Poğaçalar Vazgeçilmez Gazozlu Poğaçalarım (Resimli)

canım ellerine saglık....tarifini bizimle paylaştığın içinde çok tesekkür ederim...yarına misafirlerim gelecek...bebeğim oldugundan geceden hazırlayım işim kalmasın yarına yapamam bebekle dedim..ve kk ye girdim tarif almaya....resimleri gördüm gercekten güzel oldugunu anladım ve yaptım...şuan da test ettim yedim...kesinlikle harikaaaa süper....yumusacık....cok tesekkür ederim tekrardan cok saol...iyi geceler....çok gec oldu yatayım artık....
bu arada birsey sormak istiyorum...bu poğocalardan yapıp dondurucuya atsak nasıl olur fikri olan varmı....nasıl atıyorsunuz piştikten sonramı...anlatırsanız cok sevinirim....sevgiyle kalın...

canim bu pogaca veya baska pogaca hic farketmez yapip pisirip soguyunca dondurucuya atabilirsin ve misafir geleceginde cikarip firinda az beklet yeni yapmis gibi yumusacik oluyor ...ben hep oyle yapiyorum cok pratik oluyor....a.s

Yakın bir zamanda ben de deneyeceğim,yorumlarınızdan da belli,poğaçam harika olacak.Teşekkürler tarif için.

aaaa aaaaaaa gazoz konuluyormus yeni farkettim...ben soda koydummmmmm yanlışlıkla ...öylede cok güzel oldu ama :)))hehehe

Poğaçayı denedim harika oldu, evde çamlıca gazoz olmadığından doğal mineralli gazlı içecek vardı onu koydum,ama bir daha sefere Çamlıca yla yapacağım.Bu arada çamlıcanında reklamı yapılıyor.ıçinde yumurta,süt,yoğurt olmadığı için de uzun süre durabilir gibime geldi,bir de çok ekonomik tarif.

arkadaşım cok sağol.yarım ölçü yaptım 1 tepsi poğacam oldu.hepsi yumuşacık.yarın balık tutmaya giderken götürcem.cok lezzetliler.cok teşekkür ederim.

Libjana ilk önce bizimle böyle güzel bir tarifi paylastigin icin cok tesekkür ederim. a.s.
Simdi hep gazoz diyorsunya bu camlica veya uludag gazoz oluyor degilmi?
Cevabini alir almaz yapacagim, ama gazoz almak icinde türk bakkalina gitmem lazim oda pek yakin degil bana delikafadulden yinede bu pogcayi yapmak icin o uzun yolu cekmeye deger.
sevgiler sana...

Kesin cogu kiside benim gibi anlamamistir.
Gazoz : illaki camlica veya uludagmi olacak?

Herkesin eline koluna sağlık ,arkadaşlar..
Bütün yorumları okuyamadım henüz ama acil olarak şu gazoz markası olayına deyineyim:) müsait zamanımda hepsini cevplamaya çalışacağım inşallah..

Markası hiç önemli değil,istediğiniz gazozu kullanabilirsiniz,ben yurt dışında yaşıyorum hangisi varsa onu alıyorum ,şu veya bu olması şart değil..
Soda ile denemedim sodanın gazozdan farkı sanıyorum şekersiz ve limonsuz olması..
O yüzden gazoz ile daha iyi sonuç alınabileceğini düşünüyorum..

Benim hakikaten VazgeçilmezLerimdir,gazozlu poğaçalarım mutlaka misafir mönümde şekli ve harcı farklı olarak bulunur ve her zaman beğenilir..
Hem basit hem pratik hem çok leziz...

Hayırlı Kandiller.. :)

canım ellerine sağlıkk mükemmel gözüküolar yaa hemen aldım tarifi en kısa zamanda denemeyi düşünüorum.çamlıca gazozla denicem bakalım :1rolleyes:

muhteşem oldular, ama keşke peynirli yapmasaydım, bu poğaçaya kıymalı, patatesli-sosisli vs. içler daha çok yakışır sanırım, gerçi peynirli olan yaptığım gün bitti, yarın başka içle deneyeceğim aynı tarifi cokacimcoook

Son düzenleme:
tek kelimeyle süper oldular bayıldım bayıldım tarif için çok teşekkür ederim vazgeçilmezim oldu ilk seferden foto koymayı isterdim ama beceremiyorum daha yeni olduğum içinhihoyyyt

Canım Geçen hafta bende yaptım Harika oldu..Fotosunuda çektim Pazartesi eklerim.

libyana sana çok teşekkür ederim.
tarifini nihayet yaptım. tadı çok güzel oldu

Son düzenleme:
ellerine sağlık canım
çok değişik bir tarif ,kesinlikle deneyeceğim

canım ellerine sağlıkk mükemmel gözüküolar yaa hemen aldım tarifi en kısa zamanda denemeyi düşünüorum.çamlıca gazozla denicem bakalım :1rolleyes:

tek kelimeyle süper oldular bayıldım bayıldım tarif için çok teşekkür ederim vazgeçilmezim oldu ilk seferden foto koymayı isterdim ama beceremiyorum daha yeni olduğum içinhihoyyyt

Canım Geçen hafta bende yaptım Harika oldu..Fotosunuda çektim Pazartesi eklerim.

libyana sana çok teşekkür ederim.
tarifini nihayet yaptım. tadı çok güzel oldu

ellerine sağlık canım
çok değişik bir tarif ,kesinlikle deneyeceğim

Çok teşekkürler arkadaşlar,deneyenlerin ellerine,emeklerine sağlık.
Denemeyen arkadaşlara da kolay gelsin diyelim,şimdiden afiyet olsun.
Çok güzel bir poğaça..Hakikaten..:asigim:
Geçen gün gül şeklinde yaptım yani aynı hamur ve farklı formatlarla deneyebilirsin her türlü nefis oluyor..

Kesinlikle denemelisiniz...Bir yiyen pişman bir yemeyen...Ellerin dert görmesin Libiciğim...:))

Son düzenleme:
Libyanacım haftada birgün yapıyorum inan.Dün akşamda yatılı gelen ilk misafirlerim için yaptım.Gece 1 de neredeyse yarısını sıcak sıcak hüplettiler,bugün birazdaha yediler.Yarın sabah kahvaltıya misafirlerim var poğaçamız yine başköşemizde olacak.Tekrar teşekkürler cnm benim.

Bu arada sanırım aynı blogları takipteyiz :))))))))))

Kesinlikle denemelisiniz...Bir yiyen pişman bir yemeyen...Ellerin dert görmesin Libiciğim...:))

Voooav diyorum!..

Sayın snakeeyes,bu ne güzellik çıtırlık böylekaydirigubbakcemile5
Ellerine sağlık nefis olmuşlar mm...

Ellerine sağlık gülüm..
Cidden ben de aynen sık sık yapıyorum bıkma olayı henüz yokkaydirigubbakcemile3

-olabilir cancağzım.Benim takip ettiğim blog bellidir;diğerleri zaten ing. rusça ve gürcüce
belki nasip olur sa bizim de blogumuz olursa bekleriz efem cümleniziopuyorumnanaktan

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…