Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba Arkadaşlar

burada eki başatan arkadaşlar bilir beni.Ben hp egzersizlere başlayıpta yarıda bırakanlardanım hep kendi kendime bir sebebim oluyor.Ama dünden itibaren kendime söz verdim ve başarmak için azmediyorum.Banada yardımcı olun lütfen ben dün serçe parmağımla denedim ama ancak yarısı olabildi.Ben bişey soracağım aşağıya doğru ittirdiğimde sanki bir duvar var.O duvardan sanki geçmeyecekmişte canım acıyacakmış hissi olduğu için cesaret edemedim.Orada nefes egzersizimi yapmam gerekiyor.Bana yardımcı olurmusunuz ?

canim yanliş anlaşildim ben yapamayanlara laf etmiyorum ayni şeyi ben de yaşadim. neden suçliyim. ben doktora gitmeyip egzersiz yapmayip bu konuda kilini kipirdatmayan insanlari anlamiyorum. en azindan insanin denedim olmasi demesi gerekmez mi? eşime de çok üzülüyorum ama napiyim erteliyorum demek nereye kadar? sen 3 parmak egzersizine kadar geldin mi?

canım kararlı olmana sevindim..eldivenle yap egzersizleri tedirgin oluyorsan parmakla hissetmek garip geliyorsa ilk dogum günü mumu yada kulak çöpüyle deneyenler oluyor cesaretlendiklerini okuyoruz burda ben hiç serce parmakla denemedim ters geldi bana yön olarak işaret parmagıyla basladım zorlandıgını hissettigin yerde cıkarma canım daireler çiz orda beklet yani nefes egzersiziyle nefes alırken bekle verirke yavas yavas ittir zaten kayıcak ittirmene gerek kalmıcak kolay gelsn şimidden kaydirigubbakcemile2

Canım eldiven ve kayganlaştırıcı kremle yapıyorum.Senin dediğin gibi serçe parmak hakikatten banada ters geldi.Küçükya belki içeri daha çabuk kayar diye düşündüm.Ama akşama kısmet olursa işaret parmakla deneyim.Yardımın için çokkk sağolll

pozisyn olayini zamanla çözersin. ilk üstte başladiktan çikarmadan yavaşça pozisyon değiştirmeyi dene sonra alta almaya çaliş. acele etme tabi zamanla olur nasilsa.

istersen dogum günü mumuyla basla canım cesaret gelebilir böylece sen baslada yeterki gerisi nasıl hızlı ve büyük adımlarla gelicek görüceksin insallah :hulya:

canim başla orta parmakla gitsin. inan bişi farketmiyo. ilk yaptiğimda bana acıycak gibi gelmişti. çok korkmuştum. ama sonra anladim ki ben kontrol ediyorum neden canim acisin. eğer korkarsam dururum. öyle yaptim korktuğumda durdum. popomu knrrol ettim sıkmışmıym diye tekrar gevşedim parmağimi çikarmadan. istersen ıkınarak dene. nefesini al ağzindan verirken hafifçe itmeye çaliş.bacaklarini sonuna kadar açmana gerek yok. bak gör tek parmaği hallettikten sonra güvenin glicek. sürekli kendine rahatim gevşedim de. çok işe yariyo

istersen dogum günü mumuyla basla canım cesaret gelebilir böylece sen baslada yeterki gerisi nasıl hızlı ve büyük adımlarla gelicek görüceksin insallah :hulya:

İnşallah canım.Ben artık kendime söz verdim ne zamana kadar olursa olsun pes etmeyeceğim.( Başarana kadar ).

Nefes alıp vermede problem yaşıyorum.Yani nefesle birlikte parmağı dengeleyemiyorum ama sanıyorum ileriki günlerde dengelerim.Ama sabırlı olmam lazım acele yok yavaş yavaş bende başaracağımmmmm.Sizlerin sayesinde inş.Hep beraber...:enbuyukkk:

içinden 8 e kadar sayarak nefes al 8 e kadar sayarak ağzindan ver bi iki kere yaptiktan sorna dene

canım cokkk sevndım cok guzel bı basarı ....ılk sefer ıcın ..bak sımdı o kısma gelıncebeklıyosun derın derın nefes alıp verıyosun rahatlıyosun ama elını cekme acı falan yok ve orda bı duvar yok beynının sana oynadııg oyun..ıste o duvarı astınmı tamamdır beynıne onun olmaıdıgnı kabul ettırceksın... hadı dıyelım acıdı ne kadar acır sence ...bırak acısın ne olcakkı ama acı falan yok oyle dusun ama sen acıyo acycak dersen acımayan sey bıle o an acıyo gıbı gelıcektır...lutfennn acıyı dusnmeeeee

RABIA CANIM BID ESENI ALKISLIYCAM DAYANAMADIMMMM....alkisalkisalkis
boyle devam et ..lutfen dun yarısıs oldu bugun yaptıgında hepsı olucak sahıden bak goruceksın...ve duzenlı yap egzerısıznı bırak ısı gucu ev falan ..mazeretler uydurma tatammı aksamları gıdınce bı yarım saat egzersız ...baktın olmuyo dun daha ıyı oldu yapamıyourm deme bazne oyle labılıyor

Canım benim desteğin için sağol.Ben sana söz vermiştim dün başlayacağım diye ama değilmi ? Bakalım bu akşam biraz nefes gezersiziyle ilerletebilecekmiyim parmağı onu deneyeceğim.Her akşam yarım saat inş.egz yapmayı planlıyorummm.Yalnız baharcığım aşağıya doğru ittirmeye korkuyorum.Sanki popoma doğru gidecekmiş gibi hissediyorummm.. eyvahedigeldismile

arkadaşlar bir şey sorabilirmiyim.Ben egzersiz yaparken kayganlaştırıcı olarak vazelin kullanıyordum ama 2 gündür vajinamda yanma hissi oldu hafif kızarıklık var gibi kasıntım varken egzersize devam etmiştim biraz acımıştı acaba yanma ondanmı kaynaklanıyor yoksa vazelin zararlı olurmu kullanan varmı yardımcı olursanız sevinirim.

hayır popoya falan olmaz korkma olabıldııgnce rahat olmaya calıs derın derın nefes ve hafıf ıkın zaten parmak yolu buluyo sakın bırakma sakın ara verme bak sozunu ut ..sana cıkolat alırımolumunekankayizsmile

bende vazelin kullandım bi şikayetim olmadı ama herkeste aynı olmayabilir belki baska hassas durumlar vardır kayganlaştırıcı olarak su bazlı ürünler tercih edersen sorun ysaamssın canım enfeksiyon problemiylede ilgili olabilir hijyene diikkat etmen lazım dr a bi görün bence

ben kullandım halad akullanırı mm bı soru yasamdım ....kızarık varkenkasıntıda varsa mantar olmus olabılrısn...ama sadece kızarıklık ve yanma ıse egzerszden dolayı tahrıs olmus olabılır..

bende vazelin ve bebyağını birlikte kullandım bir zararı olmadı ilk başta bir yanma hissi hissettim ama egzersizleri yaptıkça kalmadı o his geçti...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…