Vajinismusu nasıl yendiniz?

yaniben0

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2023
73
13
25
Lütfen yardımcı olun 3 aylık evliyim ve vajinusmus problemim var nasıl yendiniz ne yapmam gerekiyor parmak egzersizinde başarısızım hera klinik için bütçemiz yetmiyor nolursunuz yardim edin artık psikolojim bozuldu

Merhaba canım bende 3 buçuk aylik evliyim bende de vardi bu problem ben asla aşamam böyle devam eder diye düşünüyodum kadin doguma falan gittim parmak egzersizi falan yapamadim bende yakınımda bi psikolog buldum çok fazla yardimi oldu diyemem ama beni cesaretlendirdi korkunun üstüne git dedi 1 ayda çözdüm ben zor oldu ama başardım kendine güven geri cekme ve üste olduğun pozisyonda daha fazla yol kat edersin ve ön sevişmeyi de uzun tutmaya çalışın umarim halledersin acele etmeyin ortam loş olsun

Bir yerde okumusdum bazilari dilatör aliyor parmak egzersizinden daha kolay

Bakire olduğum için üstte olma pozisyonun doğru olmadığını biliyorum ama

biraz saçma olacak ama söyleyim ,moralinizi bozmak için yazmıyorum.bir arkadaşım tedavi olmayı reddetti aylarca,kocasıda pislik kaç kere aldattı,kız en sonunda kocasını affedip ,tedavi oldu.

Vajinusmusj yenme hikayem
5 senelik evliykm , evliligimizin ilk 3 senesinde hic birsekilde iliskiye giremedik , yurtdisinda yasiyorum ve isim de cok yogundu hep kafamda is vardi ve ilk yillarda esimle cok fazla tartisiyorduk onun da negatifligi ile hic bir sekilde cinsel iliskiye giremedigimize inaniyordum. Yasadigim yerdeki doktora gittim ve bana seans ayarladilar seansda vajinusmus oldugumu ogrendim. Psikolog haftalik tedaviler uyguladi sozlu seanslar olarak olarak ve vajinusmusu artik taniyordum fakat sonrasinda is yuzunden cok devam da edemedim ve artik cocuk sahibi de olmak istiyorduk fakat asamiyordum hicbirsekilde. Covid sonrasi tatile Turkiyeye geldik ve karar verdim tatilde bir doktor bulup bu durumu asmak istiyordum , iki haftaligina gelmistim ve bir doktor bulup, tedavilerime basladim. Doktor bana egzersiz icin dilator verdi ve onun egzersizlerini yaptik azda olsa ogrendim kullanmayi.Tatil sonrasi ingiltereye geldik ve denemelerde bulunduk ama malesef asamadim. Yasadigim sey ise surekli kasiyordum kendimi en ufak bir sekilde dahi esimin yaklasmadinda bacaklarimla geri itordum onu sanki orada asilamayacak bir sey var ve basinc hissi beni asiri rahasiz ediyordu. Dilatorleri dahat kullaniyordhm ama o his beni mahvediyordu ve esimden tekrar uzaklastim. Daha sonra kadinlar kulubundeki arakadaslarin tavsiyelerini okudum ki burada yazilanlar cok degerli herkesin okumasini tavsiye ederim cunku cogumuz maalsef bu sikintili zamandan gecmis. Bir cok seyide burda ozelden sordum tavsiye aldim hepsine tesekkur ederim. Bu sorunu yasayan arkadaslara ilk tavsiyem youtube bazi doktorlarin tavsiyeleri var onlari inceleyin ve kesinlikle doktora gidin cunku en dogrusunu dokgor ogretecektir size, bir iki haftalik surec ve sonra surekli egzersizler yapmaniz ki burda cok guzel aciklamalarda var zaman alacaktir ama hic bikmadan ara vermeden yapin ben jel kulladim iliski yasadim ve sanki rahimdeki baski hissi beni hep buraktirdi ama bir gun esim asiri baski yapti ve birsey olamayacak dedi ilk iliski gerceklesti ve gerceklestigi anda kendimi rahatlarmaya calistim once az zor oldu ama sonra alistim ve yendim. Bu sorunu yasayan arakadaslar size uygun olan tavsiyeeri muhakkak deneyin basarili olacaginiza inaniyorum.

Merhaba ben 4,5 aylık evliyim ve vajinusmusu yeni yendim. Şu 4,5 ayda ne çektiğimi Allah biliyor, zehir oldu bana her şey. Ne kimseyle konuşmak istedim ne bir yere gitmek istedim… Kendimi eve kapattım soyutladım kendimi her yerden herkesten. Sevdiğim adamla 5 yıllık birlikteliğin sonunda evlendim. Evlendiğim güne kadar vajinusmusun v sinden haberim yoktu parmak egzersizleri yapamıyordum orama aynada bakamıyordum eşimin dokunmasına bile izin vermiyordum. Kaç tane doktora gittim.. kadın doğumcu hiçbir şeyin yok gayet sağlıklısın seni korkutmuşlar dedi.. psikolog eşinle her hafta terapiye gelmen gerek dedi ama benim eşim çok yoğun bir işte çalışıyor izin alması imkansızdı.. günlerce ağladım.. Sonra araştırmaya başladım dilatör setlerini gördüm baya yararlananlar varmış. Sipariş verdim ama yine cesaretim yoktu 1ay öyle dolapta bekledi. İlişkiye girmeye çalıştığımız bir gün yine yapamayınca canıma tak etti ve diğer gün denemeye başladım. İlki girdiğinde o kadar çok ağladım ki inanamadım.. sonra cesaret alarak diğerlerini denedim. Son boyu çok zordu.. Bu arada söyleyeyim kendi kızlığımı kendim bozdum. Son boyunu denediğimde canım acıdı ama pes etmedim yavaş yavaş derin nefes alarak ittirdim en sonunda kızlığım bozuldu. Şimdi eşimle yaparken yine acım oluyor ama emin ol yapamamaktan bin kat daha iyi. Ne olur o dilatörleri al ve denemeye başla ilki girdiğinde ne kadar kolay olduğunu göreceksin. Kendine güven sen her şeyi yapabilirsin

Bende asla yapamıyordum iki aydır yavaş yavaş deneyerek ilişki yaşayabildim çok şükür bu ay hep burdaki yazıları okur ben ne zaman aşacağım bunu derdim asla umutsuz olmayın isteyince herşey oluyor alanında uzman bir doktora görünün kesinlikle destek alın 1 seans yetti benim için yardımcı olmak isterim elimden geldiğince yazmak isterseniz yazın

Ben doktora gittim parmak ve dilatör egzersizi yaptırdı ama burda bir grup var herkes birbirine yardımcı oluyor oraya gir bak istersen kasım ayında yendim ben 4 yıllık evliydim erteleme sakın tamamen erteleme hastalığı 1 ayda yendim ki ben vajinaya bakmaya korkan insan delik oldupunu bile kabul etmiyordum orda ödevlerini eksiksiz yaptınmı sen kısa zamanda yenersin ben vardiyalı çalıştığım için 1 ay sürmüştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…