Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Salatalıkla egzersiz yapan mı oldu ?:bbo: Çevrede bir çok obje varken nimeti kullanması ne kadar büyük bir günah .....Vijdan olarak ta insan bir kere huzursuz olur....Hastalık diye oraya nimetin girmesi yanlış..Ne mantığım ne kalbim asla kabul etmez bunu. Olumsuz etkilendim teminden beri kafamdan çıkaramıyorum....Mum, dilatör daha uygun..bide burda arkadaşlar büyük boy eldiven parmağı içine pamuk doldurulmasını tavsiye etmişti..bunlar doğru ve uygulamasıda kolay........Siz doktordan ne kadar süre tedavi gördünüz? Başarınızda baskın gelen doktor muydu? site miydi? Doktor çok ücret aldımı ? Ben eğer bu site sayesinde başaramazsam doktora gidicem, doktor bana iğne yapsın uyuşayım dilatörle bir ilk girişi yapsın eşimin yanında istiyorum belki korkum geçer ve alışmış olurum diye bir düşüncem var sizce mantıklı mı ? Doktora gitmiş biri olarak fikrinizi söylerseniz sevinirim.Teşekkür ederim yardımlarınız için.

canım ben kimseyi yargılamak için o örneği vermedim...sadece çaresizlikten her yolu deneyebilecek durumda kalıyor vajili biri...ağzına içki koymamış biri alkolu deniyor burada amaç sarhoş olmak deil derdine çare bulmak o an kimse onu bi günah gibi göremiyoki zaten psikolojisi alt üst olmuş durumda belkide evliliği bitmek üzere yaşadığımız her şeye yukarıda Allah şahit kimin ne için ne yaptığı o çok iyi biliyor o yüzden bize yargılamak düşmez...ona bakarsan kocasının gönlünü yapamayan her kadında günaha giriyor...ama kimsenin elinde olmayan bir durum...canımcım hiç ona takılma sen...ben 5 seans gittim doktora her seans 150 tl idi. toplam 750 tl. ye bitti bu iş...ben burayı keşfetmeden önce doktora gitmeye başlamıştım ikisininde çok yararını gördüm hangisi baskındı şu an kestiremiyorum ama burada okuyup aklıma takılan her şeyi doktorumla konuştum mantıklı açıklamalar yaptı onun dışında doktorun tavsiyelerini uyarılarını buradaki arkadaşlarla paylaştım aynı şekilde hepsinden bi şekilde fayda sağladık...canım uyuşturmak çözüm değil tamamen beynimizde biten bir durum beynimiz zamanla biriktirdiğimiz gereksiz korkular yüzünden kasılmamıza neden oluyor ve bu elimizde değil otomatikman kasılıyoruz bir seferinde uyuşturucu ile oldu diyelim kızlığını kaybettin..sonra eşinle denemek istedin p...s değdiği anda yine aynı şeyleri yaşayacaksın...bir kere uyuşup bir şey girdiği zaman alışamazsınki bana dr. vajiyi aştıktan sonra 1 ay gün aşırı yapacaksınız alışacak dedi...beynimiz kadınlığa alışmasıda bir süreç anlayacağın...

ooo burası çok kalabalıklaştı arada kaynıyorum sıkıştıran olmayıncada işime geliyo bırakıvercem egzersizleri haa herkese bi vaji koçumu seçsek kaydirigubbakcemile3

şaka şaka bırakmıcam inşallah. pazar gün tek parmağı sonuna kadar almışken 2 gündür tek boğumu bile beceremiyordum. bugün üzerine çok düştüm tam 1saat 15 dakika egzersiz yaptım. ezan okununca bıraktım yoksa dahada yapacaktım abartmışmıyım sizce?

parmak egzersizini tam olarak becerebildiğimi söyleyemem canım ama bu tuvaletteyken deneyerek bulduğum kasılan kasları aklıma her geldiğinde çalıştırdım sanırım bunun etkisi oldu bide vajinanın buna alışması çok önemli..denedikçe orası açılıyo çünkü..
aslında beni en çok etkileyen sağolsun dr.umun sözleri oldu.. bende dr.a son çare ulusoya gitmek istediğimi söyledim oda gerek görmediğini kafamda çözebileceğimi söyledi ve biraz ters gelebilir belki ama bu adam senin kocan gidip zina yapmıyosun ikinizinde buna ihtiyacı var azıcık hafif bi kız olsaydın bunları yaşamıycaktın çocukluğumuzdan beri hep namuslu ol diye telkin yiyoruz orayı elleme ayıp günah deniyoruz sonrada böyle kalıyoruz dedi bu sözler biraz kendime getirdi beni diyebilirim...

aynen katılıyorum canım sana hepimiz kötü kızlar her yere iyi kızlar cennete felsefesiyle büyüdük ama evlendiğimizde o cennetimizi ceheneneme çevirdik....vajinusmus tedavisinde en önemli detay artık küçük bir kız çocuğu olmadığımızı çocuk sahibi olabilecek bir kadın olduğumuzu kavrayabilmek...bunun için doktorumun bana ilk önerisi sen bir kadınsın kendini öyle hisset ve davran dedi...önce kendinize bir bakın eğer sürekli bacaklarınız kapalı ve kontrollü oturuyorsanız değişin (evin içinde tabi) bacaklarını açın ve rahat oturun pantolon yerine etek giyin evin içinde özellikle iç çamaşırsız etek giyin hihoyyyttipik pijamalar değil sexy gecelikler giyin ben denedim çokta güzel oluyor mümkünse eski pijamalarınızı atın direk saten ve dantele yönelin ve aynada kendinizi seyredin kadınlığınızı hissedin kadınlık sadece p...s girişiyle olmuyor hissederek yaşamak çok önemli....benden size minicik tavsiyeler aklinialirimsmile

egzersiz ortamımı değiştirdim. yatak odasında yapıyordum hep salona geçtim. ilk başta gene olmayacak sandım ama pes etmedim ve tekrar tek parmağı sonuna kadar başardım. ilkinde girince hiç kıpırdatmamıştım bu sefer git-gel de yaptım. defalarca denedim ve çok rahat yaptığımı farkettim o cesaretle 2 parmak denemeye kalktım. sadece ilk boğuma kadar oldu. zorlanacağımı hissettim ve zorlamak istemedim. 2. parmakta acalemi ettim acaba?

dün karar verdim, hiç içmemiştim tadını da bilmezdim, şarap alalım deneyelim, en azından gevşetir, belki hepsi girmez ama az da olsa razıyız dedik. allahım o şarabın kokusu ne ağır, bi de içtimki bi yudumda kusacaktım daha. içkinin tadının meyveli güzel bişey olduğunu zannederdim. hala da duruyo şarap, içkiden medet ummak değil işte benimki, az gevşetsin rahatlık versin stres atsın diye, ama bi yudumdan sonra gerisi gelmedi. oyüzden içip de faydası olan varmı diye sordum. bazı yerlerde okumuştum, sarhoşken bi kısmı oldu, ayıkken olmadı diye. ondan sordum.

evliliğimin ilk aylarında bende aynı şeyi yaptım.Eşim senin sorunun kızlık zarıyla ilgili o iş olursa bir daha korkmazsın istersen içki iç sarhoş ol dedi bende tabi kabul ettim çaresizl,k insana herşeyi yaptırıyor tabi içtim sarhoş oldum o an gelince pat ayıldım...içkinin hiç mi hiç faydası olmuyor birde günaha girmekle kaldımbirde eşimin dalga geçmesi eklendi sarhoşken beni konuşturmuş durmuş....

egzersiz ortamımı değiştirdim. yatak odasında yapıyordum hep salona geçtim. ilk başta gene olmayacak sandım ama pes etmedim ve tekrar tek parmağı sonuna kadar başardım. ilkinde girince hiç kıpırdatmamıştım bu sefer git-gel de yaptım. defalarca denedim ve çok rahat yaptığımı farkettim o cesaretle 2 parmak denemeye kalktım. sadece ilk boğuma kadar oldu. zorlanacağımı hissettim ve zorlamak istemedim. 2. parmakta acalemi ettim acaba?

bence cok iyi ilerleme kaydediyorsun maşallah diyim:nazar: kulagına muzik alıp yada tv izleyerek yap vajiye onu cok önemsemedigini ispatlar gibi iki parmakta ne ki ohooo hallolmus say her egzersizde tüm parmakları dene sadece nefes almaları hafif ıkınmaları unutma kayganlaştırıcıyı bol sür bitti gitti gamyoncuiremsu

canım bu işin kuralı yok kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yap...tekrar denersin baktın olmuyor biraz daha tek parmak çalışırsınhihoyyytkendini şartlandırma 1 parmak olduktan sonra gerisi otomatikman geliyor...ben kendime çizelge yapmıştım doktorumun isteği üzerine hangi gün ne kadar süre egzersiz yaptım kaç defa giriş çıkış yaptım ne kadar rahattım vs. gibi...istersen sende bu şekilde yazarak kendini kontrol edebilirsin....

yeni baslayanlar yada egzersizlerle ilgili tereddutleri olanlar oluyor aramızda

bi oraya bi buraya ne yapacagını bilemeden gidip geliyor yerinde sayıyor yani acaba dr mı gitsem sarhoşmu olsam aa ben egzersizi asla yapamam diyenler size tavsiyem bastaki sayfalardan biraz okursanız kim nasıl ne sekilde basarmıs ne kadar umutsuz vaka varmıs aramızda onlar nasıl cözmüş dokunamayanlar nasıl çatır çatır egzersiz yapmıs okursanız biraz kafanızdaki soru işaretleri gidicek ve harekete geciceksiniz yoksa sadece sorgulayarak ne yazıkki çözülmüyor acabaları bi kenara atıp hemen baslayın derim ben kolay gelsin herkese

bence cok iyi ilerleme kaydediyorsun maşallah diyim:nazar: kulagına muzik alıp yada tv izleyerek yap vajiye onu cok önemsemedigini ispatlar gibi iki parmakta ne ki ohooo hallolmus say her egzersizde tüm parmakları dene sadece nefes almaları hafif ıkınmaları unutma kayganlaştırıcıyı bol sür bitti gitti gamyoncuiremsu

canım benim saol beni yüreklendiriyorsun ama gerçekten iyi gittiğime eminmisin 5 gündür hala tek parmaktayım :KK43:(((

kızlar dün akşam mumla deneme yaptım.doğum günü mumunda sorun yok.fakat bakkal mumu dediğimiz beyaz mumu çok az yapabildim.en fazla bir boğumdur.biliyorum bana kızıcaksınız bende kızıyorum kendime ama artık dayanamıyorum.sürekli ağlama krizine giriyorum.stresden boynuma korkunç ağrılar giriyor.kafamı kaldıramıyorum.kendimi çok kötü hissediyorum.ben bu işi tek beceremiycem galiba.ulusoyu aradım eylüle randevu verebilirim dedi.o kadar bekleyemem artık.bu dertle başedemiyorum kendime zarar vermekten korkuyorum.dr.saygın micazkadıoğlu varmış bu konuda çok iyiymiş.bilgisi olan varmı..

eğer doktoru düşünürsen egzersizleri yapman zor olur gibi geliyor.çünkü bende aynı şeyleri yaşadım.2 kez sadece jinokologa gittim.birincisi zaten hakaret edip gönderdi resmen ikincisi bayandı kas gevşetici ve uyuşturucu krem verdi o da işe yaramadı.Bizim bulunduğumuz yerde psikolog bile yok kırsal kesimdeyiz.eşimde bana sürekli doktoru unut normal bi hastalık olsa giderdik kime ne deyip gideceğiz deyip duruyordu bu iş senin beyninde ikimiz yeneceğiz diyordu (Ben kafama koydum tabi ulusoya gidip hemen kurtulacaktım) Tabi eşimle konuşmak bile onu çok sinirlendirmeye başladı doktoru unut gerçi o da haklı maddi durumda yoktu.ilk zamanlar dokunamıyordum bile başka çarem kalmayınca araştırmaya başladım kendi kendime nasıl yenerim diye bu siteyi buldum mecburen başladım egzersizlere beceremeye beceremeye ama on beş gün gibi kısa bir sürede yendim emin ol sende diğer arkadaşlarda inşallah yeneceksiniz doktoru unutun.....

canım bu işin kuralı yok kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yap...tekrar denersin baktın olmuyor biraz daha tek parmak çalışırsınhihoyyytkendini şartlandırma 1 parmak olduktan sonra gerisi otomatikman geliyor...ben kendime çizelge yapmıştım doktorumun isteği üzerine hangi gün ne kadar süre egzersiz yaptım kaç defa giriş çıkış yaptım ne kadar rahattım vs. gibi...istersen sende bu şekilde yazarak kendini kontrol edebilirsin....

not almak iyi fikir olabilir. her ayrıntıyı yazarsam ne şekilde daha kolay olduğunu keşfedebilirim belki değilmi? saol canımcım

canım benim saol beni yüreklendiriyorsun ama gerçekten iyi gittiğime eminmisin 5 gündür hala tek parmaktayım :KK43:(((

azimli olman ve baslaman bile bu işi basaracagını gösteriyor inan abartmıyorum
..

bu işin en önemli kısmı karar verip ertelememek ve egzersize baslamak gerisi cok kolay gelicek en yorucu ve geriye dönüp baktıgında en cok üzülecegin kısım kaybettigin zaman olucak egzersize basladınya hepsi corap söküğü gibi inan :hulya:

azimli olman ve baslaman bile bu işi basaracagını gösteriyor inan abartmıyorum
..

bu işin en önemli kısmı karar verip ertelememek ve egzersize baslamak gerisi cok kolay gelicek en yorucu ve geriye dönüp baktıgında en cok üzülecegin kısım kaybettigin zaman olucak egzersize basladınya hepsi corap söküğü gibi inan :hulya:

saol canım iyiki burdasınız

not almak iyi fikir olabilir. her ayrıntıyı yazarsam ne şekilde daha kolay olduğunu keşfedebilirim belki değilmi? saol canımcım

tabiki canım takıldığın anda bakarsın daha önce hiç sorunsuz yaptığını gördüğün anda zaten kendini o kadar iyi hissedeceksinki o motivasyonla kim tutar artık seni opuyorumnanaktanunutmaki senelerce beynimiz bizi kandırdı azcıkta biz onu kandırsak bişey olmaz dimi :kedi:

canım ben kimseyi yargılamak için o örneği vermedim...sadece çaresizlikten her yolu deneyebilecek durumda kalıyor vajili biri...ağzına içki koymamış biri alkolu deniyor burada amaç sarhoş olmak deil derdine çare bulmak o an kimse onu bi günah gibi göremiyoki zaten psikolojisi alt üst olmuş durumda belkide evliliği bitmek üzere yaşadığımız her şeye yukarıda Allah şahit kimin ne için ne yaptığı o çok iyi biliyor o yüzden bize yargılamak düşmez...ona bakarsan kocasının gönlünü yapamayan her kadında günaha giriyor...ama kimsenin elinde olmayan bir durum...canımcım hiç ona takılma sen...ben 5 seans gittim doktora her seans 150 tl idi. toplam 750 tl. ye bitti bu iş...ben burayı keşfetmeden önce doktora gitmeye başlamıştım ikisininde çok yararını gördüm hangisi baskındı şu an kestiremiyorum ama burada okuyup aklıma takılan her şeyi doktorumla konuştum mantıklı açıklamalar yaptı onun dışında doktorun tavsiyelerini uyarılarını buradaki arkadaşlarla paylaştım aynı şekilde hepsinden bi şekilde fayda sağladık...canım uyuşturmak çözüm değil tamamen beynimizde biten bir durum beynimiz zamanla biriktirdiğimiz gereksiz korkular yüzünden kasılmamıza neden oluyor ve bu elimizde değil otomatikman kasılıyoruz bir seferinde uyuşturucu ile oldu diyelim kızlığını kaybettin..sonra eşinle denemek istedin p...s değdiği anda yine aynı şeyleri yaşayacaksın...bir kere uyuşup bir şey girdiği zaman alışamazsınki bana dr. vajiyi aştıktan sonra 1 ay gün aşırı yapacaksınız alışacak dedi...beynimiz kadınlığa alışmasıda bir süreç anlayacağın...

Teşekkür ederim tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için. Diğer arkadaşlara cevaplarınızı da okudum onlarda motive eden yüreklendiren yazılardı. ALLAH RAZI OLSUN. Biz sadece sizin için dua edebiliriz o kadar .....boshayallersmile

Arkadaşlar bu egzersizlerden sonra gusül abdesti almaya gerek var mı? Sonuçta zevk filan almıyoruz oraya parmak girdi diye gerekli mi gusül ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Arkadaşlar bu egzersizlerden sonra gusül abdesti almaya gerek var mı? Sonuçta zevk filan almıyoruz oraya parmak girdi diye gerekli mi gusül ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

normal şartlar altında gerekli olduğunu sanmıyorum ama hijyen açısından duş alınması daha doğru...bu arada ben egzersizlerde bebe yağı ve gleit gelen jel kullanmıştım her ne kadar ellerimi anti bakteriyel sabunla yıkasamda sonrasında mantar ve enfeksiyon çıktı bende bu yüzden egzersiz yaparken vajinal temizlik jelleri var onlardan kullanmanızı tavsiye ederim...henüz anlamış değilim ama ya egzersizlerden yada ilişkiden kaptım siz aynı durumları yaşamayın dikkat edin diye yazmak istedim...

yazdıkların ıcın sana tesekur ederım..venusten

tam bilmiyorum ama kayganlaştırıcı sürünce pek anlamıyor olabiliriz gergin olduğumuz içinn pek zevk alıp almadığımızıda bişeyler olduğunu bilemiyoruz genede ben alıyordum hijyen açısından zaten duş almak gerek diye düşünüyorum girmişten abdest de alalım zor bişey değil hem kafamızda şüphe kalmaz....

tam bilmiyorum ama kayganlaştırıcı sürünce pek anlamıyor olabiliriz gergin olduğumuz içinn pek zevk alıp almadığımızıda bişeyler olduğunu bilemiyoruz genede ben alıyordum hijyen açısından zaten duş almak gerek diye düşünüyorum girmişten abdest de alalım zor bişey değil hem kafamızda şüphe kalmaz....

Evet canım doğru söylüyorsun zaten kayganlaştırıcı ve kremle durulmuyor.Muhakkak banyo yapma ihtiyacı hissediyorum ben...

X