Poğaçalar Vazgeçilmez Gazozlu Poğaçalarım (Resimli)

Teşekkürler bayanlar.
Bu poğaçanın tek püfü maya kısmıdır.
Oldukça kolay şekle giren günlerce taze kalabilen bir hamur

Yarın ilk iş gazoz alıp p.tesi sabahına da bu poğaçayı denemek olucakzemuszemus yarın sabah için başka bi poğaça yoğurdumda kaydirigubbakcemile3
Şimdilik 2 kişi olduğumuz için yaptıklarımın hepsini yiyemeyiz diye düşünüyorum,ama buzluğa atıcam kalanların hepsini ara sıra çıkartır fırına veririm,daha önce hiç denemedim ama deneyenler yeni pişmiş gibi olduğunu söylüyo.microdalga yada norml fırın farketmiyodur bu iş için dimi ?
Deneyince resimlerim bende,eminim çok güzel olucak bu tarif..Teşekkürler şimdiden..iyi geceler a.s.

Evet denemeyen kalmasın bayanlar:) çok leziz ve yumoş oluyor bu poğaçalar..Tavsiyemdir..
Her türlü harçla deneyeilirsiniz..
BeYAzz evet;yapıp buzluğa atabilirsin tekrar ısıtıp servis edersin arkadaşım ama ben her zaman taze tüketmekten yanayım eşim de o şekilde seviyor yine de acil durumlar için saklarım birkaç parça..
Rica ederim..
Şimdiden kolay gelsin sana da..

selam canım gercekten nefıs gorunuyorlar, carsamba gunu mısafırım gelıyor salı dan yapsam olur mu? Bu bırrr, ıkıncısı asagı yukarı kac tane cıkıyor. Bu da ıkııı, gazoz kac ml bır kucuk sıse mı bu da uccc, affet nolur daha once cevapladıysan. 7. Sayfaya kadar okudum. Hemen yapıcam .. Ellerıne saglık canım..

Merhaba.
Bir gün önceden yapabilirsin tabi ki sorun olmaz arkadaşım;ısıtıp ikram edersin aynı tazelik ve yumuşaklıkta olur.Sertleşmiyor.

Adeti;boyutlarına bağlı.
Eğer büyük tutarsan bir tepsi çıkar (mesela ikinci fotoğraftaki gibi yaparsan 13-14 tane olur)
Ama daha küçük yaparsan (ilk fotoğraftaki gibi) iki tepsi çıkar..
Standart ;siyah fırın tepsilerini baz alıyorum..

Gazoz da küçük şişe olacak evet;250 ml kadar yeterli..

Kolay gelsin umarım herşey yolunda gider.

Sevgiler

gerçekten güzel oluyor. ramazanda sahura yapmıştım bikaçkere. patatesli daha çok sevdiğim için patatesli yapıyorum ben. yarın misafirim gelecek bunu yapmayı düşünüyorum. -tatlicadiarzu-zemuszemus

ya liboşum bu böyle sankim pastana poğaçası tadında oluyo gibi geldi bana
tatlımsı oluyo heralde CADIARZU
deniycem hazır evde gazozda varr
bi tek maya almam lazımmm
görüntüsü çok cezbedici ama heeee cokacimcoook
hep döktürüyon yaaaa kaydirigubbakcemile3
ellerine sağlık tatlımmm a.s.

gerçekten güzel oluyor. ramazanda sahura yapmıştım bikaçkere. patatesli daha çok sevdiğim için patatesli yapıyorum ben. yarın misafirim gelecek bunu yapmayı düşünüyorum. -tatlicadiarzu-zemuszemus
Ellerinize sağlıkkaydirigubbakcemile5
Evet pastane poğaçası gibi ama daha yumoş olanı düşün:ecrin_bebek:
Umarım dener ve beğenirsin;yorumlarını bizlerle paylaşırsan sevinir.z canım.

işte yaptım fotoyu güzel yapamadım ama tadı enfessssssssssssssssssssss
Çok güzel görünüyor ellerine sağlık arkadaşımkaydirigubbakcemile5
:asigim:

bunun içine elmalı harç da yapabilir miyiz acaba??

Hımm..
Elmalı harç..Gerçekten değişik bir fikir bu poğaçayı o içle denemedim ben de hiç o yüzden bilemiyorum nasıl olur ama en kısa zamanda deneyip yorum yapalım bakalım:kedi:
Şeker miktarını artırıp tuzu da azıcık eksiltirsek neden olmasın..

Bugün pazar kahvaltısında deneme fırsatım oldu.Öyle pofuduk,öyle leziz bir poğaça ki,yiyenler doymak nedir bilmedi.kaydirigubbakcemile3 Son derece masrafsız,kolay ve bereketli,daha ne olsun.yerimseniben Teşekkür ederim.a.s.

tatlım şaka gibi,dün misafirim vardı,yaptım bu mütüş poğaçaları,süpürmüşler,iki üç tane ayırmışımsengözlerimebaksanab,bu sefer de bugün sabah eşim erken kalktı lüp götürdü:gitme:,ya bir tane tadabildim:gitme:,o kadar lezzetlizemuszemus,bana hiç bırakmadılarmafoldumben,yarın bi daha yapıcam,başka çağre yok,ellerine sağlık tatlım,tadı damğında kaldı,

Ellerine sağlık Vicdan'cığım..opuyorumnanaktan
gerçekten hem kolay hem çok podufuklar değil mikaydirigubbakcemile5
yorumunu esirgemediğin için ayrıca teşekkür ediyorum:kedi:

Gülüm:asigim:
senin ellerin misafirlerin midelerine sağlıkkaydirigubbakcemile3
afiyet bal şeker olsun..

sana da çok teşekkür ederim
deneyen arkadaşlar yorum yaptıkları vakit daha güzel oluyor;deneyecek arkadaşlar da fikir edinmiş oluyorlar..

Gerçekten çok lezzetli ben de keşfettiğimden beri sık sık yapıyorum favori poğaça oldu artık..

Sevgiler

Yumuşacık görünüyor ,kıtır poğaçaları sevmeyen ben için mükemmel...

Teşekkürler.
Bu poğaçanın yumuşaklığına garanti ediyorum..
ısterseniz buzlukta saklayın ısıtıp servis edin yine yumuşak hiçbir şekilde sertleşmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…