Vajinismusssss!

maviis55

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
196
39
Öncelikle merhabalar 11 aylık evliyim aklıma gelmeyecek asla adını bile bilmediğim vajinismus'a bende yakalandım ilklerde geçer diyordum ama hiç bir şekilde ilerleme olmadı en son çareyi doktora gitmekte bulduk doktor ilk seansta konuştu rahatlatmak için ve alttan muayene yaptı ve vajinamın çok esnek ve bir sorun olmadığını söyledi ama dilersen 2. Seansta ben giriş yaparım parmakla ve Bir tane alet sokacağını ve nasıl esnek olduğunu göstereceğini söyledi Kameradan ve düşünüp dedi ve tabi egzersizler verdi doktor hanım neyse biz düşündük ve kabul ettik bu hafta pazartesi bu işlemi gerçekleştirdi çok fazla korktum bağırdım ve ağladım evet canım acıdı ama öyle zihnimde yerleştiği gibi değil ondan sonra parmak egzersizi yapma incele ve eşinle dene olması Bi daha bu işlemi yaparız ve biter dedi ama şuan tedavim bitti dedi pazartesiden beri hiç bir şey yapamadım acıyordu biraz rahatlamasını bekledim sonuçta ilk defa böyle bir şey başıma geldi neyse dün biraz elimle oynadım ve dünden beri aşırı canım yanıyo alt bölgem yanıyo duş aldım rahatlar belki diye ama fayda etmedi ne yapmam gerek ve hala korkuyorum eşimden başka kimseye anlatmadım eşiM Allaha şükür çok anlayışlı ama artık kendimden utanıyorum ve bu benim için çok korkulu bir şey psikolojim bozuldu sürekli ağlıyorum mutluluk denilen şeyi unuttum evliliğinin tadını dahi çıkaramıyorum boğuluyorum ölmek istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum nasıl yenice herkesin yazısını okudum bian rahatlıyorum sonra tekrar başlıyor Allah kimseye bu derdi vermesin çok kötüyüm inanın çok 😔

Bende vajinismus geçirmiş biri olarak yazıyorum ilk başta bende çok korkmuştum asla yapamam korkuyorum canım acır Diye evet biraz acıdı parmak egzersizleri ama ne kadar sık yaparsan o kadar rahat edersin ben bunu geçirdim ve sonradan bunun için mi 1 yıl beklemişim ben dedim korkulacak hiç. Bir şey yok 1 ayda tedavi olunuyor

Sadece serçe parmağımla azda olsa denedim şuan ama çok korkuyorum nasıl olucak biticek bilmiyorum 😔

O nasıl tedavi ya ben şok oldum şu an 😮 Ben de geçen hafta tedaviyle yendim vajinismusu ama ne seanslarda ne de egzersizlerde acı hissetmedim gerçi benim tedavim aparatlarla oldu ama

Benimde böyle ilk parmak yaptı oda hani korkalacak bişey yok diye sonrada penise benzeyen bir apartla yaptı rahimi falan gösterdi kamerayla sizinki nasıl oldu acaba

Ben başlarda hiç yapamıyodum doktorum bebek yağı al onunla yap dedi öyle yaptım sıkma asla kendini daha sonra 2 parmağa geçiyorsun sonra eşinle birlikte yapıyorsun Yani o kadar basit ki Aslında ama bunu atlattıktan sonra anlayacaksın şimdi ben sana bunun ne kadar kolay bişey olduğunu anlatsamda sen korkacaksın bide ben panik atak hastasıyım ona rağmen 1 ay içinde kendimi şartlandırdım ve başardım kesinlikle doktorunda çok önemli sana verdiği ilgi ve destek bu yolda ilermene çok işe yarıyor

parmakka bir müdahalede bulunmadı doktorum.Aparatlarla seanstan önce de 4 çeşit krem sürüp gittim canlı canlı yapmadı tedaviyi

Ben başlarda hiç yapamıyodum doktorum bebek yağı al onunla yap dedi öyle yaptım sıkma asla kendini daha sonra 2 parmağa geçiyorsun sonra eşinle birlikte yapıyorsun Yani o kadar basit ki Aslında ama bunu atlattıktan sonra anlayacaksın şimdi ben sana bunun ne kadar kolay bişey olduğunu anlatsamda sen korkacaksın bide ben panik atak hastasıyım ona rağmen 1 ay içinde kendimi şartlandırdım ve başardım kesinlikle doktorunda çok önemli sana verdiği ilgi ve destek bu yolda ilermene çok işe yarıyor

Parmakdan sonra açılıyormu ben ilk serçe,baş parmak ve iki parmak zaten ıslayarak yapıyorum bende gerçekten çok korkuyorum umarım yenerim bende 😔

Ben yapamadım 2 parmağı destek aldım terapi eşliğinde yaptırdı doktor ama sonradan hep tek başıma yaptım öyle öyle alışıyosun asla korkma korkarsan yapamazsın ve gittikçe tedavin uzar

Bana sadece önce serçe parmağını yap 1 hafta dedi sonra işaret parmak sonra çift parmak ve en sonra eşinin parmaklarıyla yaptırdı

Tabi bunu pat diye yaptırmıyo sana gevşeme egzersizleri veriyo olumlamalar yaptırıyo doktorunla birlikte olumlama yapıyorsun bunlar çok işe yarıyor

Evet bana da egzersizler verdi zaten hep çalıştım ve çalışıyorum aklıma geldikçe hep yapıyorum uyguluyorum

Tbiki geçti geçtikten sonrada ben ne aptalmışım bu kadar kolay bişeyi kendim yapamadım diye kendime kızdım 1 yıl önce olmuştum ben tedavi ve hiç bir sorun yaşamadım 1 yıl içinde

X