Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

baharcım nasılsın ? bu foto senin mi yoksa :)
doktora tedavi için gitmicem hani kalını alamadım ya içime acaba vaji dar mı diye merak ediyorum .... ben parmağımı hiç dokunduramıyorum canım ya o zaman çok kasılıyorum mum daha iyi ....

sorry önce o yapabildiğin mumla en az 15 dakika egzersiz yap. ondan sonra bu ilerlemyio dediğin mumu dene. bi kaç gün üstüste bu şekilde yaparsan sonunda kalinini da alirsin merak etme.

ececim dediğini uygulucam şu 15 dakka olayını ... birde bişey sorcam ya mumu çıkarırken tuhaf bişey hissediyorum sanki orası uyuşmuş gibi ? bu normal mi ?

ben beceriksizin,korkağın,ötleğin tekiyim eyvahedigeldismile hiç bişey yapmıyorum.bir iki kez ıkınarak p..s bir kısmını alabildim o kadar.

hiç böyle düşünme inan biraz cesaret ağrı yok , sadece bizler kendimizi kastığımı için ağrı oluyor bırakma egzerszileri be kadarını yapıyorsan o bile yeter devam ettikçe yenisi gelecek.

İlk Egzersize başlayan arkadaşlar , İlk günden yada ilk üç günde parmak alamaya bilirsiniz yada kalın mum olmaya bilir bu yüzden umutszuluğa kapılmayın lütfen normal bu durum. ben ilk başladığım gün güya başlayacam sadece aynada inceledim dokunamadım sonra ince mum çook ince mum ile yapmaya başladım yani bir anda parmak ben de alamamaıştım korkmuştum sizlerde önce ince mum ile başlayabilirsiniz yaptık yaptıkça bir hafta içinde kalın mumlara geçin yada az az parmağa başlarsınız. yeterki bırakmayın vee aslınd aşunu düşünmeyin ben neler üretmiştim yok benim vaji küçük yok oarada bişey var hayır bayanlar arsında vaji darlığı çook değilmiş yanii aşırı küçük olmuyormuş ben araştırma yapmıştım.

bir kaç kez daha deneme yap egzersiz benc eondna sonra sprey krem olayına gir derim. Çünkü alıştırma kendinir derim... Bende senin gibi herşeyi alşmıştım emla krem birde sprey ama hiç birini kullanmadım olduğu gibi duruyor. .. ama zor da kalırsan kullan tabii sadece ilk deneme için erken karar krem ve sprey için.

bende şu durumdayım:bugün 6.yapışım egzersizi.çünkü arada 6 gün ara verdim kanama olunca.toplam 6.yapışım yani.2parmak alıyorum ardından kalın bir vibratör yaptım kendime onu alıyom:).pen...in 3te 2si kalınlığında.yarında penis kalınlığında bi aparat yapacam onu deneyecem kısmet olursa onuda aldımmı tamamdırr:)hangi aşamada olmuş oluyom:)

sayfalar harika seylerle dolmus gelişmeler ileryenler yeni eklenenler listede süper ben bugun pek bakamadım buralara ama verimli bi gün geçmiş göremediklerimizi görmüş oluıyoruz liste gündeme geldikçe saol ece :)

teşekkürler... ne güzel yüreklendiriyorsunuz. sanırım burada başaranların en büyük sebebi bu psikolojik destek. insanın yalnız olmadığını bilmek çok güzellll

aslıcan bende asla yapamam diyenlerdendim kendim yapamadımda hatta.ilk aynayı aldım delik yok gibiydi sıcak suya oturdum bi 5dk sonra ayna tuttum ve iyice ıkındım bide hemen regl sonrası bi gündü ıkındıkça bi deliğin açıldığını farkettm eşime gösterdim bak burasıymış die:)eşim parmak denemesi yaptı orta parmagını aldım bi kaç kere.ama emla krem bide bebe yağı kullanarak.ona alışınca 2 parmaga gectm.eşimde bende inanamadık ama yenemesemde hala bi haftadr ilerliyorum allahın izniyle.yani deliği görebilmek için biraz ıkınnn.hatta benm kızlık kalınmış biraz çünkü reglerim her zaman çok sancılı ve agrılı gecerdi doktorlarda evlenince gecer derlerdi hani oranın biraz genişlemesi gerekiyormuş.2parmak denemesinde kanamam oldu önce korktum ama ara ver dedi dr zar yırtılmış.6gün sonra yne denedim ne agrı ne kan... hiç bişi yok ve çokta rahat oldu.ama yine emlayla:)

ececim dediğini uygulucam şu 15 dakka olayını ... birde bişey sorcam ya mumu çıkarırken tuhaf bişey hissediyorum sanki orası uyuşmuş gibi ? bu normal mi ?

hiç bi uyuşukluk hissetmedim sen kendini kasmiyosundur belki ondan olabilir. bir de bu 15 dakika içerisinde bi kaç kere çikarip tekrar al mumu vaji alişsin

o zaman 2 parmağa yaziyorum seni o aparata geçince sn listeye yazarm haber ver amaa :hulya:

sağol şekerim. kimse bizden kaçamicak artik takip sistemimiz var delikafadulden

eskilerden bir tek ben varım yenemeyen çok moralim bozuldu

hayır sen yksun başka arkadaşlar da var. ama senin hastaliklarin çikmişti çikmasa sen de yenicektin belki şimdiye kadar. moralini bozma sakınn. herkesin hayati bir değil yani. kiminin başka sorunu olmuyo sürekli ona odaklaniyo kimi dertten kurtulup egzersiz yapamiyo. bi de öyle düşün. kimseyle kiyaslama kendini. kendi yoluna bak sen. bak 2 parmaktasin çoook az kaldi. yolun yarisini geçtin bile. :lepi: :lepi: :lepi:

sana katılıyorum insanın önüne bir sürü aksilik gelebiliyor bizzat yasıyorum yni oyzden hiç bişey için kesin konuşmamaya ve bakmamaya çlşyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…