Popüler Konu Verimli Rutin

Günaydınlar...

Bu sabah 6.00 da 'staj dönemimden kalan okula çıkış alarmım'la uyandım. Kendimi dinç ve aktif hissettiğim için rutinlerimi uygulamaya başladım.

Aklıma üşüşen olumsuz düşünce böceklerinden kurtulmak için * sevgili kaygılarım ve üzüntülerim sizinle akşam 21,00 ile 22,00 arasında ilgileneceğim , şimdi işim var diyerek arındım. (kaygı saati uygulaması 'Panik Atakta' kitabından öğrendiğim bir uygulama ve bende inanılmaz işe yarıyor)

Öncelikle dil temizleyicim ile dilimi temizledim (daha önce silikon bir temizleyici kullanıyordum- geçen hafta eczaneden metal ve farklı bir kullanımı olan temizleyici aldım- bu daha kullanışlı ve bakteriyi daha iyi sıyırıyor.)Ağızdaki o tatsızlık hissini yok ediyor. Dişlerimi fırçalayıp, diş aralarımı doktorumun önerdiği diş arası temizleme fırçasıyla temizledim. Zira çok çabuk diş taşı oluşuyor bende.

elecda elecda 'dan esinlendiğim, aklımdan geçenleri geldiği gibi yazma' uygulamasını gerçekleştirdim. Yazdıkça yazdım. Aynı anda nasıl bi çok şeyi ki bunlar genelde olumsuz şeyleri sıralayabiliyor insan zihni çok garip , şaşırdım.

Kur an Tefsiri okudum. Ali İmran suresi , Hz. İsa bölümünü okudum.

Yeniden başladım 'dünya klasikleri'nden ''Genç Werther'in Acıları'' kitabından bir pasaj okudum.

Saat 7.00 olunca cilt bakımımı yaptım. Ve çıktım .

Merhaba elecda. Ben Sakız'a gitmiştim.Çeşmeden yarım saat Sakız adası. Sakız adası hem denize girmek çin güzel hem de gezmek için tarihi yerleri var. Kuşadasından samosa geçebilirsiniz. Bir de izmir merkezden midilli adasına feribot var biraz uzun sürüyor sanırım 2, 2 buçuksaat kadar
Sakız adası için kumsal yok deniyor doğru mu? Çocuklar ile rahat gezebileceğimiz, kumsalı olan, feribot ile ulaşım sağlayabileceğimiz bir yere gitmek istiyoruz. Sakız veya susam hangisini önerirsin? Midilli'ye baktık, genelde ev konsepti. Düzgün bir otel var o da adanın diğer ucunda. Merkeze 85 km uzaklıkta görünüyor. Otel parası gibi taksi ücreti ödemek istemiyorum.

Merhaba Elecda,
İzmir'den değil ama daha önceden Ayvalık -Midilli, Marmaris- Rodos günübirlik gittiğimiz rotalardan. Güzel olur sizin için de.
Rodos kesinlikle güzel ve görmek istediğim bir yer. Ancak önce Marmaris'e git, oradan Rodos, dönüşte İzmir bizi çocukla yol olarak zorlar. Midilli içinde de ulaşım sıkıntısı yaşarız gibi görünüyor.

Selamlar hanımlar,

Cuma akşamından pazar akşama kadar yatılı misafirim vardı. Bu nedenle ev, özellikle mutfak çok karıştı. Cumartesi günü tatile gideceğimiz için her akşam yemek öncesi bir alanı düzenlemeye karar verdim. Her gün 15-20 dk kadar vakit ayırırsam tatile gitmeden hale yola koyarım diye düşünüyorum.

Küçük ev eşyalarım birbiri ardına bozulmaya başladı. Önce tost makinemiz gitti, ardından mutfak robotu ve Türk kahve makinesi:bicak: Geçen ay da klimamız bozulmuştu. Motoru yandığı için tamir masrafı çok yüksek çıkıyor. Değiştirmeye karar verdik. Dün Arçelik'e uğradık. Klima ve küçük ev aletlerine baktık. Klima için eve keşfe gelecekler. Eğer istediğimiz gibi olursa ev aletlerini de oradan alacağım. Almak istediğim ürünleri belirledim.

Sakız adası için kumsal yok deniyor doğru mu? Çocuklar ile rahat gezebileceğimiz, kumsalı olan, feribot ile ulaşım sağlayabileceğimiz bir yere gitmek istiyoruz. Sakız veya susam hangisini önerirsin? Midilli'ye baktık, genelde ev konsepti. Düzgün bir otel var o da adanın diğer ucunda. Merkeze 85 km uzaklıkta görünüyor. Otel parası gibi taksi ücreti ödemek istemiyorum.
Bütün plajlarını bilmiyorum ama karfas merkeze yani limana 8km uzaklıkta ve kum.aşağıya fotoğrafını koyayım. Volkanik taşlardan olan güzel bir plaj var. Karfas da plaja yakın konaklanabilir. Biz bir gece kalmıştık merkezde ,araba kiralayıp ilk gün pirgi ve mesta köylerini gezmiştik(pirgi merkeze 25 km) bu köyler için günübirlik turada katılabilinir istenirse. Deniz tours var bi sayfalarına bak isterse .2 gün de kahvaltıdan sonra karfasa gittik sonrada akşam feribotla döndük. Samosun da plajına güzel diyorlardı ben gitmedim ama biraz gezelim değişik yer görelim dersen sakız daha iyi demişlerdi

Eklentiler

• 1000111704.jpg
    1000111704.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 45
  • 1000111709.jpg
    1000111709.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 47
Öğle arası 12.00-13.00 ' benim için güne mola verme zamanı; koşturmacanın arasında, somut ve dünyevi işlerle anı kaçırdığımızdan bu saat benim dinlenme, dinleme ve dinginleşme zamanım. Burada vaktimi verimli geçirmek günün kalanını da farkındalıkla geçirmemi sağlıyor.

'Bilinçli Farkındalık ve Karakter Güçleri' kitabından bir bölüm okudum. Psikonet yayınlarının kitaplarını seviyorum ve değerli buluyorum. Birçok araştırma ve çalışma içermesi, uygulamalı örnekleri ile daha gerçekçi ve bilimsel .

2 sayfa Kur an ı Kerim okudum.

Arkadaşıma Kuran çalıştırdım.

Öğle namazımı kılıp, duamı ettim.

Herkese selam!

Bu sabah 6.30gibi uyandım, kendiliğimden.

Dil ve diş temizliğimi yapıp, koca bir bardak serin su içtim.
Aklımdaki düşünceleri defterime ardı ardına sıraladım.

Bu sabah düne göre olumsuz böcekler üşümedi zihnime :) Kaygılarıma verdiğim randevu saatinde görüşmemiz sadece 2 dakika sürdü . vedalaştık. Bu uygulamamı çok beğendim.

Ali İmran Suresinin tefsirine devam ettim.

Cilt bakımımı ( temizleme+serum+güneş kremi) yaptım ve hazırlandım . Bu hafta saha çalışmam olmadığından , bol bol etek ve elbise giyiyorum :) ayrı bir özenliyim.

Sonra iş için çıktım .

Sabah kahvemi sohbet eşliğinde içtim. Konulara mesajlarımı yazdım . Hala kahvaltı yapmadım zira bugün tek öğün yapmaya niyetliyim .

Herkese Selam!

Bu sabah 6.00 dan hemen önce uyandım .

Dil ve diş temizliğinin ardından serin su içtim.

Arkadaşlarla iş yerinde kahvaltı planı yapmıştık o niyetle peynirli börek yaptım. Hem eşim ve arkadaşlarına hem benim arkadaşlarıma ayrı ayrı ikram ettim.

Sonra masama geçebildim .

Aklımdaki düşünceleri defterime sıraladım. 3. gün , zihnimdeki sesler çok da yüksek değiller.

Ayrıca sabah herhangi bir olumsuz düşünce zihnime üşüşmedi bu sabah :)

Ali İmran Suresinin tefsirine devam ettim. bir cümlede olsa okumadan çıkmamaya gayret ediyorum.

Cilt bakımımı ( temizleme+güneş kremi) yaptım ve hazırlandım.

Bugün ara evrdiğim piyano dersime başlıyorum. Öğle arasına planlama yaptım.

Herkese Selam!

Bu sabah 6.10 gibi gördüğüm rüyanın etkisiyle uyandım . Dile getirilmeyen duygular rüyalarla ortaya çıkar' der Freud. Bilinçaltının yüzeye yansıması gibi olur bazı rüyalar. Öyle bir rüyaydı .

Dil ve diş temizliğinin ardından serin su içtim.

Aklımdaki düşünceleri defterime sıraladım. 4. gün . Rüyam da düşüncelerim de kaydedildi :

olumsuz düşünce için uyguladığım bu yöntemi eşimle paylaştım :çok ilginç geldi ona.

Ali İmran Suresinin tefsirini okudum.

Duş alıp, cilt bakımımı ( temizleme+güneş kremi) yaptım ve bugün biraz makyaj yaptım :) hafif simli gri bi far rimel hafif ruj :)

Dün ilk piyano dersimde verilen 2 parçayı çalıştım.

Bi günlük detoxa başlıyorum bugün, eşim sağolsun yeşilliklerimi hazırladı.

Ben de kahvemi demledim ve çıkışa hazırdım : şimdi kahvemi yudumlarken yazıyorum buraya.

Bugün
-- kitap çekimi yapıp içerik hazırlayacağım.
-- mescit için aldığım haftanın ayeti ve hadisi çıktılarını asacağım.
-- incelediğim makaleyi özetleyeceğim.

Son düzenleme:
Herkese Selam!

Bu sabah 6.50 gibi uyandım .

Dil ve diş temizliğimi yaptım.

Eşim kırgın hissettiğinden ona tarhana çorbası pişirdim ve sarımsak limon bal karışımı yaptım.

Kendime kahvaltı için yumurta haşladım, peynir ve ekmek hazırladım.

Masama kısa süreliğine geçebildim.

Aklımdaki düşünceleri defterime sıraladım.

Ali İmran Suresinin 1 ayet dahi olsa tefsirini okudum.

Cildimi temizledim.

Dün

-- kitap çekimi yapıp içerik hazırladım.
-- mescit için aldığım haftanın ayeti ve hadisi çıktılarını astım.
-- ikinci kez piyano çalışması yaptım.
-- egzersiz sorumluluğum 'havuzda yüzerek' tamamladım.

Herkese Selam!

Bu sabah 7 gibi uyandım .

Dil ve diş temizliğimi yaptım. Suyumu içtim.

Bu hafta izinliyim ve yaylaya geldiğimiz için daha özgürüm. Zamanı daha verimli planlayabiliyorum.

Bahçedeki masana geçip, aklımdaki düşünceleri defterime sıraladım.

Ali İmran Suresinin tefsirini okudum.

Kur an okudum. 28 ine kadar bir hatim niyetim var. Gayret ediyorum.

Oğlumla ve iki yeğenimle Kur an harfleri çalışıyoruz. Ayrıca günlük ders tekrarı yapıyor ve test çözüyorlar.

Haftasonu kpss öğretmenlik sınavına girdim. 3 hafta sonra alan sınavı var. Bu yıl kendimi denemek istedim. Neyim ne kadarım bilgi seviyem süreyi planlamam heyecanım vs. Hepsini deneyimledim.
Yıllar geçmiş konular sabit; emekle sınavda başarılı olunabilir atanmak için yeterli olmasa da gerçek çaba şart.

Doğrudan 'Verimli Rutin' başlığına uymasa da, dolaylı olarak verimli rutinlerimi engelleyen bir sorunum son zamanlarda fazlalaşmaya ve uyku kalitemi bozmaya başladı, bu da haliyle diğer günün enerjisini etkiliyor. Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.
-Sanırım insanlardan fazla şeyler bekliyorum. Düşünüyorum ki ben olsam bunu yapardım, veya şunu söylerdim. Karşı taraf yapmayınca cok büyük hayal kırıklığına uğruyorum. Çok sinir oluyorum. Sürekli olarak zihnimde geviş getiriyorum aynı şeyleri. Geceleri uykum kaçıyor, kendimi yıprattığımla kalıyorum. Konular da öyle ölüm kalım meseleleri değil. Mesela bir konuda yardım veya yardım teklifi bekliyorum karşı taraftan ama bu konuda duyarsız oluyor, ama düşünüyorum ben onun yerinde olsam kesin şunu yapardım veya şöyle bir açıklama yapardım. Karşı tarafa bakıyorum çok gamsız, benim şarteller atıyor... Yakın çevremden insanlar bunlar akraba-arkadaş çevresinden. Belki de terapi almam lazım bunun için ama şimdi öyle bir vaktim yok en azından biraz hayatımı normalleştirmek istiyorum. Bu durumlarda karşı tarafa nasıl davranmalıyım?

Ps
Doğrudan 'Verimli Rutin' başlığına uymasa da, dolaylı olarak verimli rutinlerimi engelleyen bir sorunum son zamanlarda fazlalaşmaya ve uyku kalitemi bozmaya başladı, bu da haliyle diğer günün enerjisini etkiliyor. Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.
-Sanırım insanlardan fazla şeyler bekliyorum. Düşünüyorum ki ben olsam bunu yapardım, veya şunu söylerdim. Karşı taraf yapmayınca cok büyük hayal kırıklığına uğruyorum. Çok sinir oluyorum. Sürekli olarak zihnimde geviş getiriyorum aynı şeyleri. Geceleri uykum kaçıyor, kendimi yıprattığımla kalıyorum. Konular da öyle ölüm kalım meseleleri değil. Mesela bir konuda yardım veya yardım teklifi bekliyorum karşı taraftan ama bu konuda duyarsız oluyor, ama düşünüyorum ben onun yerinde olsam kesin şunu yapardım veya şöyle bir açıklama yapardım. Karşı tarafa bakıyorum çok gamsız, benim şarteller atıyor... Yakın çevremden insanlar bunlar akraba-arkadaş çevresinden. Belki de terapi almam lazım bunun için ama şimdi öyle bir vaktim yok en azından biraz hayatımı normalleştirmek istiyorum. Bu durumlarda karşı tarafa nasıl davranmalıyım?

ikoloğumla bu konu üzerinde çalıştığımız da şu sonuca ulaştırdı beni kimse bizim ihtiyacımızı biz istemeden bize vermek zorunda değil bu sadece çocuklukta anne babanın sorumlu olduğu şeyler. O yüzden isteklerimi ihtiyaçlarımı ifade etmek üzerine çalıştık. Siz de öyle durumlarda kendinizi nasıl hissediyorsunız( çaresiz, değersiz,sevilmiyor,güçsüz) bunu düşünebilirsiniz.
Bu durıumlarda hissettiklerinizi ,tepkilerinizi izleyin . Genelde baskın bir duygu oluyor, bizi öfkelendiren. Bazı kitapları okuyabilirsiniz , ya da bu konuda videolar izleyebilirsiniz veya ihtiyaç duyarsanız terapi alabilirsiniz

Herkese Selam!

Bu sabah 6.50 gibi uyandım .

Kendime kahvaltı için yumurta haşladım. Bostandan salatalık, semiz otu, nane biçtim, topladım.
Fırına gidip ev halkı için pide aldım. Hazırladıklarımdan iş egetirdim, 11 gibi kahvaltı yapacağım. Beslenmem yaylada bi hayli rahatlamıştı :) ama artık toparlanıyorum.( Uygun zamanda gidip genel kan tahlili vermek niyetindeyim inşaallah. ama önce 10 gün filan beslenme ve sporuma özen göstermeliyim.)

15 dakika yürüdüm, yürürken böğürtlen topladım.

Çocuk kitabından bi kuble okudum, ig hesabımda paylaşmak için. İçerik üreticisiyim ve bir süredir bunu daha düzenli , daha donanımlı başarıyorum.

Kahve yapıp içtim ve hazırlandım. Yayladan işe geldim.

Mezuniyet belgem e devlete yansıdı artık resmen öğretmenim :) yıllardır gönülden öğretmen idim şimdi gerçeğe döndü. Mutluy ve gururluyum . Yanaklarımı sıkıyorum aferin kız.

Sıfır beklenti maksimum mutluluk” gerçek bir deyim bence. İnsanlar açık ve net iletişim olmadan, (ki olsa da uygulamayanlar var ama) bilemiyor veya bilmezden gelebiliyor.
bu hayatta istek ve talepleri açık açık konuşmak daha işlevsel. Aksi halde içten kırgınlık sizi de karşınızdakileri de üzer.

Üzerinde çalışılması gereken bi konu. Tülay kök videolarını tavsiye ederim. Sınırlar, oyunlar “ diye video serileri var. İşe yarar ve uygulanabilir.

Verimli rutin hayatıma başlayıp bir süre devam edip sonunda yine su koyveriyordum. Buraya yazıldıkca ben de yeniden bir istek olusuyor.
Su sıralar kpss hazırlıgı içerisindeyim. Derece yapmak istiyorum. Havaalanına atanmak istiyorum bunun için farklı ünilerde farklı bölümlerde mezuniyetlerm ve hala devam eden okullarım var.
Dhmi maaşları bir kamu calısanı için çok cezbedici bende hem sehir değiştirip hayatıma reset atmak hem de maaş ortalamamı yukseltmek için kpss çalışıyorum. Aynı zamanda matematik aşığıyım. Su yoğunlugum bitince özel ders ilanı paylaşacagım bulabilir miyim nasıl olur bilmiyorum. Sevdiğim bir alanı özellikle ilkokul-ortaokul seviyesinde öğrencilere sevdirmek ve dersler vermek en buyuk hayalim bakalm başarabilecek myiyim.

Verimli rutin hayatıma başlayıp bir süre devam edip sonunda yine su koyveriyordum. Buraya yazıldıkca ben de yeniden bir istek olusuyor.
Su sıralar kpss hazırlıgı içerisindeyim. Derece yapmak istiyorum. Havaalanına atanmak istiyorum bunun için farklı ünilerde farklı bölümlerde mezuniyetlerm ve hala devam eden okullarım var.
Dhmi maaşları bir kamu calısanı için çok cezbedici bende hem sehir değiştirip hayatıma reset atmak hem de maaş ortalamamı yukseltmek için kpss çalışıyorum. Aynı zamanda matematik aşığıyım. Su yoğunlugum bitince özel ders ilanı paylaşacagım bulabilir miyim nasıl olur bilmiyorum. Sevdiğim bir alanı özellikle ilkokul-ortaokul seviyesinde öğrencilere sevdirmek ve dersler vermek en buyuk hayalim bakalm başarabilecek myiyim.
Sizin için en hayırlısı olsun🥰 özel ders için ilandan da bulunuyor ama çok az,genelde çevrenin önermesi ile bulunuyor. Çevrenize duyurun özellikle öğrencisi olanlara, genelde öneri üzerine öğretmen buluyor insanlar.

Sizin için en hayırlısı olsun🥰 özel ders için ilandan da bulunuyor ama çok az,genelde çevrenin önermesi ile bulunuyor. Çevrenize duyurun özellikle öğrencisi olanlara, genelde öneri üzerine öğretmen buluyor insanlar.
Evet sınav bitince hem youtuve hem ınstagrm hem de cevre aracılıgı ile ufaktan başlamak istiyorum. Çok teşekkr ederm 🥰

Herkese Selam!

Bu sabah 7 gibi uyandım .

Çocuklara gün içinde yemeleri için çorba pişirdim. İş yerine getirmek için kahvaltı hazırladım kendime. Hazırlandım ve çıktım.

Şimdi iş yerindeyim. Planlamamı yapıp , çalışmaya başlayacağım.

İş yeri 24 saatlik günün 8-9 saatinin geçtiği yer ve insan iş arkadaşlarını çoğunlukla seçemiyor. Zira seçilenler bile zamanla çıkar çatışması sebebiyle vazgeçilebiliyor. İş yerim koskoca bir koridor ve 15-20 kişi hep bir arada çalışılan bi alana kurulu. Herkes herkesin her şeyine şahit oluyor ve bu tam 12yıldır devam ediyor. Bu durumdan memnun değilim. Sınırlar net değil. Suistimale açık ve seviye artık azalabiliyor. Burada işimi doğru ve net yapıp dik durmak beni koruyor.
Artık resmen öğretmenim. 2025 kpss ye hazırlanır başarırsam atanmış öğretmen olacağım ve iş ortamım, iş arkadaşlarım ve bulunduğum ortamın havası değişecek. En azından dersime girip öğrencilerimle ve velilerle muhattap oalcağım inşaallah. hayırlısıyla olsun her şey. Şu da bir gerçek İnsan çevresindeki 5insanın ortalamasıdır' ve daha güzeli bi ortamda en zeki sensen yanlış yerdesin' bu iki söze hayranım ve katılıyorum . çok zeki olduğumu ya da daha zeki olduğumu düşündüğümden değil ancak, ortam insanın bakışını, durşunu, düşünüşünü çok etkiliyor zira insan etkiye açık bir varlık.

Günlük hayatımda arkadaş tercihlerimde çok seçiçiyim. Bana bişey katan, bakış açımı güzelleştiren, bana iyi gelen , beni geliştiren , beni gerçekten dinleyen ve samimi insanlarla olmayı tercih ediyorum. Marka, para, dedikodu konuşulmayan ortamlardan uzak kalmak vizyonumu genişletiyor .

Verimli rutinler' konumuzda olmamın sebebi de bu . Bana iyi geliyorsunuz. Farklı hayatlar, bakışlar edinmemi sağlıyorsunuz . Bana değer katıyorsunuz. Lütfen yazın :)

Herkese Selam!

Bu sabah 5.45 gibi uyandım .

45 dakika yürüyüş yaptım, böğürtlen topladım :)

Hazırlandım ve işteyim .

Sosyal medyada içerik üretiyorum ve bu alanda kaliteli , işe yarar, çok yönlü bir hesap oluşturmak için ' Kapsamlı İnstagram Pazarlaması Eğitim,'' satın aldım. 1 haftadır devam ediyorum. Kendimi yenilemeye başladım. Gerçekten işi ehlinden öğrenmek insana hız kazandırıyor ve vizyonunu genişletiyor. Memnunum.

X