Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Ooofffs hala gelmedi (( umitlenmek ile umitlenmemek arasindayimm..ama gogsum agrimaya basladi

Ooofffs hala gelmedi (( umitlenmek ile umitlenmemek arasindayimm..ama gogsum agrimaya basladi

canım nasılsınnn bı teset yapsanaaa belkı vardırrrr ama soylede olabılır yendın yaaa gecıkebılırde erkende gelebılır benım mesela erken gelmıstıı herseyın hayırlısıı bekle bakalım bı kac gun olmazzsa test yaparsınnn

kızlar daha regli olmadım bugün regli günüm ama dayanamadım yaptı sonuç negatif

kızlar idrar testi regli günü negatif çıkıpta gecikme olunca pozitif cıkarmıııııııııııııııı

Canim hassas testler var 4-5 gün öncesinden gösterebiliyor hamile olup olmadigini ondan denesen eczaneciye bi sorsan. yada kan testi yaptir böyle stres yapma ya

ben de hamile kalmak istiyorum inşallah ilk denemede tutmuştur ya beklemekteyim 10gün sonra belli olur artık. çok sabırsızım...

InsAllah canim Allah gönlüne göre versin dilerim hamilesindir
Listede yoksun ekliyimmi?

ben de bu topiğe katılabildim çok şükür sizler gibi ben de anne olmak istiyorum hem de biran önce hayırlısıyla tabi

Hosgeldin Batini (beklenen adet tarihini yazarsan listeye eklerim seni tatlim InsAllah biran önce hamis kalirsinnnnnnnnnnn

Amiiiiiinnn
Ekledim.. Yeni yendigin için deneme sürecide 1 ay yazdim..
Madem hamileligi düsünüyosun gereken tedbiri al canim.. Folik asite basladinmi mesela..
Gerek kan tahlillerini yaptirdinmi.. topksoplazma, rubella,tiriod fln fisman bi baktir
InsAllah en kisa zamanda müjdeni verirsin

Son düzenleme:
Anne adaylari Bat :18:Deneme süreci :97:Durum:26:
Candy34
Kemre
Senay_Mehmet
Alexanderetta
Hanzadem27
Snowflaken
Mihrimahh
Mavihayal
Gulsevdam
Cileklipuding24 Eylül4 ayBekliyor
Pamukelma27 Eylül1 AyBekliyor
Aybice29 Eylül7 ayBekliyor
Zeynepne30 Eylül7 ayBekliyor
Berna16273 Ekim2 AyBekliyor
Leyla_60213 Ekim2 AyBekliyor
Sugar_lale855 Ekim??Bekliyor
Zerbas5 Ekim3 ayBekliyor
Saskinanne10 Ekim4 ayBekliyor
Sekerpare_13 Ekim1 ayBekliyor
Canikom1217 Ekim5 ayBekliyor
Dahlia3425 Ekim6 ayBekliyor
Yoruldum12325 Ekim2 AyBekliyor
Lavanta773426 Ekim??Bekliyor
Inciozmen????Bekliyor
Rabit????Bekliyor
Sekeristan????Bekliyor
Slvy1987????Bekliyor
Trinity????Bekliyor
Owner????Bekliyor

Listenin son hali..

eline sağlık, evet folik aside başladım ama tahlil falan yaptırmadım bunlar neyle ilgili canım hiç bilgim yok da

sağol kuuzu, şimdi daha iyiyim ama sesim ve boğazım hala tam normale dönmedi. antibiyotik devam.
Canim geçmis olsunnnnnn biran önce iyilesirsin InsAllahhhhhh

eline sağlık, evet folik aside başladım ama tahlil falan yaptırmadım bunlar neyle ilgili canım hiç bilgim yok da

Canim kizamik, kizamikçik fln toksoplazma, kan eksikligi varmi bunlara bakiliyo ben internetten alinti bi yazi paylasiyorum simdi;

Gebelik süresince yapılması gereken testler:

Hamilelik süresince çeşitli testler tapılır. Bu testlerden bazıları tüm hamile kadınlar için ve bebeğin veya annenin sağlığını kontrol etmek amacıyla önerilmektedir; diğerleri ise belirli risk faktörleri veya sağlık sorunları taşıyan anneler içindir.

Gebelikte yapılan kan tetkikleri;
• Tam kan sayımı ve kan grubu tayini
• Tam idrar tahlili ve idrar kültürü
• Açlık kan şekeri
• HBs Ag (sarılık taşıyıcılığını gösterir)
• HIV testi
• Sifiliz (VDRL) (Frengi olarak bilinen, cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır)
• TORCH (Toksoplazma, su çiçeği, kızıl, kabakulak, bel soğukluğu gibi hastalıklar, Sitomegalovirüs, Herpes simpleks tip 2 bakılabilir)
• Şeker yükleme testi ( 50 gram glukoz ile 24 - 28. gebelik haftasında)
• İndirekt Coombs testi ( Rh uygunsuzluğu olan çiftlerde)
• Tiroid fonksiyon testleri

Buda baska bir yazi

Muayene sonrasında bazı laboratuvar incelemeleri yapılabilir.Daha önceden bilinmiyorsa gebe ve eşinin kan grubu,Tam kan sayımı ,Tam idrar tetkiki ,Toksoplazma ve Rubella (kızamıkçık) tetkikleri ,Hepatit B taşıyıcılığı araştırılır. Kan biyokimyasında kan şekeri, böbrek ve karaciğer fonksiyonları ile ilgili testler genellikle öyküde şüpheli bir durum varsa yapılır. Ayrıca, öyküde elde edilen pozitif bulguları netleştirmek için gerektiği taktirde başka tetkikler de önerilebilir (örneğin adet düzensizliğinde hormonlar, tiroid fonksiyon testleri vb).
Kızamıkçık ve toksoplazma erken gebelik sırasında geçirildiği taktirde bebekte bazı ciddi problemlere yol açabilecek enfeksiyon hastalıklarıdır.Bu hastalıklarla ilgili detaylı bilgi verilir.

Gebeliğin erken döneminde folik asit eksikliği bulunması bebeklerde "nöral tüp defekti" denilen omurilik kanalının embriyolojik hayatta normal kapanamaması ile sonuçlanan anomalilere yol açabildiği gösterilmiştir. Bu nedenle, gebe kalmayı planlayan kadınlara folik asit verilmesi önerilir.

ALINTI

Ben bunlarin hepsine baktirmadim tabi, toksoplazma, rubella, kansizlik varmi ona bakti.. bukadar sen doktora gidip hamilelik düsünüyorum ve tam kan sayimi yaptirmak istiyorum de cnm.. Hersey Allahin takdiri,tabi tedbir almakta gerekir..

çok teşekkürlerr cnm bilgilendirme için

En sağlıklı gebeliği geçirmek gebeliğe ruhsal ve bedensel olarak kendinizi en iyi şekilde hazırlamakla olasıdır. Öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz. Dengeli beslenmeyle kastedilen ana besin maddelerinin dengeli oranlarda tüketilmesidir. Yağ ve şeker tüketiminizi azaltmalısınız. Proteinden zengin bir beslenme şekli seçmelisiniz. Diyetinizde yağsız süt ve süt ürünleri, balık ve beyaz etler yer almalıdır. Mutlaka bol taze meyve ve sebze yemeli, bunun yanında makarna, pirinç, baklagiller gibi farklı besin gruplarını da tüketmelisiniz.

ALINTI

Seni öyle iyi anliyorum kii.. Strese sokma kendini.. Hayirlisi neyse o olsun InsAllah.. :) InsAllah sürprizlerle gelirsin yarina

İns canmmm ins.ya benim anlamadigim hadi ihtimaal verme inci diorum kendikendime hemen ilk ayda kimin olmuski senin olacak .sonra diorum ben 4-5olmsi gerek bel karin agrim olmasi gerek hic bunlarda agri yok.gogus agrimda bi gelio bi gidio.idrar bi surekli geli damla damla bi normale donuyo anlayamadim gitti.valla olacaksam olsamda bitiminde aninda dr gitsm.cok guzel bilgiler paylasmissin canm hicbilmiyodm bunlari ben ay en iyisi bu ay olmuyum hichazirlik yapmadim cunku folikmolik onumuzdeki ayy heimiz icin.bereketli olur ins....

kızlar nolur bu kadar dusunmeyın ben bebek planlamamstm ama vajıyken her ay hamıle mı kaldım dusuncesı oluyodu korunmadan denemeye calsıtıgımız ıcın ve her ay bel agrısı goguste sıslık ve hamılelkle ılgılı pek cok belırtı tasıyordum onlar adet sancısıymıs megersem ve normalde evlenmeden adet sancısını frketmeyen ben evlendıgımden ıtıbren her anını hıssedıyordum yumurtlamanında adetınde kendımı cok dınlıyordum cunku akıntıyı takıp etmek agrılarımı batmalarımı takıp etmek gunlerı sıklusları hesaplamak daha neler neler bunlar hıc ıyı seyler degıl bılınclı olmak guzel tabı kalkıp sat ı da bılmeyın bı problem oldugunda galesiz davranın demiyorum ama kendinizi bu kadar dinlemeyin işinize gücünüze bakın uğraşlarınıza bakın adet gelirse gelir gelmezse bebiş gelir vaji için o kadar sabrettiniz şimdi gün hesabı yapmayın :) Allahın izniyle eğer rabbim yazdıysa verecekse bize bir melek onun o rahme düşmesinin bir saati var ...ve o saat bizim yakınmamız takvimleri kovalamamızla azalmaz İnş rabbim tez zamanda isteyen herkesin kucağını doldursun melek dolsun topik:)öpüyorum sizi

Son düzenleme:

haklısın canım bu kadar kafaya takmamak lazım ama insan bi yandan da merak ediyo daha reglide olmadım dedigin gibi rabbim nasip etmişse olur innnş.annem dakka başı arıyo regli oldun mu diye hakkımızdahayırlısı ne diyelim çok şükür vajiyi yendik oda olur elbet...........güzel dileklerin için çok teşekkürler.......rabbim kimseyi evlat hasretiyle bırakmasın.........en kısa zamanda hayırlısıyla hepimize nasip etsin inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…