Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

önce vajinismus bununla birlikte bi gebelk ve aynı zamanda bi kürtaj. şimdi 3 aylık korumam bitiyor. veee vajinismusu tyenmiş biri olarak bir bebek istiyorumm.Rabbim inş izin verirse

Hosgeldin aramiza.. Geçmis olsun, Aynen önce vajinusmus, sonra gebelik ayni zamanda düsük.. Allah hakkimizda hayirlisini versin Ins tez zamanda kavusuruz meleklerimize listeye ekliyimmi?
Eger listeye eklenmek istiyorsan Bat (beklenen adet tarihi) ve deneme süresini bilmem lazim :KK16:

canım duamdasın hep senın ıcın namaz kılıp dua ettım yasadıkların bıranonce gecmıste kalır inşallah hayırlısıyla :KK43:

dertsiz kulmu var cıleklım bugunlerımıze sükürler olsun...ben ınanıorum sen cok kısa surede düzeliceksın o kadar kişi senın ıcın kalpten dua edıoruz cnm....

canım dualarımdasın ... inşş hızlı bi düşüşle sıfırlanır bhcg... başımdan dert eksik olmuyo diye düşünme sen inançlı birisin dua et bolca.. Rabbim acil şifalar versin.. bugünleri unutturacak, sizleri çok mutlu edecek hayırlı bi evlat versin...

Sükür, InsAllah devamida gelcek canim benimm

canım cok gecmıs olsunnn tez zamanda ıyılesırsın ınsallahhh kendıne cok dıkkat ettttt ben pek gıremıycem bu aralarrr memleketıme gıdıcemmmmm bızı merakta bırakmaaaa canımmm
kizlar cok sagolun bir daha pazar gunu kan verecekmisim, rabbime sigindim, hayirli ve guzel bir sonuc cikar insallah.

kızlar çok şükür vaji yi yendim.... ama bir sorunum var hamile olmak istesekde bişeyler çıktı
YOK kızamıkçık aşısı olunacakmışmış yok 3 ay o aşıdan sonra bebek olmamalıymış olursa allah korusun (sağır dilsiz kör olma durumu varmış)
yok folik asit en az 3 ay öncesinden başlanılmalıymışmış
yok ilaç kullanıyordum antidepresan budum çok mahvetmiştide beni vajinüsmus o bakıma kullanıyordum dr tavsiyesi ile o tarz ilaçlar en az 6 ay kullanımı bırakılmalıymış hamile kalmadan önce

offff yaaaa ben mi çok abartıyorum ne yapsam

ne yapsammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm şuan regl dönemimdeyim 13 aralık gibi sözde yumurtlama günüm olacakkkk o zamana dek bir dr a gideceğim inşlh ama ......
üzüldümmmmmmmmmm

Kizlar bugun basim dondu cok korktum, hemen yakin bir hastaneye gittim beta hcg ye baktirdim, persembe gunkune gore yuksek cikti :KK43:, canim cok sıkıldı. Yarin arastirma hastanwsine gidicem, normalde tedavim orda yapilmisti, ordaki deger disariya gore farkli cikabiliyor. Cok korkuyorum, insallah yarina kadar hizla duser.

kızlar çok şükür vaji yi yendim.... ama bir sorunum var hamile olmak istesekde bişeyler çıktı
YOK kızamıkçık aşısı olunacakmışmış yok 3 ay o aşıdan sonra bebek olmamalıymış olursa allah korusun (sağır dilsiz kör olma durumu varmış)
yok ilaç kullanıyordum antidepresan budum çok mahvetmiştide beni vajinüsmus o bakıma kullanıyordum dr tavsiyesi ile o tarz ilaçlar en az 6 ay kullanımı bırakılmalıymış hamile kalmadan önce

ne yapsammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm şuan regl dönemimdeyim 13 aralık gibi sözde yumurtlama günüm olacakkkk o zamana dek bir dr a gideceğim inşlh ama ......
üzüldümmmmmmmmmm
Kizamikcik asisini yeni duydum, bana oyle birsey onermemislerdi. Folik asite hemen basla, ama eskiden folik asit mi kullaniyormus annelerimiz? Bazi arkadadlarim hamile kaldiktan sonra kullandilar, o kadar onemli degil. Psikoloji ilaclari icin birsey diyemicem, psikiyatr ne diyorsa onu yap, ben denemeler sirasinda birakmistim, 6 ay bekle demedi doktorum. Lutfen bu kadar sabirsizlanma, Allah tan hayirlisini iste, ben su an cok kotu durumdayim, sende bana bak, bende benden kotu durumda olanlara bakip hamdediyorum.

bende listeye eklenmek istiyorum.vajinismusu yeni yandim ve hemen bebek istiyorum tabii hayırlısıyla.inşallah adetimi 23 aralıkta bekliyorum.benim icinde dua edin.

üzüldümmmmmmmmmm

kizamikcik antikorlari belki sisteminde vardir, bunun icin bir rubella taramasi yaptir. ben yaptirdim, antikor varmis (bebekken oldugum asi ), bu yüzden asi olmama gerek kalmadi. su cicegi (varicella) ve toksoplazma taramasi da yaptirman senin icin faydali. bu ücü fetüs icin cok zararli. bilincli anne adaylari görmek cok güzel.

Kizamikcik asisini yeni duydum, bana oyle birsey onermemislerdi. Folik asite hemen basla, ama eskiden folik asit mi kullaniyormus annelerimiz? Bazi arkadadlarim hamile kaldiktan sonra kullandilar, o kadar onemli degil. Psikoloji ilaclari icin birsey diyemicem, psikiyatr ne diyorsa onu yap, ben denemeler sirasinda birakmistim, 6 ay bekle demedi doktorum. Lutfen bu kadar sabirsizlanma, Allah tan hayirlisini iste, ben su an cok kotu durumdayim, sende bana bak, bende benden kotu durumda olanlara bakip hamdediyorum.
evet kısmende olsa biliyorum durumunu Allahım yardım etsin.. dediğim gibi bissürü bişey çıkartıncak bana insan vebal almak adına çok daha başka düşünüyor... hayırlısını versin rabbim herkese

kizamikcik antikorlari belki sisteminde vardir, bunun icin bir rubella taramasi yaptir. ben yaptirdim, antikor varmis (bebekken oldugum asi ), bu yüzden asi olmama gerek kalmadi. su cicegi (varicella) ve toksoplazma taramasi da yaptirman senin icin faydali. bu ücü fetüs icin cok zararli. bilincli anne adaylari görmek cok güzel.

bakalım o dediğniz testleride danışayım doktoruma.. su çiçeği kızamık olmuştum çocukken ve hatta geçen aylarda aşırı stres ve üzüntüden zona bile olmuştum... şükür geçti ama şimdi bu tarz bebek girişimine girince herşey 4*4 lük olsun istiyor insan bakalım hayırlısı
ayrıca umarım bilinçli anne adayıyımdır... bazen aşırı mı abartıyorum yoksa diye sormuyor değilim kendime!!!!

yoksaaaa kal hamile yok düşük yok dış gebelik insan duydukça korkuyor... yok bir aşı yüzünden çocukda uvuz eksikliği duyu bozukluğu ALLAH korusun...

tabi önce tedbiri alıp sonra tevekkül de bulunmak gerek.... inşallahhhh hayırlısı olsun herkese... hayırlı evlatlar olsun

Keşke herkes sizler gibi olabilse:KK43: dün ark.oturmamız vardı.ve ark.hamile haberini verdi okadar sevindimki anlatamam.ama bi taraftan da moralimi bozdular.benden önce evlenmiş bi arkadaş daha var ve biz can cigeriz yani düne kadar ben öyle sanıyordum.diğerlerinin bebisi var.haberi alınca ınş inci ve haticeye de dediler ve o arkadaşım hiç ses etmedi daha işçiye 2yıl olacak ben 3bitiyor dedi.sonra bizimkiler bir grup olur sizinkiler arka arkaya olurda ınş onlarda birbirine ark olur diyorlar ve o çok sevdiğim ark.tan ses cikmiyo hep bana dua edin deyip duruyor o kadar şaşırdım ki :KK43:( ve o an sizlerin daha samimi olduğuna inandım burda herkes birbirine dua ediyor ne güzel ins7aralık regl olmam sun hamile kalsam tepkisi ne olur merak ediyorum karar verdim sigarayı da birakicam zaten çok icmiyorum 6 çöp içiyordum ama onuda icmiycem dualarda unutmayalım birbirimizi...

Selam kızlar nasılsın ben vajiyi yeneli bir hafta oldu bi yandan bebek istiyorum bi yandan istediğime tam emin değilim çünkü bu çok önemli bi karar 3 sene oldu cevrede baskı var ama bi yandan diyorum vajiyi yenmişken 2 ay felan gecsin yada ne biliyim mart gibi felan bebek calısmasına baslayalım karar veremedik bi türlü eşimde bi yandan istiyo bi yandan istemiyoo

Selam kızlar nasılsın ben vajiyi yeneli bir hafta oldu bi yandan bebek istiyorum bi yandan istediğime tam emin değilim çünkü bu çok önemli bi karar 3 sene oldu cevrede baskı var ama bi yandan diyorum vajiyi yenmişken 2 ay felan gecsin yada ne biliyim mart gibi felan bebek calısmasına baslayalım karar veremedik bi türlü eşimde bi yandan istiyo bi yandan istemiyoo

canım eger bebek ıstıyosan bence calısmalara başla ama calısmalara baslamadan once gıt jınekoloja muayene ol ve gebelık oncesı gereklı tetkıklerı yaptır. Calışmalara başla dıyorum cunku ne zaman hamıle kalacagın bellı olmaz ve hemen hamıle kalamaya bılırsın. cunku ben 26 eylulde yendım vajıyı ve yendıgım gunden berı de korunmuyorum bebek dusundugumuz ıcın ama 2 aydır hala yok bişi o yuzden bebek ıstıyosan bence bırak korunmayı ve calısmalara basla.

kızlaaaarr test yaptım pozitif cıktı cok mutluyum dogrumudur sizce hafif silik cunku ... yarında evlılık yıldonumumuz okadar mutlu oldumki en guzel hediye olcak bızım ıcın ıns dogrudur..

kızlaaaarr test yaptım pozitif cıktı cok mutluyum dogrumudur sizce hafif silik cunku ... yarında evlılık yıldonumumuz okadar mutlu oldumki en guzel hediye olcak bızım ıcın ıns dogrudur..

benim adetm çok gecikmeden yapmıştım silik çıkmıştı 2.çizgi ve hamileydim zaten silik bile çıksa hamile oluyorsun ben arkaSINDAN hemen beta hcg baktrmaya gittim sonucu almıstım değerim düşük çıkmıştı yeni olduğu için silik çıkmış umarım doğrudur hayırlı olsunnn tebrikler:)

canım eger bebek ıstıyosan bence calısmalara başla ama calısmalara baslamadan once gıt jınekoloja muayene ol ve gebelık oncesı gereklı tetkıklerı yaptır. Calışmalara başla dıyorum cunku ne zaman hamıle kalacagın bellı olmaz ve hemen hamıle kalamaya bılırsın. cunku ben 26 eylulde yendım vajıyı ve yendıgım gunden berı de korunmuyorum bebek dusundugumuz ıcın ama 2 aydır hala yok bişi o yuzden bebek ıstıyosan bence bırak korunmayı ve calısmalara basla.

bende öle diyorum ama bakalım hayırlısı

Aaaa sen yendin mi? Tebrik ederim :KK52::KK52::KK52::21::21::21::21::21:.

Doğrudur, büyük ihtimal, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :21::21::21:.

canım nasılsın?nedir son durumun?iyi misin?

Son düzenleme:

cnm silikte olsa pozitif oluyo test...çok çok tebrik ederim seni hem de evlilik yıl dönümünüzmüş ne güzel bir hediye verdi size bu yıl dönümü...inş sağlıcakla kucağına alırsın bebişini....amin...

cnm silikte olsa pozitif oluyo test...çok çok tebrik ederim seni hem de evlilik yıl dönümünüzmüş ne güzel bir hediye verdi size bu yıl dönümü...inş sağlıcakla kucağına alırsın bebişini....amin...

tesekkur ederim canm ins. kucagimiza aldigimz gunleride gostersn rabbim isteyen herkese nasip etsin ins.. bi cizgi ne kadar mutlu ediyo insani :)

X