Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar dün akşam mumla deneme yaptım.doğum günü mumunda sorun yok.fakat bakkal mumu dediğimiz beyaz mumu çok az yapabildim.en fazla bir boğumdur.biliyorum bana kızıcaksınız bende kızıyorum kendime ama artık dayanamıyorum.sürekli ağlama krizine giriyorum.stresden boynuma korkunç ağrılar giriyor.kafamı kaldıramıyorum.kendimi çok kötü hissediyorum.ben bu işi tek beceremiycem galiba.ulusoyu aradım eylüle randevu verebilirim dedi.o kadar bekleyemem artık.bu dertle başedemiyorum kendime zarar vermekten korkuyorum.dr.saygın micazkadıoğlu varmış bu konuda çok iyiymiş.bilgisi olan varmı?

Günaydın kızlar...Canım seni hepimiz çok iyi anlıyoruz bende az girmedim ağlama krizlerine ama keşke çare olsa derdimize.egzersizlerini ihmal etme göreceksin bak nasıl ilerleyeceksin Allah'ın izni ile.Bende çok geç yol katedenlerdenim ama şu anda parmak egzersizleri bitti benim için kendi parmağım eşimin parmağı mum tamam.Ama mumu kalınlaştırınca vede p..s e gelince başarılı değilim o kadar:KK43: herkes kendi başına yenemeyebilir o yüzden durumunuzda müsaitse tabiki ek bir tedavi görmende yarar var bence.Duyduğum kadarı ile Cenk Kiper ile ilgilide güzel şeyler söyleniyor araştırmanı tavsiye ederim internette onunla ilgili çok bilgi var.Giden arkadaşlarımız varsa sana destek olurlar.Allah yardımcımız olsun...

Arkadaşlar öncelikle hepininze geçmiş olsun, ilgimi çektiği için okudum konuyu, çevremde hiç vajinismus olayına şahit olmadığım için bir bilgim yoktu.Sizleri okudum ve hepiniz için ayrı ayrı dua ettim, Rabbim tez zamanda iyileştirsin hepinizi.Benim nacizane önerim sizlere şu olacak:
1- Rahat olun, biran için bu durumdan muzdarip olduğunuzu unutup eşinize, o ana konsantre olun
2- Mutlaka egzersizlerinizi eşinizle yapın, fantezi yaşıyormuşsunuz gibi düşünün,
3- Lütfen rahat olun, cinsel baskılarınıdan kurtulun ne olur, hep baskıyla büyüdüğümüz için bunları yaşıyoruz maalesef, özgür olduğunuzu kadın olduğunuzu düşünün.
4- Romantik ortamlar da faydalı olabilir diye düşünüyorum
5- Bir şişe şarap, loş ışıklar, hafif müzikler ve de bolca aşk sözcükleriyle romantizmi yakalayabilirsiniz.Ama nolur vaji yi unutun o anlarda...
Aklıma gelenler bunlar. Beni yanlış anlamazsınınz umarım.Yaşamadım yaşayan tanıdığımda olmadı.Sadece rahatlıkla bunu yenebileceğinizi anladım yazdıklarınıdan.Güzel haberlerinizi duymak ümidiyle...

hoşbuldum canımcım kaydirigubbakcemile2 kelebeğim sakın bırakma bak hep kendi zamanından çalıyosun bıraktığın her gün kendine zarar...peki rahatmısın tek parmak tek boğumda ? bebişim herşey beyinde bitiyor biliyorsun ben senin yapabileceğine inanıyorum ve sonrasında niye bu kadar beklemişim diyeceksin :KK3:canım sakın bırakma artık geriye dönme ve bir an önce hallet vaji diye bi şey kalmasın dualarımız seninle....bu arada crescent naptı hala egzersizde yazıyodu bi yerde inanamadım :bbo:

Hoşgeldin canım...evet ya o listede durumumu silin lütfen görünce çok utanıyorum:kedi: canım ben jink.gittim ve yine ilaç falan verdi onları kullandım bu yüzden egzersizlere ara vermek zorunda kaldım.Şimdi yeni yeni başladım sayılır ilerlemiyo venüsten hep aynı yerde kalıyorum.Üstte deniyorum biryere kadar geliyo sonra korku basıyo altta deniyorum yine aynı şey.Eşimle iki parmak o kadar rahatki eskiyi düşününce.Makas hareketi bile yapıyoruz düşün yani.Ama gelgelelim p..sde duruyorum bundada vardır bir hayır vardır bir zamanı elbet ne diyeyim:KK43: dualarınızı eksik etmeyin...

hoşbuldum kelebeğim,
canım parmak mum dilatör hiç farketmez hangisiyle kendini rahat hissediyorsan onunla yapki rahatsız olup kendini kasma aklinialirimsmileburada salatalıkla egzersiz yapan bile vardı kim olduğunu hatırlayamadım ama denemişti..bunda utanılacak sıkılacak bişey yok amacımız bir an önce vajiden kurtulmak...istersen parmak çalış yada mumu yavaş yavaş kalınlaştır ben mesela parmakla rahattım mumu hiç denemedim çünkü hissetmek istiyordum oradaki dokuyu esnekliği nereye dokununca ne hissediyosun yani bi anlamda kendini keşfediyorsun :KK1: zamanla egzersizden çok merak duygusu ağır basıyor klitorisin içteki bölümüne dokunmak vajinin duvarlarına dokunmak değişik bi duygu sositososito neyle egzersiz yaparsanız yapın ama ara vermeyin kızlar....

Salatalıkla egzersiz yapan mı oldu ?:bbo: Çevrede bir çok obje varken nimeti kullanması ne kadar büyük bir günah .....Vijdan olarak ta insan bir kere huzursuz olur....Hastalık diye oraya nimetin girmesi yanlış..Ne mantığım ne kalbim asla kabul etmez bunu. Olumsuz etkilendim teminden beri kafamdan çıkaramıyorum....Mum, dilatör daha uygun..bide burda arkadaşlar büyük boy eldiven parmağı içine pamuk doldurulmasını tavsiye etmişti..bunlar doğru ve uygulamasıda kolay........Siz doktordan ne kadar süre tedavi gördünüz? Başarınızda baskın gelen doktor muydu? site miydi? Doktor çok ücret aldımı ? Ben eğer bu site sayesinde başaramazsam doktora gidicem, doktor bana iğne yapsın uyuşayım dilatörle bir ilk girişi yapsın eşimin yanında istiyorum belki korkum geçer ve alışmış olurum diye bir düşüncem var sizce mantıklı mı ? Doktora gitmiş biri olarak fikrinizi söylerseniz sevinirim.Teşekkür ederim yardımlarınız için.

merhaba. ben de 3 yıllık evliyim, siteyi bayadır takip ettim, kendi kendime parmak egzersizi yaptım, ama bir parmak bir boğumu geçemedim. dün de siteye üye oldum.parmağı bile az da olsa sokamıyorum. gevşemek için ilaç falan işe yararmı egzersize, hiç içki içmedim ama alkolü bile denicem artık, başka çıkışım kalmadı

canım benim kıyamam sana bende senin gibiyim. ben denedim anlatayım sana. ilk gece olmadı ikinci geceme alkol aldım ben kullanmam eşim alkol alırsan olur dedi. kokusu iğrençti nefes almadan içtim bana o 3 şişe birada olur dedi ben 1.5 ta şarhoş oldum. saçmaladım kustum her yer battı üstümü başımı değişti. ertesi gün doktora gittim diyazem sakinleştirici aldım. sersem oldum ama o an gelince tüm gücümü topladım. hatta sana şunu diyeyim 3 tane diyazem aldım 10 dakka arayla ayakta duramadım ama o anda tüm gücümü topladım. terapist doktora bunları anlattım bana ne dedi anlatayım sana. Bu iş alkolle sakinleştirici ile olsaydı herkes içerdi içemeyen hap alırdı herkes derdini hallederdi bu iş alkolle sakinleştirici ile olacak iş değil. tabi sakinleştirici aldıgım günler ayakta duramadım. düştüm sagımı solumu morartıp parçaladım. Tek yol şimdilik egzersizler. tavsiye etmem ben denedim. Şimdi eşimle o günleri hatırlayıp gülüyoruz. Bana şarhoş halin de hiç çekilmiyor diyor :))

dün karar verdim, hiç içmemiştim tadını da bilmezdim, şarap alalım deneyelim, en azından gevşetir, belki hepsi girmez ama az da olsa razıyız dedik. allahım o şarabın kokusu ne ağır, bi de içtimki bi yudumda kusacaktım daha. içkinin tadının meyveli güzel bişey olduğunu zannederdim. hala da duruyo şarap, içkiden medet ummak değil işte benimki, az gevşetsin rahatlık versin stres atsın diye, ama bi yudumdan sonra gerisi gelmedi. oyüzden içip de faydası olan varmı diye sordum. bazı yerlerde okumuştum, sarhoşken bi kısmı oldu, ayıkken olmadı diye. ondan sordum.

crescent84
jinekolog ne ilaç verdi sana

canım ben enfeksiyon için ilaç kullanıyorum o bölgeyi temizleyici bir ilaç vede fitil verdi.Bu arada içkiden bahsetmişsin bu öyle sarhoşlukla olacak iş değil ben buna çok kızıyorum.Tek çözümü egzersiz ilaç falan hikaye.Gayretli olup inanmak gerekiyor bazen bu çizgimizden kayıp ağlayıp umutsuzluğa kapılıyoruz o ayrı ama hergün mutlaka egzersiz yap zamanla göreceksin ve nasıl ilerlediğine inanamayacaksın tv karşısında yada müzik dinlerken yavaş yavaş parmağını sokmaya çalış Allah kolaylık versin hepimize...

venüsüm ellerinden öper liste canım şunu bi yenile yahuuuu kaydirigubbakcemile3

scecim yanlışmı yazdın kız ?:eek:klava:

yawru kuşum ben gelir gelmez yenileyecektim ama baktım arkadaşlar yeni yeni listeler yapmışlar heralde ihtiyaç kalmadı diye düşündüm hihoyyytmalum sayfalar çok ilerlemiş 10 günde istiyorsa arkadaşlar hep beraber bir güncelleme yaparız zemuszemus

kızlar ben henüz tam olarak ağrısız ilişkiye giremiyo olsam da yaklaşık 2 aydır penetrasyonu gerçekleştirebiliyoruz..
faydası olur mu bilmem bende yaşadığım süreci paylaşmak istedim sizlerle...
eşimle 1 yıllık evliyiz ancak 7 senelik bir beraberliğimiz var evliliğimizin ilk 3 ayı hiç bir şekilde başarılı olamadık daha ucu girmeden kasılıyodum,hatta afedersiniz bende delik yok yada çok mu dar yoksa eşiminki çok mu büyük diye düşündüm kaydirigubbakcemile3 tam ilişkiye gircekken bazen gülme krizlerim oldu bazende kasılmaktan ağlama krizlerine girdim ümitsizliğe kapıldım hep,eşimin çok büyük desteği oldu hakkını yiyemem..
sonra çözüm arayışına girdim bu sitede yazılanları okudum başaranları okuduğumda inanamadım hiç..ağrısız acısız olmaz bu iş uyuştursunlar beni öle olsun diye düşündüm sonra kegel egzersizlerini araştırdım parmak denemelerine başladık ama o da çok itici geldi bi türlü beceremedim sonra tuvalette çişimi tutarak kasılmaları kontrol etmeye çalıştım her tuvalete gidişte derken aklıma her geldiğinde vajina kaslarını kasmayı denedim çalışmaya başlasınlar diye..
3. ayın sonunda ilk kez jinekoloğa gittim ve çok kötü bi deneyim yaşadım dr.spekulumu hart diye soktu ve acıdan öldüğümü sandım bi daha dr.a gitmeye tövbe ettim bu esnada eşimle aramızda gerginlikler oldu tabi haliyle enerjisini boşaltamayınca..ayda bir denediğimz oldu ama hep kaçan bendim sanki işkence görüyomuşum gibi geliyodu..
neyse çok uzattım 2 ay önce hormon tedavisi için korka korka başka bir dr.a gittim durumu izah ettim elle muayene etti ve vajinamın dar olmadığını yalnız ilişki sıklığını arttırarak alıştırmam gerektiğini söyleyerek çok büyük bi moral motivasyonla yolladı beni
ve şu an 2 aydır haftada 1 de olsa deniyoruz hatta bu hafta sonu tekrar tekrar yapmayı denedik hiç ağrı olmuyo diyemem ama eskisi gibi krizede girmiyorum sadece misyoner pozisyonda yapabiliyoruz bunada şükrediyorum..
Allah yardımcınız olsun çok zor bi süreç olduğunu biliyorum ama lütfen ümitsizliğe kapılıp moralinizi dahada bozmayın,belki yalan gibi geliyo şimdi ama inanın başarıcaksınız sadece biraz zaman gerekli alışmanız için...

biraz önce hasta oldum canım sıkıldı ya ... neyse hayırlısı ....
mumdayım venüstencim ... mumu peçeteyle kalınlaştırdım ama mumdan kalınını alamadım içime bilmiyorumkismile acaba vaji mi dar diye düşünüyorum
ama bi arkadaş 15 dakika ezgzersiz yap vaji alışıyor dedi ...
bakalım şu hastalığım bitsinde gerekirse bütün günümü ona ayırıcam :KK43:

benimde tatile ihtiyacım var hemde ..... sen nasılsın bebiş var mı ?

merak etme bebişim vaji dar falan değil aksine esnek ve bizim tahminimizden çok daha fazla genişleyebiliyor..ben 1 parmaktan 2 parmağa geçerken mümkün değil ikisi oraya olmaz dedim ama oldu zamanla esniyor birde bazen farketmeden kasıyoruz kasları darmış gibi geliyor muhtemelen sendede o oldu bi dahaki denemende göreceksin hiç zorlanmadan oluverecek kaydirigubbakcemile2 ben tatil dönüşü bomba gibiyim bebiş hanüz düşünmüyoruz eşim 2012 diyor ama ben 2011de olsun istiyorum akannehir

benim amacım sarhoş lmak değil de, içki insana cesaret güven verirya, onu denemek egzersiz yapamıyorum işte yaaa

edacım ben balayında kör kütük sarhoş oldum ama o an gelince hiç bişey olmamış gibi sanki hiç bişey içmemişim gibi anında ayıldım... yatağa bile sürüne sürüne gittiğim halde beynimde artık nasıl bir uyarı sistemi varsa anında kilitledi vajiyi istersen sende dene ama inan bana hiç bir işe yaramıyor....

adamavi, parmak egzersizi ile mi çözdün

parmak egzersizini tam olarak becerebildiğimi söyleyemem canım ama bu tuvaletteyken deneyerek bulduğum kasılan kasları aklıma her geldiğinde çalıştırdım sanırım bunun etkisi oldu bide vajinanın buna alışması çok önemli..denedikçe orası açılıyo çünkü..
aslında beni en çok etkileyen sağolsun dr.umun sözleri oldu.. bende dr.a son çare ulusoya gitmek istediğimi söyledim oda gerek görmediğini kafamda çözebileceğimi söyledi ve biraz ters gelebilir belki ama bu adam senin kocan gidip zina yapmıyosun ikinizinde buna ihtiyacı var azıcık hafif bi kız olsaydın bunları yaşamıycaktın çocukluğumuzdan beri hep namuslu ol diye telkin yiyoruz orayı elleme ayıp günah deniyoruz sonrada böyle kalıyoruz dedi bu sözler biraz kendime getirdi beni diyebilirim...

Merhaba....Parmak konusunda soru soruyorum ama kimse cevaplamadı. Parmak egzersizinde elimizi yukarda tuttuğumuz için parmak parantez işaretinin ) şeklinde yani egzersizi yaparken göbeğe doğru oluyor mecburen. Diyorlar parmağı aşağı ittirin sizde öyle demişsiniz. El ters dönmüyor ki parmakta öyle..Aşağı degil yukarı oluyor parmak mecburiyetten konuyu açarmısınız? Teşekkürler.

canımcım sayfalar çok çabuk ilerliyor bazen gözümüzden kaçabiliyor yoksa neden cevaplamayalım...canım ben yarı yatıyor yarı oturuyor vaziyette arkama 2 yastık koyuyodum bacaklarımı olabildiğince açıyordum o şekilde işaret parmağımı açık olacak şekilde diğer 4 parmağımı katlıydı düz bi şekilde içeriye alıp iç kısımda gezdiriyordum içerisi zaten gayet yumuşak bir doku orada gezdirirken ufak bi boşluk var oraya biraz itiyosun duvar sandığımız kıkırdak dokuya gelince çok hafif popoyo doğru ilerletince yolunu buluyor ama burada yazıyla anlatmak inan çok zor...avuç için yüzüne dönük olacak... sen kendin deneyerek daha rahat bulabilirsin...burada bir arkadaş tavsiye etmişti tuvaletini yapar gibi oturup o şekildede içeriye kolay giriyor ben baya bi uğraştım sonunda yaptım diğerinden daha kolay aslında ama biz tedirgin oluyoruz farklı bir şey denerken o yüzden bazen olmuyor parmak vajiye...

Hoşgeldin canım...evet ya o listede durumumu silin lütfen görünce çok utanıyorum:kedi: canım ben jink.gittim ve yine ilaç falan verdi onları kullandım bu yüzden egzersizlere ara vermek zorunda kaldım.Şimdi yeni yeni başladım sayılır ilerlemiyo venüsten hep aynı yerde kalıyorum.Üstte deniyorum biryere kadar geliyo sonra korku basıyo altta deniyorum yine aynı şey.Eşimle iki parmak o kadar rahatki eskiyi düşününce.Makas hareketi bile yapıyoruz düşün yani.Ama gelgelelim p..sde duruyorum bundada vardır bir hayır vardır bir zamanı elbet ne diyeyim:KK43: dualarınızı eksik etmeyin...

canım p...s denemesi yaparken sakın p...se bakma...ben tavanın her karesini ezberlemiştim yapmaya çalışırkenhihoyyyt bakarsan ilerleyemiyorsun birde daha önce dediğim gibi üstte yapıyorsan ters otur bazen eşinin yüzüne bakıncada konsantren gidebiliyor..takıldığın noktada eşin sana nefes almayı hatırlatsın çünkü benim o anda hiç bir şey aklıma gelmiyor hemen eşim nefes diye hatırlatıyor ve mutlaka p...s içerdeyken eşin eliyle klitorisle oynasın uyarılmanı sağlasın yani hepsi bir detay deneye deneye biticek bu iş bebişim malesef kaydirigubbakcemile2yani bunları ben takıldıkça keşfettim beyninin o anda başka bi şeye odaklanması gerek düşünürsen geriliyorsun ve ilerleyemiyorsun hiç morelini bozma bu kadar aşama kaydettin yakındır zafer...dularımız seninle bebişim....

X