Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Varis....Bilgi ve Paylaşım

Bir bayan arkadaşim geçirdi şu an çok iyi hemde çok kötüydü eskiden seninde geçer canim kontorllerine git yinede

Babamda çok var sağ ayaği şiş damar dolu bileğe doğru anlatmiyim fenalaşiyorum hep sigara içer geçer diyor oda çorap giyiyor ağrisi yok şükür

Birgun zorla ameliyat ettiricem uyutup da doktora götürücem kaçiyor çekilmiş üzüm çekirdeği ve hafif masajda kestane yaği çok çok iyi varise söyliyim çok memnunduk

bende aynı dertten muzdaribim arkadaşlar. varis çorabı kullanan var mı? bir de ağda varisi ilerletiyormuş,dikkatli olalım.

24 yaşındayım,bende de yaklaşık 3 aydır var,böyle koca koca damarlar,görüntüleri de iğrenç:KK43:

ilgilendiğin için teşekkürler.babanada geçmiş olsun umarım o da bir an önce tedavisini olup iyileşir.ben cuma dikişlerimi aldırdım.ağrılarımda hafiflemeye başladı.

ben morlukların geçeceğine daha önceki araştırmalarım sonucu eminim ama dikişleriniz iç,n birşey söyleyemeyeceğim.geçmiş olsun.umarım bir an önce düzelir ama sabıra.s

bendede var hem kılcal damar varisi hem normal varis doktor çorabınıgiyeceksin yoksa 5 sene sonra amaliyat olursun dedi.genetik yatkınlık var.vebenim 3hamilelik geçirmem buna sebep.her yerim kırmızı kırmızı kılcal damar.üst tarafta selülit allahtan mini etek giymiyorum

kızlar geçende televizyonda bi doktor demişti
varis varsa eğer çiğ lahanayı ince ince kıyın
bu lahanayı varisli bölgenin üstüne koyup bir poşetle yada streç filmle üstünü örtün bir iki saat durutun her gün yapın bi haftada farkı göreceksiniz
böyle dedi inşallah işinize yarar kıslar a.s.

kızlar bende de bi tane
kocaman bişey bayadır da var 2-3 senedr falan mor renkli dr gitmeye gerek var mı acaba

bizede de varis genetik, her gün yere uzanıp ayaklarımı duvara dayayarak havada tutuyorum, 10 dk. falan.şimdilik çıkmadı bende. bu yöntemi anneme doktoru önermişti.

kızlar bendede hem kılcal varis hemde büyük damar varisi var..dra gittim..problem yapılcak kadar göze batmıyor dedi...ama çeşmeye tatile gittim..millette ne varis...ne selülüt nede bir tane çatlak var..bayağı kafaya taktım...diz kapağımın arkasındaki büyük damar varisine skleroterapi yapıldı..ve bir krem verildi sürmem için..ayrıca varis çorabı kullan bacakalrına yukar doğru kaldır dinlendir denildi....ben dr'un dediklerini tam yapmadım ve hala varisim var...2 kılcal damar varisi..birde büyük damar...ah kafam nie dinlemedim ki..eminim geçcekti :KK43:(( aynı dr'a yeniden gitcem...kızcak ama bu kez dediklerini yapcam ...

Arkadaşlar bendede çalışırken sürekli ayakta durmaktan oluşan varisler vardı.at kestanesi merhemi diye bi ürün var.onu kullandım.ağrım kalmadı ve varisler küçüldü.fiatı çok uygun özel msj atarsanız nerden aldığımı yazarım...

Arkadaşlar ben 28 yaşındayım 3 yıldır varislerim var
kılcallarım çok. Ama en önemlisi büyük damarım da var
o çok kötü durumdaydı. geçen eylül ayında tedavi oldum
biraz uzun sürüyor. tedavinin adı Scroterapi iğneyle yapılıyor.
Benim 5 seans sürdü bacaklarım uzun süre komple olarak sarılı gezdim
büyük damarın izi hala geçmedi (morluk) yaza geçer demişti doktor
küçük kılcallarım hemen geçti. Ama malesef tedavi bittikten sonra
başka yerlerden tekrar kılcallar üremeye başladı. Ayaklarımı sürekli yukarıya
doğru dinlendirmem gerekiyor dedi doktor. fırsat buldukça yaptım. önüne geçemiyorum
doktorun yaptığı yerlerden çıkmıyor farklı yerlerden çıkıyor kesinlikle
kilo almamak gerekiyor kışın da varis çorabı giymem söylendi
bu tedavi bana 1050 ytl ye mal oldu. Eskisi gibi değil ama hala daha var.
Bu arada genetik oluyor. Benim annemde de var. Ama diğer kardeşlerimde hiç yok
doğum yapmalarına rağmen. Ben evlenip doğurunca ne yapacam bilmiyorum
iyice azıyormuş....

kızlar bende'de variz var.genetik benimkiside.. yarın yine tedavi için dr gideceğim.
Scroterapi,iğne ile 5 yıldır tedavi görüyorum tamamen geçmiş değil her yıl tekrarlıyor ..günlerce yine sargıda kalacak bacağım..

ben 23 yaşındayım ve bende de var malesef
varis çorabı giydim ama çok sıkı onlar çok rahatsız ediyor
giyilecek gibi değil bu ırsi arkadaşlar ailede varsa muhakkak birinde çıkıyor
annem de var hem de kocaman kocaman görseniz korkarsınız
doğumdan sonra iyice artıyormuş ben 7 aylık evliyim ve çok korkuyorum
iki bacağımda da var

bendede var varis... aslında genetık annemden gecen bişey.. hatta erkek kardesımde bile var (ameliyat oldu varislerinden )
yurumek çok faydalı :lepi:
ayakta çok fazla dıkılme a.s
koltuga oturmak yerıne uzanmak daha iyi bacaklar asagı sarkmasın yanı yerimseniben
gecmıs olsun a.s.

kızlarr henüz 19 yasında olmama ragmen bnde de waris wr çk fazla kafama takyrm ne kdr uğrassk da geçmio sanrmm yazn sort gymek istyrm ama giyemyrm gerçekten hastalıklı gbi duruooo bazen de agrıları çekilmioo...herseyn tedawsini buluolar bnn da blsalrr keskee=(=(

oluşmuş varise tek çözüm tedavi ameliyat yada lezer ,ayakları yukarı kaldırıp dinlenmek sadece rahatlatıyo ben bir çocuk annesiyimm ve varislerim var ırsı anne ve babadann ,10 yıldır aynı kilodayım 169 boy,56 kiloyum fiziğim güzel ama bacaklar berbat görüntüde artı kılcal damarlarr oluştu 2 yıldırr bu yaz geçsinn tedavimi olucam kremler yutulan ilaçlar sadece oan için rahatlatıcı görüntüyü geçirmiyor bende venoruton isimli ilaç kullanıyorum dr verdi sadece bacaklarımdakişişlik ve ağrı yok artık rahatladım fakat damarlar aynı ve kılcallarda çoğaldı kırmızı kırmızı tek çözüm lazer ve ameliyat iyi bi yer araştırıyorum 1 kaç seansta yok oluyormuş

Herkese merhaba,

Bende de kılcal damar varisleri var. Son birkaç senede daha da çoğaldı. Annemde varis var, ayrıca kilomda fazla yani varisi tetikliyor. Bilgisayar başında oturarak çalıştığım bir işim var. Geçen yaz ayak ve bilek şişmesinden çok rahatsız oldum. ışteysem, otobüsle uzun yolda yolculuk yapmışsam ya da ayakta çok kalmışsam ayaklarım ve ayak bileklerim çok şişiyor.Şişliklere bastığım zaman çukur kalmıyor ama şişlik ağrı ve rahatsızlık veriyor.Bakıp bakıp ağladığım zamanları biliyorum, görüntüsü sinirlerimi bozuyor. ıçinizde bu şekilde yazın sıcak havayla birlikte şişlik yaşayan var mı?

X