Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Varis....Bilgi ve Paylaşım

Arkadaşlar bende de kılcal varis var ve bu ğünlerde antistax jel ve tabletini araştırıyorum bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. teşekkürler.

arkadaşlar salvosano varis kremi kullanan var mı?ileri derece varislerde etkili mi?

Ürünü bitene kadar kullandım ve aldığıma çok pişmanım.Yazdıklarım sadece benim düşüncelerim değil.Benim gibi vaatlere kanıp iyi gelir umudu ile alıp kullanan bir çok kişi benim düşündüklerimi paylaşıyor. Bu ürünü almak ,kullanmak isteyen herkese sesleniyorum. Paranızı ve umudunuzu boşa harcamayın. Varis özellikle bayanlar arasında sık görülen bir rahatsızlık.Bu kadar sık görülen bir rahatsızlık olması bu hastalık sayesinde rant elde etmek isteyen insanlara acaba işe yarar mı düşüncesinde olan kişileri ağına düşürerek para kazanmalarını sağlayacak bir fırsat sunmakta. Ne yazık ki bu sayede insanlar aldatılmakta ve sömürülmekte. Ürünü aldıktan sonra içeriğindeki maddelerin varisi tedavi edecek tamamen ortadan kaldıracak etkiye sahip olmadığını bir doktor tanıdığımızdan öğrenmem ürün hakkındaki şüphelerini doruğa çıkardı. Ürünü alana kadar vaatler, müşteri hizmetlerinden ilgi o biçim. Aldıktan sonra cevaplarınıza tatminkar bir yanıt dahi bulamıyorsunuz. Niçin ülkemizde bu düşüncede olan insanlara dur diyecek bir düzen yok. Niçin ülkemizde yapanın yanına kar kalır mantığı hala geçerli. Bende bu tuzağa düşmüş biri olarak herkese sesleniyorum. Aldanmayın ve umut bağlamayın.

salvosano varis kremini kullnana var mı acaba?Ben 2 kutu aldım 2. hafta kullanıyorum ama henüz gözle görünür bir etkisini göremedim. Sitesinde çok güzel yorumlat var ama baska yerde olumsuz olumlu yoruma rastlayamadım. Ben daha önce agrılardan doalyı ameliyat oldum çok çok iyi geldi artık hiç agrımıyor .Dogumdan sonra biraz arttı ama agrı yok . Kılcal damarlar cıktı. Onlar için salvosano varis kremini aldım . Kullanna varsa sonucları paylaşırsa sevinirim

merhaba yeniden. Salvosano varis kreminin 1.kutusunu bitirdim .2. ye başladım ve 3. hafta hala bi sonuc göremeyince müşteri temsilcisini aradım .Güya temiz cilde masajla uygulayacaksınız. Yanma hissini hissetmeniz lazım dedi. Şaşırdım çünkü ilk konuştugum temsilci temiz ciltten bahsetmemişsadece günde 2 kez, aşağıdan yukarı 5 dak. masajla uygulayacaksınız demişti. 2. mtemsilci ise eger gözenekler açılmamışsa faydası olmaz dedi. Bir sabır bu kutu da bitene kadar deneyeceğim. Gelişmeleri yine paylaşacağım .Eğer faydasını göremezsem salvosano varis kremi die yeni bir forum başlığı açacağım. İnsanları daha fazla kandıramasnılar, ben de kendi sitelerindeki olumlu yorumlara aldanarak yüzde yüz çözüm vaatlerine kanarak siparişverdim. Üstelik kremin gramajı çok az ve pahalaı bir kutu 2 hafta yetmiyor

verdigin paraya mi yanarsin yoksa bagladigin umuda mi :KK43:( maalesef bi cok konuda boyle kandiriliyoruz.

Bende kılcal damar problemi yaşıyorum televizyonda gördüm damara bi ilaç enjekte ediyorlar 3 aya kadar damar yokoluyormuş böyle bir yöntem deneyen var mı?

bir de amywayın bitkisel bir hapı varmış kullananlarda çok işe yaramış diye duydum
adı NUTRIWAYBilberry with Lutein etrafınızda tanıdık varsa sorun derim ben araştırmaya başladım

AÇIKLAMASI :
Şimdi NUTRIWAY™ markasi yaban mersini ve kadife çiçeği özü ile DHA’dan (decosahexaeonic acid: palmitik asit) oluşan özgün formüllü NUTRIWAY Luteinli Yaban Mersini ürününü sunuyor. Bu güçlü kombinasyonun ne kadar iyi çalıştığına bakın...Yaban Mersini Yaban mersininin değeri, yüzyıllardan beri besleyici bir gıda ve yenilebilir yabani bir lezzet olarak bilinmektedir. Modern bilim de, bitkisel bir beslenme ve destek ürünü olarak yaban mersininin değerini doğrulamıştır. Yaban mersini görme gücünü ve gece görüşünü olumlu şekilde etkiler. Araştırmalar, standart yaban mersini özünün düzenli olarak alınması durumunda gözün arkasındaki retinanin karanliğa ve parlak ışığa daha çabuk uyum sağlamasına yardımcı oldugunu göstermiştir. Yaban mersini özü gözün işiga ve karanliga uyum sağlamasina yardim etmesi için gerekli mor bir pigment olan rodopsin maddesinin yenilenme hizinin artmasini saglar.DHA DHA gözde yüksek yogunlukta bulunur ve saglikli göz dokusunun gelişmesinde rol oynayabilir. Vücuda ton baligi yagi gibi diş kaynaklardan alinmasi gereken esensiyal bir yag asididir. DHA, retinal gelişme ve cilt sagligindaki rolü nedeniyle fizyolojik yönden de önemlidir. DHA, hücre zari yapisindaki ve iltihaplanma sürecindeki rolü nedeniyle önemli bir biyolojik moleküldür. Araştirma, düşük DHA düzeylerinin vücut yapisi, bellek kaybi, görüş keskinligi ve nörolojik koşullarla baglantili oldugunu göstermiştir.Lutein Lutein, gözler, cilt ve kalp damar sagligi üzerinde faydalari olan bir antioksidandir. Retina içinde küçük bir bölge olan makulada yüksek yogunlukta bulunur. Oksitlenme ve serbest radikal hasarlarina karşi antioksidan koruma saglar. Lutein, göz sağlığının desteklenmesinde önemli rol oynar.

Annemin çok feci varisleri vardı. Damarlarına enjektörle ilaç zerk ettiler sonra da bandajladılar. Uygulama yapılan yerdeki varisler geçti. Hatta öyle 3 ay falan değil. O seans ne kadar yapılırsa tamamı geçti.
Şimdi bende de aynı sorun var. Ama ağrım yok. Sadece görsel olarak bişrkaç bölgedeler. Hamilelikle birlikte çoğaldılar. At kestanesi balsamını gördüm. Deneyen var mı? Boşa ümitlenmeyeyim

krem şeklinde uygulanan hiçbir ürün varisleri geçirmiyor. bu ürünlerin tek faydası bacaklarınıza düzenli masaj yaptığınız için toplardamar dolaşımınıza yardımcı olmuş oluyorsunuz. küçük çaplı varisler için en iyi yöntem skleroterapi denilen damar içine ilaç enjekte edilen yöntem. yakın zamanda bir arkadaşım yaptırdı. ilacın köpürtülerek uygulandığı yöntem ile yapılmış. tedavi sonrası iğne yerlerinde ve bazı damarlarda morluklar oluştu. ama şimdi morlukların rengi iyice açılmaya başladı ve varidli damarları da görünmüyor. sanırım bu yaza kendine güvenerek girecek..

Benim de hem çok ağrılı,hemde görüntü olarak çok kötü varislerim vardı...20 gün önce cerrahi yolla ameliyat oldum...1 hafta kadar yürümekte zorluk çektim,ama şimdi daha iyiyim...Ama dr varis çorabını ömür boyu giymem gerektiğini söyledi,yoksa yeniden çıkarmış,çünkü bünyem çok müsaitmiş...Ayrıca hiç kilo almamam da gerekliymiş...:44:

Malesef bende de var o illetten. Hem kılcal hem mor damarlar. 26 yaşındayım ve neredeyse on sene önce bile vardı. Tabi o zaman iki tane küçücük damardı ve bu ne yahu falan diyordum. Doğumdan sonra çok arttı ve kılcal damar çatlamaları var. Her baktığımda fazlalaşıyor. Kırmızı iken iyi sonuç alınıyormuş ama rengi mora döndüğünde sanırım dönülmez akşamın ufkunda oluyoruz. Acele bir tedaviye başlamak lazım. Annemde de varmış ve tedavi olmuş geçmiş. Şu anda 68 yaşında ve varis sıkıntısı yok.

bendede var 18 yaşımdan beri ama artık iyice belirginleşti kocaman yaza girmeden önce elbiseler almıştım (kışın dönüp bacaklarımı incelemediğim için) yaza girdik bi baktım sıcaklarla iki kat büyüdü sanki Allahım Allahım nerde kılcallar koca bi damar yanında bir sürü morluklar bacağımın etrafını sarmış sanki kocaman yeşil bir dal parçası okadar kötü yani

çok mutsuzum nette hep araştırıyorum ameliyattan sonraki zamanlar nasıl geçiyor daha önce yaptıranlar sonraki senelerde herhangi bişey çıkıyormu ameliyat olan bi kaç kişiye özelden msj atıp öğrenmek istedim ama ona 100 msg olmadığı için hakkım yokmuş rica ediyorum bu kış ameliyat olmak istiyorum olanlar neler yaşadı ayrıntılı anlatırsa çokk sevinicem

24 yaşındayım ve bende de var varis liseden beri var ayakta çalışmayı gerektirecek bir iş sahibi değilim. Neden oldu anlayamıyorum. Son zamanlarda artmaya başladı. En yakın zamanda bir kalp damar cerrahına gidip tedavi olmak istiyorum. Umarım giderler ve bir daha gelmezler. Çünkü gerçekten ayakta kramplar yapıyor. Nasıl bir tedavi yöntemi izlenir ya da etkili yöntemler nelerdir acaba? Deneyim sahibi arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. İnternette okuduğum her bilgiye güvenemiyorum ve daha fazla kafam karışıyor.

herhalde burda tecrübeli birini bulamıcaz :KK43: yazıyorum arıyorum ama hala birirleri beni duymadı

5 aylık hamileyim..bacaklarımda çok ağrı oluyor.
hafif hafif varisler başladıi korkuyorum.
mustealanın bacak kremini yada anistax ı kullanan var mı?

Melody canım benim eşim kalp-damar cerrahı .. Yani işin uzmanı...
Sana tavsiyem hamilelik süresince varis çorabı giymen ...
Bence hiçbir ilaç krem kullanma..
Ayaklarını sürekli havya kaldır kalp seviyesinde tut yatarken...
Çok ağrın olursa soğuk su dolu biraz buzda koy kovaya sok bacaklarını..
Soğuk iyi gelir ağrılara..

Diğer arkadaşlar ameliyattan sonra bir sorun çıkmıyor..
Eşim binlerce varis ameliyatı yaptı ve yapıyor hiç bir hastaları hiç bir sorun yaşamadı...
herkese geçmiş olsun....
Sağlıkla kalın...

nınım ; çok teşekkür ederim ilgine.
varis çorabı hiç giymedim, görmedim.. Hamilelere göre özel bir isim yada çeşit var mı peki?

bendede var 18 yaşımdan beri ama artık iyice belirginleşti kocaman yaza girmeden önce elbiseler almıştım (kışın dönüp bacaklarımı incelemediğim için) yaza girdik bi baktım sıcaklarla iki kat büyüdü sanki Allahım Allahım nerde kılcallar koca bi damar yanında bir sürü morluklar bacağımın etrafını sarmış sanki kocaman yeşil bir dal parçası okadar kötü yani

çok mutsuzum nette hep araştırıyorum ameliyattan sonraki zamanlar nasıl geçiyor daha önce yaptıranlar sonraki senelerde herhangi bişey çıkıyormu ameliyat olan bi kaç kişiye özelden msj atıp öğrenmek istedim ama ona 100 msg olmadığı için hakkım yokmuş rica ediyorum bu kış ameliyat olmak istiyorum olanlar neler yaşadı ayrıntılı anlatırsa çokk sevinicem

Arkadaşım ben geçtiğimiz nisan ayında ameliyat oldum,dediğin gibi çok ilerlemişti,ağrım ve kasılmalarım çoktu.Ameliyat için epudural yapıyorlar yani belden uyuşturuluyor,ama ben de uyuşma olmadı nedense.Narkoz alarak ameliyat oldum,kasıktan girip ayak bileğimden bir kesikle damarı çıkarmışlar,ayrıca bacağımda 5 -6 yerde 1 dikişlik kesikler var.Ameliyat sonrası 1 gün ayağım çok sıkı bandajla sarıldı,sonraki gün bandaj açıldı varis çorabı giydim ve taburcu oldum.4 -5 gün biraz sıkıntım oldu tabii ama 1 hafta sonra yürüyüş bandında yürüyordum yani:KK34:Tek sorun benim için dr sürekli varis çorabı giymem gerektiğini söyledi,tekrar çıkmaması için,bu beni zorlamıyor dersem yalan olur,ama hiç ağrım yok tabii o da başka..Napalım katlanıcaz artık...umarım sende kurtulursun,korkulacak bir şey değil....:KK16:

Melody canım benim eşim kalp-damar cerrahı .. Yani işin uzmanı...

Diğer arkadaşlar ameliyattan sonra bir sorun çıkmıyor..
Eşim binlerce varis ameliyatı yaptı ve yapıyor hiç bir hastaları hiç bir sorun yaşamadı...
herkese geçmiş olsun....
Sağlıkla kalın...
Arkadaşım benim de bir sorum olacak izninle,eşinin ameliyat ettiği hastalar varis çorabını ne kadar süre kullanıyorlar,bana dr ömür boyu dedi de ama özellikle sıcaklarda çok zorlanıyorum,bilgilendirirsen sevinirim...Teşekkürler...:KK71:

X