Popüler Konu Verimli Rutin

Selamlar Hanımlar,

Dün yazamadım, zira bütün gün okul alışverişi ile uğraştık. Dün sabah rutinlerimi eksiksiz tamamladım. Ardından ailecek kahvaltı yaptık ve dışarı çıktık. Büyük kızımın telefonunu aldık. Ekran koruyucu ve kılıf aldık. İpek'e okul tabletini geçen yıl almıştım. Ona da ekran koruyucu ve kılıf aldık. İpek'e okulda giymek üzere biri süslü ışıklı, diğeri de normal spor ayakkabı olan iki tane ayakkabı aldım. Büyük kızıma da Eylül'de katılacağımız bir düğün için ayakkabı aldık. İlk topuklu ayakkabısını almış oldu böylece:) Yemeği de dışarıda yedik. Oldukça yorucu bir gün oldu.

Bu sabah kalkıp, tüm rutinlerimi gerçekleştirdim. Temizliğe abla geldi, kızları ona emanet edip çıktım. İşe gelince öncelikle aklımdaki online alışverişleri hallettim. Gün planımı yaptım.

Mikan Mikan Cutemom007 Cutemom007 D dlksbr2005 ben ikinci bir konu açmıştım. Diyet Günlüklerinin altında "Sağlıklı Yaşam" konusu. Ara ara yazsam da sürdüremedim. İsterseniz o başlıkta sürdürülebilir beslenme ile ilgili devam edebiliriz.

Selamlar Hanımlar,

Dün yazamadım, zira bütün gün okul alışverişi ile uğraştık. Dün sabah rutinlerimi eksiksiz tamamladım. Ardından ailecek kahvaltı yaptık ve dışarı çıktık. Büyük kızımın telefonunu aldık. Ekran koruyucu ve kılıf aldık. İpek'e okul tabletini geçen yıl almıştım. Ona da ekran koruyucu ve kılıf aldık. İpek'e okulda giymek üzere biri süslü ışıklı, diğeri de normal spor ayakkabı olan iki tane ayakkabı aldım. Büyük kızıma da Eylül'de katılacağımız bir düğün için ayakkabı aldık. İlk topuklu ayakkabısını almış oldu böylece:) Yemeği de dışarıda yedik. Oldukça yorucu bir gün oldu.

Bu sabah kalkıp, tüm rutinlerimi gerçekleştirdim. Temizliğe abla geldi, kızları ona emanet edip çıktım. İşe gelince öncelikle aklımdaki online alışverişleri hallettim. Gün planımı yaptım.

Mikan Mikan Cutemom007 Cutemom007 D dlksbr2005 ben ikinci bir konu açmıştım. Diyet Günlüklerinin altında "Sağlıklı Yaşam" konusu. Ara ara yazsam da sürdüremedim. İsterseniz o başlıkta sürdürülebilir beslenme ile ilgili devam edebiliriz.
Dün o konunu ilk defa gördüm ve takibe aldım, ben varım 👍

Herkese merhaba,
Düzenli okuyorum ancak bayadir paylaşım yapmamistim. İzin doneminde her alanda ipin ucu kaçmıştı ancak güzel paylasimlariniz sayesinde kısa sürede toparlandım. Yaptıklarımdan bahsetmek istiyorum, başlıkları sağolsun elecda elecda belirlemişti, ben de kendime göre güncelleyip kullanıyorum,her pazartesi listemi yapıyorum,bu haftaki listem:

Sağlıklı yaşam

Hafta içi aralıklı oruç
Sabah Su/limonlu su
Akşam alıç sirkesi
Öğlen yürüyüş
Egzersiz( henüz tam oturtamadim)
İş yerinde hareket

Annelik

Günlük sohbet konusu belirlemek (akşam meteor yağmuru izlemeye gidebiliriz, o yüzden bu akşamki konumuz meteor)
Fiziksel temas
Aile saati
Haftasonu etkinliği

İsteklerine müdahale etme
Fiziksel temas
Sohbet konusu
Olumsuz davranma

İnanç

Dua
Şükür defteri
Meal
Namaz

Ev

Akşamları evi hep birlikte toplama

İyi görünmek

Günlük cilt bakımı

İş hayatı

Mesai başlangıcında günlük plan yap
Dedikodudan uzak dur

Kişisel gelişim
Ikigai (basılı kitap)
Hayalini yorganına göre uzat (sesli kitap)
Podcast (Nasıl olunur Mete Atatüre)
Video( Beyhan budak Doğan Cüceloğlu söyleşisi)
Araştirma (Ramazan Baş- Ayşe Arman röportajini tavsiye ederim)
İngilizce (Babilanka) elecda senden duymuştum, teşekkür ederim, eğitimini nerdeyse tamamladım, geliştirme kismindayim
Sevgiler

Başka bir şeyden daha bahsetmek istiyorum, Mayıs ayı gibi decathlonun indirimleri kapsamında kamp malzemeleri almıştık, eşim de ben de yay burcuyuz, gezmeyi çok seviyoruz, temmuzda izinde otele gitmiştik otel çıkışı çadır kampı yaptık, 4 günlük, evet zor kısımları var ama bakış açısına bağlı aslında,farklı bir deneyim oldu hepimiz için, 30 Ağustosa yeni çadır rotaları belirleniyor🙈 doğayla iç içe olmak gerçekten iyi hissettiriyor, ayrıca çocukların her türlü şarta hazirlikli olmasini çok önemsiyorum

Çok birikmiş her şey ☺️
Sizlere 1-2 husus danışmak istiyorum
Oğlum 2. Sınıfa geçti, 1. Sınıfta ödev konusu zaman zaman gerilmemize neden olmuştu, ben hadi demekten yoruldum, başladığı zaman yapıyor bir sekilde ancak başlaması zor olabiliyordu, bu sene böyle olsun istemiyorum, neler yapabilirim?
Oğlumun tableti yok,bilinçli olarak almamıştık, ekran süresinde eşimin ya da benim telefonumda yüklediği oyunlari oynuyor, neler yukleyecegine birlikte karar veriyoruz. Tablet almalı mıyız artık bilemiyorum,okul donemi kullanımı nasil olur? Neler düşünüyorsunuz, sizler de durum nasıl?

Selamlar Hanımlar,

teşekkür ederim elecda elecda takibe aldım

Herkese Selam!

6 gibi uyandım. Dil, diş, ağız temizliğimi yaptım.
Eşimle takip ettiğimiz diziden bir bölüm izlerken egzersiz yaptım.
Akşam için kuru fasülye ıslattım.
Eşim ve kendim için kahvaltı hazırladım.
Cildimi temizledim, serum ve güneş kremimi sürdüm.
Hazılanıp Dahiliye randevuma gittim, kan tahlili verdim. Sonuçları öğleden sonra gösterecğim. E-nabızdan görünen sonuçlara göre d vitaminim sınır altında- demirim sınırın üstünde- glikozda üst sınırda-
Aynı hastanede diyetisyen arkadaşım vardı, sabah kahvemi onunla içtim.

Dün: 16.00 da diyetisyen ile görüştüm.
Önce diyet kavramının ne olduğu, benim zihnimde ne ifade ettiği , benim rutin beslenme alışkanlıklarımın ne olduğu üzerine konuştuk. Ardından diyetisyenim bazı açıklamalar yaptı.

Bu hafta çalışacağımız alışkanlık 'Yeme Davranışları ' kısmı'

Yeme Davranışları;

-Öğün yapılan yer (masada, ayakta vb)
-Öğünü yaparken farkındalıkla tüketme durumu (sadece öğün ile mi ilgilenildiği)
-Çiğneme hızı (lokmaları lapa kıvamına gelene kadar çiğneme/çiğnememe durumu)
-O günkü toplam su tüketim miktarı (3lt)

Benim talebim üzerine iki öğün iki ara öğün şeklinde listemi hazırlamış. Gayet uygun. Dün akşam uyguladım gayet doyurucu idi.
Listede dikkatimi çeken iki şey var;
  • öğünlerden 30dak önce sirkeli su içmek
  • keten tohumlu kefir içmek
Bir de yeme alışkanlık takibi için çizelge var. Her öğünde onu dolduracağım. Yeme hızım, yeme yerim, Farkındalıkla tüketmem' bunları puanlayacağım ve haftalık olarak kendisine teslim edeceğim.
Ayrıca her öğünümün fotoğrafını gönderiyorum.

Beslenme düzenimle ilgil olarak;
-Yeni salata tarifleri deneyeceğim, çeşitlendireceğim.
-Yemek yapıp , donduracağım.
-D vitamini-omega-magnezyum takviyelerimi düzenli kullanacağım.

Herkese merhaba,
Düzenli okuyorum ancak bayadir paylaşım yapmamistim. İzin doneminde her alanda ipin ucu kaçmıştı ancak güzel paylasimlariniz sayesinde kısa sürede toparlandım. Yaptıklarımdan bahsetmek istiyorum, başlıkları sağolsun elecda elecda belirlemişti, ben de kendime göre güncelleyip kullanıyorum,her pazartesi listemi yapıyorum,bu haftaki listem:

Sağlıklı yaşam

Hafta içi aralıklı oruç
Sabah Su/limonlu su
Akşam alıç sirkesi
Öğlen yürüyüş
İş yerinde hareket

Annelik

Günlük sohbet konusu belirlemek (akşam meteor yağmuru izlemeye gidebiliriz, o yüzden bu akşamki konumuz meteor)
Fiziksel temas
Aile saati
Haftasonu etkinliği

Fiziksel temas
Sohbet konusu
Olumsuz davranma

İnanç

Dua
Şükür defteri
Meal
Namaz

Ev

İyi görünmek

Günlük cilt bakımı

İş hayatı

Dedikodudan uzak dur

Kişisel gelişim
Ikigai (basılı kitap)
İngilizce (Babilanka) elecda senden duymuştum, teşekkür ederim, eğitimini nerdeyse tamamladım, geliştirme kismindayim
Sevgiler
Babilanka'nın eğitimini nasıl buldun? Bana epey fayda sağladı.

Çok birikmiş her şey ☺️
Sizlere 1-2 husus danışmak istiyorum
Oğlum 2. Sınıfa geçti, 1. Sınıfta ödev konusu zaman zaman gerilmemize neden olmuştu, ben hadi demekten yoruldum, başladığı zaman yapıyor bir sekilde ancak başlaması zor olabiliyordu, bu sene böyle olsun istemiyorum, neler yapabilirim?
Oğlumun tableti yok,bilinçli olarak almamıştık, ekran süresinde eşimin ya da benim telefonumda yüklediği oyunlari oynuyor, neler yukleyecegine birlikte karar veriyoruz. Tablet almalı mıyız artık bilemiyorum,okul donemi kullanımı nasil olur? Neler düşünüyorsunuz, sizler de durum nasıl?
Bizim evde akşam yemeği bittikten sonra yatma saati gelene kadar ödev zamanı. Ben ödevlerinde başlarında durmadım. Sürenin az kaldığını hatırlattım ve bittiği saatte ödevi yarım da kalmış olsa süreyi sonlandırdım. Öğretmenine de bilgi verdim. Ödev ile ilgili bütün dönüşlerini direkt kızıma verdi. Bilemediklerini cevaplamadım. Ödevin amacının zaten öğretmenin çocuktaki eksikleri tespit etmek olduğunu düşünüyorum.

Bizim okulda tablet ile eğitim verliyor. Bu nedenle ana sınıfına başlarken tablet aldık. Okul tableti pazartesi alıyor ve cuma akşam geri veriyor. Cuma akşamları genelde arkadaşları ile online oyun oynamayı seviyorlar. Bu oyunlara dahil olmayan çocukların dışlandığını gözlemliyorum. Bu nedenle yaş grubunun oynadığı oyunları biliyor olmasında fayda var. Hafta sonları için ekran süresini yönetmeye çalışıyorum.

Selamlar Hanımlar,

Bu sabah 06:00'da kalktım. Bir büyük bardak suyumu alıp, biraz dışarıyı izledim. Ardından 20 dakika transandantal meditasyon yaptım. Sabah sayfamı yazdım ve meal okuması yaptım. 07:30'da yürüyüşe çıktım. 40 dakika açık havada yürüdükten sonra eve geldim. Duş aldım, cilt bakımı yaptım. Ardından diksiyon ve İngilizce çalışmalarımı tamamladım. Tüm bu işler bittiğinde saat 10:00 olmuştu.

Evi toparladım, kahvaltı hazırladım. Kızlarımla kahvaltı yaptık. Omega-3 takviyemi içtim, bulaşık makinesini boşalttım. İpek'i hazırladım ve beraber işe geldik. Ela'yı evde bıraktım.

İşten çıkışta kuru temizleme, ayakkabıcı ve terzideki eşyalarımı alacağım. Bir de evdeki Dyson V8 süpürgemiz bozuldu ve bir süre alacak gibi görünüyor. Süpürgenin 6. yılı ve hakikaten şimdiye kadar çok fazla arıza verdi. Yardımcı abla toz torbası olan klasik süpürge istediğini söyledi. Ona süpürge bakacağım bugün. Aklımda Miele var, bir bakayım. İçime sinen olursa alacağım.

Selamlar Hanımlar,

Bu sabah 06:00'da kalktım. Bir büyük bardak suyumu alıp, biraz dışarıyı izledim. Ardından 20 dakika transandantal meditasyon yaptım. Sabah sayfamı yazdım ve meal okuması yaptım. 07:30'da yürüyüşe çıktım. 40 dakika açık havada yürüdükten sonra eve geldim. Duş aldım, cilt bakımı yaptım. Ardından diksiyon ve İngilizce çalışmalarımı tamamladım. Tüm bu işler bittiğinde saat 10:00 olmuştu.

Evi toparladım, kahvaltı hazırladım. Kızlarımla kahvaltı yaptık. Omega-3 takviyemi içtim, bulaşık makinesini boşalttım. İpek'i hazırladım ve beraber işe geldik. Ela'yı evde bıraktım.

İşten çıkışta kuru temizleme, ayakkabıcı ve terzideki eşyalarımı alacağım. Bir de evdeki Dyson V8 süpürgemiz bozuldu ve bir süre alacak gibi görünüyor. Süpürgenin 6. yılı ve hakikaten şimdiye kadar çok fazla arıza verdi. Yardımcı abla toz torbası olan klasik süpürge istediğini söyledi. Ona süpürge bakacağım bugün. Aklımda Miele var, bir bakayım. İçime sinen olursa alacağım.
Nacizane fikrimi belirtmek istiyorum ev aletlerinde özellikle süpürge ve ütüde philipsin üzerine tanımam. Kalabalık bir aileyiz tüm kadınlar inanılmaz memnunuz philipsten.

Herkese Selam!

6.30 gibi uyandım.
Dul aldım,dil, diş, ağız temizliğimi yaptım.
İşe getirmek için kahvaltı hazırladım. Eşime öğlen yemesi için yemek hazırladım.

. Dün benim için yoğun ve koşturmalı bir gündü. Sabah ve öğleden sonra iki kez hastaneye gittim, Öğle arasında ise piyano kursuna gidip geldim . (Öyle gidesim yoktu ki, bi ara iptal mi etsem diye düşündüm ancak kolayı tercih edersem sonra zorlanacağımı hatırladım ve büyük resim için irademi anlık duygulara teslim etmedim. Kurstan çıkarken ayaklarım yerden kesilmişti, çok mutluydum. Ayrıca Öğretmen hanım hızlı ve başarılı ilerlediğimizi iletti. )

. İş çıkışı pazara gidip eksikleri aldım. (kabak-patlican-maydonoz-dereotu-havuç-mor patlican-mor lahana-şeftali-muz)

. Eve varıp, sabah ıslattığım kurufasülyeyi pişirdim. Yanına bol salata yaptım. (Normalde pilavsız yapmam ancak diyet sebebiyle ' eşime pilavsız yesek :) teklifimle olur cevabını aldım : hem o da sağlıklı beslenmiş oldu benim de nefsime zulüm olmadı ; ilk haftadan kaçamak istemiyorum zira böyle mutluyum)

. Pazardan aldığım kabaktan ince uzun doğrayıp buzluğa koydum . Bir kısmını yemek yapıp pişirdim. Akşama nasipse menümüz belli. Kabak +cacık+salata :)

Kendine öğle arasına kadar ekranda vakit geçirmeme gibi bir kural belirlesen ve bu kurala uymaya çalışsan nasıl olur? Mesela öğle yemeği yedikten sonra, öğle arasının bitişine bir alarm kursan ve canın nasıl istiyorsa öyle takılsan.
iki gündür kendime blok zamanlar yapıyorum. 30 dk blok mesela, ama o bile iyi geldi. Kitap okurken de 30dk telefona bakmıyorum resmen okuduğumu daha iyi kavramaya başladım:)) daha istediğim düzeyde değilim, teelfon kullanımım fazla ama geçen haftaya göre epey iyi durumdayım:) elle görünür somut olarak görüyorum işte bitirdiğim işleri

inciitanesi inciitanesi öncelikle neden ekrana defalarca kez bakma isteği duyuyorsun ' psikolojik olarak temeline bakalım . Bunu düşünüp, ardından davranışlarını gözlemleyebilirsin. Mesela bi iş yapıyorsun o an elin telefona gitti, hemen kendini bi sorgulayıp, ne hissediyorum ne düşünüyorum' diyebilirsin. Ve bunları not alabilirsin. Ki kendine dışarıdan bakabil.

örneğin ben kaygılandığım zaman Ekranda geçirdiğim süre artar, olmak istemediğim bi ortamdaysam hakeza o süre artar vs.

* Makale okumak ciddi bir iş ve yorucu acaba bundan sıkılıyor olabilir misin?
makaleyi kısımlara ayırarak okuyup not almak işe yarayabilir belki.

* 'yapman gereken görevleri yerine getirip ' ödül gibi ardına ekranda vakit geçirmeyi koyabilirsin. kalsik koşullanma teorisinden . ki bence çok işe yarıyor.

* Vakit geçirdiğin mecraları minimize etmek için her birine ayrı bir saat randevulayıp , süre sınırı koyabilirsin. (12.10 -da instagram saatim ve instagrama 20 dk süre ayırıyorum gibi)

Ben de bu konuda çok muzdarip olan biri olarak, bi hedefim olmadığı zaman, günümü doğru planlamadığım zaman, veya duygularımın ya da düşüncelerimin esiri olduğum zaman ekranda kaybolup gidebiliyorum. Senin gibi ne kitaplar okudum uzmanlar dinledim , hepsi yol gösterdi ancak sonuca irademi güçlendirerek ve duygularımı dinleyerek ulaştım. ( her zaman değil tabi -bazen sınır aşıyorum)
Genelde işten kaytarmak için telefona gidiyor herhalde elim. İşe başlasam aslında o kadar da zor değil akıuor diyeceğim ama başlayamıyorum resmen.
Her gün sabah yapılacak işlerimi çıakrıyorum. Tembellik ağır basıyor genelde acil olmayan ve önemli olmayan işlerden başlayayım ayağım alışşın diyorum:KK70: ama onu yapmak uzun sürüyor mesela, sonra da öğle yemeği saati geliyor, karnım acıkıyor vs önemli işe geçemeden kalkmak zorunda kalıyorum. Kendimi sıkıp 30dk önemli işi yap sonra bırak istediğini yap diye motive etmeye çalışıyorum

İş yerinde pek arkadaşım yok, herkes resmi. Whatsapp grupları ile de sosyalleşme ihtiyacımı karşılıyorum sanırım.

somut saatlere bölmek ve 30dk'da bir ben şimdi ne yaptım diye bakmak gerekiyor. Yoksa zaman çok hızlı akıp geçiyor sosyal medyada

Çok çok teşekkür ederim🙏 Bu yılın son Ales’i 17 Kasımdaymış. 1,5 aylık çalışma yeterli olur mu sence? YDS’de her ay oluyormuş. Ona ne kadar çalışmak lazım? Geçen gün konunu okurken yazacaktım, sonra unuttum. Seninle beraber kalıcı olarak zayıflama ve bozulmuş yeme davranışımızı düzeltme konusunda beraber ilerleyelim mi?
Önceden olsa hemen atlardım, ben ben diye her konuya sonra da ikinci gün hepsinden elimi çekerdim:KK70:D bu konuyu takipte olacağım tabii ama şimdilik tek odağım telefondan uzaklaşmak. Yıllardır olan bu sorunu çözmem diğer hedeflerimi de çorap söküğü gibi kolaylaştıracak .

Herkese Selam!

Bugün 6.40 gibi kendiliğimden uyandım.
Önce
Ebru Karadumanın videosuyla egzersiz yaptım. sıfırdan başlayıp ve adım adım ilerlemek için bunu seçtim. Verimliydi.
Ayrıca pazartesi hem diyetisyen hem psikolog bir uzman hanımla görüşeceğiz. Zira yemelerim aç kalamadığımdan değil duygusal açlıktan oluyor. Bu sorunu çözmem gerek. İyi bir başlangıç için haftaiçi önce kan tahlillerimi yaptıracağım.

Dil sıyırıcı ile dilimi temizledim ( freş bi his veriyor, ağız kokusundan arındırıyor, bakteriden de arındırıyor) dişimi fırçaladım (dişlerimde çok çabuk diş taşı oluşuyor, diş etlerim çekilebiliyor bu sebeple düzenli diş doktoruna gidiyorum) diş arası temizleyici ile temizledim ( daha önce tel tedavisi görmüştüm , iç arka ve ön kısımda kalıcı tel var dil ipi girmiyor bu sebeple tel gibi olandan kullanıyorum) cildimi temizledim , koltuk altı ve kol ağdamı yaptım ( enerjik hissedersem kendim yapıyorum bazen- hem zamandan hem de bütçe açısından ekonomik) şimdi yüzüme geçenlerde watsonsdan aldığım Kore maskesini yaptım ( ilk defa deniyorum çok hoş bi his var şu an yüzümde) serin suyumu içip kitabımı okuyorum .

“Bilinçli farkındalık ve karakter güçleri” psikonet yayınlarından, 104. Sayfadayım, yavaş okuyarak not alarak kendi analizimi yaparak ilerliyorum. Bu tarz kitapları hep şeymişimdir. İnsanın içine, kendine, hayatına dışarıdan bakmasını sağlıyor. İçinden tek bir şey alıp hayatıma yerleştirsem benim için büyük bir kazanım olur. Zira bildiklerimiz değil uyguladıklarımızın getirisi var.

Ayşegül Çoruhlu şöyle bir söz söylemişti “
  • Her gün minicik yapılan şey toplamda büyük bir menfaate dönüşür.
Ben de ekliyim 1 sıfırdan büyüktür.

Bir de x de şöyle bir paylaşım gördüm. Azlar çok oluyor, böyle görünce bi şaşırmadım değil.

İnsan başlarken günde 1 saat spor yapmak, 0 ekmek 0 şeker tüketmek, haftada bir iki kitap bitirmek, ayda maaşının yarısını tasarruf etmek istiyor. Ancak gerçek hayat bizim isteklerimizle değil olağan akışta ilerliyor. Birden değil adım adım oluyor. Bunu bilerek başlamak, sabır ve sakinlikle, sürece odaklanarak ilerlemek hedefe ulaştırıyor.

kitabı bitirince notlarını paylaşırsan çok sevinirim:)
spor yapmak benim de hayatıma koymam gereken bir alaışkanlık, yıldızladım videoyu:)

Herkese Selam!

6 gibi uyandım. Dil, diş, ağız temizliğimi yaptım.
Dünki egzersizi yineledim.
Eşimle takip ettiğimiz diziden bir bölüm izlerken kahvemi içtim.
Eşim ve kendim için kahvaltı hazırladım.
Hazılanıp işe geldim.

Benim için günün ilk aşaması işe gelene kadar geçen süre
Bu zaman zarfını verimli geçirmek günümü planlı ve bereketli geçirmemi sağlıyor.
Örnedğin, iş yerinde yemek için kahvaltı hazırlamak, okuyacağım kitabı belirlemek, dinleyeceğim podcastleri telefonuma indirmek, ufak bi gün planlaması yapmak 'başlayan günümü genişletiyor.

Son 4 aydır 'ofis dışında çalışıyorum'. Sabah 8.00-09.00 arası masamdayım. 9:00 da dışarı çıkıyorum, incelemeler yapıyorum. Genelde 10.30-10.50 gibi iş yerine dönüyorum ve 12.00 ye kadar ufak tefek işlerim oluyor. Öğleden sonrada 15.30 sonrası bana ait oluyor. Kısaca sabah 1 saat- öğleden hemen önce 1 saat ve öğleden sonra 1,5 saatlik kısmen serbest zamanım var. Bu zaman dilimlerini verimli ve kendim için kullanmak istiyorum. Boş sohbet, oyalayıcı arkadaşlarla bu zamanları verimsizleştirmektense 'gelişimim'için düzenlemek istiyorum. Bu amaçla da ;

• kitap oku
  • podcast dinle - manevi- geliştirici
  • storytelden kitap dinle
  • İngilizce çalış (bbcden)
  • egzersiz yap (10-15dk)
  • market pazar alınacak listesi , yemek menüsü oluştur. Herhangi ihtiyacın olan bir konuda araştırma yap.

listesi yaptım. Bugün ilk deneme uygulamamı gerçekleştiriyorum.

Not:
*16.00da diyetisyen görüşmem var.
*yarın 8.40 da dahiliye randevum var.
Beslenme ve egzersiz i düzenli ve sağlıklı şekilde rutinimin birer parçası olmasına niyet ediyorum. Bu sebeple ilk adımları attım. Sabah tartıldım; 77.9 kg çıktım . Kilo aldığımı görüntümden, kıyafetlerimden ve uzuvlarımdaki değişikliklerden anlıyorum. Tartıda görmek beni perçinledi. Bismillah deyip yeniden yol alıyorum . Sizlerde burada deneyimlerinizi paylaşırsanız motive oluruz hep beraber . (niyet eden arkadaşlarımız çok )
Öncelikle sen ve @elecdanın sabah rutinlerine hayranım. Ben kendimi resmen spatulayla kazıyorum sabahları yataktan, hızlıca üstümü değiştirip kahvaltı yapıp evden çıkıyorum, ancak işe yetişiyorum. Şimdilik bahanem oğlanın gece çok emmeye kalkması, bakalım emzirme bitince biraz düzene girebilecek miyim:)
Serbest zamanların nasıl geçiyor iki gündür? Bu zamanlarımızı paylaşarak farkındalığımızı arttırmalıyız bence, çok güzel zamanlar var aslında zamanı kullanmayı bilene

Herkese merhaba,

Sağlıklı yaşam

Hafta içi aralıklı oruç
Sabah Su/limonlu su
Akşam alıç sirkesi
Öğlen yürüyüş
İş yerinde hareket

Annelik

Fiziksel temas
Aile saati
Haftasonu etkinliği

Fiziksel temas
Sohbet konusu
Olumsuz davranma

İnanç

Dua
Şükür defteri
Meal
Namaz

Ev

İyi görünmek

Günlük cilt bakımı

İş hayatı

Dedikodudan uzak dur

Kişisel gelişim
Ikigai (basılı kitap)
Sevgiler
'İnsan çevresindeki en yakın 5 insanın ortalamasıdır' sözünü çok severim.
Eyrafımdaki insanlara bakınca herkes günü kurtarmaya çalışan, tüm boş vakitlerinde ya boş muhabbet peşinde veya telefonda olan insanlar. O yüzden bu grup benim için çok kıymetli. Burda planlarımızı somut olarak paylaşmak, ilerlemelerimizi kaydetmek ve diğerlerinin hayatlarını görmek çok motive edici.

Selamlar Hanımlar,

Merhaba, ben de bazen kızımı işe getirmek istiyorum ama burda da çok sıkılıyor ve beni darlıyor, işlerimi engelliyor. İpek ile iş deneyimin nasıl oluyor, onu nasıl oyalıyorsun?

Eelektrikli süpürge olarak bende philips maraton var çok memnunum,tavsiye ederim. Ayrıca eve gelen kadına verilmek üzere rowenta alanları da duydum, bir bakmanı öneririm.

X