Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Varis....Bilgi ve Paylaşım

Hanımlar bendede varisler yıllardır var bir kaç yıl önce varisli bölgeye ilaç enjekte edilerek yapılan bir tedavi yaptırdım.çok kolay ve kesin sonuç .Yani benim yaptırdığım bölge de halen hiç birşey yok.Kabarık ve ağrılı bir bölgeydi.Üstelik devlet hastanesinde yaptırdım.(Aethoxysklerol) isimli bir ilacı dr. o bölgeye ara ara enjekte ediyor birkaç gün sarılı kalıyor, o kadar.Ben diğer varislerim için de aynı yöntemi yaptıracağım. Çünkü memnun kaldım.

Son düzenleme:
arkadaşlar ben ammeliyat olmak stiyorum bu kış.benim sıkıntım bilgisayar başında otururken sandalyede acayip bir ağırlık var karıncalanma da oluyor.sürekli yorgunum..ameliyat olanlar şimdi durumunuz nasıl.

canım ben 24 ağustosta ameliyat oldum. 15 gün raporlu oluyosun zaten çalışıyorsan ve bu 15 gün biraz zorluk çekiyorsun hareketlerini kısıtlaman tavsiye ediliyor çünkü ve sonrasında ortalama 6 ay varis çorabı kullanman gerekiyor. kullanmazsan zaten rahatsızlık hissediyosun ameliyatlı bacakta. sonuca gelince... bence varsa üzerinde ameliyat korkusu at gitsin. çünkü ameliyat sonrası tüm gün bacaklarını uzatman ya da sadece sırtüstü yatmak gibi her türlü sorunu silip atıyo aklından nihai sonuç. ben çok rahatladım. çürükler oluşuyo bilirsin ama nispeten çabuk iyileştim ve aklın varsa bekleme varis her saniye ilerleyen bişey. ne kadar çabuk ameliyat olursan kesilerin sayısı da o kadar az olacak ve daha çabuk kendine geleceksin. varsa aklına takılan birşey, mesajla ya da buradan ulaşabilirsin tatlım zemuszemus

merhaba, bende kronik venöz yetmezliği var. sağ bacağımdan ameliyat oldum ( 2008 ) iki damar alındı ardından skloraterapi yaptırdım. şimdi nasılsım derseniz hamileyim ve ağrım çok. hoş hamilelik öncesinde de ağrım çoktu. eğer sorun sadece varis ise ameliyat çözüm ama yetmezlik varsa hele derin damarlardaysa yapacak birşey yok. kilo almayacaksınız, hareketsiz kalmayacaksınız, dinlenirken ayaklarınızı kalp hizası üzerine koyacaksınız ve en önemlisi mutlaka " varis çorabı" giyeceksiniz.

canım ben de yetmezlikten ameliyat oldum bi damarım alındı ( safen derin toplar damarı ) yetmezliğin sebep olduğu varisli damarlar da alındı ve doktorumun önerileri şu yöndeydi: hamileyken külotlu varis çorabı giymezsen çok ağrın olur ve ayrıca gerek hamilelikte gerekse normal zamanında kilo almamaya bak. sen de hemen git ve hamile külotlu varis çorabı satın al. ve iyi uzmandan yardım al ki hamileliğin süresince çok kilo alma hem sonrası için de zor olacak o kilolar. malesef bizim hastalığımız ömür boyu hassasiyet gerektiriyo. umarım ağrıların diner, bebişin de sen de iyi olursun vereliniortak

Son düzenleme:
çalıştıgım dönem uzun süre ayakta oldugum için bendede vardı sonrasında varis çorabı kullandım ve rahat ettim şimdi halen agrı olunca varis çorablarımı giyiyorum

slm kızlar.. yakında varis ameliyatı olacağım..

doktor kesin olacaksın dedi.. :sinifsinif:

ameliyat olanlar ameliyat izi ne ölçüde kalıyor acaba..

doktor bu görüntüsünden güzel olacağı kesin dedi lülülülülülü

doğru diyo valla bacağımyda fındık büyüklüğünde birçok şişlikler var

ve benimki de kalıtımsal..

Kızlar benim bir sorum olacak sizlere ben 15 dkalık bir yol yürüyeyim durduğum anda baldırlarımdaki damarlarım sanki yerinden çıkcak gibi atıyor.Bu neden olur?Birde bacağımı altıma aldığımda,otururken,uzun süre aynı pozisyonda kalınca falan baldırlarımın arka tarafları ağrıyor.Sonra böyle olduktan sonra ince ince damarlarım çıkıyor.Mor,kırmızı falan oluyorlar.Bunlar neden oluyor?Bana yardımcı olabilir misiniz?Varis oluşacak bölgede kaşıntı olur mu?

kızlar 15 tailde ameliyat olmak istiyorum .
olanlar tecrübelerini paylaşsın lütfen
kilom epey fazla bu risk midir.
bu bacakla yaz ayını göze alamıyorum

canım ben 24 ağustosta ameliyat oldum. 15 gün raporlu oluyosun zaten çalışıyorsan ve bu 15 gün biraz zorluk çekiyorsun hareketlerini kısıtlaman tavsiye ediliyor çünkü ve sonrasında ortalama 6 ay varis çorabı kullanman gerekiyor. kullanmazsan zaten rahatsızlık hissediyosun ameliyatlı bacakta. sonuca gelince... bence varsa üzerinde ameliyat korkusu at gitsin. çünkü ameliyat sonrası tüm gün bacaklarını uzatman ya da sadece sırtüstü yatmak gibi her türlü sorunu silip atıyo aklından nihai sonuç. ben çok rahatladım. çürükler oluşuyo bilirsin ama nispeten çabuk iyileştim ve aklın varsa bekleme varis her saniye ilerleyen bişey. ne kadar çabuk ameliyat olursan kesilerin sayısı da o kadar az olacak ve daha çabuk kendine geleceksin. varsa aklına takılan birşey, mesajla ya da buradan ulaşabilirsin tatlım zemuszemus

arkadaşım bende haftaya varis ameliyatı olmayı düşünüyorum gün bile verdi doktor ama korkuyorum işte ameliyat sonrası çok ağrı oluyormu, bacakta iz kalıyormu aslında daha çok soru var ama şu an aklıma gelen bunlar....

Arkadaşlar bendede ince kılcal damar varislerinden var..:mafoldumben Sanki tükenmez kalemle çizikler atılmış gibi..Ağrım yok ama görüntüsünden çok rahatsızım etek giyemiyorum giysemde fondotenle kapatıyorum..Ailemde hiç kimsede yok genetik değil Geçen sene doktora gittim ilaç vermişti kullandım gözle görülür bir azalma oldu ilacı bırakınca yine çıktı..ömür boyu ilaç kullanacak değilim..Lazer tadavisi araştırması yapıyorum, yapılırsa ilerde çıkarmı tekrar ve acaba ssk karşılarmı bu tür ameliyatları bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim..

Varis çorabı kullanan arkadaşlar hangi markayı kullanıyorsunuz.. fiyatlarıyla beraber yazabilir misiniz...

Arkadaşlar, son zamanlarda internette varis kremi reklamları çıkıyor. Hiç deneyen oldu mu? Ameliyatsız çözüm diyorlar, işe yarıyor mudur acaba?

Arkadaşlar, son zamanlarda internette varis kremi reklamları çıkıyor. Hiç deneyen oldu mu? Ameliyatsız çözüm diyorlar, işe yarıyor mudur acaba?

canım ben sipariş etmiştim.ben de varis değil ama varikosel kılcal damar yani ince yüzeye çıkmış mor mavi damarlar var.anlattım tel bırakıyosun arıyolar siteden.fiatı 54 lira.kargoya geldi ben de şehir dışında olunca teslim alamadım.ayın bir ikisi gibi tekrar sipariş edicem.kesin garanti veriyolar ama bi de sen bak istersen link veremedim adı salvosano
benden önce alır kullanırsan paylaş :içelim:

Yıllardır bacaklarımda kılcal varisler var.Gerçekten görüntüsü kötü ve gün geçtikçe ilerlediğini görüyorum.ılginçtir ki,son zamanlarda vücudumun her yerinde küçük boyutlarda kılcal vrisler belirdi ,omuzlarımda, sırtımda,Göğüs altlarında ve yüzümün belli bölgelerinde..Beyaz tenli olduğum için çok belirgin görünüyor.Önceleri ,Sıcağın bu kadar etkili olacağını düşünemediğimden,son 2 yıl ,bronzlaşırsam daha az görünür diye,bol bol güneşlendim,solaryuma girdim...Sonuç daha da ilerlemiş varisler...çok pişmanım...

Yıllardır bacaklarımda kılcal varisler var.Gerçekten görüntüsü kötü ve gün geçtikçe ilerlediğini görüyorum.İlginçtir ki,son zamanlarda vücudumun her yerinde küçük boyutlarda kılcal vrisler belirdi ,omuzlarımda, sırtımda,Göğüs altlarında ve yüzümün belli bölgelerinde..Beyaz tenli olduğum için çok belirgin görünüyor.Önceleri ,Sıcağın bu kadar etkili olacağını düşünemediğimden,son 2 yıl ,bronzlaşırsam daha az görünür diye,bol bol güneşlendim,solaryuma girdim...Sonuç daha da ilerlemiş varisler...çok pişmanım...

anlıyorum messilocum.ben de aynı yöntemi uygulamıştım.meğerse soğuk su gerekliymiş:KK43:

X