Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba busmel ne yaptın ne durumdasın merak ettim ??

günaydın. 2 gündür giremedim gelen giden derken, pazartesi günü biraz işlerim vardı dışarı çıktım bir akrabamla rastlaştım o da 1.5 yıllık evli dertleştik. içimde ne var ne yok döktüm agladım zırladım epeyce rahatlamışım. Beynim boşalmış. akşam eşimle yattık onlada konuştuk bu meseleyle ilgili. hayat ve eşim bana dah farklı göründü. sonra nasıl oldu anlamadım parmagı içimdeydi hiç bişi anlamadım ne yag ne bişi girivermiş bir kaç kez daha denedi bende ne kasılma ne bişi oooo sanki ben vaji maji yok. bende anlamadım ne oldu Bu durum ikimize de cesaret verdi hadi yapalım dedi olur dedim. Tabi eşim de gergin. durumunu koruyamıyor acele ediyor ve yine kastım acele edince olmadı o ısrar etti ugraşalım diye baktım o da çok zorlanacak bu arada ben yine gerileceğim bıraktık. dün misafir vardı bu gün yine var kontrolü ona bırakamıyorum acele ediyor farklı bir yöntem bumam lazım sen nasılsın?

günaydın. 2 gündür giremedim gelen giden derken, pazartesi günü biraz işlerim vardı dışarı çıktım bir akrabamla rastlaştım o da 1.5 yıllık evli dertleştik. içimde ne var ne yok döktüm agladım zırladım epeyce rahatlamışım. Beynim boşalmış. akşam eşimle yattık onlada konuştuk bu meseleyle ilgili. hayat ve eşim bana dah farklı göründü. sonra nasıl oldu anlamadım parmagı içimdeydi hiç bişi anlamadım ne yag ne bişi girivermiş bir kaç kez daha denedi bende ne kasılma ne bişi oooo sanki ben vaji maji yok. bende anlamadım ne oldu Bu durum ikimize de cesaret verdi hadi yapalım dedi olur dedim. Tabi eşim de gergin. durumunu koruyamıyor acele ediyor ve yine kastım acele edince olmadı o ısrar etti ugraşalım diye baktım o da çok zorlanacak bu arada ben yine gerileceğim bıraktık. dün misafir vardı bu gün yine var kontrolü ona bırakamıyorum acele ediyor farklı bir yöntem bumam lazım sen nasılsın?

evet acele ediyorlar biz sakinleş,ncede durumlarını koruyamıyorlar.bu işe çare bu egzersizleri yapıp raht olmak heralde.artık öle bi aşamaya geleceğizki egzersizlerle artık onlar acele etselerde biz gergin olmayacagız onlarda durumlarını değerlendirecekler..diye tahmin ediyorum yoksa başka yol bulamadımmm

Günaydın kızlar
Bugün ben kendimi biraz rahatlamış hissettim.Perşembe gününden beri ben kendim parmak egzersizi yapmaya çalışıyordum ama sadece tek boğumda kalıyordum.Akşam eşimden rica ettim ve eşim serçe parmağını iki boğuma biraz daha bayağı yaklaştı ve ben kendim yaparken hissedemediğim duyguyu hissettim.ılk başta çok kastım tabiki kendimi ama eşim yok birşey, birşey yapmayacağım hadi cesaret falan dedi ben kendimi biraz rahat bıraktım ve en azından o kadar başarabildim ve eşime biraz parmağını öyle tut dedim.ınanın içeride hani mhep et parçası var diyorum ya sanki o et parçası ileri itildi diye hissettim.Ama daha fazlasına cesaret edemedim yavaş yavaş olacak inş. ve ben karar verdim ben tek başıma parmak egzersizi yapmacağım eşimden sürekli yardım isteyeceğim.( inşallah bıkmaz ).Ama bu kadar bile olsa inanın bana bugün mutluluk verdi ve ben dahada ilerlemeye heves ediyorum.

Günaydın kızlar
Bugün ben kendimi biraz rahatlamış hissettim.Perşembe gününden beri ben kendim parmak egzersizi yapmaya çalışıyordum ama sadece tek boğumda kalıyordum.Akşam eşimden rica ettim ve eşim serçe parmağını iki boğuma biraz daha bayağı yaklaştı ve ben kendim yaparken hissedemediğim duyguyu hissettim.İlk başta çok kastım tabiki kendimi ama eşim yok birşey, birşey yapmayacağım hadi cesaret falan dedi ben kendimi biraz rahat bıraktım ve en azından o kadar başarabildim ve eşime biraz parmağını öyle tut dedim.İnanın içeride hani mhep et parçası var diyorum ya sanki o et parçası ileri itildi diye hissettim.Ama daha fazlasına cesaret edemedim yavaş yavaş olacak inş. ve ben karar verdim ben tek başıma parmak egzersizi yapmacağım eşimden sürekli yardım isteyeceğim.( inşallah bıkmaz ).Ama bu kadar bile olsa inanın bana bugün mutluluk verdi ve ben dahada ilerlemeye heves ediyorum.
canım benım ben snın cok yakın zamnada basradım yazını okuyacagımıza ınnıyorum...super bı ılerleme bu..esınde emınım yanıında olacaktır...hem esle egzersız yapan basaran cok fazla...ılerlemene daha yararalı olur..emınım buna ...bugun gene yapın egzersız bugun dahahda ıyı olucak gor bak...tebrıklerrrr canımalkisalkisalkis

Ağlamışsın rahatlayınca kendini kasmadın parmak kolay girdi hepsinin başı bu kasmak işte .. Ama çok iyi biliyorum bende yaşadım eşler hep acele ediyor yani bu konuda tek değilsin emin ol..bence biraz daha egzersiz yap ve sana tavsiyem belki yapmışsındır bilmiyorum şöyle akşam güzel bir duş al rahatla ardından egzersizlerini yap parmak mum eş parmağı hepsini yap sonra eşine de sadece p... denemesi yapacağız de yavaşca yaklaş ki kasmayayım kendimi de arada hatırlat ben nefes almayı unutabilirim de sen hatırlat de. zaten egzersiz yaptığın için vaji kaygan olacaktır yni kayganlaştırıcı kullandığın için. Eşinde bol kayganlaştırıcı kullansın .. sonra yavaş yavaş ilerlesin. ama anlaşmayı başta yap sen acele edince ben kasıyorum de..

Ama şunu unutma umutsuzluk yok başaracaksın herkes nasıl başardı bak başaramazsaydım ben yapamazdım . Yani sadece sakinlik ve düzenli egzersiz başka bişey yok misafirlerin gelmeden vakit ayır sadece 15 - 20 dakika egzersiz yap. Güzel haberlerini bekliyorum.

kızlar dün akşam mumla deneme yaptım.doğum günü mumunda sorun yok.fakat bakkal mumu dediğimiz beyaz mumu çok az yapabildim.en fazla bir boğumdur.biliyorum bana kızıcaksınız bende kızıyorum kendime ama artık dayanamıyorum.sürekli ağlama krizine giriyorum.stresden boynuma korkunç ağrılar giriyor.kafamı kaldıramıyorum.kendimi çok kötü hissediyorum.ben bu işi tek beceremiycem galiba.ulusoyu aradım eylüle randevu verebilirim dedi.o kadar bekleyemem artık.bu dertle başedemiyorum kendime zarar vermekten korkuyorum.dr.saygın micazkadıoğlu varmış bu konuda çok iyiymiş.bilgisi olan varmı?

canım benım ben snın cok yakın zamnada basradım yazını okuyacagımıza ınnıyorum...super bı ılerleme bu..esınde emınım yanıında olacaktır...hem esle egzersız yapan basaran cok fazla...ılerlemene daha yararalı olur..emınım buna ...bugun gene yapın egzersız bugun dahahda ıyı olucak gor bak...tebrıklerrrr canımalkisalkisalkis

Sağol bitanem herşey için

merhaba. ben de 3 yıllık evliyim, siteyi bayadır takip ettim, kendi kendime parmak egzersizi yaptım, ama bir parmak bir boğumu geçemedim. dün de siteye üye oldum.parmağı bile az da olsa sokamıyorum. gevşemek için ilaç falan işe yararmı egzersize, hiç içki içmedim ama alkolü bile denicem artık, başka çıkışım kalmadı

Günaydın kızlar
Bugün ben kendimi biraz rahatlamış hissettim.Perşembe gününden beri ben kendim parmak egzersizi yapmaya çalışıyordum ama sadece tek boğumda kalıyordum.Akşam eşimden rica ettim ve eşim serçe parmağını iki boğuma biraz daha bayağı yaklaştı ve ben kendim yaparken hissedemediğim duyguyu hissettim.İlk başta çok kastım tabiki kendimi ama eşim yok birşey, birşey yapmayacağım hadi cesaret falan dedi ben kendimi biraz rahat bıraktım ve en azından o kadar başarabildim ve eşime biraz parmağını öyle tut dedim.İnanın içeride hani mhep et parçası var diyorum ya sanki o et parçası ileri itildi diye hissettim.Ama daha fazlasına cesaret edemedim yavaş yavaş olacak inş. ve ben karar verdim ben tek başıma parmak egzersizi yapmacağım eşimden sürekli yardım isteyeceğim.( inşallah bıkmaz ).Ama bu kadar bile olsa inanın bana bugün mutluluk verdi ve ben dahada ilerlemeye heves ediyorum.

Çook güzel tebrikler yavaş yavaş az kaldı mutlu sona :)))) bıkmaz bıkmaz snein istekli olduğunu görünce takdir bile eder emin ol... Ben bütün egzersizleirimi eşimle yaptım. Mum bile o yavaşça ilerletti daha bir güvende hissettim sonrada beni takdir etti yani şuna gösterdiğin azmi kpss ye gösterseydin çoktan atanmıştın diyorrrr :)))):kedi::kedi::nazar:

merhaba. ben de 3 yıllık evliyim, siteyi bayadır takip ettim, kendi kendime parmak egzersizi yaptım, ama bir parmak bir boğumu geçemedim. dün de siteye üye oldum.parmağı bile az da olsa sokamıyorum. gevşemek için ilaç falan işe yararmı egzersize, hiç içki içmedim ama alkolü bile denicem artık, başka çıkışım kalmadı

canım hoşgeldin , bende denedim senin gibi kas gevşetici falan hiç işe yaramadı ardından hiç alkol kullanmadım hayatımda ama onu da yaptım içtim düşünün hiç alkol alamamış biri içti içti sarhoş bile olmadım cin gibiydim yanii sana tek tavsiye egzersizlere devam.

kızlar dün akşam mumla deneme yaptım.doğum günü mumunda sorun yok.fakat bakkal mumu dediğimiz beyaz mumu çok az yapabildim.en fazla bir boğumdur.biliyorum bana kızıcaksınız bende kızıyorum kendime ama artık dayanamıyorum.sürekli ağlama krizine giriyorum.stresden boynuma korkunç ağrılar giriyor.kafamı kaldıramıyorum.kendimi çok kötü hissediyorum.ben bu işi tek beceremiycem galiba.ulusoyu aradım eylüle randevu verebilirim dedi.o kadar bekleyemem artık.bu dertle başedemiyorum kendime zarar vermekten korkuyorum.dr.saygın micazkadıoğlu varmış bu konuda çok iyiymiş.bilgisi olan varmı?

Canım bu kadar karamsar olma.Hepimiz sürekli gel gitlerle yaşıyoruz.Bazen başaracağız diyoruz bazen hayır yapamam diyoruz ama olacak olmalıda bunu kafamızdan hiçbir zaman çıkarmayalım.Herkes yapıyor bizim neyimiz eksik fazlamız bile var vücudumuzu kendimizi zamanla tanıyoruz.Bak burada çoğu arkadaşımız azim ve sabırla başardılar sağolsunlar desteklerinide eksik etmiyorlar.Onları düşün

Çook güzel tebrikler yavaş yavaş az kaldı mutlu sona :)))) bıkmaz bıkmaz snein istekli olduğunu görünce takdir bile eder emin ol... Ben bütün egzersizleirimi eşimle yaptım. Mum bile o yavaşça ilerletti daha bir güvende hissettim sonrada beni takdir etti yani şuna gösterdiğin azmi kpss ye gösterseydin çoktan atanmıştın diyorrrr :)))):kedi::kedi::nazar:

Ben ilk başlarda kendim denedim ama cesaret edemedim.Bende sürekli eşimle egzersiz yapmayı düşünüyorum belki daha çabuk ilerlerimmm

Öncelikle aramıza hoşgeldin canım.Bu arada sarhoş olmayı burada bayağı arkadaş denemiş ama o zamana gelince ayılmışlar.

ilk zamanlarda normal bunlar biraz parmağını aşağıya doğru kaydır bi kere yapsan vajinin anatomisini anlayacaksın zaten duvar falan yok aslında bize duvarmış gibi geliyor zamanla parmak kendi yolunu bulacak yeterki sen pes etme 1 kere o kıkırdağı aşsan gerisi çorap söküğü gibi gelecek merak etme..ama cesaretini toplayıp oraya kadar gelmen bile artık yapacağının garantisi morelini yüksek tut ve iyice motive ol başaracaksın bebişimmm...

Merhaba....Parmak konusunda soru soruyorum ama kimse cevaplamadı. Parmak egzersizinde elimizi yukarda tuttuğumuz için parmak parantez işaretinin ) şeklinde yani egzersizi yaparken göbeğe doğru oluyor mecburen. Diyorlar parmağı aşağı ittirin sizde öyle demişsiniz. El ters dönmüyor ki parmakta öyle..Aşağı degil yukarı oluyor parmak mecburiyetten konuyu açarmısınız? Teşekkürler.

benim amacım sarhoş lmak değil de, içki insana cesaret güven verirya, onu denemek egzersiz yapamıyorum işte yaaa
hosgeldın aramıza...
n deek olmuyo yapamıyorum yapabılrısın ...ınan bana hıc dokunamayan arkadaslar bıle basardı sende basarıcaksın bak egzersız yaptıgını soyluyosun bıraz cesaret bırazda rahat boırakmı basaırsan basarıcaksın

X