Vulvar Vestibulitis (vajinismusla karıştırılan fiziksel rahatsızlık)

peki neden kaynaklanıyor bu durum ben bununla ilgili bir şey bulamamıştım.benim ameliyattan sonra acım yok artık.senin gittiğin doktorun yazılarına biraz baktım da o bölgenin iyi ameliyat edilmesi gerekiyor herhangi hassasiyete sebep verecek yüzeyin bırakılmaması gerekiyor diyor.ben de öyle bi durum yok,görüntüde aynı:)) ben ameliyattan sonra acayip bir şey olacak diye bekliyordum ama korktuğum gibi bir şeyle karşılaşmadım...

Aslında doktorun söylemek istediği sorunlu bölgenin tamamıyla temizlenmesi tam cikaramazlarsa oradaki bozuk doku kalirsa aynı hassasiyeti yaşayacaksın. Vallahi bu problemin nedeni tam bilinmiyor. Bendede yıllar sonra çıktı. Ameliyat kesin çözümse iki dakika beklemeyeceğim.acayip bunaldım hiç böyle problemlerim yoktu.yalniz internetde bu operasyonu olan varmı diye arıyorum acayip az bilgi ve yorum var.hasta yorumu bulamıyorum birtek sizin yorumları gördüm. Benim ilaç tedavim devam ediyor eğer çözüm olmazsa gidicem ameliyat olucam yeterki o acı gitsin.

canım zaten bu rahatsızlık çok karşılaşılan bir şey değil.hatta çoğu kişide bilmiyordur belki de böyle bir rahatsızlığa sahip olsa da.her jinekologta anlamıyor.benim memlekette gittiğim doktor anlamamıştı.mantar tedavisi uygulamıştı sonra da acım geçmemişti.ilaç olarak ne verdi doktor? ilişki esnasında uyuşturucu tarzda krem falan mı verdi?

Evet aynen dediğin gibi cogu doktor idrar yolu iltihabı sanıyor antibiyotik veriyorlar anlamıyorlar.bu konuyu bilen çok az doktor var benim ilk gittiğim jinekolog başka bir jinekolaga yönlendirdi tam bir uzmanlık konusu yani. İliski sonrasında temizlendikten sonra bepanten krem sürmemi önerdi. İlaç söylemem doğru olmayabilir muayene sonrası duruma göre farklı ilaç öneriyor olabilir. Fitili akıntı için verdi.bakalim duzelecekmiyim, baktım olmuyor ameliyatla o sorunlu deriyi alsınlar kurtulayım diyorum.

İliski esnasında krem falan vermedi, iliskiden sonra temizleyip kurulayıp bepanten surebilirsin önerilen bu

anladım canım.aslında acı ve ağrı ilişki esnasında oluyor sonrasında da devam ediyor ama ilişki esnasındaki katlanılmaz oluyordu ve bana nasıl bir güç geliyorsa o sırada eşimi hooop itiveriyordum isteyerek yapmıyordum ama gel de devam et bundan sonra...
inşallah canım kullandığın ilaçlar fayda eder de bi daha ameliyata gerek kalmaz.eğer düzelmezse dediğin gibi yaparsın canım...

Violetcim dr yine kizarilik var dedi krem ve fitil verdi gecirir umarim gecmezse senin doktoruna gidecegim

Cevap verdiğin için teşekkür ederim. Evet teşhis kondu bana da.
Özelden mail adresini verirsen yazabilirim, ben mesaj yazamıyorum burada henüz.
Tesekkürler :)

Cevap verdiğin için teşekkür ederim. Evet teşhis kondu bana da.
Özelden mail adresini verirsen yazabilirim, ben mesaj yazamıyorum burada henüz.
Tesekkürler :)

bende istanbul daki doktora gidiyorum 1 yıl oldu yaklaşık. ne yazık ki geçmiyor. ameliyatı da önermediği için delirdmiş vaziyetteyim.
benimki ilişki sonrası acıyor ve genel olarak sürekli o bölgede ağrı var. çok zor bir hastalık.

bu ağrı durumunuz adetin ilk günlerinde de oluyor mu? böyle batma ve yanma gibi bir acı şeklinde?

ameliyat olmadım hala çekiyorum aynı derdi. sadece saat altı yönünde aşağıda vardı şimdi iç dudak içinde de sıkıntı var. ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

Merhaba, ayni dert bendede var😟 bise sormak istiyorum sizdede idarar yaparken bi acı oturup kalkarken batma acı ve kasinti oluyormuydu yani iliski disinda sürekli oluyor bende sizdede oluyormu, dar giyindigimde orasi nemlendiginde sismis gibi batmalardan acidan biktim😢

Merhaba, istanbulda gittiğiniz doktora haftaya bende gideceim beni biraz bilgilendirirmisiniz nasıl bir tedavi uyguluyor suan nasilsiniz sorununuz gectimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…