dizileri, evlendirme programlarini bile izledim. Sonra ilk is tr kanallarini kapattirdim ve kitap okudum. Hem vakit geciyordu. Suan mutluyum cünkü gercekten takilmamaya basladim. Biraz gercekci olup emek harcamak lazimmis :KK43: cok gec anladim.

Canım bravo valla sen de çok güzel şeyler başarmışsın tebrik ederim :KK76:
Başlayalım canım
Ben şimdi çıkmalıyım malum lahmacun işine girisecez sonra görüşürüz :KK15:

W WanttobeGeek1

Toprakcım tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.Benim en büyük dezavantajlarımdan biri televizyonum yok.ipad im var sadece.Ama insan şöyle evde tv açık olsun,zaplasın,uzanıp yayılsın istiyor.Bu evde kadının odasında var onuda ben kullanmıyorum.Ama ocakta çıkıcam 1 zimmer wohnung buldum oraya bir tv alıcam,dediğiniz gibi alman kanallar açık olur sürekli..Ben zaten tr deyken tv izlemiyodum hiç sevmiyorum türk dizileri falan..Ama eski erkek arkadaşım izlerken görüyodum,almanyada güzel,kültürel içerikli programlar var.Burda en çok hangi kanal popüler? Rtl mi?

Kitap konusunda haklısın ama şimdilik kelime haznem az olduğu için acaip bunalır bırakırım.Ama şu çocuk şarkısı inanılmaz iyi bir fikir.Terapistim bana dil en iyi şarkılarla öğrenilir demişti..

Buarada herkes Almancanın gittikçe kolaylaşan bir dil olduğunu söylüyor nedense..Hatta nette de öyle yazıyor.Gerçekten tuhaf bir dil ,birgün kendimi acaip iyi hissediyorum vay be bulunduğum süreye göre gayet iyiyim falan diyorum ,insankar iltifat ediyor ,1 hafta sonra sanki 5 ayda hiçbirşey öğrenememişim gibi dibe vuruyorum.Bende senin gibiyim yani..Sanırım almancayla alakalı bu

Deutsche Welle sitesinde almanca dersleri var PDF dosyalarıyla beraber.. ben direk derslerin olduğu sayfanın linkini Bıkac sayfa önce burda paylaştım onu bulup bakabilirsin canım. Radyo olarak da ben bayerndeyim ve bayern 1 dinliyorum genelde yerel radyo llunca daha çok ilgimi cekiyo bulunduğum yerle ilgili trafik ve hava durumu falan da olunca iyi oluyo

Başlayalım canım

Çok teşekkürler canım hiç geciktirmeden bugün başlıcam önerilerinize..

Lahmacun işinde kolay gelsin :KK54:

Başlayalım canım
:KK37::KK72:afiyet olsun

lingen lingen woher kommst du?
Ich komme aus Gaziantep (söylim ) :)
Elinize saglik.
W WanttobeGeek1 natürlich sind 5 Monate zu Kurz um B1 Prüfung zu schafen.
Glaub mir ,es gibt Leute die hier seit 30 Jahre sind und nicht sprechen können.

Ja ich glaube auch..wie geht es deine baby?andert ihm eigenschaft? Kannst du nachts schlafen? Was macht sie jetzt? Küssen von mir

Ja ich glaube auch..wie geht es deine baby?andert ihm eigenschaft? Kannst du nachts schlafen? Was macht sie jetzt? Küssen von mir

Ihr geht gut. Sie fängt an langsam mit krabbeln(emeklemek). :emir_bebek:ja ich kann schlafen besser. Ich breite uns vor. wir gehen nacher spazieren. Ich mach es :KK15:
sie küsst dich auch :oops:
was machst du ?

Ihr geht gut. Sie fängt an langsam mit krabbeln(emeklemek). :emir_bebek:ja ich kann schlafen besser. Ich breite uns vor. wir gehen nacher spazieren. Ich mach es :KK15:
was machst du ?
Sie fängt an langsam ZU krabbeln(emeklemek). :emir_bebek:ja ich kann BESSER schlafen.Ich VORBEREITE uns... Wir gehen NACHHER spazieren..
Gözüme carpan hatalari düzelttim canim

was machst du ?

ach so süß .sie wacht auf :)) Heute ichhabe aufgeraumt und saubern.Ich möchte Antikmarkt aber ich konnte nicht damitt meine freunden nicht gekommen bin und ich will nicht allein gehen.es ist ein bisschen weit(30 dk).ich habe beginnt,gesund ermahrung.weisst du true fruits smoothies ?

wie geht es DEINEM Baby?

andert ihm eigenschaft?(bu cümleyi anlamadim)

KÜSS SIE von mir..

Benden öpücükler demeye çalıştım :)

O cümleyi ben bile anlamadım :) karakteri değişiyor mu demeye çalıştım çünkü kendisi bebeği hakkında başka bir başlık açmıştı

Çok teşekkür ederim buarada,en iyi öğrenme yolu bu bence

ach so süß .sie wacht auf :)) Heute ichhabe aufgeraumt und saubern.Ich möchte Antikmarkt aber ich konnte nicht damitt meine freunden nicht gekommen bin und ich will nicht allein gehen.es ist ein bisschen weit(30 dk).ich habe beginnt,gesund ermahrung.weisst du true fruits smoothies ?
Ne ich kenne es nicht. Geh doch allein wenn dein Freundin nicht mitkommen will. Mein Baby ist besser geworden. Sie spielt alleine:KK49:. Aber ich muss meine Wohnung putzen. Nachdem meines babys Geburt habe ich noch nicht ( dip köşe) geputz. :KK70::KK70:(almancaya gel) :KK70:

Sie fängt an langsam ZU krabbeln(emeklemek). :emir_bebek:ja ich kann BESSER schlafen.Ich VORBEREITE uns... Wir gehen NACHHER spazieren..
Gözüme carpan hatalari düzelttim canim

Ich bereite vor neden degil?
Bir de anfangen zu ile fakat sanirim mit ile cok duyuyorum. Mit le yazilinca arkasibdan isim veya verbin isim hali gelmeli sanirim. Degil mi?

Danke für die KorrekturEn Büyük KK:oops:

X