Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

sendende allah razı olsun bacım... eczacına sordun mu bilmemm amaaa her ikiside iyi sadece dna için gerekli olan folik asid oranını folbiol 1 hap la karşılarken folic plus 3 tane içilmesi gerek... evet içerisinde ca ve benzeri vitaminler var folic plusda ama folik asid oranı az .... yoksa günde 1 tane alalım folic plusss yeter açıkcası mantığı yok.... bir bilsende bir bilene danış yinede bacım....
ahh bacımmmm bilemiyorummm rabbim sağlıklı bebbişler versin sanada isteyen herkesede inşallah.... ancak kesinkez diyeyyimki düşük yapan bir kaç arkdşm ve kuzenimmmm bazılarında pıhltılaşma sıkıntısından dolayı bebebk düştüğündennn hani şu hergün iğne vuruyolar ya o kategoride olan bir kaç arkdşm vardı onlar hamilelliklernde yüksek riskli kategoriye girdiklerinden doçentlerle proflarla kontrol altında süreçlerini ilerlettiler ve doktor bizzzat folic plus içmeyeceksin pıhtı sıkıntını artırırı dedi... folbiolu önerdi.... ne diyim bacımmmmm zaten en kritik zamanlarda alınıyor folic asid biliyorsunnn öncesi ve ilk 3 ayı çok önemli allahım sağlıklı evlatlar vere....

şimdi başka topikte kız yazmış folibol kullanmış içeriği az diye folik plus kullanmış cok iyi felan yazmış ama tabi bünyeden bünyeyeye de değişiyodur
bacım içeriği neye göre azmışşşş... bak bunu içme sebebbin dna yapısına destek değilmi bebbişin.... ve bunuda folic asid karşılamıyormu ...işte folic asid de folbiolda folik asid oranı yüksekkkk yeterli ama folic plusda başka vitaminlerde var ilk etapta almışkennn dieğrlerinide alam diye düşünüyor insan içeriği fazla diye diğer vitaminlere diyorsannn boşver derim ...
folbiol=içeriği folik asittçe gayet zengin
folic plus=folik asid+ca+vb bişeler vardı ama folik asid oranı 3 folic plus=1 folbiol
gerisini sen düşünnnn ve muhakkak doktorna sor... pıhtı sıkıntınnn varsaaaaa ki maaalesef dr lar ilk hamilelikde bunu hiç sallamıyorlar illaa düşük yapılcakki (ve hatta yasal olanı 2 düşük sonrası incelemeye yolluyolarmış kordon kanını)
olsunnn... rabbim güzel sağlıklı bebbişler versin hepimize

Kgokce yasal olan 2 demissin burda 3 illa 3 dusuk yapacaksinki incelesinler, halbuki sorun varsa bunu ilkinde teshis ette birdaha birdaha yasamasin o kisi ayni acilari. Benim iki kez canim yandi 3. Sune izin vermedim zorla gttm tahliller yaptirdim.

Kizlar pek girip okuyamiyorum yazamadiklarim olduysa kusura bakmayin hepinize cok tskr ediyorum.

Benim bulantilar azaldi cok sukur istahim azcik acildi ama bugun kahverengi lekelenmeler yasiyorum ayni acilari yasamaktan yine kirmizilarla karsilasmaktan cok korkuyorum. 3 ayi atlatsam rahatlarim diyordum ama hala tehlike devam ediyo demekki. Rabbim ins busefer kucaklamayi nasip eder. Rabbim herkesi evlatlarina bagislasin ins

Progestanida 1 hafta boyunca gunde 1 keze indirdik sonra birakicakmisim eger boyle devam ederse doktoru arayip devam etsemmi diye sorsammi acaba aklim cok karisik

Son düzenleme:
ah bacımmmm ahh yurtdışını hiç demiyom allahım yardımcınız olaaa... en azından türkiyede doktorun yaptığın düşükle öncedende düşük yaptın gösterip yaptırtabiliyor o tahlilleriii....rabbim senide mutlu ede... yavrunu kucağına alasın sapa sağlammm inşallah...sağlıkla kavuşasınnn bacım

elvan hehe =)) cinsiyet belli oldu mu ki? hihii dayanamadin di mi, ne güzel bayramdan önce bayram yasattin
insallah saglikla kucagina alicaksin, biz de flash tvye ceviricez buralari. her daim halay, göbek, sappi sappi, tey tey.

ay kizlar, cok sicak yav. bu sicaklarda leylek hayatta ugramaz buralara. leylegin l'sini düsününce sicak basiyor bana iy, yangin cikar valla, kedi dokunsa ciyakliyorum. hii hamileler, emzirenler sabir diliyorum, bol su icin.

ben tez yaziyorum, tez beni yaziyor. bitmiyor, yazdikca artiyor. o yüzden pek yokum, ara ara geliyorum ama geldigimde kimse olmuyor =(.

Hehe yok 12. Haftamda gitmistim doktor goremedi cinsiyeti erkendide zaten, 26sinda Allahin izniyle tekrar kontrol var ama beklemek cok zor insan merak ediyo ozaman 18 haftalik oluyorum ins hayirli sonuclarla donerim, ozamana kadar saklamayi goze alamadim

buralarda inanilmaz sicak. Cok bunaliyoruz. Bu sicaktada tez cekilmez herhal gec pervanenin karsisina calis aksama kadar. Leyleklerede bahane yok firsatlari degerlendir hayirli zamanda gelsin bebisin ins
tezinde basarilar Allah yardmcn olsn

canım sağol yazın için valal şimdilik gebe değilim zaten folbiol aldım gebe kalıncada doktoa gidince onun tavsiyesi ile yazdığı ilacı alırım artık

canlarım günaydın nasılsınız ben dün sabahtan beri bel ağrısı çekiyorum kasıklarıma tuhaf tuhaf ağrılar giriyor batıma 9 gün var ama dün lavaboya girdiğimde afedersiniz tahret yaptığımda şeffaf renkte akıntı geldi ama o dediğiniz gibi afedersiniz sünmüyodu topak gibiydi sanki bata 9 gün kala yumurtlama olurmu ki ben öle bi akıntı ömrümde hiç yasmadım yani o renkte görmemiştim gerçi yumurtalama insandan insana değişiyor ama aceba bişey yapsamıydım yada bugün yapsakmı neden öle olmustur

Kızlar eşimin askerliği kısa dönem çıktı uzundan korkuyoduk ya Allah izin verir de sağ salim dönerse Şubat'ta birlikteyiz ayrılık bitecek inşallah Şubat'ta :))

gözünüz aydın Allag sağ salim gidiğ gelmeyi nasip etsin suy gibiii aksın gitsin günler çalışınca kolay geçiyor nereye çıktı yakınsa bol bol gıdersın evcı ıznı olcak yemın otrenınden sonra ayda bır kez cumadan pazara kadar

yumurtlamadan sonra bazen ikinci östrojen salinimi oluyor. o zaman da seffaf akinti gelmesi normal. sünmemesi ve topak seklinde olmasi biraz "eski" olmasindan kaynaklanabiliyor. bana 2 ay önce oldu. hep duyardim, hehe basima da geldi. hmm bir de bazi durumlarda da yerlesme olduktan sonra rahim agzi mukusla kapaniyor, o bazen kolon hareketlerinden sonra gelebiliyor ama bata 9 gün varsa bunun icin biraz erken. endiselenme =) ekstra calisma yapmana da gerek yok, eger cift yumurta gelseydi bu kadar arayla gelmezdi.

yani normal çalsımalarına devam et diyorsun :)belkide rahim ağzı kapanmıstırki inşallah öle olmustur nese hayırlısı bekleyip görcezz

zealea bugün de aklıma geldin. vardır onun mutlaka bir bilgisi dedim.sen hemşire misin sağlıkçı falan mısın bazen şüpheleniyorum :) benden ara ara şeffaf renkte bazen ince uzun ip gibi bazen kısa nasıl anlatayım pıhtı gibi akıntı geliyo. dokunduğumda silikon gibi ya da lastikimsi bir his veriyo. mantar falan değil onları inceledim bahsedildiği gibi değil. koku, agrı sızı hiçbir şey yok. kime sorsam normaldir diyor ama ben daha önce kendimde rastlamadım hiç. senle birlikte bilgisi olan, gören duyan yaşayan :) arkadaşlar varsa aydınlatırsanız sevinirim...

bu arada tez ben de yazdım, ne kadar sancılı bir şeydir biliyorum Allah kolaylık versin...

hazal sen naptın... kist olayını atlattın heralde.. bu folikasit meselesi benim de aklımı karıştırdı şimdi. ben ne folbiol ne de folicplus kullandım ben folidoce kullandım, bi kaybım oldu biliyosun şimdi hala aynı folikasiti kullanıyorum. dr herhangi bi şey söylemedi bana kullanmaya devam et dedi. sen folbiol e karar vermişsin. bir de seni ümitlendirmek gibi olmasın ama kasıklarına iğne batması gibi şeyler oluyorsa biraz daha dur bi kan testi yaptır istersen...

evet cnm kist gitti çok şükür smear da temzi çıktı evet folbiol aldım daha bebk yok diye bebek varolunca iyisini alırım batma değilde agrı oluyo dünden beridir de belim agrıyoo

Canm bence yumurtlama akintisi o, benim ilk dusugumden sonra daha bi farklilasmisti ve daha cok belli ediyodu kendini.
eger imkanin varsa ovulasyon testi al ve takip et kendini reglinin 10. Gununden sonra.

Canim takip ettinmi bu ay ovulasyon testiyle? Regline 9 gun kala olabilr ben ovulasyon testleri kullandgm zamanlar 21. Gunde pozitif oldugu oluyodu gec yumurtlama olmus olabilir. Hakkinda hayirlisi

canim takip ettinmi bu ay ovulasyon testiyle? Regline 9 gun kala olabilr ben ovulasyon testleri kullandgm zamanlar 21. Gunde pozitif oldugu oluyodu gec yumurtlama olmus olabilir. Hakkinda hayirlisi

yok test alıp yapmadım ama süne bi yapıda değildi topak gibi ve dahada gelmedi sadece aksam geldi karnım sanki adet olacakmısım gibi agrımaya basladı

yok test alıp yapmadım ama süne bi yapıda değildi topak gibi ve dahada gelmedi sadece aksam geldi karnım sanki adet olacakmısım gibi agrımaya basladı

Hmm bilemicem canim bekle bakalim ne olcak, gecmis olsn bu arada kistn erimis.

Hmm bilemicem canim bekle bakalim ne olcak, gecmis olsn bu arada kistn erimis.

yani beklemekten başka çarem yok sağol cnm evet erdi smearda temiz artık beklemeye kaldık sana yazdım ama görmedin galiba gözün aydınn inşallah bu sefer bebişin sana sımsıkı tutunur rabbim yasadıgın acıları tekrar yasatmaz hayırlısı ile kucağına alırsın inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…