Popüler Konu Verimli Rutin

Bu aralar çok duyduğum purest markasının tonik ve peeling için tozunu sipariş ettim, onunla cilt bakım rutinlerime başlamayyı hedefliyorum. Ve tabi ki güneş kremi:))
Çok üşengeç biri olduğum için şimdilik daha fazlasını yapamam boşa hedeflemiyorum

Akşamları kaçta uyuyorsun? ki bebekli hayatta düzen kurmak kolay değil. Kendini bu anlamda kötü hissetme. Hepsi geçici :) ama işteki sürecini düzenlemek senin elinde. Ufak ufak başlamak işleri kolaylaştırıyor. 30dk çok gelirse, 15 dk iş 5 dk mola yapabilirsin .
Zor işten başlamak diğerlerini çerez gibi kolay kılıyor :) zordan başlamayı denesen:?

Sabahları podcast dinliyorum (Fatma Bayram hocanın tefsir sohbetini dinledim)

Storytelden Melisa Kesmez 'in Nohut Oda kitabını bitirdim. Aylin Balboa' nın Bu Hikaye Senden Uzun Osman' ına başladım.

Şimdinin Gücü kitabından okudum.

Alınacak listesi ihtiyaçlar, tatil planı, oğlum eve dönünce neler yapalım, 2haftalık zamanda bakımıyla kim ilgilensin' planları yapmaya çalıştım .

Zaman bloklama gerçekten çok işe yarıyor. Ben de çok kullanıyorum.

speaking konusunda mı faydalandın bu siteden? nasıl bir düzeni var? Çocuklar biraz büyüyünce speaking konusuna eğilmek istiyorum da
Evet daha çok günlük konuşmayı rahat yapabilmek için cümleleri kalıplar yoluyla öğreten bir program. Öncelikle haftanın 7 dersini dinleyerek, eş zamanlı okumaya çalışıyorsun. Sonra metni takip ederek, aynı cümleleri tekrarlıyorsun. Sonra grammer, kelime yapılarını çözümleme kısmı var. Ardından tekrar dinleme antrenmanı var.

Yanımızda tablet, boyama kitabı, etkinlik kitabı getirdik. Benim iş yerimde genç ablalar da var. Onlar baya ilgilendiler sağ olsunlar. Yoksa iş yerinde çocuk oyalamak gerçekten zor. Süpürge Miele aldım.

Selamlar Hanımlar,

06:00-10:00 arası sabah rutinlerimi gerçekleştirdim.

• Su ve sessizlik zamanı
  • Meditasyon
  • Sabah sayfası
  • Kuran okuması
  • 40 dk yürüyüş
  • Nefes egzersizleri
  • Diksiyon çalışması
  • İngilizce çalışması
  • Kahvaltı ve Omega-3
Ardından kızlar ile hazırlanıp diş doktoruna gittik. İpek'in dişinde çürük olmayan, diş taşı gibi bir şey vardı. Doktor onu aldı ve temizledi. Ela'nın da yıllık kontrolü yapıldı. Çok şükür ortodontik bir ihtiyacı yokmuş.

İyi annelik
Oğlum doğduğundan beri kızımı ihmal ettiğimi düşünüyorum, oğlum hareketli bir çocuk olduğu için tüm enerjimizi, vaktimizi alıyor. Kızım genelde bizim yanımızda yancı oluyır. Yaz tatili dolayısıyla evde şimdi de bakıcının yanında yancı oluyor. Oğlumu uyutmak zor olabiliyor ve sat geç oluyor genelde o saatten sonra da yorgun oluyorum kızımla bir şeyler yapmak istemiyorum, çok sıkılıyorum. Bu yüzden başbaşa vakit geçirmek adına öğleden sonra izin aldım, kızımla birlikte nce onun seveceği bir öğlen yemeği yiyeceğiz, üstüne dondurma veya tatlı ve beraber havuza gireceğiz. Birkaç saat de olsa başbaşa vakit iyi gelecektir diye düşünüyorum.
İş hayatında süreyi düzgün kullananam dolayısıyla eve de iş getiriyorum ve bu çocuklarla iletişimimi çok etkiliyor. Son zamanlarda çocuklarla başbaşa bir şeyler yapmayı zaman kaybı gibi görmeye başlamıştım. Siz çocuklarınızla nasıl başbaşa vakit geçiriyorsunuz? neler yapıyorsunuz?

Benim tavsiyem eve iş getirmemen ve işleri gün içerisinde halletmezsen, ertesi gün bu durumla baş etmen olur. Böylece iş yerinde oyalanma durumunun da çözüleceğine inanıyorum.

Biz büyük kızımla arada çıkıp, kahve içip sohbet ediyoruz. Küçük ile sinema, oyun alanı ve hamburger şeklinde bir aktivitemiz var. Ben iki çocukla bir arada bir şeyler yapmaktansa ayrı ayrı zaman geçirmeyi daha çok seviyorum.

Ben de çok beğendim, örneğin metin yazma kisminda bı bakiyorum cümle kendiliğinden çıkıyor, tatil arası uzaklastim şimdi yeniden başladım immersion kismindayim, dizi,YouTube kanalı ve şarkı dinleme kısımlarına gün içinde zaman ayırmaya çalışıyorum

benim bam telime bastın sevgili inciitanesi ...
Zira bir süredir oğlumla ilişkimi daha iyi bir noktaya taşımak istiyorum. Son iki yıldır genelde babası ilgilendi. Ben yoğun iş sürecim ve son yıl eğitim hayatım kaynaklı , uzak kaldım. Ana Sınıfa başlayana dek , yarım gün çalıştım, birlikte çok güzel ve bol vakit geçirsin. Eğlendik güldük oynadık kitap okuduk etkinlik yaptık. İlişkimiz çok güzeldi genel olarak. Ancak artık birlikte vakit geçiremez olduk ve kötü haber ben onunla vakit geçirirken sıkılabiliyorum . Yani genelde ödevleri, ing , kurslarıyla ilgileniyorum : sorumluluklarını hatırlatıyorum. Ama oyun ve o tatlı ilişki sohbetleri anıları maalesef çok azaldı.
Babasına tutkun. Benimle istediğim aşamada değil ilişkimiz.

11 gündür ilk defa ayrıyız. Halasında babannesinde. Uzak kalmak , eşimle olan ilişkimizi , ebeveyn olarak ilişkimizi ne yaptık ne durumdayız eksik ve yanlışlarımız ne nelerde iyiyiz bakmamızı incelememizi sağladı.
Çok özledim.

Niyetim ilişkimizi iyi bir boyuta taşımak. Sevgi ve saygı temelli, birlikte keyif alıp mutlu olunan, güvenli hissedilen …

Varsa önerileriniz alırım

Takip ettiğim bir rehber öğretmen kızıyla özel zaman çizelgesi hazırlamış. Birlikte yapmayı sevdikleri şeyleri süre olarak da kategorize edip süslü bir takvim hazırlamışlar. Ordan zaman durumlarına göre seçip yapıyorlarmış. Fikir çok hoşuma gitti. Ben bireysel zaman konusunda rutin oluşturamıyorum. Hep beraber günde en az 15 dakika bilinçli bir vakit oluştursam bile çok mutlu olacağız ailece bu yaz rutin oyun ve etkinlikler aracılığıyla İngilizce öğretmeye çalışıyorum oğluşlara, o bile çok iyi geldi

Herkese Selam!

Sabahın ilk adımları
6.20 gibi uyandım. Dil, diş, ağız temizliğimi yaptım.
Eşim ve kendim için kahvaltı hazırladım.
Mutfak tezgahını topladım, temizledim.
Akşamdan pişirdiğim yeşil fasülyeyi dolaba kaldırdım.
Serin su içtim.
Tefsir okudum.
Cildimi temizledim, serum ve güneş kremimi sürdüm.

Öğleden önce hareketi
Dua kitabımdan bir dua okudum.
Subhaneke duasının da anlamını tekrar ettim.

Sade bir kahve içtim . Arkadaşımla sohbet ettim.

Storytelden 'Bu Hikaye Senden Uzun Osman ' kitabını tamamladım . Seslendiren yazarın ta kendisi. İnsana hüzün veren bir ses tonu var. Öykü esipirili, üzerine düşünülmüş cümleler kelimeler var, emek verilmiş. Yazar çok yönlü biri net anlaşılıyor. Ben keyif alarak , yer yer gülerek ve çoğu zaman hafif üzün esinitisi ile dinledim. Çıtır çerezlik bir kitap :) Tavsiyemdir efendim.

'Ya Bir Gün Kavanoz Kapakları Biterse' kitabına başladım. Bu hafta sonuna kadar bitirmiş olurum sanırım.

Youtube dan 'piyano tekrarı' yaptım. (Caner Başbuğa bu konuda gerçek bir öğretici usta)

• Nasipse yarın kavuştay . İş çıkışı Ankara ya yolculuk başlar. Boncuk gözlümü çok özledim. ( buluştuğumuzun 5. dakikasında çatışma ihtimalimiz olsa da , şu anki coşkumu ve aşırı sevgimi dillendirmeden edemedim )
  • K validem her sene tarhana, erişte, domates konserve ve menemen yapar. Mini Ankara gidişimizde belki konservelerimi orda yapabilirim :)

ÖNEMLİ: Kaş, Fethiye ya da Antalya da herhangi bir otel tavsiyeniz var mıdır efendim :) Çocukla gidip rahat edebileceğimiz, onun eğlenebileceği :

Merhaba,

Ben yıllardır bu konuyu takip eden sessiz okuyucuyum. Hatta üzerime çöken ataleti yenebilmek için bile ara ara kimse yazmamış olsa da rastgele bir sayfa numarası yazar o sayfadan okumaya başlarım tekrar. Başta elecda olmak üzere bu topiğe yazan herkesten çok şey öğreniyorum. Sürekli yazabilmeyi çok isterim ama yazamasam da ara ara ben de oluşturduğum "verimli rutin"lerimi paylaşmak isterim. Şu sıralar rutin haline getirmeyi çok istediğim şey sabahları erken kalkmak. İşim gereği 07.30'da evden çıkmam gerekiyor, son bir haftadır kendime zaman ayırabilmek için 05.30'da kalkıyorum şimdilik zor gelmiyor kalkmak ama akşamdan şartlıyorum resmen kendimi kalkabilmek için. Güneşin doğuşunu seyretmek güne çok güzel başlamamı sağlıyor.

05.30'dan 06.00'ya kadar namaz ve Kur'an okuması yapıyorum.
06.00-06.30 kitap okuyorum, şu anda Jessie Inchauspe'in Glikoz Devrimi kitabını okuyorum, kitap sayesinde beslenme düzenimde de iyileştirmeler yapıyorum eğer isterseniz size içerisindeki "Doğru Beslenme Tüyoları"ndan kesitler yazabilirim.
06.30-07.00 arası mail kontrolü ve bu konunun geçmiş sayfa okumalarını yapıyorum.
07.00-07.30 hazırlık ve evden çıkış.

18.00 gibi de eve dönüyorum 20 aylık bebeğimi alıyorum, biraz gezintiye çıkıyoruz biraz oynuyoruz, akşam yemeği, biraz Niloya izlemesi, biraz sohbet biraz kitap sonra yatış.

Bebeğim 22.00'de uyuyor ben de 23.00'e kadar etrafı toparlayıp kitap okuyarak uyuyorum.
Şimdilik günlük rutinlerim bu şekilde herkese anlamlı, verimli bir hayat dilerim, sevgiler ve saygılar :)

Herkese Selam!

6.30 gibi uyandım.
Dil, diş, ağız temizliğimi yaptım.
İşe getirmek için kahvaltı hazırladım.
Cildimi temizledim, serum ve güneş kremimi sürdüm.
Ankara için valiz hazırladım.

İşe geldim.
Dua kitabımdan bir dua okudum.
Subhaneke duasının anlamını tekrar ettim.
Şimdinin Gücü kitabından okuma yaptım.
Sade bir kahve içtim . Arkadaşımla sohbet ettim.
Fatma Bayram hocanın podcastini dinledim . (El- Kuddüs İsmi azamının anlamına dair. )
Kahvaltımı keyifle yaptım.

Kur an okudum . (Vakıa suresini her gün okumaya gayret ediyorum)

Hanımlar Kişisel blender kullananız var mı? marka model önerisi verebilir misiniz?
sebze suyu - smoothie - milkshake filan yapmak için

tefal in çok önerilmiş internette ama bireysel fikir önemli benim için.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullan
Ben temizleyici-tonik-serum-nemlendirici- güneş kremi şeklinde kullanıyorum. Peeling ya da asitleri benim cildim kaldırmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…